Ambient on/off

Join the new world

 

[LNP] Nacionalizmas žaidimo mechanikoje

Day 1,840, 10:03 Published in Lithuania Lithuania by Povilas1989Sveiki, brangūs tautiečiai.

Nesinorėjo, kad šis straipsnis gautųsi sausa agitacija, nemanau, kad jums bus įdomu skaityti, o ir man kaip autoriui - tai be proto nuobodu. Taigi šiandien, Lietuvos Nacionalistų Partijos vardu noriu jums padovanoti straipsnį apie nacionalizmą žaidimo mechanikoje. Taigi įsipatoginkite ir skaitykite.


Kas gi tas nacionalizmas?

Išsamiai ir moksliškai apibrėžti patį terminą būtų sunku, bijau kad tam neužtektų viso straipsnio, o ir jums pabostų skaityti sausą teoriją, todėl pabandysiu konspektuoti ir pateikti savais žodžiais, visuotinai priimtą variantą. Nacionalizmas(liet. Tautiškumas) - tai ideologija, apibrėžianti žmonių grupės bendrumą tautiniu pagrindu, per kultūrą, kalbą ir istoriją. Nacionalizmo teorija siekia tokią bendruomenę apjungti į valstybinį darinį – tautinę valstybę jos etninėse teritorijose.

Nacionalizmas radosi žlungant monarchų imperijoms ir randantis tautinėms valstybėms: Prancūzų revoliucija, Tautų pavasaris, Vokietijos ir Italijos suvienijimai. Rytuose jis pasireiškia žlungant Osmanų imperijai, o Lietuvoje Vasario 16 dieną - įkūrus Lietuvos tautinę valstybę. Būtent tautinė valstybė yra nacionalizmo pagrindinis siekis. Tikras tautininkas tiki, kad tauta gali klestėti tik savo valstybės pagrindu.Kas gi tas nacionalizmas e-pasaulyje.

Taigi, valstybinis/tautinis darinys susideda iš pagrindinių dviejų elementų. Pradinių(etninių) žemių ir pilietybių sistemos - Citizenship. Nors žemės ir valstybės egzistencija (arba įsigalėjimas) kinta, bet pačios tautos teisė į etnines žemes – ne. Jose visą laiką galima kelti pasipriešinimo karus, ir nors valstybes dažnai būna pasmerkiamos ilgai okupacijai, bet vien tų valstybių RW kėlimas ir bandymas jį laimėti, yra tautos siekio ir egzistencijos įrodymas. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad realiame pasaulyje yra nemažai valstybių sudarytų ne vienos tautos pagrindu, deja Erepublik administracija žaidimo mechanikoje apibrėžia tik pagal tarptautinę teisę pripažintas valstybes, taigi valstybių titulinės žemės tampa savotiškai ir jų etninėmis teritorijomis.Pilietybių sistema?

Žemė nėra pats svarbiausias reiškinys, žemė be joje gyvenančios ir ją ginančios tautos yra beprasmė. Jūs aišku galite sakyti, kad tautybė nėra svarbiausia, kad čia jos nėra. Taip čia žmonės skirstomi pagal pilietybes. Taip pilietybes galima pasirinkti žaidimo pradžioje. Taip jas galima suteikti ir užsieniečiams, bet žaidimo specifikoje, dėl nelojalių tautai užsieniečių susiformuoja politinio perversmo(PTO) grėsmė. Šis reiškinys yra kur kas blogesnis nei valstybės okupacija. Taigi kiekviena valstybė griežtai prižiūri pilietybių suteikimo sistemą, ko pasekoje stengiamasi pilietybę suteikti tik tautai lojaliems užsieniečiams, turintiems bendrų ekonominių ar karinių interesų. Tokiu būdu pagrinde atsifiltruoja, kad už tam tikrą valstybę žaidžia tik tos tautos atstovai. Taipogi reikia pabrėžti, kad etniškumas yra kintantis ir nepastovus reiškinys, taip pat, kad nacionalizmas tautybę apibrėžia kaip savęs tapatinimą su tam tikra valstybe, kultūra ir bendruomene.Interneto faktorius, pasaulio lietuviai ir eRepublik vertybės.

Visų pirma tenka pastebėti, kad eRepublik tautiniu pagrindu suvienija netik Lietuvoje gyvenančius lietuvius, bet ir užsienio lietuvių bendruomenes. Interneto amžius mums leidžia kovot už simbolinę virtualią Lietuvą būnant bet kokiame pasaulio kampelyje. Taipogi, kad ir rumunas gyvenantis Lietuvoje, bet nesugebantis - nenorintis integruotis į lietuvių tautą, eRepublik pasaulyje visada gali kovoti už Rumuniją. Taip eRepublik ne tik kad vienija žmonės visame pasaulyje tautiniu pagrindu, bet ir parodo save kaip vertybinį žaidimą. Tikiu, kad dauguma čia žaidžiančių žmonių pasirinko žaidimą būtent dėl to, kad yra nacionalistai-tautininkai-patriotai. Koks malonumas kitam žaidime kovoti už mums svetimas romėnų, galų ar germanų kultūras, kai yra gimtoji Lietuva – tėvynė mūsų, kuklus virtualus simbolis, išreiškiantis mūsų vertybes.Pabaigai - Autoriaus žodis ir truputis reklamos.

Ką man asmeniškai simbolizuoja nacionalizmas? Tai visų pirma yra pasiaukojimas dėl bendruomenės interesų, tautos vertybių iškėlimas aukščiau asmeninės naudos, būtent todėl tik atėjęs į žaidimą įstojau į Lietuvių Nacionalistų Partiją. Bėgant metams neteko suabejoti nei savo pasirinkimu nei partijos vardu. Pats partinis priklausymas/nepriklausymas nepadaro tavęs blogesniu ar geresniu tautiečiu, bet mano supratimu tai simboliška parama žmonėms dirbantiems dėl mūsų gerovės. Mums svarbus ir tavo palaikymas, brangus kiekvienas geras žodis, tai suteikia dar daugiau prasmės stengtis lietuvių tautos gerovės vardan.Na ir kadangi tenka pastebėti tendenciją, kad skaitytojai mėgsta merginų fotografijas tai čia radau tokį plakačiuką iš nationia projekto.


Lietuvių nacionalistų partijos narys
Povilas1989

 

Comments

ZygaLTU
ZygaLTU Day 1,840, 10:07

Už mūsų moteris o7

LS HQ
LS HQ Day 1,840, 10:11

Super. Vote!. O mergina tikrai zavi zavesne uz visokias plikabambes uzsienietes. As uz nacionalizma 😁


Kalbant rimciau. Tiesos tikrai yra. As pats zaisti erep faktiskai aktyviau pradejau gyvendamas ir dirbdamas uzsienyje.🙂 Kadangi jau grizau i LT ...matyt laikas mest iki kitos isvykos:))

GintV
GintV Day 1,840, 10:12

Pritariu - už mūsų moteris!

malfame
malfame Day 1,840, 10:16

Už moteris o7

BlMBA
BlMBA Day 1,840, 10:32

v

Brisiaus Galas
Brisiaus Galas Day 1,840, 10:52

Kai partijos pirmininkui nekyla ranka parašyti dar vieną tuščią agitaciją, protingi ir veiklūs partijos nariai yra patys kaip agitacija 🙂. Tikrai smagu dirbti tokioje šaunioje komandoje ir siekti bendro tikslo. Keliu bokalą už Lietuvą ir už gražiausias ir šauniausias pasaulyje, mūsų taip mylimas lietuvaites!

Na o straipsnis, tai tikrai apgalvotas - įdomūs ir teisingi pamąstymai o7

gliookas II
gliookas II Day 1,840, 11:21

Straipsnis, faktiskai apie nieka. mes tokius su musu Didziuoju Vadu. J.Stalinu 43 metais maisais skandindavom, kaip ka tik gimusius katulius

Vi Di
Vi Di Day 1,840, 11:22

Už Lietuvos merginas ir moteris o7

Brisiaus Galas
Brisiaus Galas Day 1,840, 11:39

Gliūko komentaras sėkmingai ignoruotas

Monkey. D. Luffy
Monkey. D. Luffy Day 1,840, 13:17

Labai šaunus straipsnis. Ko iš mūsų partijai tikrai trūko, tai panašaus pobūdžio, ideologinių straipsnių, kurie pasibaigė su Nacionalisto išėjimu. Labai džiugu, kad yra kas apsiima nacionalizmo aprašymu, nors tai yra tikrai sunkus dalykas.
Na, o Gliookui galima palinkėti saldaus komunizmo rytojaus ; )

kriste ir darius
kriste ir darius Day 1,840, 13:35

che skandintojas .. ...tai va Ruslanai jums pasiseke , kad gimet po perversmo , geri dedes isrupino jums baltus bilietus ,..skystablauzdziai jus, va kas ...Povilai jums irgi.. is lietuviskoj nusimuilinai ... o tai ne cia daikta tampytum ir filosofuotum... Didzioji Tevyne butu is jusu vyrus padariusi , o sendien nuo vieno slubo ruso begtumet prisike kelnes ... che ...patriotai kurie nualptu krauja pamate..

Nacionalistas
Nacionalistas Day 1,840, 15:31

Sėkmės bendražygiai! Džiaugiuosi, jog prisijungęs po n laiko matau LNP išlaikusią savo principus. Nacionalistas pasitraukė į realią politiką - šie seimo rinkimai parodė, jog ir RL Lietuvoje mes esame reikalingi. Tikiu, jog nemaža dalis LNP narių kartu su manimi žygiuoja vasario 16-osios ir kovo 11-osios šventinėse eisenose. Taip pasitraukę iš erepubliko ir likę turi bendrumą, vieną tikslą - Lietuvos gerovę. Sėkmės jums!

iPSiArt
iPSiArt Day 1,840, 15:46

Labai geras straipsnis. Stiprus vote.

Sharass
Sharass Day 1,840, 20:09

Kažkaip neišskyrei tautinio ir pilietinio nacionalizmo:) Tautinis nacionalizmas į Baltijos šalis ir Lenkiją įsiskverbė per Vokietiją. Vakarų Europoje, pvz - Prancūzijoje, vyrauja pilietinis nacionalizmas, kuris mano manymu yra brandesnis nei tautinis. Mūsų bendruomenė maža, tad izoliuotis nuo kitokių tautybių yra klaidinga. Reikia skatinti visų šalies gyventojų - piliečių nacionalizmą bendruomenei kurioje gyvena, kad ir lenkiškos, rusiškos tautybės atstovas jis bebūtų:)

Samdinys
Samdinys Day 1,841, 23:00

Mano subj. nuomone šiame žaidime svarbiausia yra bendruomenė, visa kita tėra eRepublik Labs manipuliatyvi terpė, šiek tiek prisidedanti prie RL Rumunijos ekonomikos. Būtent panašų kultūrinį identitetą turinčių žaidėjų bendruomenės veikla suteikia bent kažkokią kaitą ir įvairovę žaidime, kadangi medalių rinkimas ir bulkų gaminimas per se ganėtinai greitai pabostų.

Patriotizmo šaknys žaidime slypi tame, kad su svetimomis bendruomenėmis niekada nesusitapatinsi ir neįsijausi į žaidimą ilgiau.

Povilas1989
Povilas1989 Day 1,841, 03:14

Šarai, nacionalizmas pasisako už tautų santarve ir krikščioniškas europos vertybes. Kur tu radai savęs izoliaciją? Mano išskirtas modulis tinka ir vakarų europai.

Moriarttis
Moriarttis Day 1,841, 07:56

Šarūnas labai taikliai pataikė, prancūziškasis nacionalizmas (visgi ten jis ir atsirado), buvo pilietinis, o ne tautinis, vokietijoje atsiradęs nacionalizmas buvo tautinis (ir beje visi žinom į ką jis gali peraugti). erepublike visgi, pats paminėjai užseniečius gyvenančius lt, tad labiau tempiama link pilietinio nacionalizmo. o dėl krikščioniškų europos valstybių, tai krikščioniškumas ir nacionalizmas neturėtų būti tapatinami (bent jau pilietiniame nacionalizme tai tikrai)

Moriarttis
Moriarttis Day 1,841, 07:56

nes tas pats karaimas, ar totoris, gali būti pilietinio nacionalizmo dalis, nors nei viena, nei kita etninė grupė nėra krikščioniška (totoriai išvis musulmonai ir tik pagalvokit, gyvena Lietuvoje jau kelis šimtus metų ir dar nesisprogdina, kaip čia taip?)

Rytu aukstaitis
Rytu aukstaitis Day 1,841, 08:16

Neatspėjote.Tiesiog Gliūkošenka atpasakojo rusiško šovinisto požiūrį į aplinkinius.Tik tiek!

Povilas1989
Povilas1989 Day 1,841, 08:52

Moriartti, nejaugi man paryškint šita dalį: ''Taipogi reikia pabrėžti, kad etniškumas yra kintantis ir nepastovus reiškinys, taip pat, kad nacionalizmas tautybę apibrėžia kaip savęs tapatinimą su tam tikra valstybe, kultūra ir bendruomene.''

Pilietinį nacionalizmą dažnai pabrėžia mokslininkai kaip ir prancūzų revoliucija. Bet pats Pilietinis nacionalizmas atsirado JAV. Ir kaip ir Rusijos biurokratinis nacionalizmas yra skirtas išlaikyti dirbtinius darynius.

Povilas1989
Povilas1989 Day 1,841, 08:56

Tokius kaip: JAV, Rusija(Federacinė prasme), Jugoslavija, Čekoslovakija ,Belgija ir t.t...

kamikadze77
kamikadze77 Day 1,842, 08:42

uz moteris .

biellskiss
biellskiss Day 1,842, 08:44

tiktai uz moteris 😃

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.