Ambient on/off

Join the new world

 

Кандидатура за CP – тим и програма [TashaMKD]

Day 1,835, 01:25 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by TashaMKD


Кандидатура за CP – тим и програма [TashaMKD]
Добар ден Македонки и Македонци! Ова е продолжение на мојата прва статаија за кандидатурата на претседател на е-Македонија. Ви се обраќам повторно, како што ветив. Тимот е составен, планот е подготвен, целите се зададени, Владата е подготвена да ги прифати сите предизвици.

Владата е составена од посветени и искусни членови, искусни во своите полиња. Сите се лојални на нашата е-МКД, имам апсолутна доверба во нив дека чесно и поштено ќе си ги извршат задачите и дека ќе дадат се од себе.

Новост е две нови министерства кои се надевам значително ќе допринесат за нашата е-Македонија.
Силата на Македонија лежи во самите Македонци!
Силни и Обединети Македонци - Силна Македонија!
Настапувам како кандидат на Републиканската партија, подржана засега официјално од eVMRO-DPMNE и од FK VARDAR со горенаведената парола за која ќе се залагам и бранам цел мандат. Ќе бидам претседател за сите е-граѓани без разлика од која партија, единица и нивната историја. Заедно ќе ги споделиме сите победи и сите порази, затоа што заедно сме посилни.

Мотивација, трпение и време секогаш ќе имам во текот на мојот мандат. И за водењето на е-Македонија, и за да ги послушам е-граѓаните, и да ги водиме транспарентно сите документи каде се финансиите, и да ги оствариме неделните собиранки. Сигурна сум дека ако сме сложни ќе успееме.

Исто дел од идејата на мојот мандат е интегрирање на што повеќе девојки во играта, но и во самата власт. Да.. во власта! Рамноправни сме на маркетот, на фармата, на бојното поле, време е да сме рамноправни и во власта! Затоа секое министерство ќе има, министер и двајца заменици. Од нив, во зависност од искуството, еден ќе биде обавезно девојка. За да стекнат повеќе искуство за следните мандати. За таа цел, ќе лобирам лично до секој претседател на партија, и командир на единица, да постават заменик девојка, која ќе се обучува и ќе стекнува искуство.

Се разбира, собиранката за е-републик девојки. која е моја дамнешна идеја, ќе ја реализирам за време на мојот мандат.

Сите заинтересирани за учество во владата, кои сакаат и можат да помогнат нема се пријават кај мене. Секогаш има место во владата за искрени и добронамерни играчи.

Но да почнеме со ред со тимот кој ќе не носи до победите..

Кабинет на Претседател на Влада
Премиер:

Aliss Wonder


Заменик Претседатели на Влада

El Che G
SaJrUs
PersejMakedonski

Советници

Princess Emily

BlackMK
BucephalusIIIМинистерство за информирање и образование
Министер:
kokan p

Заменик - Лидер на Група Ментори:
malinov93
The Best 89

Помошник:
evtimovMKD
Raziel_Blaze


Ова е многу битен дел од владата затоа што кога ќе се спомене ова министерство мене ми паѓаат на ум... секој цивил е војник.. информиран цивил е подобар од неинформиран војник на бојното поле.. baby squad.. моќта е во информацијата и образованието.. затоа:

Формираме ГРУПА НА МЕНТОРИ. Тоа ќе се доброволци, истакнати играчи, кои ќе превземаат по едно бебе и ќе се грижат за него до 28 ниво. Потоа ќе превземат ново бебе. Така бебињата ќе имаат и татковци и мајки Образованието на бебињата, а воедно и на сите, е најјакото оружје што може да го имаме. Образование за битките, фармите, тактиките и помагањето.

Целта ми е да ги задржам и мотивирам постоечките играчи, а воедно и регрутираме нови бебиња, кои ќе ги нараниме, наоружаме и израсниме.. и еден ден ќе бидат новиот Scimex, Aexil ili El Che. Постоечките играчи сакам да ги обединам, да бидат вистински другари. Затоа во мојот мандат, еден ден од неделата ќе организирам собиранки, да се дружиме, да размениме мислења и стратегии за иднината на нашата е-Македонија. На собиранките ќе бидам упорна да присуствуваат сите министри и заменици, кои ќе дадат извештај за секој тенк, злато и пара што ја потрошиле.

-Лидерот на Менторите има задача да регрутира искусни и истакнати играчи, на кои ќе им се додели по едно е-бебе од baby squad.

Министерство за Одбрана:
Министер:
tole pasa

Заменик:
KocoskiMKD
Davorsk8
Chazzspaz

Помошници:
acezuti
Taso Bombata
Efiljo II
MorpheusMK
Aexil Kong Junior
Trte T
ApocalipseMNA
JaneAsterix
PUKNIUMRIОва најзначајно министерство го водат најдобрите од најдобрите. Имам тотална доверба во нив и ќе се залагам да се зголеми буџетот по сите основи. Воените операции ќе бидат однапред смислени и разработени.

Војна со Грција во мојот мандат! Тогаш сме најјаки, тогаш сме најсреќни, тогаш сме горди Македонци. Нема да чекаме да не нападнат. Доста беше спиење и штедење. Доста беше јадење од графчето на Таша и дебелеење. Време е да земеме месните нарезоци и да излеземе на терен и да им покажеме на Гејците што значи да си МАКЕДОНЕЦ.

Министерство за надворешни работи:
Министер:
AdMiRaL TrEnCh


Заменик:
Miss Paunova
Palavec

Помошници:
Aliss Wonder
akconel
Wendy Power
Chucky001
SKOPJE 5Министерството ќе работи на зацврстување на постојните сојузници, но поголемиот дел и за пронаоѓање на нови сојузници. Ако човекот вреди колку што има пријатели, тогаш државата ќе ни вреди колку што имаме сојузници. Не ни се потребни квази сојузници туку вистински и рамноправни сојузници.

Министерство за здравство:
Министер:
Angela 92

Заменик:
Skopjankaxx

Помошници:
Gaga Bombata
Nd89
Branko C
Slabich
mkdfighter97


Што е можно повеќе делење на здравје на бебињата и на загрозените, да ги кренеме на нозе. Министерствово ќе се обиде и да собира донации во леб и оружје. Q5 тенк за некој е ѓубре, но за некој може е богатство кога го нема.
Министерство за финансии и економија
Министер:
Mitko Makedonecot

Заменик
SaveAss
Pejoski WarMaster

Помошници:
pSyCh000

Пристап до Н.Б.Р.М. Само ЈАС и никој друг

ВО МОЈАТА ВЛАДА НЕМА ДА ИМА МЕДАРИ.. тоа што е од народот е за народот !

Министерство за правда:

Министер:
ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER

Заменик:
DuchessAnn
Cicko Kumplug

Помошници:
TrajceSK
Gorjan15
mak bang bang
Stanojoski

Ова министерство е моја дамнешна идеа и затоа сакам да го воведам. Негови цели ќе се биење на битките што се водат без influence. Сите битки кои се во статиите и шаутите, па и во самата игра.

Задача на ова министерство е да:
- Организира маса на играчи кои во дадени моменти органзиирано ќе репортаат, тролаат или гласаат.
- Детекција и репортирање на анти македонски статии и шаути кои не навредуваат
- Детекција и репортирање мулташи од непријателските редови

Се надевам ова министерство ќе заживее и ќе има голем успех кој ќе ни помогне.

TелохранителиKevin09
Dafkovski
tanusevci
b0ko


е-Македонија ќе ја водам чесно транспарентно и искрено. Во преден план ќе бидат интересите на е-Македонија, се за неа!

Благодарност на сите што ме предложија за оваа функција и за нивната подршка!
Се надевам на подршка од сите Вас, e-граѓаните, е-партиите и е-единиците.


TashaMKD
Силни и Обединети Македонци - Силна Македонија!

Кандидатура за CP – тим и програма [TashaMKD]
http://www.erepublik.com/en/article/-cp-tashamkd--2165649/1/20
-shout-

 

Comments

TashaMKD
TashaMKD Day 1,835, 01:26

Кандидатура за CP – тим и програма [TashaMKD]
http://www.erepublik.com/en/article/-cp-tashamkd--2165649/1/20
-shout-

viktor159
viktor159 Day 1,835, 01:35

PrF
aj na chitanje 😃

GanciDS
GanciDS Day 1,835, 01:38

o7

Uber kiko
Uber kiko Day 1,835, 01:38

\o/ Tasha za CP \o/
Odlicna programa imash : )

ORIGINAL MKD
ORIGINAL MKD Day 1,835, 01:44

o/ , samo napred 😃

tonikuze
tonikuze Day 1,835, 01:57

so sreka

DJ JVC
DJ JVC Day 1,835, 01:57

o7

Crash and Burn
Crash and Burn Day 1,835, 02:00

Со среќа нека е о/

ajvaRmen
ajvaRmen Day 1,835, 02:02

Со среќа \o/

sematika VS seki
sematika VS seki Day 1,835, 02:03

aj ne ti persiram jas kako site sto ke go pravat toa 🙂 vaka neznam kolku modot i mofata ti se sigurni luge opsto vo celina zs ovie zamenicive skoro i da ne rabotat nisto , glavnata rabota e kaj modot i mofata sto se i bitno e tie da si ja vrsat rabotata :)sega ne mi se poznati tolku sto ne znaci deka loso ke ja zavrsaat rabotata 🙂 kako i da imav makedonsko cs ke glasav za tebe i nemoj mnogu na feministicka baza zene pa zene moralo da imalo u sekoe ministerstvo 🙂 bitno ti e kvalitetni luge

ilijades
ilijades Day 1,835, 02:05

o7

sematika VS seki
sematika VS seki Day 1,835, 02:06

eve na pr Aliss mislam deka ke ti bidit dobra podrska u Angela92 ne sumnjam ama nemoj i to ko Macedona please 🙂 aj taka samo napred 🙂

Ivooo Kos
Ivooo Kos Day 1,835, 02:07

Kade seficata, tamu i jas... : P

Ke gazime...!

IceMannnnnnnnn
IceMannnnnnnnn Day 1,835, 02:09

o7

Baniran na pravdina
Baniran na pravdina Day 1,835, 02:10

o7

SmkD
SmkD Day 1,835, 02:13

Zamerka za MOFA mislam Palavec e dokazan no za AsT89 vo minatoto imavme problemi ,a za sega ne go znam ipak timot koj dobro raboti ne se menuva BLACKMK FTW 😃

GeoSainnt
GeoSainnt Day 1,835, 02:14

me nema mene u niedno ministerstvo nema vote

Light Angel
Light Angel Day 1,835, 02:18

nema mene nema glas 😑

smekerot
smekerot Day 1,835, 02:18

o7

elAngelo
elAngelo Day 1,835, 02:20

o7

o7

Felllix
Felllix Day 1,835, 02:34

o/

Aleksandra Dimanovska
Aleksandra Dimanovska Day 1,835, 02:41

o7

El Che G
El Che G Day 1,835, 02:49

о/

e Vladimir
e Vladimir Day 1,835, 03:24

Со среќа о7

TRTE T
TRTE T Day 1,835, 03:32

o7

McFresh
McFresh Day 1,835, 04:21

o7
a lift imate ?

mane komita
mane komita Day 1,835, 04:22

SPORED MENE NA NEKOJ MNOGU VAZNI MINISTERSTVA IMAS LUGJE KOJ MOZEBI NE SE LOSI , NO NE MOZAT DA JA IZVRSAT RABOTATA I MISLAM DEKA TOA KE BIDE HENDIKEP I ZA TEBE I ZA MAKDONIJA. SREKNO

AsT89
AsT89 Day 1,835, 04:22

o7

Dark Princee
Dark Princee Day 1,835, 04:24

o7

tiniMKD
tiniMKD Day 1,835, 04:27

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ

НА 5 СУМ ЗАФАТЕН

ПРИВАТНА РАБОТА

nd89
nd89 Day 1,835, 04:28

o7

Pejoski WarMaster
Pejoski WarMaster Day 1,835, 04:29

o7

Одлично!

Kumulonimbus555
Kumulonimbus555 Day 1,835, 04:32

Tvojot mandat ke bide uspeshen samo ako go zavedesh MegaAlexandros

Kliton C.T
Kliton C.T Day 1,835, 04:37

srekno Nate o7

Aliss Wonder
Aliss Wonder Day 1,835, 04:44

o7

BucephalusIII
BucephalusIII Day 1,835, 04:50

Со среќа!

Совет - мора да има голема активност на најмалку 20 канали - 12часа во денот , и не само дремење туку и конструктивност и наметливост/дрскост не само кон непријателот него и кон сојузниците!

За МоД тимот имам само еден совет - немате пари затоа не се истрчувајте со било какви акции и ако треба совет секогаш ќе се мотам наоколу да ви помогнам!

mandanata
mandanata Day 1,835, 05:15

двајца пацери во тим..
Има воте има Шаут

B a z e
B a z e Day 1,835, 05:15

o7

pesticid
pesticid Day 1,835, 05:21

o/

Brotherhood and Unity
Brotherhood and Unity Day 1,835, 05:39

o7 mamo 🙂 uste jas falam vo timot 🙂

Gaga Bombata
Gaga Bombata Day 1,835, 06:05

o7

serginius73
serginius73 Day 1,835, 06:15

o7

ivan.sk
ivan.sk Day 1,835, 06:17

nema ivan.sk nema vote xD

Mida5
Mida5 Day 1,835, 06:24

Браво, добра статия! o7
Бой по Гръцкьее тикви! :ДДД

MARCOSSRL
MARCOSSRL Day 1,835, 06:38

171

viljus1
viljus1 Day 1,835, 06:54

o7

Taso Legenda
Taso Legenda Day 1,835, 07:34

o7

Bobi The Macedonian
Bobi The Macedonian Day 1,835, 08:07

DISKRIMINACIJA !!!
🙂

bimbamkd
bimbamkd Day 1,835, 08:34

o7 so sreka

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.