[ICS] Az ellenzéki kormány első 6 napja (belpol. elemzés)

Day 2,667, 05:00 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

A mai napon egy belpolitikai helyzetelemzéssel jelentkezek, aminek az apropóját az adta, hogy immáron 5 napja "ellenzéki elnöke" van Magyarországnak, Tarsolytestvér személyében, akit az NMP indított el a választásokon.

Az ellenzéki elnök szófordulat idézőjelbe tétele nem pejoratív célzattal történt, hanem azért, mert eleve ellentmondásos az, ha valakit ellenzéki elnöknek nevezünk, hiszen hogy lehet valaki ellenzéki, ha éppen ő az elnök. De ezen szerintem lépjünk túl és ne menjünk bele ilyen szintű tócsagereblyézésbe!

Szóval 5 nap eltelt a választások óta, ahol az NMP jelöltje, nem túl nagy meglepetésre győzelmet aratott. Írhatom ezt nagy biztonsággal, hiszen ő volt az egyetlen jelölt, aki programot írt, kampányolt és legalább minimális szinten kifejtette az elképzeléseit. (Még akkor is pozitívum ez, ha maga a terv sok megvalósíthatatlan és irreális elemet tartalmazott, ahogy arra korábban is rávilágítottunk páran.) Ráadásul a második helyezett, az MKSZ által elindított Pety kijelentette, hogy ő, bár elindult az elnökválasztáson, egyáltalán nem kíván elnök lenni és nem kéri a szavazók bizalmát.

Én, megmondom őszintén, hogy Tarsolytestvérre szavaztam, mégpedig azért, mert egyedüli, komolyan vehető jelöltként szerepelt, illetve kíváncsi voltam, hogy egy új felfogású(nak tűnő) és új szemléletű(nek tűnő) csapat hogyan tudja vezetni az országot és mi sül ki belőle. Titkon reméltem, hogy a politikai élet felpezsdül és ismét lesznek értelmes viták, azon felül is, hogy ki a csicska, vagy ki a hülye, vagy ki mit csinált 5 évvel ezelőtt. Végezetül kíváncsi voltam, hogy mi fog változni, mit fognak másképpen csinálni Tarsolyék?

Nem akarok negatív lenni, hiszen még csak 5 nap telt el, de egyelőre a válasz számomra az, hogy semmit.

Az első csalódás akkor ért, amikor az előzetes programmal ellentétben (ahol revíziós célként Erdély van megjelölve egyedül, hiszen az összes többi megjelölt terület meghódításra került, vagy folyamatban volt az elnökválasztás idejére), az első külügyi közlöny kijelentette, hogy minden marad a régiben, proAsteria országként képzelik el a jövőt és semmiféle román NE-ről nem lesz szó.

Bár az tény, hogy megfogalmazásra kerültek olyan értelmezhetetlen dolgok, mint, hogy az Asteria kisebb prioritást fog élvezni, mint az előző kormányoknál. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy marad minden a régiben, hiszen az előző kormányoknál sem mutatkozott meg semmiben, hogy az Asteria a prioritási listák élén szerepelne. Néhanapján ütöttünk értük MPP-n keresztül, amikor éppen úgy volt, illetve kötöttünk velük MPP-ket. Ez jelenleg ugyanígy van, hiszen például tegnap, vagy a mai napon is többször a szlovén-horvát (amúgy edzőháború) volt CoD-ként beállítva, illetve az MPP szettünk is ugyanaz.

Az első közlöny beharangozott még egy "nagy dobást", amit én a szövegkörnyezetből úgy értelmeztem, hogy valami hadjáratféle lehet. Na most, ha ezt teljesíteni akarja a kormány, akkor egészen biztos, hogy a külügyi helyzeten nem fog változtatni, hiszen további MPP-k kifuttatásával csak még kisebb lenne, a már most is elég necces esélyünk arra nézve, hogy komoly, éles hadjáratban győzelmet arassunk. Ennek a magyarázata roppant egyszerű: nincs elég potenciális MPP-s sebzésünk, akiket a CO, vagy az epik bevonzhatna. Erről a témáról ajánlom az előző cikkemet.

Szóval a külpolitikában nem érezhető a változás a korábbiakhoz képest.

A belpolitikai kérdésekre áttérve szintén nem látható a változás. Bár a bónuszok megtartását "megtűrt célnak" jelölte ki az elnök úr, az eddigi egyetlen, valamire is értékelhető hadmozdulat az egyik bónusz-régió lehűtésére irányuló, német RW+NE kombó volt. Ezzel az NE-vel ráadásul 7 napra le is kötné a kormány az NE-nket, úgyhogy a ciklus fele eltelne úgy, hogy érdemi hadmozdulat, vagy "nagy dobás" bekövetkezne. Arról nem is beszélve, hogy már maga az NE is egy diplomáciai baki, hiszen kvázi megszegtük vele a német NAP-ot, amely egyébként automatikusan meghosszabbodott, mivel a felek nem mondták fel. A bónuszaink biztonságát szolgáló keretszerződés pedig egyértelműen kimondja, hogy hűtés esetén a németek adnak ránk NE-t.

Ez utóbbi egyébként sokkalta értelmesebb is lett volna hadügyi szempontból, viszont akkor a dolog belpolitikai vetületei másként alakultak volna, hiszen akkor nem lehetett volna mondani, hogy most a régióhűtés miatt nem lesz nagy dobás.

A belpolitikát illetően további okok állnak fenn, aminek következtében ki lehet jelenteni, hogy változásról nincs szó. Az előzetesen megadott és a külügyi közlönyben is megerősített kormánylistán szereplő egyének nagy része vagy eltűnt, vagy elő se került soha, ami már a normális kormányműködés zavarait okozhatta volna, ezért az elnök korábbi kormánytagokat, elnököket kért fel, hogy titkos tanácsadóként elvégezzék az érdemi munka nagy részét.

Érdekesség ezzel kapcsolatban, hogy egyrészt a választásokat megelőzően kikerült egy log a shoutfalra, amiben FaraoHun, jelenlegi külügyminiszter éppen azt ecsetelgeti, hogy a korábbi "csicskák" közül senki sem fog a kormány közelébe kerülni, de sajnos ez problémákat okozhat, mert nincs elég felkészült ember a leendő kormány közelében, másrészt pedig a kormánybővítés tényét is csak titkos logok kiszivárogtatásából lehetett megtudni, mert ugye - érthető okokból - közlönyben nem lett megjelentetve.

Közben persze érkeznek innen-onnan hírek az elnök inaktivitásáról is.

Tudom, hogy nem illik az első 5-6 napból messzemenő következtetést levonni, de sajnos nekem nagyon úgy tűnik, hogy a "nemzeti fordulatként" beharangozott kormány ugyanazt akarja csinálni, mint a régi kormányok, ráadásul ugyanazoknak az embereknek a segítségével. Én személy szerint örülök ennek, mert beigazolta a várakozásomat, miszerint a nagy dirrel-durral bejelentkező kormányok végül belátják, hogy amit ők, a partvonalon kívülről kiabáltak az irreális és nem véletlenül mondták a régi kormányok azt, amit.

Szóval az ország szempontjából mindenképpen jó, hogy ilyen fordulatot vett a jelenlegi kormány, de a saját pártjuk tagjai és egyéb szavazóik biztos, hogy nem díjazzák ezt, hiszen nem ezért szavaztak oda, ahova. Éppen ezért tanácsoltam a kampány során Tarsolynak, hogy ne dobjon be túl nagy célokat, nagy lőzungokat, mert annál nagyobb lesz a politikai presztízsveszteség, ha nem sikerül betartani.

Maradok tisztelettel:
ICS

ui.: ilyen, hogy GM létezik még? csak mert semmi életjelet nem adott magáról az a minisztérium a kormányváltás óta.