Ambient on/off

Join the new world

 

За новите играчи. Лесно заработете пари [Naluteniot]

Day 1,909, 11:34 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Serbia by Naluteniot


Здраво нови граѓани на еСветот
Дојде време да бидете запознаени со Voters Club .


Voters Club е одлично место за луѓето кои сакаат да заработат пари за помош во понатамошниот тек од играта.Доколку си активен гласач можеш да добиеш 3000 - 5000 МКД во 1 недела,додека некои ке добиваат до 1000 МКД
Еве ги најголемите добивки на некои наши членови:


Доколку имате дилеми дали Voters Club е лага, дали се исплаќа редовно и како се гласа,и доколку ви треба помош или ако сакате да ја откријат нивната тајна за нивната голема заработка можете лично да ги прашате нив.
Истотака почнавме мало натпреварување за членовите, оној кој има најголем број на гласови таа недела ке добие 10 голд ( во МКД ) како награда за неговата работа.


Ние имаме секој ден 40+ нарачки и со тоа ви даваме шанса да добиете 200 - 280МКД + дневно,невклучувајќи ги добивките од ФБ нарачките.
Во просек Voters Club добива околу 20 нарачки за Фејсбук неделно,секоја глас за ФБ носи 50 МКД.

Исто така можете да заработите и од нарачки преку вашиот реферал линк. За секој човек кој нарачал преку вашиот реферал линк вие добивате 10% од цената на нарачката.Линк за регистрација
http://erepublik-market.com/voters/userRegister.html (копирајте и пејстирајте во нов таб, или кликнете овде )


--- Како да се Регистрирате ---
--- Како да гласате/да се претплатите ----Voters Club има стрикна полиса кога е во прашање гласањето на фејсбук нарачките, поради големата плата и лажни профили на фејсбук.


- Фејсбук нарачки -


Сите клиенти мораат да направат гугл документ кој ке биде достапен за гости да може да го гледаат.Гласачите ке ги следат инструкциите кои мораат да чуваат слика од нивниот глас , за доколку модераторот побара доказ да го докажете својот глас,доколку не се направи тоа гласот ке биде избришан.Оние кои ке запишуваат лажни гласови,нивните гласови ке бидат избришани и ризикуваат да добијат бан на Voters Club
1. прифаќаме нарачки до 2000 претплати
2. нарачки за гласови до 1200 гласа
3. фб нарачки до 1000 гласови/лајкови ( 65 МКД од глас )

За да порачате од 600 до 2000 пишете кај мене на пм
http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/4371638
а тие до 600 на линкот подоле


Кликнете ОВДЕ за да направите нарачка


--- Правилата ----

a:) 1 глас/претплата од нарачка
b:) максимум 5 гласа/лајкови за фб нарачки
c:) 1 Voters Club акаунт
Сите правила можете детално да ги прочитате на нашиот блог
http://votersclub.wordpress.com/the-rules/


--- екстра информации ---

Доколку сте заинтересирани за придружување во Voters Club можете да најдете се на нашиот блог
http://votersclub.wordpress.com/
или да прочитате некои од нашите претходни статии
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2103967/1/20
http://www.erepublik.com/en/article/a-way-of-making-money-naluteniot--2052332/1/20
http://www.erepublik.com/en/article/how-to-earn-more-money-2101976/1/20
или да се обратите кај некој од вработените во Voters Club кои се наведени подоле.
Доколку ви треба помош можете да не најдете на нашиот ИРЦ Канал : #voters

Се најдобро,
Voters Club тимот
Naluteniot (сопственик) , Snowderblazer (модератор) и ivansk (модератор)
 

Comments

Pur3BlooD
Pur3BlooD Day 1,909, 11:38

o7

ivan.sk
ivan.sk Day 1,909, 12:09

^^

OverRude
OverRude Day 1,909, 12:16

o7 Im famous 😃:D:D

Strumicanec14
Strumicanec14 Day 1,909, 12:53

o/

TashaMKD
TashaMKD Day 1,909, 13:24

o7

fipil10MKD
fipil10MKD Day 1,909, 13:57

Need votes or subs?
Order them here:
http://erepublik-market.com/voters/newOrder.html?adp=5136155

Branislav 1995
Branislav 1995 Day 1,909, 14:03

o7

nikac123
nikac123 Day 1,909, 14:37

jako shit

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD Day 1,909, 14:56

o7

Loyal Redcoat
Loyal Redcoat Day 1,909, 16:27

o7 !

Kiril Kornakov
Kiril Kornakov Day 1,909, 22:39

Antivirusot (AVG) mi javuva deka stranata od linkot e zlonamerna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

akmak
akmak Day 1,910, 01:00

mnogu komplicirano e ova za mene a i so angliskiot sum slab

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD Day 1,910, 02:11

@ Kiril Kornakov

Druzhe pa arno ti pishuva.

Znachi linkot shto e za registriranje go kopirash i potoa mu pravish Paste vo drug tab i potoa ke ti se otvori stranata na eRepublik Voters Club bez problem i ete i jas probav taka i odma mi se otvori i potoa nema da ti javuva deka stranata od linkot e zlonamerna 😁))

A isto taka za da polesno ja otvorish stranata na eRepublik Voters Club, klikni tamu kade shto ti pishuva "ovde" so plavi bukvi, a toa se naoga odma pod linkot za registracija i povtorno ke ti se otvori stranata na eRepublik Voters Club 😁))

I plus i jas rabotam vo eRepublik Voters Club i seto ova shto Naluteniot go govori e vistina i jas si zarabotuvam extra prihodi koi ne se mnogu golemi, no sepak se nekakva zarabotka 😁))

PrePameten
PrePameten Day 1,910, 02:35

koga e isplatata?mislam po kolku vreme od vote

Naluteniot
Naluteniot Day 1,910, 05:42

@akmak
ne e ic komplicirano. bas e prosto.
se registriras , i gledas vo narackite sto ti se bara i pisuvas broj na glas.
i za toa dobivas pari. ako si zainteresiran i ti treba pomos pisi mi pm ili dojdi na #voters kanalot
i ke ti pomognam jas ili nekoj drug.
@PrePameten
pocnuva vo ponedelnik-vtornik. i se dobiva do kraj na nedelata

aleksandar1111111111
aleksandar1111111111 Day 1,910, 06:09

v436 sub 10084

thedragon
thedragon Day 1,910, 14:57

Доста го лжеш народот бе 😃П.С : Се зезам Чисти пари ви се ова народе !!!!

pesticid
pesticid Day 1,911, 06:07

Не ме спамирајте да ви го гласам весникот. Више пукнав!

C0RRAD0 BG Day 1,911, 07:02

Comment deleted

C0RRAD0 BG Day 1,911, 07:03

Comment deleted

C0RRAD0 BG Day 1,911, 07:03

Comment deleted

C0RRAD0 BG Day 1,911, 07:03

Comment deleted

C0RRAD0 BG Day 1,911, 07:03

Comment deleted

C0RRAD0 BG Day 1,911, 07:03

Comment deleted

Vrtolomej
Vrtolomej Day 1,911, 09:01

друже какви пари се erep - пари или реални пари... За erep не вреди да си трошам времето

ivan.sk
ivan.sk Day 1,911, 10:48

lol koj ti dava realni pari...

Strastniot
Strastniot Day 1,911, 09:14

fu

Kire mkd III
Kire mkd III Day 1,911, 09:39

v495 s10150

Z. Radosavljevic
Z. Radosavljevic Day 1,913, 20:58

evo sub

Z. Radosavljevic
Z. Radosavljevic Day 1,913, 20:59

evo shere*

TrakaisLacs
TrakaisLacs Day 1,917, 10:20

WANT +1 SUBCRIBE? - http://www.erepublik.com/en/article/want-1-subcribe--2214738/1/20

SHOUT PLEASE!

Lizardonis III
Lizardonis III Day 1,921, 22:57

s10509

hamed ip 2
hamed ip 2 Day 1,922, 11:11

v624

all06
all06 Day 1,936, 03:41

s29 nice

AntiRed.051
AntiRed.051 Day 1,943, 03:30

vote 6888
sub 10000

AntiRed.051
AntiRed.051 Day 1,945, 13:23

sub 11270

Tonik33
Tonik33 Day 1,947, 13:15

6773

CMPT HA HEBEPHA MOMA
CMPT HA HEBEPHA MOMA Day 1,948, 11:22

daj vrabotete me i mene 🙂

Giovanni Vilcapoma
Giovanni Vilcapoma Day 1,951, 08:52

sub 11406

debelaa
debelaa Day 1,956, 09:01

s11564,v806

Pastece
Pastece Day 1,957, 04:50

mnogu komplicirano e ova za mene a i so angliskiot sum slab

Naluteniot
Naluteniot Day 1,957, 05:35

ic ne e komplicirano. otvaras link stiskas vote ili sub i pisuvas broj. i dobivas pari

mamaliAryaee
mamaliAryaee Day 1,980, 12:53

voted

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.