[eCumhuriyet] Yeni Oyuncular İçin eRepublik Yazı Dizisi - Temel Bilgiler

Day 1,082, 02:50 Published in Turkey Turkey by kerutor
Lütfen daha çok yeni oyuncunun görmesi için ilk 5'e girmesini sağlayalım, makaleyi oylayalım.Merhaba,

Bu makale yeni oyuncularımızın yararlanması için açılmış olup; katkıda bulunmak isteyenler daha çok kişinin okuması için oylayabilir.

Yararlı olması dileğiyle...

(Olası babyboom için tekrar yayınlıyoruz. Lütfen oylayın ve ilk 5'e girmesini sağlayın. Abone olmasanız da olur 😃)Makalenin İçeriği

Bölüm - 1: İletişim ve Haberleşme
Bölüm - 2: Temel Bilgiler
a) Profil Resmi (Avatar) Yükleme
İş Bulma
c) Çalışma
d) Antrenman Yapma
Bölüm -3: Güncellenmiş Önemli BağlantılarÖncelikle, oyunla ilgili en iyi bilgileri bire bir IRC kanalımızdan alabilirsiniz. IRC kullanımı en kolay ve kullanışlı iletişim araçlarımızdan biridir.

IRC'e ulaşım: eTürkiye IRC Kanalı

Yukarıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra yapmanız gereken tek şey "Username:" kısmına oyuncu adınızı yazmak.

Ayrıca eTürkiye'nin forumuna kayıt olmanız tavsiye edilir.
www.erepublikturkiye.com
(Tüm eğitim makalelerimi bu siteden yayınlayacağım.)Profil Resmi (Avatar) Yükleme

Ne işe yarar ?
Avatarınız şirketinizde çalışırken, savaş alanında savaşırken kısacası oyunda aktifliğinizi gösterdiğiniz her alanda simgeniz olacaktır. Ayrıca seçtiğiniz avatar size ilk etapta tecrübe puanı kazandıracaktır.1. Anasayfadan kullanıcı adınızın bulunduğu sol üst köşeye tıklatarak profilinize giriş yapın.2. Profilinize girdikten sonra sağ üst köşede yer alan "Edit Profile" bağlantısına tıklatın.3. Profili düzenleme sayfasından "Citizen Avatar" bölümünde "Gözat" tuşuna basarak bilgisayaranızdan uygun bir .jpeg resim seçerek "Make Changes (Değişiklikleri Yap) butonuna tıklayın.

Avatarınızı değiştirdiniz, dilediğiniz zaman avatarınızda değişiklik yapmanız mümkün.İş Bulma ve Çalışma

Ne işe yarar ?
Oyunda para kazanmak ve ekonomik yetenekleri arttırmak için son derece gerekli olan bir ihtiyaçtır. Dolayısıyla çalışmalısınız. Ayrıca 30 gün üst üste çalıştığınızda 1 adet hazine haritası (ortalama 5 ) ve çalışkan işçi madalyası sahibi olabileceksiniz.1. Anasayfadan "Work" yazan butona tıklayın. Ardından açılan sayfada "Find a Job (İş Bul)" butonuna tıklatın. Bu butona tıkladığınızda yukarıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Bu sayfadan da en çok maaş veren tek yıldızlı şirketi seçerek "Apply" butonuna tıklayın ve işe girin.

2. İşinize girdikten sonra şirket sayfasına gelin, karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelecektir. Bu sayfadan "Single Expresso" seçili olarak "Work" butonuna tıklayın ve çalışmaya başlayın.
(Çalıştığınız zaman şirketin yıldız sayısı kadar sağlık kaybedersiniz, ama 2 adet tecrübe puanı ve ekonomik yetenek puanı kazanırsınız.)Antrenman Yapma

Ne işe yarar ?
İleride savaşırken düşmanlarınızı kolayca yere sermeniz için gerekli olan askeri yeteneği verir.

1. Anasayfa'dan "Train" butonuna tıklatarak "Training Grounds sayfasını açınız.

2. Açılan sayfada geliştirmek istediğiniz askeri yeteneği seçiniz. Ardından"Army Boots"u işaretleyiniz. Ardından "Train" butonuna tıklayınız.
(Her gün aynı yeteneği geliştirmeniz şiddetle önerilir.)(Antrenman yaptığınız zaman 1 adet sağlık kaybeder, 2 adet tecrübe puanı ve askeri yetenek puanı kazanırsınız.)

ÇALIŞTIKTAN ve ASKERİ EĞİTİM YAPTIKTAN SONRA ANASAYFAYA TEKRAR GİRİP "GET REWARD" BUTONUNA TIKLAYINIZ. BÖYLECE EKSTRA PUANLAR KAZANACAKSINIZ.Yiyecek Satın Alma

Ne işe yarar ?
Çalışırken ve askeri eğitim yaparken kaybettiğiniz sağlıkları geri kazanmanızı sağlar.

1. Yiyecek satın almak için önce üstteki Market bölümünden "Marketplace"i seçin. Ardından açılan sayfa aşağıdaki gibi olacaktır.2. Bu bölümde en baştaki "Food (Yiyecek)" ürününü seçiniz. Ardından çıkan ekranda değerlerle oynamadan "Search" butonuna tıklayın.3. Açılan sayfada en ucuz olan yiyecekten satın alın. (İhtiyacınız ve maaşınız orantısında)4. Yiyeceği aldıktan sonra aşağıdaki gibi bir yazı gelecektir karşınıza. Sol taraftaki mavi "Eat Food" butonunu kullanarak yiyebilirsiniz.

Önemli Bağlantılar
- Milli Savunma Bakanlığı Resmi Gazetesi (Abone Olun)
- eTürkiye Forumları (Güncel ve Resmi)
- eTürkiye IRC Kanalı (Mutlaka Girin)

* Linkler güncellenmektedir.Teşekkür

Eğitimle ilgili resimler insmuh'a aittir. Kendisine kullanmama izin verdiği için teşekkür ederim.Saygılarımla,

kerutor - eCumhuriyet