[IM] Piratai - kas jie?

Day 669, 15:48 Published in Lithuania Lithuania by LT News

Sveiki, tautiečiai!

Pastaruoju metu eLietuvoje vis dažniau pasitaiko atvejų, kai iš dorų eLietuvos piliečių ir net iš pačios valstybės iždo apgaulės būdu bandoma išvilioti pinigų Šiame straipsnyje sužinosite, kas yra tie žmonės, kurie ryžtasi tokiems veiksmams ir kaip nuo jų apsisaugoti.

Piratai - nenaujas reiškinys eRepublik pasaulyje. Vieni jais žavisi, kiti jų nekenčia, treti - ignoruoja, tačiau visi apie juos kalba. Kas gi iš tiesų yra tie piratai, kokie jų motyvai ir tikslai?

Jei vieną gražią dieną sulauksite pasiūlymo nebrangiai įsigyti namą, už dideles palūkanas investuoti pinigus, ar ką nors panašaus - užsirakinkite duris, uždarykite langus, užtraukite užuolaidas ir iš dėklo išsitraukę patį geriausią savo pistoletą (rekomenduoju Q5), pasiruoškite gintis, nes, galimas daiktas, į jūsų gerovę ir dvasios ramybę kėsinasi grėsmingas ir suktas asmuo - PIRATAS.

Kad ir koks būtų sandėris, piratas visuomet prašys jūsų pasitikėti juo ir pirmiems atsiųsti pinigus (ar kokį kitą turtą). Jei nesuveiks jūsų savisaugos instinktai ir jūs, apakinti "puikaus" pasiūlymo pasitikėsite piratu, galite atsisveikinti su tuo turtu, kurį nusiųsite piratui.

Ir tai bus tik mažiausia dalis to, ką iš jūsų pavogs piratas.

Pajusite vis didėjantį apmaudą, keršto troškimą, imsite neapkęsti savęs už tai, kad leidotės taip lengvai apmaunami. O juk, kaip žinia, neigiamas stresas ir nervinimasis naikina smegenų pilkąsias ląsteles ir trumpina gyvenimo trukmę. Tuo tarpu piratas iš džiaugsmo trins rankas ir galbūt jaus pasitenkinimą, stebėdamas jūsų agoniją 🙂

Ne, šito mes tikrai nenorime, tiesa? 🙂

Tad nesileiskime mulkinami, stenkimės viską pirkti tik oficialioje rinkoje (Market), o jeigu jau tenka turėti reikalų su apsikeitimu per dovanojimų sistemą (Donations), įsitikinkime, jog asmuo, su kuriuo mainomės daiktais ar pinigais, nėra piratas.

Visada, kartoju - visada sudarykite oficialų kontraktą eRepublik forume, tuomet apgavystės atveju galėsite tikėtis, jog eRepublik administratoriai grąžins jums prarastus daiktus ir pinigus, o piratą nubaus. Tačiau netgi tai nėra visiškai garantuotas būdas apsisaugoti.

Kartu su kontrakto pasirašymu siūlau atlikti šiuos veiksmus:

- peržiūrėkite to žaidėjo profilį, patikrinkite, ar tarp jo draugų nėra žaidėjų, priklausančių piratų asociacijoms ar šiaip blogai pagarsėjusių;

- peržiūrėkite dovanojimų sąrašą, galbūt išvysite ką nors įtartino, pavyzdžiui keletą vienodų pervedimų (jei piratas apgaudinėdamas naudoja tą pačią schemą), susisiekite su žmonėmis iš to sąrašo, gal jie suteiks jums naudingos informacijos;

- paklausinėkite savo draugų ir bendruose eRepublik pokalbių kanaluose ar kas nors nėra girdėjęs blogų atsiliepimų apie tą asmenį;

- atidžiai stebėkite, kaip asmuo bendrauja, ką siūlo, visada galvokite apie blogiausią variantą ir imkitės atitinkamų atsargumo priemonių.


Įdomus ir graudus faktas yra tas, kad dažnai piliečiai, tapę piratų aukomis, patys tampa piratais. Juk pats lengviausias būdas išlieti savo pyktį - tai įskaudinti kitus. Nuskriausdamas kitą butybę piratas pasijunta stiprus ir galingas, nebe taip kankina prisiminimas, jog pats dar visai neseniai buvo ašaras liejanti auka.

Pašėlusios rizikos ir nuotykių pasaulyje gyvenantys didvyriai, šių laikų robinai hudai, laisvi ir niekam nepaklūstantys herojai (kuo jie save laiko), ar nevykėliai ir silpnavaliai, nepritapę visuomenėje ir mėginantys kompensuoti savo trūkumus pačiais niekingiausiais būdais?

Spręsti jums, gerbiami skaitytojai.

Informacijos ministerija visiems piliečiams linki stiprybės ir sveiko proto.

Akello
...