Ambient on/off

Join the new world

 

[MEN] Audycja | Logi ze spotkania z rządem | Odpowiedzi na pytania

Day 1,910, 17:47 Published in Poland Poland by Minister Edukacji Narodowej


Nieco zasmuciły nas niektóre komentarze pod ostatnim artykułem. Że zapał słomiany, że nic nie zrobimy, że nic się nie uda... Myślimy, że stać nas na wiele i wiele zrobić możemy. A udowodnimy to już niebawem. Jednak bez zbędnej zwłoki i długich wstępów - witamy w kolejnym wydaniu Informatora MEN, dziś nieco o zapowiadanej audycji, odpowiedzi na pytania i sugestie do MEN oraz relacja ze spotkania z rządem i wyniki familiady. Zapraszam do lektury!Pora na nowości o jednej z zapowiadanych inicjatyw - audycji powalentynkowej. Walentynki - dla niektórych symbol konsumpcjonizmu, dla innych znak amerykanizacji społeczeństwa. Co by jednak nie mówić, jest to całkiem miły zwyczaj, na który warto w jakiś sposób zwrócić uwagę. Postanowiliśmy zorganizować coś specjalnego na tę okazję! Pamiętacie radio eRepublik, które działało w dawnych czasach? Mając w pamięci te czasy chcemy zaprosić Was na specjalną audycję tematycznie związaną ze Świętem Zakochanych. W planach dwie godziny muzyki, pozdrowień i dedykacji. Stroną techniczną zajmie się znany spiker ze starych czasów Darkii, natomiast głosu użyczy nam również znana (i mamy nadzieję lubiana) Wea!
Audycja odbędzie się w piątek 15.02 o godzinie 19:00. Miejsce zostanie podane w następnym artykule oraz pojawi się o nim informacja na kanale #men.public w sieci Quakenet. Już teraz możecie zgłaszać swoje propozycje piosenek wraz z pozdrowieniami i dedykacjami. Wystarczy kliknąć na poniższy przycisk:

Niezwykle miło nam poinformować, że ekipę MEN zasili dwóch stażystów. Będą to Kijek93 oraz Naslodszy. Życzymy wielu sukcesów i przyjemnej atmosfery w naszym ministerstwie. Liczyymy na owocną współpracę!Jak tradycja nakazuje w niedzielę odbyło się spotkanie z rządem. Tym razem pytania były skoncentrowane głównie wokół Wojska Polskiego. Padły pytania o plany wobec tej jednostki i o obecny stan prac nad reformą. Uczestnicy ciekawi byli także planów wojennych - utrzymanie surowców czy wojna z Finlandią. Nie zabrakło pytań o plany dotyczące rezerw, stażystów czy odbudowy programu ambasad. Było też wiele momentów humorystycznych, gdzie zapytania nieco odbiegały od obszaru działań prezydenta - wszystkie otrzymały równie humorystyczną odpowiedź. Jednak jako że krótkie podsumowanie to mało - zachęcam do prześledzenia logu ze spotkania z rządem w dniu 10.02.13.
Następne spotkanie - już w następną niedzielę - serdecznie zapraszamy!W niedzielę odbyła się również familiada MEN! W tej IRCowej zabawie tym razem sukces osiągnęli:
1 miejsce - GreeK - nagroda 700 chlebów q5 oraz 70 broni q7
2 miejsce - Grzechooo - nagroda 400 chlebów q5 oraz 40 broni q7
3 miejsce - Quox - nagroda 250 chlebów q5 oraz 25 broni q7
4 miejsce - adamrhcp - nagroda 100 chlebów q5 oraz 10 broni q7
5 miejsce - jjjajo - nagroda 50 chlebów q5 oraz 5 broni q7
Serdeczne gratulacje!

Przypominamy również o ankiecie dotyczącej nowej zabawy, w którą będziecie mogli zagrać. Jeśli Familiada się Wam znudziła i szukacie nowych emocji - ta sonda jest właśnie dla Was, dzięki niej będziecie mogli sami nam powiedzieć, w co chcecie zagrać. Serdecznie zapraszamy do głosowania! Ankietę znajdziecie po kliknięciu na poniższy przycisk.

Pytania do MEN to dawny projekt Ministerstwa, który został już zarzucony. Uważamy jednak, że był to znakomity pomysł, który warto kontynuować. Zasady są proste - swoje pytania wysyłamy poprzez formularz, chwilę czekamy, a odpowiedź pojawia się w następnym wydaniu Informatora MEN! Jest to prosty i mało uciążliwy sposób zadania pytań, a co więcej pozwala zachować anonimowość. Natomiast jeśli uważasz, że MEN powinien zrobić coś konkretnego, albo inaczej podchodzić do jakiejś kwestii - zawsze możesz zgłosić sugestię, którą rozpatrzymy i udzielimy na nią odpowiedź w ten sam sposób. Ministrowie zastrzegają sobie możliwość ignorowania pytań bądź sugestii mających na celu trolling.

Padła już pierwsza sugestia, pora na odpowiedź:
bartobk2 dał sugestię: Może to nie jest typowo do MEN ale czy można by było n stronie MON napisać ile wynosił dof z 1k influ z poprzedniego dnia?

Twoją sugestię przekazaliśmy MONowi. Gdy będziemy więcej wiedzieć - poinformujemy.

Otrzymaliśmy też dwa anonimowe pytania:
Witam
Moje pytanie jest całkowicie poważne, choć może zabrzmieć jak trolling. Otóz, jaki jest sens wyznaczanie tak dużej ilości wiceministrów? Zwłaszcza właśnie w MEN. Czy naprawdę w ministerstwie tymże jest taki natłok obowiązków, że potrzeba do jego zarządzania aż siedem osób?

Pozdrawiam serdecznie, obywatel anonimowy 🙂


Owszem, praca w MENie wymaga dużej ilości wiceministrów, gdyż liczba obowiązków jest duża. Zajmujemy się tłumaczeniem Wiki, tworzeniem Podręcznika, wydawaniem artykułów, prowadzeniem spotkań z rządem, gier i zabaw, a także zadaniami, których efekty nie są widoczne. Każdy wiceminister ma specjalizację i zajmuje się swoją dziedziną. Być może nasza praca nie wymusza ciągłego nadzoru jak to jest w MON, ale tak jak i tam konieczna jest systematyczność i pewne umiejętności. Nie jest też to praca łatwa i mechaniczna, lecz wymaga dużo inwencji i dobrej znajomości gry oraz obycia, ze swoimi zadaniami.
Podsumowując - faktem jest też to, że roboty przy aktualizacji i poprawianiu podręcznika, czy tłumaczeniu Wiki jest sporo, a bieżące zadania potrafią zwyczajnie zmęczyć, to głównym powodem sporej ilości wiceministrów jest szeroki zakres obowiązków naszego Ministerstwa.

Od roku (ponad) się nie logowałem i mam pytanie. Czy projekt "Mentor", jeszcze działa czy został zamknięty?

MENowy Projekt Mentor został zamknięty z powodu wprowadzenia przez Administrację eRepublik wewnętrznego mechanizmu mentorów pomagającemu osobom do 20 poziomu. Ma on formę chatu z wyznaczonymi, doświadczonymi graczami - mentorami.

W komentarzu do Podręcznika MEN odnaleźliśmy pytanie:
Jak moge uzyc zywnosci ?

Jest to bardzo proste. Jeśli masz zakupioną żywność, wystarczy kliknąć na niebieski przycisk "Zregeneruj się". Pamiętaj jednak, że zadziała on wyłącznie gdy nie wyczerpałeś limitu regeneracji zdrowia, masz żywność w magazynie oraz nie masz pełnego paska energii. Informacje o obecnym limicie uzyskasz po przytrzymaniu kursora nad przyciskiem regeneracji, a stan energii wyświetla się nad nim. Ilość żywności możesz sprawdzić w magazynie (Moje Miejsca → Magazyn lub shift+s). Odradzamy natomiast zużywania Batonów Energetycznych, jeśli nie są ci one potrzebne. Najczęściej jest to próba zdobycia osiągnięcia Bohatera Bitwy (Battle Hero; BH). Nie klikaj więc na pomarańczowy przycisk "Baton Energetyczny" jeśli nie jesteś pewny, że właśnie teraz chcesz go użyć.Pozdrawiamy,
Ministerstwo Edukacji Narodowej
MEN: Carmen Laurent
MEN - anglov
vMEN: Avenged7Fold
vMEN: dyrcio
vMEN: Laciek
vMEN: Siemko8
vMEN: tomas004
Staż: d3signer, Kijek93, Najslodszy

Czytaj i subskrybuj:

 

Comments

anglov
anglov Day 1,910, 17:51

MEN pomaga o każdej porze dnia i nocy.

Magic
Magic Day 1,910, 17:57

Scary Monsters and Nice Spirits - będę czekał!:>

El Reto
El Reto Day 1,910, 22:24

Podobno nie siedzisz do 3 nad ranem anglovie.

Magic
Magic Day 1,911, 04:39

lol, komenty pod komentami 😃

Magic
Magic Day 1,911, 04:39

i komenty pod komentami komentów?

dezynteria
dezynteria Day 1,911, 04:43

ale komentów pod komentami pod kokomentami komentów już nie da się 😐

Qjon13
Qjon13 Day 1,911, 05:01

Ależ teraz będzie burdel

mpakosh
mpakosh Day 1,911, 23:06

Projekt meNDor rozpoczął działalność! Jesteś nowym graczem, masz problemy z grą i nie wiesz, jak osiągnąć sukces? Zgłoś się: http://tnij.org/projektmendor

vejderr
vejderr Day 1,911, 01:05

nie zaczyna się zdania od ŻE 😑

anglov
anglov Day 1,911, 05:19

http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=7843
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=2374
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=11944

Rozpoczęcie zdania od "że" jest jak najbardziej poprawne (przynajmniej według językownawcy, profesora na UW Mirosława Bańko). Takie rozpoczęcie zdania ma swoje uzasadnienie w przekazie emocjonalnym tekstu. Jest to zabieg stylistyczny, który - przynajmniej według mojej wiedzy - nie łamie zasad języka polskiego.

Qjon13
Qjon13 Day 1,911, 05:46

Czy będzie zanadto wścibskim, pytanie czym się zajmujesz poza grą?

anglov
anglov Day 1,911, 05:51

Studiuję Fizykę Techninczną na jednej z większych polskich uczelni.

vejderr
vejderr Day 1,911, 07:45

Dzięki 🙂

Dryblas
Dryblas Day 1,911, 05:12

Zapłacę złoty dwajścia dziewięć za napisanie dla beista skryptu na automatyczne votowanie wszystkich komentów w polskiej prasie, żeby biedak nie musiał robić tego ręcznie.

Kherehabath Day 1,912, 23:50

Comment deleted

Kijek93
Kijek93 Day 1,911, 06:03

jestę murzynę w MENię huehuehue xD

Kris Nowak
Kris Nowak Day 1,911, 12:26

Kijek stażystą... świat się kończy

Superferro
Superferro Day 1,912, 00:46

poprzednio byłem ja, więc odpowiedni level stażystów zachowany ; p

Beatka Rowein
Beatka Rowein Day 1,912, 02:37

Pamiętam....

Sztandar
Sztandar Day 1,912, 07:20

Art miejscami trochę koślawy, a i formuła familiady ssie kule(tyle to ma wspólnego z familiadą, co ja z udaną prezydenturą), niemniej MEN jest w porządku i nie piszę tego tylko dlatego, aby się nie popłakał! 😒

Marian Wudecki
Marian Wudecki Day 1,912, 17:16

"Walentynki - dla niektórych symbol konsumpcjonizmu, dla innych znak amerykanizacji społeczeństwa." - Niezła alternatywa. V

El Koto
El Koto Day 1,917, 07:49

MEN jest cacy, Plato be (albo lepiej "not to be")

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.