Ambient on/off

Join the new world

 

Магичен круг [El Che]

Day 1,835, 02:34 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by El Che G

Добар ден Македонија,каде и да си.

Знам дека сме доста стара е-нација и дека имаме премногу двокликаши кои се конектираат само колку да сработат и да испукаат за Дневна Наредба.
Инфлуенсот што тие двокликаши го прават воопшто не е за потценување и многу е важно тој ПРАВИЛНО ДА СЕ НАСОЧИ.
Тоа може да се постигне само преку:

1.НАВРЕМЕНО ПОСТАВУВАЊЕ НА КАМПАЊА НА ДЕНОТ - тоа е обрска на Владата .Затоа е многу важно да имаме активен Претседател (обично тука немаме проблеми)

2.НАВРЕМЕНО МЕСТЕЊЕ НА ДО за оние битки кои се ПРИОРИТЕТ .
ВО е-Македонија имаме и премногу Воени Единици( тоа е првиот хендокеп)
Вториот хендикеп е немањето на ДРЖАВНА АРМИЈА!!!
И,третиот,а можеби и најлошиот хендикеп е тоа што голем број од КОМАНДИРИТЕ на тие МУ скоро и да не се активни,а со тоа НЕМА и НАВРЕМЕНО ПОСТАВУВАЊЕ НА ДО КОЈА ЌЕ ЈА СЛЕДИ КАМПАЊАТА НА ДЕНОТ и ПРИОРИТЕТИ И НАРЕДБИТЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ.
Четвртиот проблем(го имам забележано во Бејби Сквад)е себичноста на КАПЕТАНИТЕ ВО РАМКИТЕ НА СЕКОЈА РЕГИМЕНТА.Наместо тие да служат како коректор на Командирот на МУ,ти менуваат ДО за сопствената регимента во зависност од нивните потреби(некој бркал БХ некаде,друг Мерсенари медал...)

3.Не научивме како војници и како цивили да ја следиме САМО И САМО КАМПАЊАТА НА ДЕНОТ(КОД).
Верувајте,тој КОд не е ставена колку да стои.Се е со претходен договор и координација со сојузниците.
Ако Јас сум двокликаш или полудвокликаш,не значи дека сите се такви.Има играчи кои РАБОТААТ ЦЕЛО ВРЕМЕ и кои дремат на каналите(почнувајќи од армиски па се до сојузничките канали)и кои работаат за доброто на е-Македонија,како политички,така и воено.

Е каде е тој МАГИЧЕН КРУГ...

Наместо да мавам според КОД,Јас мавам само и само за Македонија(читај ДО)
Додека братските држави се мачат и ги губат за влакно битките во нашите битки ѕидот е над 80%.
И тоа е така додека не ни се посветат Нас,па после Ние губиме и некој друг ни е крив.
И после следува ПЛАЧЕЊЕ:Каде се сојузниците???
А не се имаме прашано КАДЕ СМЕ НИЕ???
ЕПА НИЕ СМЕ ИЛИ СМЕ БИЛЕ ОНАМУ КАДЕ ЅИДОТ Е 80%

НЕ И ПОМАГАШ НА Е-МАКЕДОНИЈА МАВАЈЌКИ САМО ВО НЕЈЗИНИТЕ БИТКИ.
НАЈЧЕСТО ПОВЕЌЕ ДОПРИНЕСУВАШ КОГА ПОМАГАШ НА СОЈУЗНИЦИТЕ
ИЛИ
СЛЕДЕТЕ КОД БРАЌА И СЕСТРИ

СЛЕДЕТЕ КОД БРАЌА И СЕСТРИ
СЛЕДЕТЕ КОД БРАЌА И СЕСТРИ


П.С.

МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА И ОБЕДИНЕТАП.П.С.
КАМПАЊА НА ДЕНОТ:

БУГАРИЈА-ГЕЈЛАДА
УДРИ ТУКА
 

Comments

El Che G
El Che G Day 1,835, 02:34

Магичен круг [El Che]
http://www.erepublik.com/en/article/-el-che-1-2165677/1/20

ricqo
ricqo Day 1,835, 02:36

TAKA JET!

Crash and Burn
Crash and Burn Day 1,835, 02:37

о/

SnorKky
SnorKky Day 1,835, 02:38

o///

Darkman87
Darkman87 Day 1,835, 02:38

o/

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski Day 1,835, 02:39

Ете ти пример денеска, кај нас ѕидот е 70%, а Бугарија губи многу битна битка....

Јеби га...

ilijades
ilijades Day 1,835, 02:40

o7

Krvnikot
Krvnikot Day 1,835, 02:40

MTO milicija majka ebavaat i po CoD i po DO.

o7

Deki  Makedonec
Deki Makedonec Day 1,835, 02:55

o/

Felllix
Felllix Day 1,835, 02:57

Ova koga ke go razbereme ke bideme barem duplo pojaki:)

Martin Toj Stojancev
Martin Toj Stojancev Day 1,835, 03:09

o/

sematika VS seki
sematika VS seki Day 1,835, 03:11

jas mislam deka 2-klikerite ova nema i da go procitat zs neli ne citat inaku prav si potpolno 🙂

AntitalenaT
AntitalenaT Day 1,835, 03:13

Ја отворив статијава зашто мислев дека се вика Магичен Кур...

џабе ја прочитав

TashaMKD
TashaMKD Day 1,835, 03:26

o7

Pepi Jovanov
Pepi Jovanov Day 1,835, 03:33

o7

Jurukov
Jurukov Day 1,835, 03:42

o/

Psycho The Great
Psycho The Great Day 1,835, 03:50

o7

DuchessAnn
DuchessAnn Day 1,835, 03:56

o7

ORIGINAL MKD
ORIGINAL MKD Day 1,835, 03:57

Секогаш било и ќе остане така пријателе , проста држава , уште по прост народ ...
Секогаш ќе има луѓе кој Ку... ги боли за дневните наредби и КОД ,, сите сме свесни дека има многу двокликаши во нашата е-држава , можеби и повеќе но се поставува прашањето , Дали тие би ја отвориле статијава како повеќето активни играчи ?? ... Се согласувам со тебе потполно , но сепак неможеме да ги смениме луѓето , , т.е однесувањето ... о/ и Поздрав 😁

VAse the Great
VAse the Great Day 1,835, 03:57

Е такви сме си, козари ! Еве и денес во мојата регимента сеуште не е променета ДО на

http://www.erepublik.com/en/military/battlefield/36203

оваа битка !

TRTE T
TRTE T Day 1,835, 04:12

o7

Mr maximuss
Mr maximuss Day 1,835, 04:28

jas ne sum takov i se ne pronaogam u pogolemiot del od makedonskiot ЏГАН

dobro kazane doktore

07

Alorkokombi
Alorkokombi Day 1,835, 04:36

o/

Kumulonimbus555
Kumulonimbus555 Day 1,835, 04:41

Doktorce mislam deka treba da ti dadam da mi napishesh sostav za pismena po makedonski na tema

KAKO USPESHO DA VODITE EDNA DRZAVA

eDuH uDeoT
eDuH uDeoT Day 1,835, 04:49

сега България ще загуби от Гърция, след това Македония става КоД на ЕДЕН, и губите и вие..
честито ; )

Stanimir Georgiew
Stanimir Georgiew Day 1,835, 04:52

о7

Circless
Circless Day 1,835, 05:06

Ме трогна у пичку матер. многу си слаткоречив
Отидов да сменам ДО

mandanata
mandanata Day 1,835, 05:17

Шо велеш ести..
Ал ча ја бидет работава со статијава или ча треба топан да се стореет се тие двокликашине

thekoki
thekoki Day 1,835, 05:20

plato peder.
lana koj ja ebe?

pesticid
pesticid Day 1,835, 05:27

хокус-покус!

N1ksa.bRIGANDE
N1ksa.bRIGANDE Day 1,835, 08:28

o7

Dejan Stefanovski
Dejan Stefanovski Day 1,835, 11:04

"Четвртиот проблем(го имам забележано во Бејби Сквад)е себичноста на КАПЕТАНИТЕ ВО РАМКИТЕ НА СЕКОЈА РЕГИМЕНТА.Наместо тие да служат како коректор на Командирот на МУ,ти менуваат ДО за сопствената регимента во зависност од нивните потреби(некој бркал БХ некаде,друг Мерсенари медал...)"

Е фала богу Ел Че и ти да го кажеш ова јавно. Епа другар бркај ги од единица.

Биди поздравен.

dedo mraz 78
dedo mraz 78 Day 1,835, 11:24

о69

B a z e
B a z e Day 1,835, 11:28

o7

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 1,835, 11:29

\o/

Pero Nakov BB
Pero Nakov BB Day 1,835, 11:30

Antitalenat, toa te vlece be?

Wildrunner
Wildrunner Day 1,835, 11:40

absoljuten vot, krajno vreme e da se razbere che bitkite ne sa mezhdu dve darzhavi, a mezhdu mpp-tata i mezhdu sajuzite, nito edna darzhava ne mozhe da pobedi sama, pomislete za srbia-urugvaj

biejki se za sajuznik e vse edno da se biesh za teb shtoto njama moi i tvoi bitki ima NASHI bitki nie pobezhdavame i gubim zaedno.

MKDpedza
MKDpedza Day 1,835, 11:40

o7

Macedonian Power
Macedonian Power Day 1,835, 11:41

o7

iwan61meister
iwan61meister Day 1,835, 11:47

о7

Alexndarr
Alexndarr Day 1,835, 11:48

o7

Kpakep4e
Kpakep4e Day 1,835, 12:00

Primer za sebichno dvolichno lakomo gnasno dete

http://prntscr.com/kthg1
http://prntscr.com/ktavb
http://prntscr.com/kthnn

eve i tuka da go pisam ova stvorenje, pa uste i u baby squad vlegol so 20k sila

rengenzy
rengenzy Day 1,835, 12:07

o/

Davorsk8
Davorsk8 Day 1,835, 12:23

Felllix +1

4a4arA
4a4arA Day 1,835, 12:29

ја ја ебам Лана кој пита ?

ScymeX
ScymeX Day 1,835, 12:43

o7

Red Tornado
Red Tornado Day 1,835, 12:44

o7

Nick Slaughter MK
Nick Slaughter MK Day 1,835, 13:03

Кај нас во МЦФ командир е секогаш НАЈАКТИВНИОТ од неколкуте капетани. Се има сменето командир неколку пати во зависност од тоа колку кој може да е онлајн. И кај капетаните е слично - неактивните сами се повлекуваат, поактивни ги заменуваат.

о7

ZecOrigins
ZecOrigins Day 1,835, 13:06

o/

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.