[ĀM] Pasaules jaunumu apskats

Day 2,581, 15:01 Published in Latvia Latvia by Arlietu ministrija


Sveiki, eLatvieši!

Pagājis ļoti ilgs laiks kopš pēdējā Pasaules jaunu apskata, un pa šo laiku ir notikuši daudzi ļoti lieli notikumi, kā arī svarīgas izmaiņas ePasaulē.



Pacifica ziņas

Mūsu aliansei ir pievienojusies Somija. Šo notikumu nevarētu saukt par sensāciju vai negaidītu notikumu, jo šis bija diezgan slikti slēpts noslēpums, kuru zināja ļoti daudzi, un jautājums nebija tik ļoti vai viņi pievienosies, bet gan kad.

Taivāna šobrīd turpina dominēt Āzijas austrumos, okupējot Dienvidkoreju un Japānu. Krievija turpina reģionu apmaiņas līgumu ar Irānu.

Protams, visvairāk jautājumus esmu saņēmis par notikumiem ASV, konkrētāk par ASV-Spānijas karu. Lai gan pilnīgi precīzu informāciju es nezinu, tomēr šis solis[karš ar Spāniju] visticamāk tika veikts atriebības vadīts. Spānija bija viena no TWO ASV ieņemšanas operācijas dalībvalstīm, kā arī ASV izslēgšanā no Sirius ļoti lielu lomu nospēlēja tieši spāņi. Acīm redzot atmiņas un sarūgtinājums par šiem pagātnes notikumiem vēl ir palicis, kas visticamākais šīs kampaņas iemesls.



Sirius sabrūk

Pirms neilga laika notika arī Sirius sabrukums, kurš ir skaidrojams ar neskaitāmajiem poļu mēģinājumiem pievienoties Asteria aliansei. Šādi mēģinājumi pēdējos 3 mēnešos ir notikuši vairākas reizes, un loģiski ka pārējiem alianses biedriem šāda uzvedība arī maigi sakot nepatīk. Izslēgt poļus no Sirius alianses nebija opcija dēļ Spānijas veto tiesībām, tādēļ Turcija un Horvārija nolēma aliansi pamest. Protams bez šiem diviem no trim Sirius pasauli turošajiem vaļiem alianse pastāvēt nevarēja, tādēļ īsi pēc tam arī pati Polija, Lielbritānija un Spānija aliansi pameta, oficiāli izbeidzot šīs alianses pastāvēšanu.



Polija

Poļi bija divas stundas no uzņemšanas Asteria alinsē. Un divas stundas pirms izšķirošās tikšanās viņi pieteica NE Brazīlijai – Asteria dalībvalstij. Protams, pēc šādas rīcības uzņemšana bija diezgan neiespējama, lai gan ironiskā kārtā NE balsojums vēlāk tika noraidīts. Pa šo laiku Sirius bija paspējusi oficiāli aiziet skuju taku, atstājot poļus neapskaužamā situācijā – viņu sabiedrotie viņus bezmaz vai ienīda, un viņu ienaidnieki vēlējās gāzt ilgi neieņemto impēriju. Un tā arī notika – Argentīna un Serbija devās ieņemt Poliju. Protams, arī šis Asteria plāns varētu tikt uzskatīts par izgāšanos, jo es šaubos vai plānā ietilpa serbu izklaidēšanās pa poļu kolonijām, kamēr Argentīna cīnijās ļoti, ļoti smagās cīņās par poļu pamatteritorijām. Argentīna ir zaudējusi lielu daļu savu koloniju, bonusu un ir gandrīz bankrotējusi, un es šaubos vai viņiem izdosies poļus pārāk ilgi noturēt okupācijā. Kas notiks tālāk to ir grūti spriest. Pašlaik poļi cīnās vieni paši, un tikai mežonīgi augsti CO izvelk no agrākajiem sabiedrotajiem papildus damage. Tomēr tāda izmēra lielvalstis ilgi vienas pašas nepaliek, tādēļ būs interesanti redzēt kas ar mūsu draugiem notiks, un kāds būs viņu nākošais solis.



Ķīnas mūra restaurācija ir dārga

Kā jau pirms laba laika rakstīju, tad Ķīna ir kritusi. Pa šo laiku Turcija, Čīle un Horvātija nav pametušas Ķīnas reģionus. Tomēr ķīniešiem okupācija ir apnikusi, un viņi ir gatavi maksāt milzīgu naudu saviem okupantiem lai tie viņus atbrīvotu. Par to cik tālu šīs sarunas ir tikušas nemācēšu šobrīd precīzi teikt, bet zinu ka pašlaik vienīgais, kas šāda līguma noslēgšanu aiztur ir ķīniešu piedāvātā kompensācija, kas pašlaik ir 500 000cc apmērā, kamēr Ķīnu ieņēmušās valstis pieprasa 750 000cc.



Lielbritānija uzvar

Kārtējo reizi 4 frontes saņēma Lielbritānija, kura pēc Sirius sabrkuma bija īpaši neaizsargāta. Uzbrucēju vidū bija ierastā Francija un Kanāda, kurai pievienojās Brazīlija, kura vēlējās uzbrukt Polijai, un Portugāle, kura vienkārši gribēja karot. Šoreiz gan pārliecinoši triumfēja Lielbritānija, kurai ar sabiedroto atbalstu izdevās sagraut savus uzbrucējus. Portugāle pāris dienu laikā zaudēja visas savas kolonijas, Francija tika atvairīta, un pēc tam to okupēja ASV, un Brazīliju ieņēma Horvātija, kura pie reizes arī no Īrijas teritorijas padzina Ķīnu. Tikmēr Kanādā AirStrike nosēdināt izdevās Maķedonijai, kuri vēlāk palīdzēja horvātiem no Īrijas padzīt Ķīnu. Maķedonijas-Kanādas karā bija viens ļoti, ļoti dīvains notikums. Kanāda ierosināja Peace Proposal likumu... ar sevi... un šis likumprojekts izbeidza karu ar Maķedoniju. Pa to laiku Kanāda-Maķedonija-Lielbritānija noslēdza NAP-reģionu īres līgumu. Līgums paredz to, ka Lielbritānija izīrē Maķedonijai vienu reģionu apmaiņā pret 17 000cc, un Kanāda nekādā veidā šeit neiejaucas. Potams, ne jau Kanāda iejaucās... admini izdomāja labot savu kļūdu un atjaunoja Kanādas-Maķedonijas karu, tikai šoreiz abām valstīm Peace Proposal likumprojekts nebija pieejams. Tomēr pēc Kanādas un Maķedonijas prezidentu biļetēm, admini tomēr šo karu noslēdza.



Paldies par uzmanību!