Ambient on/off

Join the new world

 

[MoFA-PL #2] MPP z Rosją/MPP with Russia [PL/ENG]

Day 2,437, 09:36 Published in Poland Poland by Minister Spraw Zagranicznych


Ministerstwo Spraw Zagranicznych ePL:
(MSZ) Beatka84pl
(stażyści)Kanduin, LukasOsh


Pozdrowienia dla wszystkich z całego świata!

Dzisiejszy świat zatrzymał się w niezwykle interesującym położeniu. Każde państwo może pochwalić się bogatą historią. Niemal wszyscy mają swoich zaprzysiężonych wrogów, z którymi spierają się czy to o tereny czy o przekonania. Naturalną koleją rzeczy jest znajdowanie nieprzyjaciół w związku ze zmianami związanymi z sojuszami. Jednakże w ten sam sposób możemy znaleźć także przyjaciół, bliskich przyjaciół, a nawet braci. Pierwsza i ostatnia z wymienionych relacji są zbudowane i oparte na bardzo długiej historii oraz tak gruntownie osadzone, że nie mogą zostać zarówno zlekceważone, jak i zwyczajnie zmienione. Wraz z przetasowaniami w sojuszach, wspomniane wcześniej stosunki od czasu do czasu się zmieniały. Przyjaciele zamieniali się we wrogów, a przeciwnicy w kompanów.

Ministrowie Spraw Zagranicznych zawsze szukają sposobów na polepszenie stosunków z obecnymi wrogami, których cele nie są już tak bardzo sprzeczne z ich własnymi. Jeżeli są dobrymi dyplomatami, mogą osiągnąć sukces zdobywając nowych przyjaciół, którzy z czasem zmienią się w tych najbliższych. A czy może być lepsza okazja na to, kiedy prawdziwy wróg zaczyna prowadzić z nimi wojnę?

Niedawno Rumunia zdecydowała się na desant na Rosję. Kiedy toczyły się rozmowy, Rumunia nieumyślnie przyśpieszyła proces naszego pojednania i zbliżyła nas do siebie bardziej niż mogliśmy się tego spodziewać!

Ten artykuł został napisany by poinformować każdego o tym, że Hiszpania, Polska, Chorwacja i Rosja zażegnały dawne spory i zdecydowały się podpisać MPP w celu zapewnienia sobie oficjalnej i wzajemnej ochrony. Jeśli faktycznie chcemy stać się tak wielką siłą, jaką wierzymy, że możemy się stać jako sojusz, współpraca z innymi jest najważniejszym komponentem osiągnięcia tego stanu rzeczy i pokazaliśmy, że jesteśmy na najwłaściwszej drodze ku temu.

Jesteśmy niezwykle zdeterminowani do realizacji naszych międzynarodowych powinności i zadowoleni z pozyskania nowego, rozsądnego sojusznika w tej wojnie. Gwarantujemy naszym przyjaciołom wsparcie w potrzebie oraz jesteśmy przekonani, że także możemy na nich liczyć w trudnych dla nas chwilach.

Artykuł zakończymy cytatem z wiersza Adama Mickiewicza:
"Jednością silni!"

Hail Spoland!
Hail Croatia!
Hail Russia!
Hail Sirius!
Hail Pacifica!Greetings to everyone across the eWorld,

The world today stands at a very interesting position. Every county inside boasts a rich history of their own. All have some sworn enemies to start with, whether it be a land dispute or culture, something as such almost always exists. Then we’ve rather normal enemies which come due to differences in alliances. Moving forward we’ve friends we once again gain from alliances and then, very close friends or as some call brothers. The first and last relationships are built on a very long history and are very deep to be trifled or changed usually. With the change of alliances, the remaining relations are at times changed. Some friends become enemies and some enemies become friends.

Every country’s Foreign Affairs is always on the lookout for this to improve relations with former enemies whose aims are not very far off anymore. If they’re good enough diplomats, they succeed in that and gain new friends, sometimes those friends which go on to become the very closest of friends. And what better is an opportunity when a clear enemy wages war on them?

Recently, Romania decided to AirStrike into Russia. While talks were already on the table, Romania unintentionally sped up the process of reconciliation and brought us closer to each other than we could have ever hoped for!

This article is being written to inform everyone that Spain, Croatia, Poland and Russia have buried the events of the past and have decided to sign Mutual Protection Pacts to officially work together in protecting each other! If we’re to be the great power we hope to be as an alliance, working together with others is the most important part in achieving that and we’re already on our way.

We remain committed to fulfillment of our international obligations and are glad to have gained a new responsible ally in this war. We assure our friends to support them in their time of need and are confident they will also help us in our difficult times.

Together we stand, divided we fall!

Hail Spoland!
Hail Croatia!
Hail Russia!
Hail Sirius!
Hail Pacifica!


Pozdrawiamy!
Ekipa MSZ
 

Comments

Marek5
Marek5 Day 2,437, 09:48

pierwszy o/

DonaldMcKwacz
DonaldMcKwacz Day 2,437, 09:50

drugi \o/

Levstangor
Levstangor Day 2,437, 09:54

trzeci \o/

Lukowa
Lukowa Day 2,437, 10:00

czwarty \o/

Sierran
Sierran Day 2,437, 10:06

piąty \o/

Justitias
Justitias Day 2,437, 10:09

szósta \o/

Kostkowaty
Kostkowaty Day 2,437, 10:12

siódmy \o/

Synolek
Synolek Day 2,437, 10:13

ósmy \o/

Yosemite Sam01
Yosemite Sam01 Day 2,437, 10:13

o7

Sarandir
Sarandir Day 2,437, 10:16

dziesiąty \o/

ShiroToAka
ShiroToAka Day 2,437, 10:19

jedenasty \o/

Kubica94
Kubica94 Day 2,437, 10:24

dwunasty \o/

w_ojtus
w_ojtus Day 2,437, 10:28

Hail MSZ 😉

Ramrr
Ramrr Day 2,437, 10:45

Vierzehnte 😛

MATMATYK
MATMATYK Day 2,437, 10:47

Ale z tymi przyjaciółmi to nie szalejmy. Sojusz z rozsądku - ok, ale przynajmniej w eRepie jesteśmy dość silni żeby nie mówić że to nasi przyjaciele. "Kto powiedział, że Moskale cnymi braćmi są Lechitów..."

bulbulator
bulbulator Day 2,437, 11:06

To Rosja będzie teraz chciała, żebyśmy dla niej bili. Nie tylko rumuna(cygana)

zbyszek121
zbyszek121 Day 2,437, 11:07

Bardzo ostrożny art i nic dziwnego pierwszy raz w historii erepa mamy sojusz z Moskalami. Wynika z niego że rząd solidnie obawia się jak zareaguję na ten sojusz nasze espołeczeństwo.

Sewek151
Sewek151 Day 2,437, 13:20

Ciekawe jak długo to mpp wytrzyma

leporis
leporis Day 2,437, 13:22

Penix propaganda.

Granat MW
Granat MW Day 2,437, 13:40

Sojusz z krajem, który podczas próby kasowania finlandii nas blokował.
Teraz, gdy nagle rumunia ich zaatakowała, podpisują mpp z Polską.
Ładnie was tam r*chają.

GrishamTM
GrishamTM Day 2,439, 04:50

Masz vota, ale i tak japa - przypomnij sobie co sam obiecałeś i potem odstawiłeś na starcie rządów 😃

Granat MW
Granat MW Day 2,439, 05:22

dslej nie dotarly tlumaczenia do glowy.

NephaIin
NephaIin Day 2,439, 07:44

ma glowe zajeta zapamietywaniem passow do multi~

GrishamTM
GrishamTM Day 2,439, 08:02

To samo można powiedzieć o obecnych tłumaczeniach ekipy Sarandira i Twojej głowie 🙂 Twoje do mnie nie dotarły, bo były ch[][]owe - jeśli wygrywa się wybory obietnicą wymazania gruzolandii, a zaraz po nich podpisuje z nią pakt o nieagresji, no to... Miszi pewnie też ma jakieś tłumaczenia na bycie mameją, ale co to zmienia?

jjjajo13
jjjajo13 Day 2,437, 16:08

Dwudziesty pierwszy \o/

Qjon13
Qjon13 Day 2,437, 22:46

No nie wierzę. 21 komentów i ani jednego buldópienia o wiecznej nienawiści do Ruskich. Obywatele co z Wami?!

Kherehabath
Kherehabath Day 2,437, 23:44

Fail impicz.

ZdzislawKozka
ZdzislawKozka Day 2,438, 00:59

lp. 22 Rosja Siła Państwa 677
lp. 4 Polska Siła Państwa 1,948
Takie małe porównanie

Yanusheveech
Yanusheveech Day 2,438, 02:48

No to many sojuz...yyy sojusz...

W sumie to tylko gra przegladarkowa, wiec nie ma co na sile dorabiac tu jakichs zyciowych ideologii.
Raz sie ustawiamy z tymi raz z tamtymi... a potem wystawiany na nich NE... Norma.

Mówią, ze ePL zmienia sojuszników jak rękawiczki... Może. Ale inni nie są wcale gorsi. Nie zapedzajmy się sami w kozi róg. Grajmy, wygrywajmy i niech się świat kręci. Kto powiedział, ze sojusze maja trwać wiecznie? Dzisiaj z Ruskimi i Niemcami, wczoraj z Bratankami i Serbami, za miesiąc... Kto wie?

Take it easy, it's just a game.

Sztandar
Sztandar Day 2,438, 05:44

Brawa dla dyplomacji.

Rosyjskiej.

Gutek1916
Gutek1916 Day 2,438, 13:16

ni ch.., dla ruskich nie biję!

Qjon13
Qjon13 Day 2,438, 13:34

Jest! Pierwszy!

Cold Hands
Cold Hands Day 2,438, 16:26

o7

SWIESZEWO
SWIESZEWO Day 2,440, 06:22

koniec swiata, sojusze z ruskimi podpisuja O.o

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.