Ambient on/off

Join the new world

 

[MoE] eSlovensko ťa potrebuje!

Day 1,877, 07:55 Published in Slovakia Slovakia by DorlasAnther


Nastal čas, kedy je naša malá krajina v kríze! Naše počty klesajú a keď toto píšem, má eSlovensko 326 občanov! Na konci novembra to bolo 400!

Môžeme sa tváriť, že nás to nezaujíma, že aj tie tri stovky sú celkom dobré. Môžeme povedať, že sa nezmôžeme na nič iné, len na kúrenie a svietenie.

NAOZAJ TO CHCEME?
V takomto malom počte je problémom nejako zabezpečiť štátny rozpočet, rovnako ako získať zamestnancov pre firmy.
Ale čo s tým spravíme? Za seba musím povedať, že z mojich kamarátov by na eRepublik nikto nešiel a ani ich do toho nebudem nútiť, lebo viem, že to nie je nič pre nich.

Lenže nemusíme hľadať len medzi kamarátmi a RL známymi. Mnohí z vás určite hrajú nejakú browser hru, kde hráči navzájom tvoria spolky. V týchto spolkoch máte určite veľa známych. Prečo im v spoločnom fóre nenapísať o eRepublik? Prípadne, ak nechcete spamovať, môžete napísať správu tým, ktorých poznáte lepšie.
Určite veľa hráčov uvíta možnosť hrať online hru, kde nemusia byť celý deň(dokonca, v prípade potreby ani každý deň). Hrať hru, kde sa nemusia obávať o svoju existenciu, sa im môže veľmi páčiť. Tak prečo im o takej hre nepovedať?
Viem, že si možno hovoríte, že to za to nestojí, že je to námaha, alebo dokonca, čo z toho budete mať?
Nuž, je to jednoduché. Ak im pošlete odkaz na hru do mailu(v možnosti Invite players sú odkazy a návod, ako to urobiť, a možno to ide aj dať na fórum). Keď sa registrujú pomocou tohto odkazu, tak budete dostávať 10% goldov, čo zarobia(pričom im sa z ich vlastných neodčíta). Čiže ak niekto váš známy dosiahne level 20, dostanete až 2 goldy. Ak bude týchto ľudí 10, goldov bude 20, plus 5 goldov za achievment.
Ak 25 ľudí pozve po 4 známych, tak vzrastie naša populácia o 100 ľudí. Možno sa vám to nezdá veľa, hlavne v porovnaní s TOP krajinami, ale v súčasnom stave je to zvýšenie o 1/3. A to je teda veľké číslo.
Takže, ak vám na tejto hre záleží a chcete, aby to eSlovensko niečo dokázalo a tie staré dobré časy, o ktorých tu básnia hráči, ktorí si toho už celkom dosť prežili, sa vrátili, spravte pre to niečo. Pretože tu to nemusí byť mŕtve! To eSlovensko môže niečo dokázať! Ale samotná vláda to nezvládne! Teraz nastal váš čas, aby ste ukázali, čo vo vás je! A inak, než len klikaním v bojoch!
Spravme eSlovensko znovu silné!

tajomník Ministerstva vzdelávania
DorlasAnther
 

Comments

Samuel Gajdos
Samuel Gajdos Day 1,877, 08:21

Zamysleli ste sta niekto, že možno práve to čo vyzdvihujete ako veľké plus tak nemusí byť brané? Áno je pravda, že tu nemusíš byť celý deň. Dokonca ani každý deň. Zároveň to ale znamená, že tu nie je čo robiť. Každý deň si odpracovať, a keď tak splniť DO. Hmm. A čo ďalej ? Celá je mierne povedané mierne nezáživná. Niekomu to vyhovuje, ale ak sa pozriete na najhranejšie hry súčastnosti všimnete si, že ide o hry kde prevláda rýchla akcia a perfektná grafika. Príbeh, logika a nejaký hlbší zmysel sú potlačované. Táto hra je presným opakom. Neviem či to tak bolo vždy, starší hráči tu často nadávajú na zmeny ktoré sa tu stali, ale teraz je to tak. Na čo chcete nalákať nových hráčov ?? Prečo by mali prísť ?

Toto je zhruba názor ktorý som si vytvoril za tie 2 mesiace čo som tu. Som tu aktívne (Kaileene, pre ktorého pracujem, to môže potvrdiť), a celkom ma to tu baví, ale aj tak trvám na tom čo som povedal. Hra tohto typu nikdy nebude mať záplavu hráčov

Ondracer
Ondracer Day 1,877, 09:36

I find the lack of pictures disturbing...

DorlasAnther
DorlasAnther Day 1,877, 09:44

Samuel, súhlas, ale práve preto tu ide o hráčov iných browser hier(Divoké kmene, Travian). Pretože tie nie sú o akcii. O takýchto ľudí nám ide.

Ondracer: Je to ťažké nájsť obrázky, ktoré s týmto súvisia a Photoshop nemám, aby som si vytvoril vlastné. Žiaľ, ale obsah je to dôležité.

DorlasAnther
DorlasAnther Day 1,877, 09:45

Ale dobrá pripomienka, Samuel, mnohí to mohli vziať, že ide o hru typu World of Warcraft alebo Star Wars: The old republic. VĎaka, už to bolo upravené:)

Drobcek
Drobcek Day 1,877, 10:55

Kto sa nezapoji do diania a nenakukne do zakulisia planovania vojen, spojenectiev, boja proti PTO atd. ci uz vo forme skypee kanala alebo formou ucasti vo vlade nema sancu pochopit o co kraca, zname to boje na opacnej strane dvojklikerov v RW atd. Nevieme dostat do obrazu vela hracov co tu uz mame nieto este vysvetlit ludom zvonka o co ide. Pre cloveka co je v dvojkliku a hraca co si to pride len vyskusat co je to tu zac tato hra uz neponuka vobec nic, napriek tomu skoda neprezit, mame bohatu a pestru historiu v erep. Nepoznam riesenie, takto vyzera slepa ulicka...

DorlasAnther
DorlasAnther Day 1,877, 11:02

Praveze tu nejde o to, priviest sem novych dvojklikerov. Ale mnohi hraci su znechuteni, ked musia byt hodiny pri PC kvoli sprave dedin. Tu praveze mozu komunikovat a stravit vela casu, ale pritom, ked je treba, preziju aj s dvojklikom. Neviem ako vy, ale ja som hral, a aj vyhral Divoke kmene a viem, o com hovorim. A uz apresviedcani, vy sami poznate tych ludi a viete, ako im to podat. A toto je len ten hlavny rozdiel, ktory moze hracov zaujat. Aj moj bratranec, ktory mi toto ukazal, mal tuto hru rad preto. Vacsina hry je totiz o konverzacii, nie klikani.

Krt3cek
Krt3cek Day 1,877, 11:05

Přesně jak říká drobec...např. já tu jsem přes rok a určitě, kdybych nebyl na skypu nezapojoval se do vlády apd. tak už jsem určitě dávno mrtvej..

martin 123456789
martin 123456789 Day 1,877, 11:36

to je to čo tvorí dušu tejto hry
komunita
to je to o čo ide
pokiaľ neprenikneš do komunity tak táto hra nemá čaro

Luxia Borgia
Luxia Borgia Day 1,877, 12:49

v

susususk
susususk Day 1,878, 02:36

Co je zo starími tvárami, ako: Smrtan, Gabber, Nerux, Burko, Lawye, Dimitru?
Vsetci odisli?

martin 123456789
martin 123456789 Day 1,878, 03:06

z toho zoznamu ostali 3
napíš PM vysvetlím

Jelcekk
Jelcekk Day 1,878, 07:54

Asi umřete.

Drobcek
Drobcek Day 1,878, 09:31

Veru tak, tato pokazena hra si nasu pritomnost uz nezasluzi, posledny nech zhasne.

Burko Burian
Burko Burian Day 1,878, 12:50

Ta čo chlapi klikáme a chlastéme dalej (: čo iné nám ostáva...

GabrielkoJeS5
GabrielkoJeS5 Day 1,879, 07:28

Mal som moznost vidiet a zucastnit sa vladnej komunikacie, co mi to dalo? Po skonceni obdobia som odstranil zo skypu, preco? 1. je to zvacsa obycajny spam 2. novacik je tam totalne mimo, ( ak by vas vyhodili v strede oceanu, zorientujete sa skor) 3. vedu sa tam zabomysie vojny 4. neclenovia vlady maju byt ticho a klikat?
Kym sa nezrealizuje forum, kde sa budu rubriky a veci k teme , tak nikdy sa nikto neprida k tejto hre, ved aj na ostatnych browserovych hrach su fora? Alebo sa mylim? .Ale kym je tu nazor, ze forum nepotrebujeme lebo vsetko je na skype, tak sa nepohneme, co ze tam budu 3 ludia , ale budu aspon traja! Vlada nech dolezite rozhodnutia robi na skype, ale moze ostatne veci rokovat verejne! Na skype musia byt vsetci online, aby vam prisli spravy, proste dlhodobe projekty su len preto na dlho, lebo kym sa stretnu na skype vsetci tak je to vecou nahody ...

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.