Ambient on/off

Join the new world

 

[MoE]Medaljet

Day 2,161, 11:59 Published in Albania Albania by Endritt Zekka

Medaljet

Medaljet jane shperblime qe i fitoni pas permbushjes me sukses te ndonje detyre ne eRepublik.Disa nga to jane mjafte te lehta per tu fituar ndersa te tjerat shume veshtire.

Cdo here qe fitoni nje medalje fitoni 5 gold (perveq medaljes “hero i betejes” ku varet nga divizioni)

Punetor i zellshemMedalje e lehte per tu fituar ,e tera qe duhet te beni eshte te punoni per 30 dite.Llogaritet edhe nese nuk jeni i punesuar por vetem punoni ne fabrikat tuaja.
Shperblimi 5 goldAnetar i kongresitJeni i interesuar per jeten politike?Kjo medalje eshte per ty.Ju e fitoni kete medalje kur zgjidheni kongresmen.
Shperblimi 5 goldPresidentKjo medalje eshte me e veshtire per tu fituar sesa dy te parat.Ju e fitoni kete medalje kur fitoni zgjedhjet presidenciale.Kuptohet qe duhet te jeni politikan i mire dhe lider i deshmuar per ta fituar kete medalje.
Edhe per kete medalje shperblimi eshte 5 goldMedia mogulKeni deshire te shkruani artikuj ?Ndoshta do te keni mundesi te fitoni kete medalje.Kur 1000 lojtare abonohen ne gazeten tuaj ju e fitoni ate.Poashtu duhet te shkruani disa artikuj te mire.
Shperblimi 5 goldHero i betejesJu e fitoni kete medalje kur beni me se shumti demtim ne nje beteje per njerin nga shtetet ne lufte.Te shumten e kohes per ta fituar ate duhet te berdorni edhe bazuka dhe barsa.
Goldi qe merrni nga kjo medalje ndryshon ne vartesi nga divizioni juaj:
Divizioni i pare: 2 gold
Divizioni i dyte: 3 gold
Divizioni i trete: 4 gold
Divizioni i katert: 5 goldHero i ekspedites ushtarakeJo me e veshtira por definitivisht jo me e lehta.Per ta fituar kete medalje duhet te beni me se shumti demtim ne tere luften per njerin nga shtetet luftuese.
Shperblimi 5 goldHero i rezistencesPer ta fituar medaljen “Hero i rezistences” duhet te perkrahesh nje rezistence dhe ajo te jete e suksesshme,pra shteti qe organizon rezistencen ta qliroje territorin e tij natyror.Kostoja per ta perkrahur nje rezistence eshte 1000 ALL ,por jo cdo rezistence eshte e suksesshme.
Nese rezistenca eshte e suksesshme atehere ju fitoni 5 gold,ndersa nese deshton atehere ju do humbni 1000 ALL.Ushtar i fuqishemCdo here qe ju shtoni 250 pike te forces do te fitoni kete medalje.
Shperblimi 5 gold.Ndertues i shoqerise
Nese keni shume shoke qe jane te interesuar te luajne eRepublik,atehere ftoni ata dhe kur 10 prej tyre arrijne ne nivelin 10 ju fitoni kete medalje e me te edhe 5 gold.
Poashtu do merrni 10% te goldit qe fiton lojtari/et qe sillni ne eRepublik.Mercenar
Per ta fituar kete medalje duhet te mposhtni 25 kundershtar per 50 shtete te ndryshme(pra 1250 kundershtar te mposhtur).Per ta pasur ate duhet te tregoni durim(dhe cdo here permbajuni urdherave te shtetit tuaj).
Shperblimi poashtu 5 gold.Top FighterMedalja me e veshtire per tu fituar.Dhe nuk dua ta fsheh se nese jeni lojtar i ri me gjase kurre nuk do ta fitoni kete medalje.
Ju duhet te jeni ne mesin e 100 lojtareve qe bejne me se shumti demtim ne 30 dite te ndryshme per ta fituar ate.Eshte pothuajse e pamundur ta fitoni ate duke perdorur bazuka dhe barsa,por duke investuar para reale gjasat jane me te medha per ta fituar kete medalje.
Shperblimi edhe per kete medalje eshte 5 goldPatriot i vertetePer te fituar medaljen Patriot i Vërtetë, ti duhet qe te besh influence(dem) per shtetin tend , dhe ta kalosh influencen(demin) qe te ka caktuar loja ta besh. Shperblimi 5 gold 

Comments

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 2,161, 12:05

Shout:

[MoE]Medaljet
www.erepublik.com/en/article/--2331632/1/20

10 q7 weps kush e gjen te kujt jane medaljet ne foton larte ne artikull 🙂

Admiral General Mickey
Admiral General Mickey Day 2,161, 12:08

Voted, Good job, Endrit !

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 2,161, 12:15

Guess whose medals are these? http://img19.imageshack.us/img19/9751/lezk.png

Admiral General Mickey
Admiral General Mickey Day 2,161, 12:20

It's AlexMCS182's medals of course.

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 2,161, 12:22

Yeah right answer

Successfully transferred 10 item(s) to xMikiGOx.

Admiral General Mickey
Admiral General Mickey Day 2,161, 12:25

I don't receive donations 🙂
Successfully transferred 10 item(s) to Endritt Zekka.
Give it to someone else ...

CYANlDE Day 2,161, 12:09

Comment deleted

CYANlDE
CYANlDE Day 2,161, 12:10

DIKTATORIN QE E KE PAS LOJA NE EREP NE SHQIPERI

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 2,161, 12:12

Jo

CYANlDE
CYANlDE Day 2,161, 12:14

batoa

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 2,161, 12:15

Jo 🙁

CYANlDE
CYANlDE Day 2,161, 12:18

nese nuk o kthetra u dorzova

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 2,161, 12:19

Ncuk

BestariD
BestariD Day 2,162, 12:25

Pse batoa

Master of my son Seki
Master of my son Seki Day 2,161, 12:30

Jane AlexMCS182's

FLm shume. Pres 10 Q7 sipas premtimit minister

Master of my son Seki
Master of my son Seki Day 2,161, 12:32

By the way je njesh me artikuj informues si gjithnje. Pergezime

Ditrichjnb
Ditrichjnb Day 2,161, 12:48

Vote...shpresoj qe lojtaret e rinj ta vleresojne punen tende Minister:))

RitaOra plus377 45 544 085
RitaOra plus377 45 544 085 Day 2,161, 13:16

Anetar i kongresit bane ma mir Anetar i Parlamentit tu kocoves 😛 (JAkupovski 😛)

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 2,161, 13:48

hahahahahha

Shqiponjat e Dukagjinit
Shqiponjat e Dukagjinit Day 2,161, 19:38

Vot


Endritti si gjithher \o/

Molosi
Molosi Day 2,162, 00:54

VS
Partia e Forte perkrah artikujt edukues, sepse ne duhet te edukohemi qe te behemi TE FORTE 🙂

SeBi GJoKa
SeBi GJoKa Day 2,162, 04:27

V.

Orges13
Orges13 Day 2,162, 06:40

http://prntscr.com/1yrdkk
Kush e gjen kete ka 100 ushqim q2 . 😛

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 2,162, 07:16

ScymeX
http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1352

Nuk dua asgje 🙂

Orges13
Orges13 Day 2,162, 08:27

Uee e gjete . Bravo. Ti nis ato srz e kam ?

Endritt Zekka
Endritt Zekka Day 2,162, 11:47

Jo faleminderit 🙂

Albanian Armed Forces
Albanian Armed Forces Day 2,163, 04:10

Artikull me rendesi

Situata aktuale në eShqiperi
http://www.erepublik.com/sq/article/situata-aktuale-n-euml-eshqiperi-2332263/1/20

VOTE dhe Shperndaje

Beko2
Beko2 Day 2,166, 15:49

V+S....

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.