"Hot Summer" Yaz Etkinliği Detayları (#1)

Day 4,606, 03:19 Published in Turkey Russia by Schizomescal

Selamlar.

Yaz etkinliğinin detayları paylaşıldı, önümüzdeki iki ay boyunca bizleri nasıl mekanikler bekliyor sizlere anlatmak istiyorum. Anlatımdan önce, yeni gelen yetenek puanlarını herkesin gördüğünü varsayarak özellikle şunu belirtmek istiyorum;

Şimdilik yetenek puanı vermeyin. Bu konuyla ilgili yarın bir ittifak toplantısı gerçekleşecek, bu ittifak toplantısının sonuçlarına ve hükümetin verdiği kararlara göre yetenek puanları dağıtmanız eTR için en doğrusu olacaktır.

Şimdi gelen değişikliklere ve mekaniklere geçelim."Hot Summer" Yaz Etkinliği

Etkinlik boyunca savaşların her roundu hava ve karada aynı anda gerçekleşecek. Her division 3 farklı savaş bölgesine sahip olacak ve bir divisionda kazanmak için 3 savaş bölgesinin 2'sini kazanmış olmak gerekecek.

Etkinlik 4,609. gün itibariyle başlayacak ve iki ay sürecek. Ana sayfada bitmesine kalan süreyi görüntüleyebileceksiniz.

Etkinlik süresince başlatılan savaşlarda aşağıdaki gibi bir puanlandırma etkili olacak;


Etkinlik boyunca en çekişmeli geçen savaş bölgesi (anlık olarak en fazla hasara sahip olan) epic duruma gelecek. Savaş bölgesi epic olduğunda, divisiondaki diğer 2 savaş bölgesi de epic olacak.


Hava Kuralları

Hava roundları A, B, ve C olmak üzere 3 savaş bölgesinde gerçekleşecek ve her bölgenin ayrı Sky Hero'ları olacak, yani bir hava roundunda 6 adet Sky Hero madalyası alma şansı olacak. Aldığınız her Sky Hero madalyası 8 gold değerinde olacak.

Savaştığınız bölgeyi kara savaşlarındaki division değiştirmeye benzer bir Sector Switcher butonuyla anlık olarak değiştirme imkanınız olacak.


Kara Kuralları

Kara savaşları 3 değişik savaş bölgesinde gerçekleşecek. Her roundda 2 özel arazi, bir de normal savaş bölgesi açılacak.

Normal savaş bölgelerinde mevcut savaş kuralları uygulanacak, ancak arazi bölgelerinin özel kuralları var.


Arazi Savaşları

Arazi savaşları saldıran tarafın ülke liderlerinin 14 değişik tür üzerinden belirleyeceği arazi türlerinde gerçekleşecek. Oyuncular da mevcut str'lerini bu 14 arazi türüne yetenek olarak dağıtabilecekler. Etkinlik boyunca arazi savaşlarında vuracağınız hasar str üzerinden değil, savaşın olduğu arazi türüne verdiğiniz yetenek puanı üzerinden hesaplanacak.


Str'nizin istediğiniz kadarını istediğiniz zaman yetenek puanı olarak verebilirsiniz. Yetenek puanlarınız sıfırlamadığınız sürece kalıcı olacak ve str'nizi dağıtmanız, normal savaşlarda verdiğiniz hasarı etkilemeyecek.

Arazi savaşlarında kazandığınız rank puanı yine normal str'niz üzerinden hesaplanacak, yetenek puanıyla bir bağlantısı olmayacak.

Savaşırken kullanılacak maksimum yetenek puanı miktarları divisionlara göre şu şekilde;


Yeteneklerinizi sıfırlayabilmeniz için özel bir "Skill Reset Token" kullanmanız gerekecek.

Herkes başlangıçta 5 Skill Reset Token'a sahip olacak ve sınırlı sayıda token battlefield shop üzerinde satın alınabilir olacak. Bunlar gold karşılığı mı, gerçek para karşılığı mı yoksa cc karşılığı mı herhangi bir bilgi yok. Bu tokenlardan birini kullandığınızda tüm yetenek puanlarınız sıfırlanacak ve str'nizi tekrar en baştan dağıtabileceksiniz.


Bu ekranda herhangi bir arazi türüne tıklayarak kutucuğa vermek istediğiniz puan miktarını girebilir ve onay butonuna basarak str'nizi o arazinin yetenek puanı olarak dağıtabilirsiniz.

Tekrar hatırlatmak gerekirse;

Şimdilik yetenek puanı vermeyin. Bu konuyla ilgili yarın bir ittifak toplantısı gerçekleşecek, bu ittifak toplantısının sonuçlarına ve hükümetin verdiği kararlara göre yetenek puanları dağıtmanız eTR için en doğrusu olacaktır.


Sevgilerle.