[MEN] Niezbędnik obywatela

Day 1,139, 05:57 Published in Poland Poland by Minister Edukacji Narodowej


Ministerstwo Edukacji NarodowejNowy, odświeżony Niezbędnik obywatela pomoże Ci poznać najważniejsze aspekty gry. Są w nim zamieszczone najlepsze poradniki oraz artykuły dotyczące gry. Znajdzieciesz tutaj instrukcję jak przeżyć pierwsze dni swojego eŻycia, opis modułu wojennego oraz wiele innych wartych uwagi rzeczy.
Olajk stworzyła poradnik, w którym znajdziemy podstawy gry. Jest on skierowany do graczy rozpoczynających swoją przygodę z eRepublik. Bogato ilustrowany przewodnik, prezentujący jak powinno spędzić się pierwsze dni w grze. Pomoże zapoznać się z interfejsem i nauczy podstaw gry. Zachęcamy do zapoznania się z nim!

Projekt Mentor to akcja prowadzona przez MEN mająca na celu pomoc nowym graczom w pełnym i prawidłowym poznaniu zasad i mechanizmów istniejących w eRepublik. W celu wzięcia udziału w Projekcie Mentor wystarczy wypełnić formularz. Po prawidłowym złożeniu podania zostanie Ci przydzielony osobisty opiekun.

Moduł wojenny jest jednym z najważniejszych aspektów gry. Bitwy napędzają cały mechanizm gry, dlatego też ważne jest aby każdy gracz brał udział w bitwach. Bardzo dobrze przygotowany poradnik przez gracza Aniol Zaglady opisuje system działania modułu.

eRepublik jest grą, która pozwala ma nieograniczone możliwości. Olajk napisała artykuł opisujący możliwość wcielenia się w różne postacie w grze. Możesz być dziennikarzem, politykiem, a może wybierzesz karierę biznesmena? To wszstko zależy od Ciebie! Już teraz poznaj możliwości jakie przed tobą stoją.

W eRepublik działania skoordynowanych grup militarnych są o wiele skuteczniejsze od samodzielnych poczynań pojedynczych obywateli. Zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami polskich grup bojowych. Pamiętaj, że będąc w grupie bojowej możesz jeszcze bardziej przysłużyć się ePolsce i lepiej się bawić.
Dołączenie do partii politycznej to najlepsza droga do rozpoczęcia swojej kariery jako polityka, dodatkowo są to dobre miejsca do rozpoczęcia aktywnej gry i poznawania nowych ludzi. W związku z tym zebraliśmy prezentacje najaktywniejszych partii w jednym miejscu aby ułatwić wybór.
Administracja gry komunikuje się z graczami poprzez prywatną wiadomość (eRepublik Insider) i forum. Znajdują się tam wszystkie najważniejsze informacje jakie mają nam oni do przekazania (w języku angielskim). Gracz mr00 w swojej gazetce wydaje artykuły przetłumaczone na polski. Zachęcamy do czytania aby być na bieżąco z wprowadzanymi zmianami oraz innymi ważnymi wydarzeniami komentowanymi przez adminów.
Słownik Od A do Z zawiera podstawowe zwroty i skróty używane w potocznym języku eRepublik. Ułatwia on zrozumienie artykułów w gazetach jak i rozmów na kanałach IRC.

Forum Polskiego Centrum Erepublik - największe polskie forum poświęcone grze. Jeśli chcesz poznać polską społeczność eRepublik, najlepiej zacznij od tego miejsca.
Fundacja Pomocy eDzieciom - fundacja zajmująca się wspieraniem nowych graczy. Jeśli zamierzasz walczyć zgłoś się do fundacji, a z pewnością otrzymasz pomoc w postaci broni i chlebków.
Kanał IRC #erepublik.pl - kanał społeczności polskiego eRepublik w sieci Quakenet. Wejdz aby poznać grę z drugiej strony.


Gazety rządowe
Poniżej linki do gazet rządowych, ich subskrypcja zapewnia dostęp do najświeższych informacji na temat funkcjonowania ePaństwa.


Ministerstwo Edukacji Narodowej w składzie
MEN Krymeq
vMEN Olajk, vMEN Aniol Zaglady, vMEN BleedingGod, vMEN Griwes, vMEN Samar