Ambient on/off

Join the new world

 

[CP] Informacija.

Day 1,849, 13:49 Published in Lithuania Lithuania by ZygaLTU
Sveiki tautiečiai!

Muzikinis fonas.

Neaiškumai:

Daug kas niekaip nesupranta, kad sutartis tarp LT-PL-BY yra TIK KULTŪRINĖ. Nei mes MPP su jais pasirašysim, nei ką. Esmė yra gerų santykių palaikymas su Lenkija. Lenkai žada pasirašyt MPP su Baltarusija, kai jie neturės EDEN MPP, o Baltarusija laiko neutralų kursą. Na kiek gi galima juos trinti. Juoba tikrovėje esam artimai susiję - tiek gražia patirtimi (LDK), tiek nelabai (SSRS). Ši sutartis (ar greičiau projektas, o ne sutartis, įvardinčiau taip) yra skirta pabrėžti tik tikrovės santykius, o ne eRepubliko.

Užsienio reikalai:


Kaip matėte pasirašėme taiką su Švediją. To esmė - pagalba CoT. Buvo gražiai sutarta, kad mes pasirašom taiką, Latvija su jais turi treniruočių karą. Taip pat Latvija būtų pasirašiusi taiką su Suomiją. Kaip matote - situacija ne visai tokia kaip norėtųsi, nes Švedija išdūrė Latviją, pasirašė taiką su mumis ir koncentruojasi ties Latvija. Latviai bando atsikirsti atiduomi Kuržemę Suomijai. Kaip reikalai vystysis toliau žiūrėsim ir reaguosim. Prisiminkite, mes jau ne ABC. Šltus santykius palaikome, turime senąjį ABC pokalbių kambarį, tačiau mūsų prioritetas - pilnavertė narystė.

Šiandien vyko pirmasis CoT susitikimas, kuriame dalyvavau ir aš. Renkama nauja komanda (tiesa, kadangi mes tik bandomieji nariai - balsuoti negalėjau), informuojama apie šalių planus, situaciją. Džiugu, kad aljansas aktyvus. Platint iš ten aišku nieko negaliu, bet liūdna nebus.

Pasirašėme du naujus MPP - su Brazilija ir Moldova. Moldovos pagalbą jau matėte, o Brazilija manau ne vienam žinoma kaip supervalstybė, kuri turi MPP su nemažai svarbiausių CoT narių. Tikiuosi pavyks gerinti santykius su abiem šiom valstybėm.

Dėkui ministrui Udrai už aktyvią veiklą bei pagalbą derybose, derinant BY-PL-LT sutartį, kalbantis su vokiečiais, švedais bei renkant naują URM ambasadorių komandą.

Vidaus reikalai, trumpa ministerijų apžvalga:


Krašto Apsaugos Ministerija - gal norėtųsi kiek daugiau aktyvumo iš ministro, tačiau nurodymai dažniausiai atnaujinami laiku ir tvarkingai, pagal CoT prioritetus. Kadangi karų neturim - viskas kaip ir ramu, stengiamės padėti sąjungininkams.

Vidaus Rreikalų Ministerija - viskas vyksta ramiai, auditai atlikinėjami. Kiek pasikeitė komanda, tačiau nusiskundimų jokių neturiu, darbai atliekami - auditai vykdomi, pilietybės suteikiamos.

Naujokų Ministerija - taip pat tvarkingai atliekamos visos pareigos. Straipsniai atnaujinami, planuojama olimpiada, ministerija gaus (tikiuosi) paramą iš valstybės bei galės dar labiau prisidėti prie naujokų paramos.

Kultūros Ministerija - Kultūros ministerija, kaip ir aną mėnesį, stengiasi nesnausti ir toliau džiugina Jus įvairiais konkursais bei žaidimais. Šiuo metu vyksta KM mergaičių Akviliutte ir Malfame vykdomas projektas naujokams, skatinantis daugiau pasidomėti žaidimo aplinka, technika ir labiau pagarsėjusiais žaidėjais, taip pat mūsų ministerijos naujoko Nera Robertas organizuojamas Haxball turnyras bei Pijust rengiamas 18 ball pool turnyras.

Ministerijos viduje planuojama įsteigti geriausio mėnesio darbuotojo prizą, norint paskatinti visus KM narius įdėti bent šiek tiek pastangų, kadangi aną mėnesį ministerija turėjo keletą itin neaktyvių darbuotojų.

Likusiai mėnesio daliai ministerija turi dar ne vieną šaunią idėją, kurias pamatysite jau labai greitai!

Už komentarą dėkui Malfame, pats tiek prirašęs tikrai nebūčiau.

Statistikos ir Ekonomikos Ministerijos - gaila, tačiau šios vietos vis dar laisvos. Jei kas norėtumete pabandyti - rašykite man.

Lietuvos Kariuomenė - misijos kiek padažnėjo, nes norim pasirodyt naujiems sąjunginkams. Manau šios vienkartinės išlaidos su kaupu atsipirks ateityje. Būrių vadais nusiskundimų neturiu.

Seimas - viskas daroma tvarkingai, ačiū Seimūnams už sklandų darba. Nors aktyvumo norėtųsi daugiau.

Šiam kartui tiek, kol padėtis rami nelabai yra apie ką rašyti. Ačiū visai komandai už pagalbą, manau, kad judame teisinga linkme.Pagarbiai,
eLietuvos Prezidentas,
ZygaLTU

 

Comments

malfame
malfame Day 1,849, 13:53

o7

Manncius
Manncius Day 1,849, 13:55

Vote

Karolis Lietuvis
Karolis Lietuvis Day 1,849, 13:56

o7, tamsta!

Tautis_LT
Tautis_LT Day 1,849, 14:03

na ir valio : )
ačiū už straipsnį, manau žmonėms to reikia, nors kol pats neatsisėdi į CP kėdę tol nesupranti kodėl su tais straipsniais taip sunkiai gaunasi 😃

Sir Humphrey Appleby
Sir Humphrey Appleby Day 1,849, 14:07

Voted from the eUK o7

miestiete
miestiete Day 1,849, 14:09

negėdinga sutartis o7

ZygaLTU
ZygaLTU Day 1,849, 14:10

Tauti, aš tai tiesiog nematau prasmės spamint spaudą vien dėl to, kad kai kurie žmonės nemoka skaityti. Tarkim sutartis ta - na kur ten parašyta, kad rašomės MPP su Baltarusija aš nematau. Bet va kai kuriems vaidenasi. Šitam straipsnyje realios informacijos nulis, bet jei jau kažkam reikia - lai.

Povilas1989
Povilas1989 Day 1,849, 14:12

Ačiū o7

Sharass
Sharass Day 1,849, 14:17

1. All three members of Res Publica declare intent to improve our relationship or even signing a MPP in the upcoming months, if we didn`t have it yet.

Signing a MPP in the upcoming months, IF we didn't have it yet.
Pasirašom MPP sekančiais mėnesiais, jei iki šiol dar to nepadarėm.
Tai kam pasirašyt tokius dalykus jei to nebus daroma? Reikėjo normaliai tada tekstą surašyt kas su kuo MPP darys... O Lenkijos MPP su BY Lietuvai jokios naudos neneša, o atvirkščiai:/

LS HQ
LS HQ Day 1,849, 14:18

dar vienas bla bla bla.... Kada kartu su COT eisim svedu ir Berlyno uzkariaut? dar suomiai laukia. Stai kodel pvz as asmeniskai balsavau uz ta COT. Kad butu daugiau ekspansiniu galimybiu, i vokiecius ar i latvius ir didesnis stogas. Dabartine situacija tokia. BY atkrenta o Rusai atkrenta nes ju sugulovai bulgarai, nei jie mus nei juos mes-patas.

ZygaLTU
ZygaLTU Day 1,849, 14:26

STV, tu žinai žodžio "even" reikšmę? Ar anglų pamokėlę pravest dar reiks?

Lenkijos MPP su BY yra ne Lietuvos reikalas, čia jų susitarimas.

Sharass
Sharass Day 1,849, 14:29

Žinau, bet tai neatspindi eLietuvos politikos "even". Pas mus griežtas ne MPP su BY, tai kam tas "gal net"?

Vi Di
Vi Di Day 1,849, 14:33

Zyga, šiaip STV teisus. "even" = "netgi". Taigi šitą sakinį "...or even signing a MPP in the upcoming months, if we didn`t have it yet." galima išversti taip: "ar netgi pasirašyti MPP per ateinančius mėnesius JEI TO NEPADARĖM IKI ŠIOL."
Šiaip failas su anglų kalba, nes turėjo "if we haven't had it yet" būti... tas "we" kažkaip net nekorektiškai skamba... reiktų "they" naudot. Baisu 🙁

Nutzz
Nutzz Day 1,849, 14:34

@STV, Supranti, tokia formuluotė naudojama kaip paprasčiausias diplomatinės kalbos elementas. Tiesiog pasakoma, kad tokia galimybė pasirašyti MPP su jais KADA NORS yra įmanoma. O tas kada nors gali būti tiek už savaitės, tiek už mėnesio, o gali ir visai nebūti.

Vi Di
Vi Di Day 1,849, 14:35

Šiaip tikslus vertimas JEI TO NETURĖJOM IKI ŠIOL xD

ZygaLTU
ZygaLTU Day 1,849, 14:37

Vi Di, tame ir esmė, kad "AR NETGI" - ar čia reiškia, kad būtinai pasirašysim? Nes aš arba lietuviškai nebemoku, arba čia nėra kažkoks pažadas, o tik galimybė. Absoliučiai nematau problemos.

Vi Di
Vi Di Day 1,849, 14:37

Jei jau atmazo norit tai reikėjo ir rašyt "...improve our relationship with possibility to sign MPP in the future."

Vi Di
Vi Di Day 1,849, 14:40

Zyga pala paaiškinsiu. Nežinau ar lenkai turi MPP su jais ar ne, bet tarkim, kad turi. Šiuo atveju "even signing a MPP in the upcoming months, if we didn`t have it yet." reiškia, kad jie jau pasirašę ir jiem šitas neturi įtakos. O mūsų atveju (neturim MPP) mes NETGI PASIRAŠYSIM MPP ATEINANČIAIS MĖNESIAIS, NES TO ANKŠČIAU NEPADARĖM.

Sharass
Sharass Day 1,849, 14:40

Even suteikia per didelią tikimybę iš konteksto, kad MPP galimas. Possibility yra tinkamas terminas, kaip Vi Di parašė;)

ZygaLTU
ZygaLTU Day 1,849, 14:44

Vi Di, vėlgi, interpretuoji, nes praleidai mažą žodėlį "or", kuris kartu su "even lietuviškai verčiasi kaip - "ar net". Kuo "ar net" reiškia būtinybę? Tai reiškia galimybę. O kad MPP galimas, tai c'mon, galima ir su Rumunija pasirašyt, ir kas? Galimybė tai yra. Ar tai reiškia, kad mes dabar turim rašytis su jais. Nu jau interpetuojat kaip netingit.

Vi Di
Vi Di Day 1,849, 14:50

Puikiai tinka Uspaskio pavyzdys: Jei išrinksit mane aš išvysiu tuos konservatorius ar net pakelsiu jum algas, jeigu jie to iki šiol napadarė!
Kapiš? 😃 Konservai algų nekėlė, todėl Uspaskis įsipareigoja pakelt.

Vi Di
Vi Di Day 1,849, 14:52

Jei nebūtų tos dalies po kablelio, tada gautūsi, kad jis įsipareigoja padaryti vieną arba kitą. Bet pridėjus papildomą sąlygą jis įsipareigoja abu veiksmus padaryti.

Udra
Udra Day 1,849, 14:56

Diplomatija slidus dalykas, žodžiai turi daug reikšmių ir dar daugiau interpretacijų. Kaip jau aiškinau po sutartim - Seimas nusprendė, kad jokių MPP. Be Seimo MPP nepasirašysi, tai nešikit į batą

ZygaLTU
ZygaLTU Day 1,849, 14:57

Na nežinau, lietuvių specas nesu, bet man nesiriša. "Or even" visada naudoju kaip elementarų žodžių derinį, kuris reiškia galimybę. Kad ir reportus rašant "this will lead to this or even that". Kas reiškia, kad tai nuves prie to, o gal netgi ir prie to.. Per paskaitas dėstytojai formuluoja taip pat. Tai arba pas mus niekas anglų nemoka, arba tikrai nežinau ką jūs čia interpretuojat savaip. Peace, nebekomentuoju šia tema, nes matau, kad čia tik interpretacijos reikalas, o ne diskusijos.

BlMBA
BlMBA Day 1,849, 16:22

manau, kad neaktyvus ministerijų darbuotojai - tiesiog nėra tų ministerijų darbuotojai ir čia jau ministerio problema, kad laiko juos chate.

gliookas II
gliookas II Day 1,849, 16:33

as tai vis ta zyga skaitau ir stebiuosi, koks ciuvas arogantisku patapo ir visiskai apie save geros nuomones. auksinis berniukas klysti negali.

ZygaLTU
ZygaLTU Day 1,849, 16:38

Glušiau, kur aš ką arogantiško pasakiau?

THE SPIRIT III
THE SPIRIT III Day 1,849, 17:28

gliookas ll, buvai elietuvis, veliau ebaltarusis, dabar elenkas. O dabar sutartis tarp eLietuvos, eLenkijos ir eBaltarusijos. Ko tu dar nori? kokioje vietoje turetum buti tarp epasaulio kad tau kazkas patiktu?

Samdinys
Samdinys Day 1,850, 23:44

Nematau nieko arogantiško Žygos elgesyje. Čia iš serijos - mesiu į jį š., o jis paskui lai įrodinėja, kad nėra kupranugaris. Apsigins - mesiu dar vieną. Svarbiausia iniciatyva.

Ar reikėjo minėti tą MPP - ginčytinas klausimas, kadangi kultūriniams mainams ir glaudesniam bendravimui panašūs pažadai nebūtini. Nebent mes žinome ne viską.

Deimis666
Deimis666 Day 1,850, 03:15

Balsuodamas už tave Zyga aš tikėjausi klestinčios eLietuvos, tikėjausi iškils visos pabaltijos šalys, o dabar neliko nei ABC, nei karo su gudais ir švedais, ir dar bandom įstot į kažkokį COT. Man eRebublik'e labiausia patinka tik karas ir su juo susijusi politika. O pasirodo neliks karo, neliks ir įdomumo. O už kitas šalis tikrai nėra taip įdomu kariauti, kaip už eLietuvą. Balsuodamas už tave tikėjau, kad padarysi stiprią eLietuvą, bet dabar tas tikėjimas išblėso.

Nutzz
Nutzz Day 1,850, 04:11

Tai, kad to ABC praktiškai nebuvo jau kurį laiką. Jis jau senokai miręs buvo, tai kam laikyt tą skęstančią valtį? Mano galva kur kas geriau būt aktyviam, daug stiprių valstybių turinčiame alianse. O kas dėl karo, tai jis bus, tik truputį kantrybės reikia. Įsivaizduok šį taikos momentą kaip galimybę pasirinkt Mercenary medalį.

auris0
auris0 Day 1,850, 04:38

o7

TheUnit MoGoM
TheUnit MoGoM Day 1,850, 05:32

nors ir nelabai zaidziu erep ir domiuosi elietuva, bet sekmes o7

kriste ir darius
kriste ir darius Day 1,850, 09:49

Real world news!.....BY ☭ PL >fuck Lithuania! .... za szlachta trzy razy hurraaaa! " Halop rodzi i umiera Halop-naród niewolników "... Wilno nasze!.. "Joseph Pilsutki"

Akviliutte
Akviliutte Day 1,850, 15:32

😘 graziai parasyta apie KM *(((((:

malfame
malfame Day 1,850, 17:28

Aha, labai gražiai 😉]*

Kursis Kurenas
Kursis Kurenas Day 1,851, 03:03

Dulkinatės čia dėl bereikšmės retorikos, kol iš esmės daiktas neteisingai formuluotas minint realaus pasaulio istorines aplinkybes. Ar tik kultūrinis, ar ne - jokio skirtumo, kol tai siejama su Lietuvai pragaištinga istorija.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.