Ambient on/off

Join the new world

 

[MBP] Mbushe Barkun me 400 Energji

Day 1,843, 09:54 Published in Albania Albania by KOSOVA ArlinDx


Pasi e pame se cfar masakre i ben shqiptaret tortes se pavaresise , vleresuam se si popull jem ende te uritur , keshtu qe me iniciative te DonCurtis (Don Kurtishit) , u vendos qe te fillojme me programin "MBP".
Jo shoke e shoqe nuk bohet fjale per ndonje ministri te Shqiperise 😛 por behet fjale per programin "Mbushe barkun plot".
Nga emri mund ta kuptoni se nepermjet ketij programi do merni USHQIM FALAS!
Por ka disa kritere per te marre ushqim dhe disa gjera tjera qe duhet te dini. Lexo me shume per programin me poshte.

Informacione rreth MBP
Ku program eshte nje nisme nga DonCurtis (Don Kurtishi) dhe ka per synim tju jape ushqim lojtareve te rinj, ushqim te mjaftueshem per te mbushur 400 energji. Gjithashtu, lojtaret e rinj do mund te marrin edhe instruksione si te luajne (me tutoriale te gatshme apo me biseda direkte).
MBP eshte ne faze testimi (BETA) dhe ka shume mundesi qe nivelet qe furnizohen me ushqim te ndryshojne (te rriten ose te zvogelohen varresisht nga nr i kerkesave qe do behet).

Kriteret per tu furnizuar me ushqim
1. Te kesh statusin "Adult Citizen"
2. Te jesh ne nivelet 20-26 (nivelet me te uleta nuk lejohen te aplikojne per te parandaluar furnizimin me supplies per llogarite e shumfishta aka multies)
3. Te jesh qytetar i eShqiperise
Cdokush qe permbush keto kritere, ka te drejte te kerkoje ushqim per te mbushur 400 energji cdo dite.

Pse vetem 400 energji dhe pse vetem deri te niveli 26?
Sigurisht qe cdokush do donte me shume energji falas, por problemi eshte se programi ende nuk ka mjaftueshem dhurues (kontribues), prandaj nuk mundemi te shkojme me larte me numrin e ushqimit per person.
Edhe per pyetjen se pse vetem deri te niveli 26, pergjigja eshte pak a shum e njejte. Nuk ka mjaftueshem ushqim per nivelet tjera.

Ka vetem 2 menyra per tu rritur numri i ndihmave dhe numri i niveleve qe marin ndihma. Ato menyra jane: Te gjenden dhurues te tjere, ose kerkesat te jene nen nivelin qe ne presim te jene.

Kerkimi i ndihmave
Menyra e vetme per te kerkuar ndihma eshte ne menyre te google docs. Kliko KETU ose kopjo linkun ne vazhdim per te kerkuar ndihma: http://tinyurl.com/programiMBP

Kush e menaxhon kete program?
Tani per tani eshte vetem DonCurtis (DC), por gjithmone ka mundesi per te ndihmuar edhe persona tjere (kontaktoni me DonCurtis nese doni te ndihmoni ne shperndarje).

A jane shpenzimet te gjitha nga DonCurtis?
Pak me shume se gjysma e shpenzimeve per kete program jane te bera nga DC, te tjerat jane ndihma nga dhuruesit e tjere. Deri tani kane kontribuar Panch0TheGreat dhe GladiatoriKS, i falenderojme per kontributin e tyre.

Si te kontriboni per kete program?
Ne fillim duhet te kontaktosh me DC, pastaj do bisedoni per mundesine per te dhene donacion. Tani per tani nuk mund te pranohen me shume se 1000 ushqim (per shkak te storage se mbushur), por ndihmat me ALL jane gjithmone te mirepritura.

Le te filloje Shperndarjaaaaaa!

PS: Mos u shtyni se ka per te gjithe 😛 dhe mos e merni foton si fyese, mereni me sportivitet (sic thone disa 😛 )

Me rrespekt dhe me ushqim falas,
ArlinDx perfaqesuesi i projektit per Shqiperi


| Artikulli Origjinal | Kontakto me DonCurtis | Apliko per Ndihma |
 

Comments

KOSOVA Batoa
KOSOVA Batoa Day 1,843, 10:20

v

Panch0TheGreat
Panch0TheGreat Day 1,843, 10:26

v

Mac RumorSeS
Mac RumorSeS Day 1,843, 10:27

V

DonCurtis
DonCurtis Day 1,843, 10:29

✪ ✪ ✪ ✪ ✪ ✪ ✪ ✪ ✪ ✪

MBP Projekt i ri per te ndihmuar lojtaret e rinj te eShqiperise: http://www.erepublik.com/en/article/2170565/1/20

✪ ✪ ✪ ✪ ✪ ✪ ✪ ✪ ✪ ✪

^
Shperndajeni te shoket, te ndihmojme sa me shume lojtar te rinj 😃

Burhan11
Burhan11 Day 1,843, 10:34

v

CYANlDE
CYANlDE Day 1,843, 10:57

V

ujku76
ujku76 Day 1,843, 11:01

Bravo per iniciativen.

Te shohim cka ndermend te beje qeveria e re per stimulimin e lojtareve te rinj.

soneras
soneras Day 1,843, 11:27

v

rapcr
rapcr Day 1,843, 11:59

V21 / S239
Will be waiting for the food ! 🙂

Panch0TheGreat
Panch0TheGreat Day 1,843, 12:02

Rapcr it's only for eAlbanian players that are from lvl 20 to 26

OLDStrategy
OLDStrategy Day 1,843, 12:04

BIG V

VisarJ
VisarJ Day 1,843, 12:16

V.

Une ju dhuroj 20,000 Q5 ushqim nga fabrikat shteterore. Kam prit iniciativa te tilla.

Me respekt,
V

Bisha Is Here
Bisha Is Here Day 1,843, 12:52

V + S

enzq
enzq Day 1,843, 13:14

V Bravo per iniciativen

Sandukaani
Sandukaani Day 1,843, 13:56

V+S

AFRIm GoGa1
AFRIm GoGa1 Day 1,843, 13:59

V

KOSOVA ArlinDx
KOSOVA ArlinDx Day 1,843, 14:10

Faleminderit shume Visar 20,000 Q5 jane nje ndihme e madhe per kete fillim.

The Gunnerss
The Gunnerss Day 1,843, 14:26

Dohet me marr inciativa mat te shpesht kesi lloji, edhe dohet me vazhdu... kur kam fillu lojen para 4-5mujave ne gjdo betej d1 dhe d2 kemi fitu tash nuk e di qa po ndodh... 2 ose 3 beteja en muaj pi zhvillojm serioze edhe nuk po mundemi mi fitu.... diqka dohet me ndryshu

d 23
d 23 Day 1,843, 14:31

Media Mogul Medal Project 5
SUB for SUB...
http://www.erepublik.com/en/newspaper/strela-d23-285040/1
sub. 243

Arius argiri
Arius argiri Day 1,843, 15:23

visari "dhuron" 20 000 q5 nga fabrikat shtetrore !!! me nje fjale i dhuron shteti dhe jo visari ! dhe se dyti kujt ja dha lejen visarit ti dhuroj kur sot sapo u zgjodh presidenti i ri! presidenti i ri ??? por çfar mut presidenti i ri ...
presidenti i vertet ne ealbania eshte ai qe merr votat me tankset e buken e fabrikave tye shtetit! te tjeret jane kukulla!!! rrofte e qofte presidenti yne visari ,qe na mbushi barkun me buken qe prodhon me paret qe i merr popullit qe na dhuron tanksa

Arius argiri
Arius argiri Day 1,843, 15:26

qe ne fakt jane te tonat!!!por çdo popull meriton qeverin qe ka dhe ne meritojme te qeverisemi me dhuratat e presidentit tone mireberes visarit dhe sigurisht edhe perandorit ! republika e bananeve ! por duhet te dini se bananen sot e futni ne goje dhe neser do ta ndjeni ne by...
dhe kjo do tju dhembi per tere jeten !!!!
me respekt arius argiri

EFALB
EFALB Day 1,843, 15:33

Bravo per iniciativen e mbushjes se barkut.
Akoma me mbushje barku vazhdoni. Vazhdoni tu mesoni lojtareve shqiptare veset me te mira si lypsaria, varesia, shiko se cfare bejne per ju sakrifikojne taksat e perbashketa qe tu mbushin barkun. E tani ulni kokat edhe kuc mos beni ze. Kur te vije koha e votimeve mos haro kujt t'ja japesh atij qe ju mbush barkun. Hajt se po ju hedhim edhe ndonje tank extra. E shikon sa bejme ne per juve, ju mbushim zorren.

EFALB
EFALB Day 1,843, 15:37

Goxha iniciative edhe ka emer te madh pale. Mbushe Barkun. Mire qe keni bere pak te zbutur dhe nuk e keni emertuar Mbushe zorren.
Kjo iniciative nuk eshte investim per lojtaret e rinj por eshte shpenzim, rrit varesine, keqmeson me vese te ndyre si lypsaria edhe deklarim genjeshtrash, dhe per me teper eshte shperdorim fondesh se per cfare arsye juve e dini. Nje urra per kukullat, perandoret, edhe lypsaret bashke me zagaret nga pas.
Respekte

KOSOVA Batoa
KOSOVA Batoa Day 1,843, 15:38

kjo iniciativ eshte private vllazen inicjatori dhe donatoret nuk kan asnje apetit elektoral qe t'jemi t'kjart.

Arius argiri
Arius argiri Day 1,843, 15:39

perfundimi! do te katandisemi si ata jevgjitet (me gjithe respektin per jevgjitet!) qe keni nxjere ne fotografi!!!!

DonCurtis
DonCurtis Day 1,843, 17:04

Une jam organizator i kesaj iniciative, kam harxhuar 6000cc dhe do harxhoj edhe shume te tjera per te mbajtur kete program gjalle. Me vjen keq qe pas gjithe ketij mundi dhe djerse vjen njeri qe i pengon emri i artikullit. Sipas Pikachuku, eshte me mire te mos ju japim ndihma te rinjve se do krijojme varresi. Pra eshte me mire te mos e bejme ate qe bejme te gjitha shtetet e erepublik se do krijojme varresi.
Jo miku im, nuk mendoj ashtu. Do e vazhdoj kete iniciative sa me gjate qe te mundem.

DonCurtis
DonCurtis Day 1,843, 17:13

Arius te kam rrespektuar gjithmone per mendjemprehtesine, por i gjithe ai rrespekt po lekundet. Ate foton me "jevgjit" e kam vendos pak per tia heq monotonine artikullit, dhe mu nen foto ka nje mesazh per ata qe vendosin ta perdorin kunder dikujt.

Faleminderit te tjereve per komentet pozitive.
Visar do te kontaktoj me ty sapo projekti te kaloje fazen beta.

Kthetra Alb
Kthetra Alb Day 1,844, 23:12

t'i nisa 500all curtis

Arius argiri
Arius argiri Day 1,844, 23:18

sepse iniziativa jote don perlyhet sapo fillon te pranosh ndihmat shtetrore sepse nuk mund te falesh diçka qe qytetarit i takon sepse eshte e tija sepse eshte prodhuar nga taksat qe shteti i ka marre!a nuk do te ishte me mire qe ne vend qe ti dhuronim qytetarit nje cop buke qe eshte e tija (sepse prodhohet nga fabrika shtetrore!) ti ulnim atij taksat qe te mos kishte nevoje te lypte? por jo don sepse visaro ekonomia do te shtoj taksat qe te ndertoj fabrika qe te kete sa me shume qytetar te var

Arius argiri
Arius argiri Day 1,844, 23:21

fer te cileve ai ti dhuroj copen e bukes (qe eshte e tyrja)!ashtu si i dhurohet tanku qe eshte e tyrja dhe i peshperitet voto per mua qytetar se une te dhurova tankun une te dhurova buken dhe nese nuk do te votosh per mua do te vdesesh per buke nuk do te kesh me çfare te luftosh!

EFALB
EFALB Day 1,844, 02:12

DonCurtis une vertet jam per te ndihmuar lojtare te ndryshem, por jo ne kete menyre. Arsyeja kryesore eshte keqmesimi i te lypurit, varesia edhe me e keqja lenia e peshes tek lojtare te caktuar si ti personalisht. Nuk mund ta mbash ti dot peshen e kesaj iniciative vete personalisht. Kjo medote e dhenies ka qene perdorur tek lojtaret e Divizioni 1 pra tek te rinjte. Mendimi im kjo menyre e mbushjes se barkut eshte nje mjegullnaje konsumatore dhe turbulluese, sidomos kur vjen fjala e nderhyrjes

EFALB
EFALB Day 1,844, 02:24

apo involvimi i pjeses se taksave te perbashketa. Ti Don mund te thuash se do kete donatore vullnetare te tjere. Mendimi im perseri nuk do benit asgje te mire. Sepse ju nuk po investoni por ju po shpenzoni. JU do i jepni cdo lojtari qe kerkon qe ta siguroj qe ajo liste lypsarie dhe varesie do shkoje shume e gjate.

EFALB
EFALB Day 1,844, 02:26

E vetmja gje qe do investoni dhe mbillni me kete, jane veset me te mira si lypsaria, varesia, shiko se cfare bejne per ju sakrifikojne taksat e perbashketa qe tu mbushin barkun. E tani ulni kokat edhe kuc mos beni ze. Kur te vije koha e votimeve mos haro kujt t'ja japesh atij qe ju mbush barkun. Hajt se po ju hedhim edhe ndonje tank extra. E shikon sa bejme ne per juve, ju mbushim zorren.

EFALB
EFALB Day 1,844, 02:41

Don mos me keqkupto nuk e kam fare per deshiren tende te mire, perkunderazi deshira e mire e vleresoj Por nuk ke gjetur iniciativen e duhur dhe te mire per te realizuar deshiren tende te mire.
Respekte

EFALB
EFALB Day 1,844, 04:00

DonCurtis me fal po citoj fjalet e tua "Pra eshte me mire te mos e bejme ate qe bejme te gjitha shtetet e erepublik se do krijojme varresi."
Mund te shtoj se jo te gjitha praktikat e eshteteve te tjera mund te implementohen ne shoqerine tone eAlbania. Per fat te keq ngelemi edne shoqeri problematike.
Kemi pare edhe e shohim si e trajtojne eshtetet e tjera situatat politike ekonomike luftarake, por jemi deshmitare edhe te korrupsionit edhe abuzimeve ketu ne eShqiperi.

Vegim1
Vegim1 Day 1,844, 05:20

V37 + S251

iPanchO
iPanchO Day 1,844, 05:23

V

KOSOVA ArlinDx
KOSOVA ArlinDx Day 1,844, 05:27

Eshte per cudi me pa se si dalin shqiptaret edhe akuzojne keq e ma keq edhe pse po mundohemi me ju ndihmu lojtareve aq sa mundemi.
Nuk ka gja te keqe nese fabrikat shteterore kontribojne per kete projekt , fundi i fundit produkti i ketyre fabrikave eshte i destinuar per lojtaret shqiptare. Nuk shoh dicka te keqe qe po e bejme shperndarjen ne menyre te organizuar. Nuk e kem ndermend me shfrytezu projektin ose kurfar aktiviteti tjeter per perfitime politike, Visari moti ka mund me qene CP

KOSOVA ArlinDx
KOSOVA ArlinDx Day 1,844, 05:30

Sic i ka 7 medalje te kongresmenit , ai edhe vete ka deklaru qe po te kishte dikush qe do ta zevendesonte tek fabrikat edhe tek ministria e ekonomise me shume deshire e kish dorezu postin, nuk jem njerez qe merremi me perfitime vizuale , ne po mundohem me gjete kohe te lire per me i dhuru kesaj loje dhe te ju ndihmojme lojtareve , e tash ti Arius e Pikachu dilni edhe thoni se po krijojme varesi , ne spo krijojme varesi ne po mundohemi me i stimulu lojtaret te luajne dhe t`ju mbulojme.. .

KOSOVA ArlinDx
KOSOVA ArlinDx Day 1,844, 05:33

pak disa shpenzime modeste , nese e shihni si te gabume kete projekt atehere tregoni more vlla ndonje alternative te juajen me te mire , edhe e keni besen qe edhe une kam me mundu me ju ndihmu me aq sa mundem.

Panch0TheGreat
Panch0TheGreat Day 1,844, 05:35

@Arius Argiri , dita dites je tu ma mbush mendjen qe ti nuk je normal 😕
@Pikachuku , se di a po t'doket vetja i meqem a qka 😮 , veq shum budall po kallxohesh

KOSOVA ArlinDx
KOSOVA ArlinDx Day 1,844, 05:45

Bashke me disa koleg kem punu vullnetarisht 1 muaj per fabrikat e shtetit pa pagese per tu pergatit per lufte ato tanke qe na kan taku si punetor ja kem dhuru shtetit , 1 muj skem pas kurfar te ardhura po e kemi bo per Shqiperine , per vendin tone . Kallzom Arius e Pikachu qka keni bo ju per Shqiperine?

Arius argiri
Arius argiri Day 1,844, 06:03

pancho une mund te mos jem normal por ti je kalama akoma, ndoshta jo nga mosha por nga mendja prandaj meso te lexosh meso te kuptosh ate qe do lexosh dhe pastaj hajde dhe me shit dengla! ofendimet e tua tregojne vetem kalamanllekun tend dhe kete e ke deshmuar shume here ! e kuptoj qe ti vazhdon te zbatosh me besnikeri urdherat e edukatorit te çerdhes por kujto qe duhet te fillosh te rritesh dhe te fillosh edhe te mendosh me mendjen tende sepse nuk mund te rrish ne çerdhe tere jeten!

Napoleon 54
Napoleon 54 Day 1,844, 06:04

Don je i madh vlla.

Ke gjithe respektin tim

Sikr te gjithe ne shqiptaret te mendonim per ide e jo per fjale do kishim shume me teper sukses jo vetem ne loje

Vazhdo keshtu e nese te duhet ndihme jam i gatshem

Arius argiri
Arius argiri Day 1,844, 06:08

arlind se çkam bere une per shqiperine nuk kam arsye pse ta rrefej ty sepse ti per mua je akoma askushi! por mund te them ate qe nuk e kam bere dhe nuk do ta beje! une nuk kam vjedhur dhe as ka keqperdorur taksat apo paret e popullit! une nuk kam raportuar (spiunuar !) tek adminat ata qe kam inat apo qe mendojne ndryshe nga une,une nuk kam bere kompllote per ti rrembyer partite apo mu njerit apo tjetrit qe mendojne ndryshe nga une!

Arius argiri
Arius argiri Day 1,844, 06:09

per mua te gjithe ne kete loje kane qene dhe do te jene shok te cileve ate qe kam menduar ja u kam thene ne sy dhe jo pas kraheve !

Arius argiri
Arius argiri Day 1,844, 06:13

kush jane idet nino ? ato se si ti eliminojme shoket duke i denoncuar tek adminat apo se si ti fitojne zgjdhjet duke bere multi??? apo se si ti marrim partite e kundershtareve qe ketyre te moj ju ndjehet zeri? e them kete sepse shume nga grupi i shokeve te tu vetem te vejne ne jete keto ide kane qene ne gjendje deri tani!! e pra mendoj se me mire te merreni me llafe se te vazhdoni me venien ne jete te ketyre ideve !!!!se me to ne vend qe te krijoni nje komunitet luftetaresh po krijoni nje komun

Arius argiri
Arius argiri Day 1,844, 06:14

po krijoni nje komunitet spiunesh dhe hafijesh dhe nje komunitet lypsaresh pa dinjitet !!!!

KOSOVA ArlinDx
KOSOVA ArlinDx Day 1,844, 06:31

Krejt jem gabim Arius , ti ki te drejt \o/

Kandido more burre per CP une ti blej votat ne treg te zi : D , qite kabinetin ton edhe zgjidhna krejt problemet.

Arius argiri
Arius argiri Day 1,844, 06:35

arlind leje te pergjigjet edukatori meqe doli ne skene!

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.