Ambient on/off

Join the new world

 

[MoFA-PL] Co się dzieje po wyborach... [PL]

Day 2,059, 15:24 Published in Poland Poland by Minister Spraw Zagranicznych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ePL:
(MSZ) Sarandir
(vMSZ) Kaczy88pl
(vMSZ) Mininuns
(vMSZ) MisziPL


Witamy wszystkich!

W dzisiejszym wydaniu garść informacji na temat Ministerstwa po zmianach personalnych. Z tego miejsca chcę pogratulować Pierre Dzoncemu wygranej w wyborach i podziękować mu za okazane zaufanie. Ministerstwo postaram się prowadzić nie gorzej od Sztandara.

W dniu wczorajszym do Sarandira i Kaczego dołączyło 2 vMSZ - Mininuns oraz MisziPL. Mamy nadzieję, że ich doświadczenie znacznie wzmocni siłę e-polskiej dyplomacji.

Wybory i takie tam...

Niedługo po wyborach prezydenckich odbyły się wybory do HQ TWO. Gratulujemy Akashapeke zwycięstwa w wyborach na SG oraz martuxxowi jako nowemu SoFA. Wybór martuxxa jest pewnym przełomem, gdyż pochodzi on z kraju będącego członkiem ACT. Przede wszystkim gratulujemy jednak Pierre Dzoncemu kolejnego sukcesu, jakim niewątpliwie jest wybranie go na Supreme Commandera TWO.

Niestety, szczęście nie trwało długo. Dość szybko wyszły na jaw wszystkie słabości TWO. Pozbawiony wspólnego, równorzędnego wroga sojusz podzielił się na frakcje mające bardzo często sprzeczne interesy. E-polski rząd wyraża szczere ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji i deklaruje, że nie będzie tolerował bezpodstawnego blokowania dostępu do czatu HQ Prezydentowi, jak to miało miejsce w poprzedniej kadencji. Wyrażamy głębokie ubolewanie nad zaistniałą sytuacją, lecz wierzymy, że problemy wkrótce zostaną rozwiązane. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule Prezydenta TUTAJ.

Kolejnym punktem zapalnym jest konflikt pomiędzy e-Wenezuelą, a e-Kolumbią. Obydwa te państwa posiadają niezwykle dobre stosunki z e-Polską - z e-Kolumbią łączy nas MPP, a e-Wenezuela jest członkiem ACT. Tym bardziej boli nas spór między tymi krajami. Rządy wyżej wymienionych państw nie doszły do porozumienia w kwestii kosztu wynajmu prowincji, lecz szybko się okazało, że problem sięga znacznie głębiej. Rząd e-Wenezueli począł dążyć do wojny, co bardzo nas niepokoi. Istnieje uzasadniona obawa, iż robi to na polecenie innych sił, którym niezwykle zależy na wewnętrznym rozbiciu TWO.

Teraz o czymś bliżej nas, czyli sprawa e-Czech i ich żądań. e-Polska wciąż jest w posiadaniu Northern i Southern Bohemii. Taki stan rzeczy daje nam spokój, dzięki podwójnemu korytarzowi do zachodnich prowincji. Czesi usilnie starają się regiony te odzyskać, więc ich CP został postawiony przez stronę polską bardzo ważny warunek - unormowanie stosunków ze e-Słowacją. Niestety, jak widać jest to niezwykle problematyczne dla nich, gdyż szybko dyplomatyczna korespondencja wyciekła do opinii publicznej (bynajmniej nie przez zaniedbania ze strony polskiej) wywołując spore poruszenie. Nie zamierzamy się jednak ugiąć, bez nawiązania w miarę przyjaznych stosunków dyplomatycznych między e-Słowacją, a e-Czechami nawet nie pomyślimy o możliwości zwrotu regionów.

Staż

Ministerstwo Spraw Zagranicznych szuka kandydatów na stażystów. Jeśli zwykłe klikanie to za mało i chciałbyś pomóc swojemu krajowi - staż w MSZ to coś dla Ciebie. Jest to idealny sposób na rozpoczęcie kariery politycznej oraz na poznanie mechanizmów władzy w państwie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wypełnienia tego FORMULARZA.

Autor artykułu: Sarandir
 

Comments

jjjajo13
jjjajo13 Day 2,059, 15:27

Pierwszy!

CaveoPoland
CaveoPoland Day 2,059, 15:31

Cze

Sarandir
Sarandir Day 2,059, 15:36

Siema

CaveoPoland
CaveoPoland Day 2,059, 15:32

CaveoPoland
CaveoPoland Day 2,059, 15:32

Podium prawie całe moje ;p

MisziPL
MisziPL Day 2,059, 16:09

Jestem ja jest vote. o/

staruszek
staruszek Day 2,059, 17:39

Siddy Tramero wrote 14 minutes ago

http://www.erepublik.com/en/main/law/Spain/129454

VOTAD SI.
VOTE YES.


jakis komentarz?

Sarandir
Sarandir Day 2,060, 00:38

Myślę, że artykuł Pierre Dzoncego mówi wszystko w tej kwestii. TWO się sypie, na razie obserwujemy sytuację.

Redrumovy
Redrumovy Day 2,060, 04:58

No bez jaj.

staruszek
staruszek Day 2,060, 08:57

Czy ty uwazasz ze druga sila w sojuszu ma sie bezczynnie przygladac jak inne nacje lub dzialacze podrzedni rozpizdzielaja sojusz? to chyba jakas kpina ..

Sarandir
Sarandir Day 2,060, 16:19

Kto powiedział, że bezczynnie? Czasem lepiej jest zaczekać chwilę i wybadać sytuację niż na szybko podejmować ważne decyzje.

staruszek
staruszek Day 2,061, 08:25

Sprawa ciagnie sie juz ile miesiecy? Od dzis wiadomo ze hq gnije?

Sarandir
Sarandir Day 2,061, 10:09

http://www.erepublik.com/en/article/-mofa-pl-open-letter-from-e-poland-to-e-spain-pl-es-en--2289896/1/20
Masz nasze stanowisko w tej kwestii, wyrażone w 13 akapitach.

Minino.
Minino. Day 2,059, 17:43

Miau! o/

Prophet009
Prophet009 Day 2,059, 18:02

vote

ciezki czas Cie spotkal Sarandir ale dasz sobie rade.

Dryblas
Dryblas Day 2,059, 23:18

"Nie zamierzamy się jednak ugiąć, bez nawiązania w miarę przyjaznych stosunków dyplomatycznych między e-Słowacją, a e-Czechami nawet nie pomyślimy o możliwości zwrotu regionów. "

To jak jest w końcu?
Poprzedni prezio Czech mówi, że nie ma problemu w ich relacjach ze Słowacją, na ircu piszecie, że główny powód to surowce i korytarz, tutaj nawet o tym nie wspomnieliście.
http://pokazywarka.pl/ygqi00/
Próbujecie im na siłę wmówić kłopoty w relacjach czy czeski prezio kłamie?

WujekRemo
WujekRemo Day 2,059, 23:57

Zanosi się, widzę, na to, ze e-polska "dyplomacja" znów będzie święcić triumfy w tej kadencji...

Sarandir
Sarandir Day 2,060, 06:38

Być może nie wszystko jest takie, jakie mu się wydaje. Skoro są w doskonałych stosunkach to komunikat e-Słowacji do nas wydaje się być formalnością.

Dryblas
Dryblas Day 2,060, 06:57

Czyli Czesi mają poprosić Słowaków, żeby ci napisali do Was, że wszystko między nimi jest ok? : )

Sarandir
Sarandir Day 2,060, 16:06

Nie, czyli my nie mieliśmy na tamtą chwilę jasnego stanowiska Słowaków, że wszystko jest w porządku.

McDrike
McDrike Day 2,060, 01:07

yyy....znowu bez podium, muszę być lepiej informowany albo być 24/7 😃

konrado333
konrado333 Day 2,060, 02:52

dla obcych vMSZ, dla Polaków tylko staże zostały

Sarandir
Sarandir Day 2,060, 03:03

A tam, nie mamy ani jednego Kuratora, a jest to członek rządu w randze wiceministra. Miejsca więc są, nie ma tylko odpowiedniej ilości chętnych ludzi.

DonaldMcKwacz
DonaldMcKwacz Day 2,060, 09:20

A po co w ogóle przejmujemy się Czechami? Chcą miauczeć to niech se miauczą co nam do tego...

unvote unsub unread

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.