Ambient on/off

Join the new world

 

Тhank you Aurora, thank you friends, Браво Македонци [Phantom MKD] EN/MK

Day 2,472, 12:51 Published in Chile Republic of Macedonia (FYROM) by Phantom MKD

English version is below!

[MK]

Добро вечер Македонци!

Пред се сакам да ви се заблагодарам за све што направивте овие 2 дена!
Сметам дека Македонија го доби тоа што го бараше иако ја изгуби битката со Аргентина.
Зошто го добивме тоа што го баравме?

Па едноставно... Целта за која ние дојдовме во Австралија беше да обезбедиме конгрес и да ги намали таксите со кои Атина не дереше...
Затоа не гледајте негативно гледајте позитивно на работите.

Сакам да ви се заблагодарам на сите македонци кои пукавте без да се штедите!
За тоа се ваквите моменти!

Аргентиците потрошија цело богатство за да успеат да слетаат. Им честитаме за нивната упорност, знаaт како да направет забава, но ние нема да се откажеме туку идеме уште појако порганизрано и со поголема желба за победа.

Исто сакам да им честитам на сите единици за постигнатиот (засега) успех во турнирот. Македонската армија е во висок ранк моментално. Откако ќе заврши турнирот ќе има реформи и промени и Македонската армија повторно ќе биде активна и спремна за да помогне на Македонија.

Напред Македонијо ние го можеме тоа.

Во продолжение следува англиската верзија во која ќе се објават сите донации кои што ги редев последниве 2 дена за CО!
Запомнете ДАВАВМЕ ОД СЕБЕ ЗА СЕБЕ!

[EN]

Hello Aurora
Hello to all friends!
Hello eRepublik


Am writing this article to thanks to the people who fight for Republic of Macedonia vs Argentina.
We are brave, we are strong and yes we are united which is most important!
Aurora fought hard even if we lost the battle. There were lot of donations that i used to put CO in Macedonia so i will now put some pictures of them.
Also special thanks goes to Pakistan to the The DarkKnight
Also special thanks goes to Bulgaria to C0RRAD0 BG

Both of this guys were great with their high CO when Republic of Macedonia needed!

Anyway was extraordinary campaign!

Now some of the donations!

Long donations?
Well that is kind of act when brother is in need!
That was Aurora stands for!


Hail Aurora!
Liberty, Loyalty, Dignity!

Hail Chile
Hail Bulgaria
Hail Italy
Hail Venezuela
Hail Ireland
Hail Germany
Hail Mexico
Hail Indonesia
Hail Paraguay
Hail Pakistan
Hail Lithuania
Hail India
Hail Switzerland
Hail Russia
Hail South korea

Hail Root

Hail Poland
Hail Spain

Tnx for all the good fight!
Remember we never surrender we never quit and we will win!


Phantom MKD
ex. SC of Aurora and one of the founders
For Shout
Тhank you Aurora, thank you friends, Браво Македонци [Phantom MKD] EN/MK
http://tinyurl.com/kg6qyy4

Other news:
[MoFA Macedonia] Official apology to Chile http://tinyurl.com/nxsmavo
 

Comments

eTern1ty
eTern1ty Day 2,472, 13:00

o/

Gabriel R. Mandarino
Gabriel R. Mandarino Day 2,472, 16:47

Hijo, los grandes no rebotan cuando lanzan un ataque aereo.

Se que has seguido de cerca el accionar de tu padre, espero que hayas aprendido la lección.

[ENG] SON, do not bounce when the big launch an air strike.

I know you've been closely following the actions of your father, I hope you've learned your lesson.

eTern1ty
eTern1ty Day 2,472, 16:48

wut

Judoka7
Judoka7 Day 2,472, 18:52

Mala memoria, porque si se trata de rebotar, ustedes saben mas que nadie. Padre? No se si para madre alcanzaria, quiza para hermana menor y creida.
Por otro lado, humildad en el triunfo y autocritica en la derrota, por comentarios como el tuyo argentina tiene la fama de agrandados.
Saludos, y nos veremos en la proxima batalla.

Fupesaha
Fupesaha Day 2,472, 20:18

exito xD

Evenflow1993
Evenflow1993 Day 2,474, 11:22

Hijo dale saludos a tu madre, que papá esta al otro lado de la cordillera, en la copia del Eden, alias Chile.

C0RRAD0 BG
C0RRAD0 BG Day 2,472, 16:52

True friendship never die!

Zivko Najdanov
Zivko Najdanov Day 2,472, 13:09

o7

Gabriel R. Mandarino
Gabriel R. Mandarino Day 2,472, 21:26

"The Big`s nations NO Bounce" [ESP/ENG]

erepublik.com/en/article/los-grandes-no-rebotan-esp-eng--2434639/1/20

Chronicle of the Argentine AS to MKD-FYROM

Subaru15
Subaru15 Day 2,473, 16:00

pero si rebotaron con rusia y georgia x'D!!

o no te acuerdas??


😛

Gabriel R. Mandarino
Gabriel R. Mandarino Day 2,473, 16:18

@Subaru15, estas equivocado, No rebotamos. De hecho aterrizamos perfecto. Tomamos algunas regiones de Georgia, le lanzamos NE a Rusia, que fue apoyada por SIRIUS-AURORA y perdimos.

Luego Polonia con el apoyo de su alianza y de AURORA, nos saco de Georgia.

Pero NO rebotamos. En cambio Chile si Reboto en su AS a Peru, y Spoland miro para otro lado. Como miro para otro lado mientras aterrizábamos exitosamente en la colonia australiana de MKD-FYROM.

AURORA pelea por SIRIUS, pero SIRIUS no pelea por AURORA.

J O J I N
J O J I N Day 2,472, 13:13

o/

J O J I N
J O J I N Day 2,472, 13:20

sali en la tele ( pa los chilotes )

Orzack
Orzack Day 2,472, 14:01

yo done mas que tu wn cagao xD

J O J I N
J O J I N Day 2,472, 14:06

(!¬,¬) por 200clp

Orzack
Orzack Day 2,473, 06:43

igual fueron mas jojin judio xd

Ivke Pivke
Ivke Pivke Day 2,472, 13:14

o7 braćo Makedonci. 🙂

Roko.Zagor
Roko.Zagor Day 2,472, 13:50

de ce krst na krst

Saiwun
Saiwun Day 2,472, 13:14

LOL: You finally got what was coming to you.

Severrus Snape
Severrus Snape Day 2,472, 13:17

ме нема мене, нема воте... 😃

Severrus Snape
Severrus Snape Day 2,472, 13:42

А од мене 9 илјади денари што пратив, и црепот уште колку прати.. тие не ги кажуваш а? Пофали и Владата малце цц...

Unlimited fight
Unlimited fight Day 2,472, 13:47

и јас 7500 цц шо стајв за КО а ? 😃

DGKukusev
DGKukusev Day 2,472, 14:25

tolku pari ni na eSon nema videno 🙂

C0RRAD0 BG
C0RRAD0 BG Day 2,472, 17:40

Има мене има воте 😃

Volk No1
Volk No1 Day 2,472, 13:25

o/

The Baron Samedi
The Baron Samedi Day 2,472, 13:27

+77k CC + 5 G donations?

Not bad. 😮
How much of it was used?

Phantom MKD
Phantom MKD Day 2,472, 13:32

All that is in screanshot was used 🙂

Lalo292
Lalo292 Day 2,472, 13:53

Exactly, 95771.22 cc and 5G.

Aurora is Love, we're brothers

I n f 0 r m e r
I n f 0 r m e r Day 2,472, 13:29

😃

TRTE T
TRTE T Day 2,472, 13:30

o7

JESSE X
JESSE X Day 2,472, 13:30

MOMMY I'm on the print!

L E G I O N
L E G I O N Day 2,472, 13:31

Hail C0RRAD0 BG
Hail всичките ти фирми . Дано почиват в мир ... R.I.P.

C0RRAD0 BG
C0RRAD0 BG Day 2,472, 16:43

Не всички....има още една дето не умира мамка и мръсна. Като Дънкан Маклауд е http://prntscr.com/4h5lkr

B.A.S.K.A.N
B.A.S.K.A.N Day 2,472, 13:32

v

eMacedon
eMacedon Day 2,472, 13:32

о/

Multashot
Multashot Day 2,472, 13:34

o7

ELITISM
ELITISM Day 2,472, 13:35

Uskoro necete imati nijednu regiju.
Bugari imaju originalne regije
Italija ima par regija.

Ostale drzave imaju originalne regije...

Dok Cile ima skoro duple resurse i nepotrebne regije u Evropi!

HAIL Aurora!!!1111
HAIL friends!!!1111

Sto se tice borbenosti, skidam kapu, ali da skoro sve ostale clanice ispastaju, da bi jedna drzava imala 10/10, odnosno skoro duple resurse, nepotrebne regije u Evropi i da pritom prave AS da bi isli na Kinu, a da vi to sve lepo gledate i da im pomazete, ja to ne mogu da razumem...

Mozete pricati sta hocete, ali ovo su cinjenice.. Da je Srbija u ulozi Cilea, svi bi je napadali da samo gleda svoje dupe i da su joj bitni resursi i savez bi se odavno raspao.. Ovako, ne znam zbog cega, vama to uopste ne smeta, ali to samo vi znate...

A da ne spominjem zasto vam bracite Cileanci ne pomognu da oslobodite originalne regije(direktnim napadom), jer naravno nece da pokvare odnose sa Grcima, odnosno sa teroristima, da se ne bi okrenuli protiv njih...

Sve najbolje. o7

Phantom MKD
Phantom MKD Day 2,472, 13:45

Вака друже многу работи на играва се нереални!
Македонија ви е прв пријател во РЛ а вие сте овде пријатели со грците кои цело време лупаат против вас.
Се знае дека грците најмногу трошат пари на играва и затоа никој не ги напаѓа

Тоа е тактика на два стола или најаката тактика на ереп
Играјќи си терористи ги добиваат двете страни... т.е Даваат штета на земјите од Аурора и Сириус но Исто така маваат и против Астерија..
Од едната страна се заштитени што се во Сојуз грците со вас во Астерија ....
Додека од другата страна се заштитени што терористите маваат за Земјите од Аурора и Сириус...

Има многу математики во оваа прогклета игра...
Како и многу багови

ELITISM
ELITISM Day 2,472, 13:52

Najjednostavnije resenje, za taj problem bi bio da teroristi dobiju svoju drzavu...

Isto kao Lazokrate, koji su u Juznoj Africi.. 🙂

United Macedonia
United Macedonia Day 2,472, 13:45

Nisu krivi Cileanci vec samo mi, Aurora je slabija od Asterija i umesto mi da potpisemo mpp (i da nadoknadimo taj dmg) so nekim drugim clanica sirius-a mi ne radimo nisto na to.. Cile pomaze dosta al nece oni da dobijaju sve runde umesto nas..

ELITISM
ELITISM Day 2,472, 13:49

Pa nisu krivi Cileanci... Vi cutite i trpite i uopste se ne bunite... Dokle god bude tako, oni ce imati sve sto sad imaju... 🙂

poletarec
poletarec Day 2,472, 13:58

Makedonija davam Chile ne davam ...Dje resursi ako padne Chile? xD

ELITISM
ELITISM Day 2,472, 14:01

U Kini, Srbiji, Argentini...

Imas zamalja koliko hoces... 😛

poletarec
poletarec Day 2,472, 14:07

Chile friend, Kina,Arg,Srb not 😛

MeCheemkd
MeCheemkd Day 2,472, 14:37

Ti najde da solis pamet za nas a vas grcite ve dupat kako si sakaat
Izigravaat teroristi u svoja drzava HAHAHAH bruki kade go toa ima ?
Znachi tenkaaat Milijardi protiv vas , Ve dupat u zdrav mozok za kosovo i koga ke vidam deka vie se isturate tenkajki protiv nas mi se gadi od site vas

Georgian Shield
Georgian Shield Day 2,472, 14:46

Bolje biti prijatelj sa Grcima dok god postoji jedan grk koji udara za Srbiju, nego sa BJRM-om koja nam je zabila noz u ledja nakon svega sto je dobila od Srbije. Nek vas brane sad Ameri i nek vam oslobadjaju regije za kongres, ipak su vam blizi od Srbije 🙂

mac3donia Day 2,472, 15:09

Comment deleted

MeCheemkd Day 2,472, 15:13

Comment deleted

mac3donia Day 2,472, 15:19

Comment deleted

Georgian Shield
Georgian Shield Day 2,472, 15:21

Those Vardarska guys seem to have lost it once again 🙁 They have started yelling like mad men on Bulgarian, in support of ther RL and erep brothers - the Albanians... 🙁

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.