Ambient on/off

Join the new world

 

!!! ОРГАНИЗАЦИЈА НЕ ПАРТИЈА !!! [Naluteniot]

Day 1,957, 12:03 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Serbia by Naluteniot

Испровоциран од внатрешната РЛ политика на Македонија ја пишувам оваа статија. Како што знаете пред една недела имаше избори на кои политичарите од сите партии со секакви манипулации и пропаганда пробуваа да добијат гласови и политички поени од граѓаните на РМ , со секакво плукање меѓу себе и војна меѓу партиите. Се јави мала надеж кога рекоа во Кичево дека ке се обединат и дека ке остане Македонско ама и тоа излезе дека е една од манипулациите , и така Кичево го изгубивме. Заврши циркусот со изборите и партиите повторно стапија во војна . Па добро бе до кога македонците едни со други ке се јадат а терористите ке си добиваат тоа што си сакаат. До кога ке им дозволуваме . Наместо да бидеме обединети и да гледаме за доброто на Македонија ние ке се изедеме меѓу себе. Тоа е една од причините заради која се придружив на ТМОРО. За подобра Македонија. Ние не дејствуваме како партија туку како организација . Целта е Македонија да ја видиме во подобро светло, да пробаме да направиме разлика барем овде на играва . Тука сме да помогнеме а не за да и наштетиме на Македонија, да им помогнеме и на сите послаби поединци кои пробуваат да заработат нешто за да ја издржат тешката економска состојба која е во моментов на цел ерепаблик , ние не гледаме партија туку сите граѓани ги гледаме како едно исто , кој се пријавил за помош на нашите поделби добил помош. Секој кој сака да направи разлика барем на играва, да направи нешто добро за Македонија , да помогне на некого или да биде помогнат за доброто на Македонија, секој кој не го интересира политика туку само сака да ја види еМакедонија повторно во водечките еСили како што бевме порано, може да ни се придружи на овој линк
http://www.erepublik.com/en/party/t-m-o-r-o-4198/1
Секој добива шанса за конгрес медал , не сме алчни како некои други кои имаат по 7-8 медали. Не дејствуваме како партија туку работиме како организација за интересите на еМакедонија а доказ за тоа се нашите 470+ подржувачи кои ги собравме за само 20 денови и бројните дела кои ги направивме во последниве 3 недели со поделбите за послабите играчи, и многу наредни кои следуваат.
ПРИДРУЖИ НИ СЕ , ЗА ДОБРОТО НА МАКЕДОНИЈА
http://www.erepublik.com/en/party/t-m-o-r-o-4198/1
БАРЕМ НА ИГРАВА ДА БИДЕМЕ СЛОЖНИ И ДА НЕ СЕ ДЕЛИМЕ
ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА
!!! СЛОБОДА ИЛИ СМРТ !!!


Финансирано од :

 

Comments

efiljo II
efiljo II Day 1,957, 12:13

o7

poletarec Day 1,958, 15:26

Comment deleted

LoganBG
LoganBG Day 1,957, 12:21

V156

poletarec Day 1,958, 15:27

Comment deleted

lazarosaMKD
lazarosaMKD Day 1,957, 12:30

турли-тава направи, кичево, терористи, избори за градоначалник

па и здружение кое не е партија ама учествува на избори 🙂

lazarosaMKD
lazarosaMKD Day 1,957, 12:31

после избори има едно смајли :😁

SKOPJE 5
SKOPJE 5 Day 1,957, 12:43

ne ni e vazno na nas dali kje tepame na izbori ili ne ili kolku kongresmeni imame, nas ni e da pomogneme navekje so mozeme na site MAKEDONCI a so kongresmenski I.. i tie kje dobijat nekoj gold so kje stanat kongresmeni najvazno od se ni e da bideme slozni,da si pomagame,da se druzime, da bideme ZDRUZENI. A vie od OeM pa ne bidete do tolku be rasipani zboruvam za tie so se u rakovodstvo i bliski do niv pa nemojte be samo da ne klevetite.

poletarec
poletarec Day 1,957, 14:17

da ne sakas uste ednas da ides u kongres,3 medali si gi nakitil a nekoj nema ni edna,zosto da ne dobie,so po 30 000 lebcinja ides na pazar,takvite eKapitaalisti kako tebe treba da bidat najdarezlivi vo igrava ,dpjdi vo TMORO i deli go eBogatstvoto so nas mladite igrachi,sto ke ti e tolku da imas koga ne ke mozes sam nisto da napravis 🙂

Kpakep4e
Kpakep4e Day 1,957, 14:38

da lazarosa xD si nakitil 3 medali i ke kazuvas tuka na TMORO xD
idi da im delis leb i tenkovi na multinjata kako ovoj nad mene posto toa e najbitno zar ima nesto neso drugo vo igrava da se igra osven podelba da ima nekoja. i i bese bebe kazi im kako te hranea za da porasnes vo vakov Kapiptalist so 3 medali xD

Kpakep4e
Kpakep4e Day 1,957, 14:41

Ovoj Skopje 5 ima smeneto bar 5 partii bese u OeM go napravivme covek ama izbega imase goelmi ambicii sakase da ide u kongres sekoj mesec, otide u VMRO pa u Republikanska moze bil i u revolucionernata neznam xD i sea e VEREN chlen na TMORO, dodeka ne ogree sonce od druga strana 😃

SKOPJE 5 Day 1,957, 14:51

Comment deleted

Dejan Stefanovski
Dejan Stefanovski Day 1,958, 07:29

мх мх, кај ја спомена турли-тава, ми се пријаде

kojoti2
kojoti2 Day 1,957, 16:34

Lazarosa sedi miran ke te utepav multasi....
Sg reply edn covek od 20 akaunta.
Imate srecu sto ovija crepovi pocnava da tolerirav multinja inace imase masakr da bide u MKD posebno onija sto ne kupuev gold sas real money...

Mr.borros
Mr.borros Day 1,958, 04:14

на каков јазик пишеш бе брат 🙂

kojoti2
kojoti2 Day 1,958, 15:15

Na Spanski

dDejan
dDejan Day 1,958, 13:38

Taa partija ne e partija, ne prasuvaj zosto posto avtomatski si predavnik, ljubomoren i loso i mislis na eMakedonija :😁

poletarec Day 1,958, 15:28

Comment deleted

SKOPJE 5
SKOPJE 5 Day 1,957, 12:37

o7

poletarec Day 1,958, 15:27

Comment deleted

ATEHTATOPOT
ATEHTATOPOT Day 1,957, 12:37

v + sub !! o7

poletarec Day 1,958, 15:29

Comment deleted

Elektro.N
Elektro.N Day 1,957, 12:39

o/

Avatar the Great
Avatar the Great Day 1,957, 12:41

v+s

poletarec Day 1,958, 15:28

Comment deleted

SaveAss
SaveAss Day 1,957, 12:43

Само напред добро е да се има движење.
Во принцип политика е доста комплексен збор па вашата организација според опишаното не е ништо по различна во делувањето од партија, но богатството на јазикот е тоа што дозволува да најдеме уникатен начин да се опишеме.

Politics (from Greek politikos "of, for, or relating to citizens") is the art or science of influencing people on a civic, or individual level, when there are more than 2 people involved.

CMPT HA HEBEPHA MOMA
CMPT HA HEBEPHA MOMA Day 1,957, 13:34

v187
Сите во ТМОРО го мислиме ова и го знаеме, само некои „ИСФРУСТРИРАНИ“ поединци и групи не можат да го сватат. Секогаш се за македонија!!! Смрт или слобода!!! Македонија вечна и обединета!!!

Volk No1
Volk No1 Day 1,957, 13:51

MAKEDPNIJA VECNA I OBEDINETA!!! SLOBODA ILI SMRT!!!! USTE E VREME KOMITSKO !!!POZZZZ

poletarec Day 1,958, 15:30

Comment deleted

El Che G
El Che G Day 1,957, 14:05

слобода или смрт
о/

poletarec Day 1,958, 15:29

Comment deleted

Ace Veles
Ace Veles Day 1,957, 14:10

o7

poletarec Day 1,958, 15:30

Comment deleted

Kpakep4e
Kpakep4e Day 1,957, 14:13

Ne vie igrate na patriotska karta ko demek sme organizacija a ustvari ste partija.
Jas uste ne razbiram kako moze da si organizacija a da ucestvuvas na izbori? ednostavno vi nema logika, na izbori ucestvuvaat partii a ne organizacii.

Opravduvanjeto deka Medal zimaat tie sto nemaat ne drzi voda i vo OeM se kandidraat kongresmeni bez medali a kako sto gledam i vo site drugi partii se primenuva toa poodamna sto znaci ne ste nisto porazlichni od ostanatite. Redovni podelbi ima i vo OeM barem ednas nedelno, pomagame na site kolku mozeme i se borime za Makedonija ama ne sme Organizacija zatoa sto ucestvuvame na izbori.

Volk No1
Volk No1 Day 1,957, 14:23

Izvini bratu golem respekt do tebe i OeM ama ova e nesto pogolemo .Ova e REVOLUCIJA.MAKEDONIJA VECNA I OBEDINETA.SLOBODA ILI SMRT!!!!!!

Kpakep4e
Kpakep4e Day 1,957, 14:34

Makedonija bese Obedineta samo nekolku meseci po dodavanjeto na drzavava dodeka ne se pojavija i drugite partii, od togas navaka e podelena i nema nikogas da bide obedineta,. Alchnosta za vlast go napravi toa i teshko deka ke bideme obedineti nekogas., pogotovo so ovakvi igraci sto ostanaa na erepublik sto edinstven interes im e kako da dojdat do free food i tenkovi ili nekoj rudnik za zlato od koj nema da vidat nikakov kjar zatoa sto uste prv den ke go snema. Kako i da e so sreka revolucijata pa da vidime sto ke se smeni.

Volk No1
Volk No1 Day 1,957, 14:58

Dobro drugar znaes kolku sum sakal nekoj gratis tenk ili hrana.Pomosta moja do novite igraci ja znaat site bez razlika koja partija pripagale,sekogas Makedonija mi bila pred sve.Sekoja cest do tebe i do vistinskite igraci sto se tuka sakogas za Makedonoja no ova e nesto pogolemo.Ova e revolucila.Sloboda ili smrt ...

GeneraI Maximus
GeneraI Maximus Day 1,957, 14:18

Се колнам во името Господово
и пред светиот крст
дека ќе бидам верен
на заклетвата наша

"Слобода или Смрт"

Ако ја прекршам
да бидам казнет
од оружјето
Што стои пред мене !
Да живее Обединета Македонија !

poletarec
poletarec Day 1,957, 14:21

lazarosa da dojde kaj nas i da pravi podelbi na slabite igrachi,koga moze Ell Che G bi mozel i lazarosa,i ke te sakaat site i tebe drugar lazarosa 🙂


vote koj saka lazarosa da dojde vo TMORO ! !

GeneraI Maximus
GeneraI Maximus Day 1,957, 14:25

Drugarce mal si ti ne gi znajs tie raboti Lazarosa e eden od bitnite lugje na igrava i od ekonomski i od voen aspekt za eMakedonija taka da deloto negovo se ceni i den deneska uste od dodavanjeto na igrava pa do den denes... 🙂

Dejan Stefanovski
Dejan Stefanovski Day 1,958, 07:25

Абе види друже, се цени - Лазароса е еден од заслужните за додавање на МК на еРеп, ама не може цело време да им се клањаме онака од стара слава. Тука сме дојдени да се дружиме и опуштиме од секојдневните обврски, а не да пратиме про-РЛ директиви на некои луѓе кои се кријат позади акаунт.

Ashkolsun Day 1,958, 07:59

Comment deleted

poletarec Day 1,958, 08:06

Comment deleted

Dejan Stefanovski
Dejan Stefanovski Day 1,958, 09:13

Не е предавник - немој така.
Тој ти е нешто како еДедо на еМакедонија. Некогаш бил глава на куќата и мора да кажам дека многу придонесол за да се развие фамилијата, ама кога доаѓа време за друг да ја превземе таа улога - сака сеуште тој да има одлучувачка улога (баш како дедо во РЖ)

Grand Admiral Kristijan
Grand Admiral Kristijan Day 1,958, 15:20

Ocigledno si malce premlad za da znaes sto sve ima lazarosa napraveno.Plus on go napravil seto toa i negov izbor e kako ke go trosi.
Drugo kolku podelbi lazarosa sam pravel nemate tolku clenovi vo partija

poletarec Day 1,958, 15:26

Comment deleted

Ashkolsun
Ashkolsun Day 1,959, 03:00

Ekipa, jas ne sum od vcera, a i znam deka lazarosaMKD znae sto e ironija

Ashkolsun
Ashkolsun Day 1,959, 03:06

A da, i ova brishenje na komentari od strana na avtorot na statijata, i pokraj toa sto nema nikakov vulgarizam vo niv - c c c Sto mislish deka e ova, ednoumie?

Naluteniot
Naluteniot Day 1,959, 07:29

@Ashkolsun
koe brisenje komentari be ? ako ne si znael avtorot na statijata nemoze da brise komentari. ne znam od kaj ti tekna ova .koi komentari sum gi izbrisal ?

Gjurgja
Gjurgja Day 1,959, 08:52

Izbrishan mu e komentarot, verojatno nekoj go prijavil za spam ili slicno

Naluteniot
Naluteniot Day 1,959, 10:16

ako mislite na poletarec . toj spamase so statiite. na sekoj komentar ja imase staveno negovata statija i valjad za spam mu go trgnale. a drug kom trgnat ne znam

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.