Ambient on/off

Join the new world

 

[EA] Lojtari i Vitit (2012) *UPDATED*

Day 1,866, 06:08 Published in Albania Albania by DonCurtis
FILLON PJESA E DYTE, VOTO KETU / SECOND PART HAS STARTED, VOTE HERE: http://www.erepublik.com/en/article/-ea-lojtari-i-vitit-2012-faza-2-2185068/1/20

Pershendetje te gjitheve,

Duke u bazuar ne konkursin e TCH te quajtur "Personazh", vendosa qe te bej edhe une dicka te tille, pra nje projekt me cmime per lojtaret me te mire (cdo muaj dhe cdo vit). Programin vendosa ta titulloj Cmimet Shqiponje apo Eagle Awards (shkurt EA), qe ne fakt nuk jane cmime ne para (pervec nje goldi si cmim simbolik) por cmime qe do rrisin rrespektin te lojtari qe e fiton.


Ok, pra te futemi ne teme. EA organizon konkursin "Lojtari i Vitit" per here te pare ne eShqiperi dhe do organizohet cdo vit dhe gjithashtu cdo fundmuaj do zhvillohet nje konkurs i ngjashem per Lojtarin e Muajit, por do kete edhe cmime tjera.
Cmimi "Lojtari i Vitit" do kete 2 faza. Faza e pare eshte nominimi ku cdokush do nominoje personat qe mendon se jane te denje per te fituar kete cmim (ky artikull sherben per nominim, lexo me poshte per te kuptuar si te nominosh). Ne fazen e dyte do te perzgjidhen vetem disa lojtare nga te nominuarit dhe do kandidojne ne nje sondazh.


FAZA E PARE

Si te nominosh dike?

Per te nominuar dike, shkruaj emrin e tij te komentet, dhe arsyen (arsyeja eshte opsionale). Mund te nominosh deri ne 5 persona, nese nominon me shume se 5 persona, komenti jot nuk numerohet. Komenti dhe nominimi i pare do jete nga une, mendoj qe do e keni si shembull.

Rregullat

Personat qe mund te nominohen jane:
1. Personat Shqipetar, nuk ka lidhje shtetesia.
2. Nuk mund te nominosh veten.
3. Kaq!


Si qe u permend, nese nominoni 6+ persona, komeni juaj nuk numerohet.
Gjithashtu ju lutem te mos nominoni persona qe nuk kane as 1 muaj loje.


FAZA E DYTE

Faza e dyte do filloje menjehere pas mbarimit te fazes se pare (2 dite pas publikimit te artikullit, me date 31). Per ne faze te dyte do perzgjidhen disa persona nga te nominuarit, do zgjidhen nepermjet teknologjise se fundit qe quhet "Largimi manualisht i personave qe nuk jane per kete cmim".

Per me shume do informoheni ne artikullin qe do krijohet per fazen e dyte.


INFORMACIONE SHTESE (NDRYSHUAR)
NDRYSHIM:
Shperblimet jane keto:
Vendi 1 mer dhurate 65 gold
Vendi 2 mer dhurate 25 gold
Vendi 3 mer 10 gold
Vendi 4 mer 8 gold
Vendi 5 mer 6 gold
Vendi 6 mer 5 gold
Vendi 7 mer 4 gold
Vendi 8 mer 3 gold
Vendi 9 mer 2 gold
Vendi 10 mer 1 gold
- - - -
Shperblimi tani per tani eshte vetem 1 gold qe eshte cmim simbolik, te simbolizoje trofeun me shqiponjen e arte (e di qe nuk eshte shume e madhe, por kaq mundesi kam) por nese ka ndonje zemermire qe do deshironte te ndihmonte ne rritjen e cmimit qe mer fituesi, te beje donacion te une, DonCurtis (ne cc ose gold)
Ne fakt lojtari qe fiton kete cmim, pervec shperblimit mer edhe rrespekt dhe nje vend ne Kendin e Fames qe se shpejti do mbushet me lojtaret me me vlere ne eShqiperi.


Me Rrespekt,
DonCurtis


UPDATE 1:

LISTA PERFUNDIMTARE E LOJTAREVE QE DO MARIN PJESE NE FAZE E 2:
A E N E A S
aLalban
ALB KOMANDO (Maxxyy)
Altinks
AM14
Arius Argiri
Batoa
Cerciz Topulli
CPIRRAZ
Crazy Alboz
DardanH
Dardann81
Dejzii94
DonCurtis
Enzq
Eros Liebesgott
festimbeqa
GameOverzz
Gentrit Shahini
Gjilani 1233
Hajdaraga
HmmmAlbania
Jonkastrioti
Kalaja e Prezes
KingBato
KRIMIKO
Krye Qendra
Lignja
Lilo1
Napoleon 54
PEYONI
Rilindasi
Terrnakopi
Tiger Ramadani
Toverlani
tubua
Ujku76
Visar Jasiqi

Nese te kane nominuar por ti nuk deshiron te kandidosh, kontakto DonCurtis
 

Comments

DonCurtis
DonCurtis Day 1,866, 06:34

Te lumte DonCurtis per kete konkurs. Do nominoj une i pari:
1. Napoleon 54 (Nino) - Sepse ka qene disa here president, dhe ka ndihmuar shume ne formimin e eShqiperise si shtet.
2. GameOverzz (kushtrimzz) - Nje here president, ka bere dhe po ben pune te palodhur per eShqiperine.
3. KRIMIKO - Ka bere arritje te medhaja gjate 2 mandateve si president.
4. Rilindasi - Ka sjelle ca gjera interesante ne loje, e ka bere shpesh politiken me interesante
5. Arius Argiri - Per arsyet e ngjashme si rilindasi.

Peja001
Peja001 Day 1,866, 06:47

pa lidhje nese nuk lejohen ata me me pak se 10 muaj se ketu humbim lojtar si ujku peyoni edhe ariusi qe vet e ki votu lool

DonCurtis
DonCurtis Day 1,866, 06:51

oops! hahah
1 muaj.. dreq.. 1 muaj, jo 10 😛

Peja001
Peja001 Day 1,866, 07:02

mir
1ujku76 - ka hap 1 MU te cilen e mban me para te veta dhe nder te vetmit qe meret vetem me pun jo me fjal
2 Eros_Alb-ka mbajt D4 shum her i vetem nje nder arsyet pse ndo1 here kem pas teritor
3 Arius Argiri-na e ben lojen me interesant dhe nuk ka pas frig te dal kunder te gjithve per ato qe i quan ideale
4Rilindasi- ashtu si edhe ariusi kan qen shtylla e opozites dhe nuk e di pse cdo kund kam simpati per opoziten
5maxXx- nder me te medhenjet e erepublikes qe nuk meret me politik vetem ve shiperin

Da White Death
Da White Death Day 1,866, 07:02

artikull me vend , por sa per nominime eshte veshtire te percaktosh...
I pari sigurisht se duhet te jete Napoleon 54 sepse me kontributin qe ka dhene per Shqiperine ai eshte i madh...
I dyti Erosi - lojtari qe ka vlere te madhe ne lufterat tona dhe qe skursen asgje per shqiperine
I treti Maaxxy - arsyeja si Erosi vecse sjam i sigurt nese luan me ose jo pasiqe sjam lojtar aktiv dhe nuk frekuentoj chatin shpesh
I katri Rilindasi - person qe ka plane per shqiperine por qe ndonjeher e tepron me shkrime ...dy pika P
I pesti ... sdi cilin te vendos sepse ka shume veta dhe vendos ta lej bosh .. xD.... dy pika P

Da White Death
Da White Death Day 1,866, 07:04

I pesti ujku76 ...@peja001 falemindrit qe me kujtove.... sdua qe rradhitja e lojtareve te ndikoj .. kush mu kujtua i pari e shkruajta....: )))

enzq
enzq Day 1,866, 07:31

Un do nominoja veten po su lejoka 😛

Po nominoj 1. KRIMIKO, megjithese e ka lene lojen, pasi ne kohen kur ai ishte president arritem te clironim Kosoven per disa kohe. 2. Arius-in se e kom njish e kom.

Boom3ranG
Boom3ranG Day 1,866, 07:35

DonCurtis Ide e mir po Mendimi jem Duhet te Jet
1.Kushtrimzz
2.FestimBeqa
3.maxXxy
4.Eros_alb
5.altinks
Kta jan Ata qe kan kontribu edhe pse me disa prej tyre nuk kam aq raporte te mira ! por everteta o kjo .e per disa te tjer nuk ja vlen mi permend sepse vetem artikuj kan shkruar dhe asgje tjeter . ata nuk kan jap kontribut per Shqiperin vetem artikuj edhe perqarje ! Me Rrespekt

adem.jashari
adem.jashari Day 1,866, 08:07

1. Aeneas
2. DonCurtis
3. Game Overzz

Erlindi
Erlindi Day 1,866, 08:09

Ide shum e mir nga Doncurtis je nje shtyll e shqipris

dritonshala
dritonshala Day 1,866, 08:26

1.ujku76
2.ujku76
3.ujku76
4.ujku76
edhe 5.ujku76

ArdiAlb
ArdiAlb Day 1,866, 08:34

Arius dhe Rilindas te vetmit njerez qe kan nje vizion te paster per eAlbania

maxXxy666
maxXxy666 Day 1,866, 08:34

Kush do qe Zgjidhet Lojtar i Vitit Do i bej gif 65 Gold Buy for Friends te 1. dhe te 2. 25 Gold

ide e mire Kjo Brravo DonCurtis

LiL Serxhio
LiL Serxhio Day 1,866, 08:34

1- Jonkastrioti - arriti te cliroj te 3ja territoret per 100 vjetorin e pavaresise
2 - Krimiko - Per arsyen e larpermendur nga PEYONI
3- Eros - Luftetar i forte
4- maxXx - arsye e njejte me erosin
5- kaq , sme vjen ndonje tjeter ne mendje 🙂

LiL Serxhio
LiL Serxhio Day 1,866, 08:35

😮 Eros is on Fireeeeeeee xD

KOSOVA ArlinDx
KOSOVA ArlinDx Day 1,866, 08:39

1. Visari : per ekonomi ky t`lan
2. festimbeqa : per strategji ky t`lan
3&4. Eros&maxx : per tanking kta t`lajn
5. DonCurtis : per tutoriale/edukim ky t`lan

Une lahna veq per bajram : )

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Day 1,866, 08:40

ps : po shkruj pereseri kam mendu vetem 1 lojtar 😛 update

shum bukur pak mi aktivizu lojtart

1.Krimiko : http://www.tinyurl.pl?7ZUNB4pG
2.Maxxy (kurvari 1 )
3.Eros (kurvari 2 )
4.Kushtrimzz
5.festimbeqa

Arius argiri
Arius argiri Day 1,866, 08:42

1.ENZQ (per sensin e ironise dhe ndjesine e batutes dhe sepse nuk ka harruar asnjehere qe kjo eshte vetem nje loje)
2.Kris hasa (per aftesine qe zoteron per tu pershtatur me situaten sepse siç thote darvini nuk mbijeton ai qe eshte me i forti por ai qe di te pershtatet)
3.Peyoni (sepse me ka premtu dy shishe vere!)
4.Ujku (per veprimtarin me mu ne dy muaj e fundit te ketij viti)
5,NIno napoleoni presidenti qe gjeta ne kete loje kur hyra dhe presidenti qe do lej ne kete loje kur te dal!

AM14
AM14 Day 1,866, 08:47

1. Eros dhe Maxxy, i vendos me nje pike se nuk mund ti ndaj, gjeja me e shtrenjt qe mund te jepen ne kete loj eshte RL money.
2. Napoleon 54 - ideatori i Shqiperis dhe lirisht mund te themi krijuesi i saj.
3. kushtrimzz (GameOverzz) krijoi FPZH MU e famshme qe ndikoi aq shum per Shqiperin, president dhe shum kontribute te tjera.
4.DardanH -president i Shqiperis, dhe kontribute te madhe ne qeshtje ekonomike.
5.Visar Jasiqi - vizionari i Shqiperis per ekonomi, dha idet per fabrikat shteterore dhe i mirembajti ato deri me tani, vazhdon ta bej kete.

iPanchO
iPanchO Day 1,866, 08:51

1.Ariusi
2.Rilindasi
3.Gameoverzz
4.Festimbeqa
5.Peyoni

Arius argiri
Arius argiri Day 1,866, 08:51

mendoj te jepet edhe medalje per grupet me te mira!
1.Grupi simpsons (fjalori i sharjeve te se cileve ja kalon fjalorit shqip -shqip)
2.Grupi i çajit te rusit (qe e kam zili thjesht sepse edhe mua me pelqen çaji )
3.grupi i presidentucave gameoverzz,aenea festim beqa (dhe joni per gjysmen e mandatit) per te cilet kujtohemi se kane qene presidenta vetem kur na e thone apo na tregojne medaljen.
4,grupin anonim te spiuneve te adminave qe me aq aftesi krehin partite kundershtare nga multet dhe hetojne çdo all qe marrin kundershtaret politik per ti hapur varrin !
5.grupin e opozitareve te cilet pas çdo humbje ne zgjedhje te deshperuar "marrin rrugen per janine" dhe ndrrojne shtetesine per tu bere turq amerikan apo kinez!

Labern
Labern Day 1,866, 08:52

1.Festimbeqa
2.Kushtrimzz
3.Peyoni
4.JonKastrioti
5.Dejzii

Rilindasi
Rilindasi Day 1,866, 08:58

1. Erosi , për kontributin që ka dhenë për Shqipërinë në luftëra, i pakontestueshem është dhe do mbetet .
2. Krimiko, sepse asokohe kur erdha , aritem të bejmë diçka që asnjeri ketu nuk e ka berë, të e çlirojmë Kosovën dhe të e shohim me ngjyrë të kuqe.
3.Don Curtis, për shkak të aktivitetit të tij në gazeten e tij, gazeta më e kompletuar që kam parë(pas timës haha pak shaka)
4.Ujku, për shkak të kontributit në luftërat e Shqipërisë, ai është mbreti i divisionit të tretë, sigurisht ketu shtohet dhe fakti se ai jep ndihma pa ndalë për ushtaret e Shqipërisë .
5.Ariusi, për shkak të qendrimeve opozitare .

Ju faleminderit.

Quiet Crazy
Quiet Crazy Day 1,866, 09:00

1.Jonkastrioti
2.Krimiko
3.Eros
4.Maaxxxy
5.Rilindasi 🙂

Skanderbeg The Great
Skanderbeg The Great Day 1,866, 09:02

Maxxy 🙂

Kostandini
Kostandini Day 1,866, 09:10

Terrnakopi

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 1,866, 09:17

1-Crazy Alboz se i vetem majti 3 muj S.P.A-ne dhe me turp tmodh kerkoi ndihme...
2-Visar Jasiqi qe jep ndihma gjithanej ka 1 vit qe meret me cdo fabrik dhe se permend njeri...
3-Eros per forcen qe trego nD4 ene kur hyn lask**a si puna Scymex...
4-Cerciz,Topulli-it ose Klitonit92 qe e boni jeten politike te Shqiperise me interesante dhe e ndryshoi...
5-Dhe A E N E A S me keqardhje si presidenti me i deshtuar apo me i kontrolluar zgjidheni ju...

TechCruncha
TechCruncha Day 1,866, 09:18

1.Eros
2.Eros
3.Eros
4.Eros
5.Eros 😃

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 1,866, 09:19

ene i gjo tjeter o njerez,nuk ju pyti shoket e ngushte te lojes,po personazhi vitit...

Tirona Warrior
Tirona Warrior Day 1,866, 09:22

1)napoleon 54(legjend)
2)ujku 76
3) krimiko
4) crazyalboz
5) arius argiri

spiderwii
spiderwii Day 1,866, 09:22

Me falni nese nderhyj ne kete iniciative por shoh qe po behen fjale per rreth 100 gold nderkohe qe nga ana tjeter flasim per probleme per sa i perket gjendjes ushtarake te shqiperise dhe po behen perpjekje prej dhjetra robsh me mbledh nje sasi goldi te mjaftueshem per ti bere nje upgrade nje fabrike armatimi!
Tani pyetjet e mija jane:
1. Kush e dhuron kete gold qe jepet si shperblim?
2. Mendoni qe duhet te perdoret ky gold per kete gje kur mund te ishte dicka me simbolike? (e them kete gje sepse kuptohet qe ai qe do ta fitoje me siguri do jete dikush me nivel te larte qe nuk besoj se ka nevoje)
3. Nuk do ishte me mire me e perdor ne menyre me te hajrit kete gold dhe cmimi te rikthehet simbolik?
4. Nese jane 100 gold ne loje, mund te perdoreshin me forcuar gati 9 rob (me te miret psh ne div1) qe ti bejne nje upgrade training ground (mundesisht ate free) nga q1 ne q2 ose maksimumi q1 ne q2 ate 0.19! E shoh shume me te hajrit!

ju kerkoj edhe iher ndjese per kete nderhyrje dhe uroj te fitoje me i miri! 😉

MaestroAkel
MaestroAkel Day 1,866, 09:25

1. Maxxxy
2. Eros
3. Napoleon54
4. GameOverzz
5. Ujku

Lucifer aka Biuy
Lucifer aka Biuy Day 1,866, 09:25

Tashi une do i propozoj po nga 2

1.Maxi me Erosis
2.Ariusi me Rilindasin
3.Nino me Krimikon
4.Terrnakopi me HmmmAlbania edhe pse asnjeri sme ka ndimu me marr at Society builder (hajgare pak ),mos ta harrojme edhe visarin me at baby boomin ne telegraf

Tirona Warrior
Tirona Warrior Day 1,866, 09:26

P.S gjths mendoj qe ai gold qe do dhurohet te ishte per dor me dicka me me vler ....

BlueNightwing
BlueNightwing Day 1,866, 09:30

1.Jonkastrioti.

MeDzeLi
MeDzeLi Day 1,866, 09:45

1. Lilo1 - kur pata fillu eRepubliken Lilo ka qen mesuesi IM dhe ka qen mesues i mir!
2. DardanH - ka qen PRESIDENT kur pata filuar lojen, per qdo gje qe e kam pyetur rreth lojes, apo politikes me pat ndihmuar.
3. Tiger Ramadani - Shoku me besnik ne eRepublik
4. Klitoni92 - Politikani me EXPERT ne eRepublik, qe me ka len me goj HAPUR > P
5. DonCurtishi - Ka ide te PAFUND per ti ndihmuar Shqipetaret !

KOSOVA Batoa
KOSOVA Batoa Day 1,866, 09:49

1.Napoleon 54
2.Eros
3.Maaxxy
4.Terrnakopi
5.Gameoverzz

CPIRRAZ
CPIRRAZ Day 1,866, 09:50

1. Peyoni
2. Maxxx
3. Eros_alb
4. GameOverzz
5. FestimBeqa

the Furius
the Furius Day 1,866, 09:54

1. CPIRRAZ - ma i forti nven 😛
2. Peyoni (tradhtarin)
3.Terrnakopi - baby boom
4.Krimiko - na ka jep shum vullnet per me qliru kosoven sa o kan CP
5. Maxxxy - kontribus per kosov shqipni maqedoni e tjer:p

H.R.M
H.R.M Day 1,866, 09:59

Krejt kto emra qe i permnendet vlejn lavdata e mirenjohje, mirepo, eshte harru gjilani 1233 me te padrejte apo jo.
Muajt e fundit gjilani ka arrite me vetedijesu eShqiprine per aktin qe quhet "kontribut ndaj bashkelojtareve, apo donacion" ne nivel qe shumica eshte detyru me thane kontribut pa e pas qellim.
Pra akti i ndihmes ndaj bashkelojtarit me gjliani style eshte per t'u permendur dhe msuar qysh nuk duhet mi lan lojtart e ri pa perkrahje.
Tash ne realitet me parrollen tashme te njohur:
"MOS MENONI GjILANIN 1233 VOTONe"

Tetovar1
Tetovar1 Day 1,866, 09:59

1. Maaxxy
2. Napoleon 54
3. DonCurtis
😃

DonCurtis
DonCurtis Day 1,866, 10:01

@H.R.M poo se e harrova ate.

TE GJITHE NOMINONI GJILANI 1233 E MADHERISHEM! NUK MUND TA FITOJE KETE KONKURS ASKUSH PERVEC TIJ!

Elvis Dura
Elvis Dura Day 1,866, 10:19

1Ujku76
2The revenge11
3Ramesses14
4Arius agiri
5Maaxxy

ProShqipe
ProShqipe Day 1,866, 10:25

1.Maaxxy sepse ne luftat e shqiperis jep maksimumin
2.Batoa sepse ka hap MU Shqiptar ne eUSA qe ti bashkoje Shqiptaret dhe te luftojn sebashku me eUSA kunder PTOers.

Une mendoj se qdo shqiptar qe e luan kete loj per te miren e eShqiperis meriton vendin e par 🙂 keshtu qe goldin perdoreni per te miren e eShqiperis ne fabrika shteterore ose banka shteterore.

The Revenge 11
The Revenge 11 Day 1,866, 10:26

Elvis Dura
Ramesses14
Ujku76
Arius Agiri
Maaxxy

Ramesses14
Ramesses14 Day 1,866, 10:33

The Revenge11
Elvis Dura
Arius Argiri
Maaxxy
Ujku76

ShkupiRepublic
ShkupiRepublic Day 1,866, 10:37

1. Maxxx
2. Eros
3. Ujku76
4. Jonkastrioti
5. krejt tjert shka luftoj e rrin tan naten pa flejt 😃

TroyannForc
TroyannForc Day 1,866, 11:26

1. GameOverzz
2. KRIMIKO
3. Maaxxy
4. Festimbeqa
5. Napoleon 54

tili alb
tili alb Day 1,866, 11:36

perdoreni goldin x t ndihmuar lojtaret e div 1 se kta emra q po thoni nuk ia kan nevojen aq sa ata n div 1!
lojtari q kam respektuar dhe q do ta respektoj gjithmon x ndihmesen q ka dhen x lojtaret e div 1 eshte kushtrimzz

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 1,866, 11:46

Mos ma permendeni mua emrin ketu vllezer sepse ka shum para meje 😉

Ne rradh te pare shum interesante sepse i jep nj ngjur kesaj monotonie, bravo ça ste pjell mendja tyve 😛

1. Si lojtar i vitit duhet te vejm Napoleon 54 pa tjeter kte.
2. Pastaj kemi nj te madh, i pa emerueshem JONKASTRIOT.

E mbyll me kaq.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.