[MinDem] - МИКОЛАЙКОВИЙ КОНКУРС: РЕЗУЛЬТАТИ! (+роздача)

Day 4,047, 11:44 Published in Ukraine Ukraine by RiardirayДоброго вечора! Зважаючи на те, що нові заявки не надходять, а стаття сповзла тишком-нишком з топу, не бачу за доцільне чекати ще 2 години, особливо зважаючи що переможці набрали кількість балів, яку навряд-чи комусь удасться перевершити . Тому почнемо з привітання переможців, а пізніше перейдемо до аналізу та відповідей до питань, які моя хвора голова понавигадувала о 3 ночі.

1) Гравцю a.iva.tem, який буквально "вирвав" перемогу з рук суперників на "радіоефірі" в неділю, маючи лише 0.25 балів відриву, вже сьогодні було вислано посилку з датськими алкогольними марципанами, голандськими вафельками, британськими школадними цукерками з карамеллю та морською сіллю, сніговими кульками, і перлину цього "джентельменьского" набору:Каву від норвезького баристи Тіма Вендельбо, багатократного переможця та призера усяких кавових конкурсів, з Всесвітнім Чемпіонатом Барист включно.А от з "друкованим конкурсом" вийшла драма: з 19 учасників, двоє відповіли на однакову кількість питань, з бонусними включно. І обидва хай і не дали правильної відповіді, але мислили в потрібному напрямку з тим клятим приладом... і один з них був все-таки ближчий до правильної відповіді. І тут перед мною постала дилема: з одного боку, обидва гравці лідирували з великим відривом від решти, провалившись лише на 2 доволі простих питаннях, і однаково заслуговували на приз, але з іншого боку, набір шоколадок в мене один, і придбати їх можна лише в одному конкретному місці... шо дєлать?

Тому, я вирішив вчинити так:

1 місце отримує гравець Богдан-Халамидник, а разом з ним - 4 шоколадки від Willie's Cocoa різної міцності та з різних плантацій, 3 порції французького гарячого шоколаду Monbana та австрійські ромово-кокосові кульки.та....

1.5 місце отримує гравець Ubel, а разом з ним - 3 хай трохи менш ексклюзивні, але файні бельгійські шоколадки, австрійські ромово-кокосові кульки а також хіпстерсько-веганські корівки(оце так оксюморон) з кокосового цукру.Прошу переможців надати мені дані до висилки, а также прошу про фотозвіт після отримання призів.А тепер перейдемо до питань та відповідей до них. Першою рубрикою було "вгадай країну". Щоб ускладнити процес "махлювання" пошуком по картинках, я використовував власні фотографії, тому на озброєнні наших конкурсантів були лиш власна уважність, інтуїція та часами удача.
1) На перше питання відповіли переважно всі: це був музей-театр Сальвадора Далі, що з находиться в місті Фігерас, Іспанія
2) На другій фотографії - замок в Мальборку, Польща. Деяких гравців, як і очікувалось, ввів в оману варіант "Німеччина", адже всім відомо що там куди не плюнь, попадеш в якийсь шлосс, і вони навіть частково мають рацію - цей замок колись був штаб-квартирою Тевтонського Ордену.3) Третє питання було доволі хитре і могло легко збити з пантелику, тим не менш чимала кількість гравців відповіли правильно. Справа в тому, що макаруни(не плутати з макаронами,азазза щютка за 300) були винайдені в Італії, але стали одною з візитівок Франції. І обидві ці країни були в списку варіантів відповіді.

АЛЕ! В питанні було чітко сказано, що на країну вказують саме КОЛЬОРИ ВИРОБІВ. Звісно, якщо дивитись збоку - ми б побачили прапори Італії та Франції відповідно.... але з того ракурсу, з якого зроблена фотографія, перед нами прапори НІДЕРЛАНДІВ ТА УГОРЩИНИ. Останньої в списку варіантів нема, а от перша і є правильною відповіддю. Крім того, зверху можна роздивитись stroopwafel4) На 4 питанні я навіть зациклюватись не хочу, ГАНЬБА тим хто подарували чужинцям Руську Браму фортеці в Кам'янці-Подільському. ЗРАДА5) Теж доволі хитре питання, але був приємно здивований що 90% відповіли правильно. Фотографія в завданні зроблена з вершини куполу Собора Святого Петра, який хай і географічно й знаходиться в серці столиці Італії, але... є територією держави Ватикан. Тому правильною відповіддю було "жодна з перелічених країн"
Далі в нас все дуже просто: перше - анти-анекдот що пародіює один тупий анекдот про те, як дядько попросив шапку-папаху, а йому дали по паху. "Одел мужик шляпу - а она ему как раз".

Друге - із гуцульсьої арихметики, де першою задачею було описання усяких колюче-ріжучих предметів які нагорстив вуйко Панас, та слід було вгадати скільки туристів з Росії завітало в "Буковель"... а от в іншій задачі говорилось про гуцулів що танцювали навколо смереки з певними забороненими регламентом ерепаблік декораціями, і запитувалось "А чи не чарівно у нас на Прикарпатті?".

Третє - хай в чорта теж є вила, але.. пан Ляшко та жарти про гомосексуалізм - нерозлийвода як Вупсєнь та Пупсєнь, тому правильна відповідь "бо там кажуть добре жарять".Оп, і тут ми дійшли до ТОГО САМОГО питання, на яке ніхто не дав правильної відповіді, хоча троє гравців подумали в правильному напрямку. Тут, зізнаюсь частково моя вина, бо слід було дати посилання на картинку в повному розмірі, і тоді б ви побачили іній на вагах а також може би краще роздивились 2 вентилятори з правої сторони "акваріуму".


Як можна здогадатись по свічках, що розставлені на різній висоті (це ритуал чорної магії, принесення жертви духу холодильників щоб на Лічі в доті чайники гарно залітали) - це мусить бути якось пов*язано з вмістом кисню в повітрі...

Не буду надто сильно лізти в дебрі фізики та біології, згадувати усякі закони Дальтона, парціальні тиски, альвеолярний газообмін та подібні речі, дуже доречні в 2-кнопочній браузерці...

Скажімо так, праця зі зрідженими газами, навіть інертними та неотруйними газами - завжди дуже великий ризик, через те що у зрідженому стані гази займають в кількасот раз менший об*єм. Рідкий азот, який власне і був налитий в контейнер на вагах, розширюється в 700 раз. Що буде з Дьюаром повним рідкого азоту, якщо його пошкодити і втратиться вакуумна термоізоляція, і газ всередині почне випаровуватись - можете здогадатись самі.

Більше того, при праці у закритих приміщеннях - витік зрідженого газу може доволі швиденько вбити усіх в кімнаті, адже через це впаде об*ємна чатка кисню та його парціальний тиск... одним словом, всі втратять свідомість та задихнуться, тому у всіх подібних лабораторіях дуже суворо регламентована кількість людей яка може одночасно знаходитись всередині, адже якщо їх буде забагато - аварійна система вентиляції може не встигнути провітрити достатньо швидко

Прилад на картинці вимірює кількість кисню в процентному(об*ємному) співвідношені(такі обов*язково видаються кожному хто знаходиться у подібному середовищі, коли показник падає нижче 19% він починає істерично пищати та блимати, мовляв, ТІКАЙ З СЕЛА)

Свічки ж додані для того, щоб візуалізувати наскільки швидко це все відбувається(коли буде недостатньо кисную - вони згаснуть), а ваги - для демонстрації швидкості випаровування рідкого азоту.
Друге просте - не можна лити воду в сірчану кислоту, бо щільність води менша як щільність сульфатної кислоти, тому доволі буйний ЕКЗОТЕРМІЧНИЙ(з виділенням тепла) процес розчинення відбуватиметься на поверхні... і бризки можуть полетіти вам в мармизу. Більше того, концентрована кислота дуже гігроскопічна, і може дійсно майже що "підстрибнути" назустріч воді.

Хоч і популярна культура часто годує нас різного роду міфами, але реактори дійсно світяться дуже гарним та приємним синьо-блакитним світлом як наслідок ефекту Вавілова-Черенкова(гарніше мабуть лише полярне сяйво, хоча я його на відміну від випромінення Черенкова не бачив). Говорячи максимально спрощено - це в чомусь віддалено подібне на "подолання швидкості звуку", тільки в цьому випадку це пов*язано з подоланням зарядженою частиною швидкості світла для даного середовища.В музичному конкурсі теж я трохи хитрив, але відповіді такі:
1) Sometimes i feel like screaming - Deep Purple
2) Vielleicht das naechste Mal - Rainbow
3) Scorpions - When the Smoke is going down
4) The Cranberries - Zombie
5) Led Zeppelin - Stairway to heaven (це пісня триває трохи довше загальновідомої хвилин вступу)
6) Aerosmith - Dream onСподіваюсь я задовольнив вашу допитливість. Призи в СС будуть роздані завтра, всім хто відкоментує, за традицією, - 200 ку2 булок.

UkrainianGuerrilla