Ambient on/off

Join the new world

 

Çamëria - treva e harruar.

Day 2,108, 11:44 Published in Albania Albania by Hajdaraga
Te dashur vellezer shqipetare !!

Ky eshte artikulli im i pare.Nuk besoj te jene te shumte artikujt sepse kohen se kam me shumice ,por edhe pse nuk kam ndonje aftesi te madhe ne te shkruar.

Per here te pare jam zgjedhur kongresmen pas nje viti e gjysem loje ne erepublik. Kam bere gjithmone detyren qe me takon si qytetar i eShqiperise por edhe si patriot.

Te gjithe ne kete loje kemi hyre se kemi lexuar diku nje thirrje qe Shqiperia eshte ne rrezik se po sulmohet nga Maqedonia apo Serbia.Pak a shume kjo eshte historia e fillimit te lojes te shumices se lojtareve ketu.
Nuk dua te bej shume histori sepse te gjithe e dime historine e dhimbshme te popullit shqiptar.Por dihet nga te gjithe se gjate gjithe historise ne jemi copetuar nga te gjith anet.Ka mbetur vetem trungu pa gjymtyret.Shiperise u jane prere krahet, koka dhe kembet. Kosova ,Lugina e Presheves,Malesia ,Dibra e madhe dhe gjithe pjesa shqiptare e Maqedonise,Çameria dhe gjithe pjesa jugore nga liqeni i Ohrit dhe deri ne detin Jon.

Ne kete loje kemi hyre te bejme realitet ate çfare ne jete se beme dot.Ta bashkojme edhe nje here Shqiperine dhe ta bejme ashtu si i takon te jete.

Disa here kemi sulmuar dhe fituar me Malin e Zi,disa here kemi sulmuar dhe fituar Kosoven,ne fillimet e mija ne loje edhe Iliriden.Por asnjehere nuk eshte diskutuar te clirojme Çamerine. E pra,kemi luftuar aq shume per greket ne luftrat e tyre kunder shteteve te tjera sepse e kishim aleat,duke harruar se ata jane pushtues te trojeve shqiptare.

Por mendoj se kjo periudhe duhet te marre fund.
Si djale i Çamerise (shpresoj mos te jem i vetmi ne loje),dhe si kongresmen i eShqiperise do propozoj shpalljen NE te Greqise,te armikut te vertete te shqiptareve neper shekuj.

Pervec meje kete ska kush ta beje tjeter,dhe e bej me kenaqesi.
E bej ne emer te gjakut te te pareve te mi te masakruar nga shteti me antishqiptar ne Ballkan.
E bej ne emer te gjithe shqiptareve qe kane shkuar ne greqi per copen e bukes,por u trajtuar si qytetare te dores se dyte.
E bej ne emer te Flamur Pislit qe u morr neper kembe nga shteti grek derisa u vra.
E bej ne nderim te atij tifozit shqiptar qe u vra pas ndeshjes Shqiperi - Greqi ne 4 shtator,sepse festonte fitoren e kombetares se tij.
E bej ne emer te gjithe arvanitasve dhe cameve te krishtere qe perbejne gjysmen e popullsise se Greqise se sotme dhe jane duke u asimiluar.


Kjo eshte nje nisme personale dhe ska te beje fare me LeA-n parti te cilen perfaqesoj ne Kongres.
I ftoj te gjithe kongresmenet,pavaresisht se ciles parti i perkasin qe ta votojne kete ligj ne shenje te patriotizmit dhe te unitetit mbareshqiptar.
Mos u trembni nga e verteta!!!!


SHQIPERIA E SHQIPTAREVE - VDEKJE TRADHETAREVE
 

Comments

DiegoIceAge
DiegoIceAge Day 2,108, 11:45

V

NORTH EPIRUS IS GREEK
SKHORDA IS SERBIAN

PLAT0 ADD K0S0VA
PLAT0 ADD K0S0VA Day 2,286, 12:12

qiu Greku
qiu Serbi

detijon
detijon Day 2,290, 09:44

i mana sou ine poutana

REPLY TO ALBANIANS
VOTE & SUB & SHOUT
http://tinyurl.com/p4q764g

LiLo1
LiLo1 Day 2,108, 11:46

te lumte dora e me knaqesi ta baj vote e subin e pare.Per kshu shkrimesh kena nevoj

tori01
tori01 Day 2,108, 11:47

vote

cLaw eagLe
cLaw eagLe Day 2,108, 11:49

Vote!

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 2,108, 11:50

Tyve vella te lumt goja!
Por ndegjo ketu, ta them sinqerisht qe ate qe don me bo ti duhet organizuar mire edhe me ba nje plan, smundemi me luftuar kot mas koti.
Nejse aprovohet shqiperia do humbi fuqin qe ka edhe do kete nje armik ma shum qe tashti sna duhet.
Pastaj e kuptoj shume mire ate qe po thuan, por smundemi me deklaru NE keshtu.
Duhtet menduar mire ajo qe po thuan, edhe se motivacioni eshte e mire 🙂

Me rrespekt
Crazy Alboz

Hajdaraga
Hajdaraga Day 2,108, 11:53

Shyqyr te aprovohet sepse do tregojme qe shqiptaret se ulin koken kollaj.
Situata eshte e favorshme sepse fyromi eshte i pushtuar nga greket dhe skemi pse mos te bejme aleance te perkohshme me ata.Nderkohe sot po aprovohet NE me qipron ne greqi.
Greket skane MPP me USA kurse turqit si shohin dot me sy sado qe jane aleate ne loje

Crazy Alboz
Crazy Alboz Day 2,108, 11:56

Po por a te duket i mire momenti i qeverise?

Hajdaraga
Hajdaraga Day 2,108, 11:59

Nese nuk miratohet heren e pare,e propozojme prape nuk merzitemi.Shpresojme ne qeverine e re nese kjo eshte e paafte.Nese mendon se ti je i afte ta perballosh, merre persiper dhe me kenaqesi do te votoja per CP

jonkastrioti
jonkastrioti Day 2,108, 11:51

V + Sub o7

Vdekje tradhtarve o7

enzq
enzq Day 2,108, 12:02

Bravo vlla nje Vote te madhe ke nga un dhe me me shume kenaqesi do ta votoj ligjin per NE

Hajdaraga
Hajdaraga Day 2,108, 12:04

Faleminderit vella qe me mbeshtet.
Problemi i perhershem ne Shqiperi ka qene perplasja midis sojlive dhe sojsezeve.Ka ardhur koha te tregoje kushde se eshte sojli dhe jo sojsez

Alb Fighters
Alb Fighters Day 2,108, 12:10

ide e mire kjo
por duhet te bisedohet me turkun qe mos mbaj anen e grekut
se jane aleat qe i ndihmojne shume njeri tjetrit

Uncrowned  King
Uncrowned King Day 2,108, 12:11

SHQIPNI ETNIKE

BUB o7
BUB o7 Day 2,108, 12:14

Pergezime per shkrimin! Duhet te jepen info te tilla per te pare dhe gadishmerine kombetare.
Sa per NE dhe une besoj se duhet bere dicka e organizuar se sa tafti bafti, per te peshuar forcat e te arrijme dicka konkrete.
respekte
Bub o7.

Max Tet
Max Tet Day 2,108, 12:18

Nuk duhet me u frikesu edhe me e poshteru veten. Duhet me sprovu forcen edhe me armikun qe ne histori as qe ka ekzistuar . Trevat ku shtrihet Greqia e sotme jane quajtur me emrin Morea. E dini kengen moj e bukura More? Andaj ne duhet te e marim ate qe na takon, spaku ne erepublik.

Lazim Latifi
Lazim Latifi Day 2,108, 12:18

V+ Sub o7

Andiroid
Andiroid Day 2,108, 12:45

V+S

Jepi plako.

o/

ArnoldDjin
ArnoldDjin Day 2,108, 13:40

Me pelqen si ide, dhe me perpara thashe qe me pelqen dhe do e aprovoj, loja do te beheshe me interesante dhe do shihnim me te vertete nje lufte aty ku fillojne lufterat... ne Ballkan, qellimi apo motivi per mua ka pak rendesi sepse fundi fare jemi ne loje por dhe motivimi jot nga jeta e perditshme vlen absolutisht... o7

BubullimaAl
BubullimaAl Day 2,108, 14:36

respekte i nderuar hajdraga,jam shumdakort me gjith cke shkruar,por nese do ta shikonim si loje nuk do na intereson nje lufte ne keto momente,sepse nese ata do na beni NE ose AS ne indi harroji ndihmat e kroacis turqis dhe bosnjes, gjithsesi ajo qe thua se ne jemi vetem kjo dihet,pormos harro turqit dhe greket nuk e kan dash kurr njeri-tjetrin por ketu ne loje po mbajn te pushtuar gjysmen e ebotes,ndaj them qe ti shikojm gjerat pak me me diplomaci,jam i nje mendimi me crazy alboz,se nuk na duhet nje lufte e re ne keto momente,por nese behet te shkoj ne djall do luftojm fort e tu tregojm sekush jemi, respekte hajdaraga o7

Hajdaraga
Hajdaraga Day 2,108, 14:48

sidoqofte tokat qe kemi ne ballkan i kemi me laps,sepse sa te kete pak kohe te lire serbia na i fshin menjehere.Keshtu qe seshte se do na ndodhe ndonje gjeme e madhe sepse ne gjithe kohes nuk i kemi patur ato toka.
Vertet turqit edhe greket jane aleate,keshtu kemi qene edhe ne me greket me pare benim sikur ishim vellezer,por ja qe gjerat ndryshojne ne loje.Mendoj se nje MPP me Fyromin sdo ishte ide e keqe.

BubullimaAl
BubullimaAl Day 2,108, 23:34

Jam dkort me ato qe thua,pervecse nje MPP me Fylolat,er arsyene vetme se ata jan me te pabese se greket ketu ne loje,jam ne kete loje qe ne dhjetor te 2011,dhe nga nje analize e thjeshte mua personalisht me del kjo: 1. Mali i Zi eshte nje shtet serbdhe ne fund te fundit nuk ja vlen pakti me ata,2. me Serbin as qe behet llaf, 3. me fylolat mua nuk me pelqen nga ato qe te thash me siper,pus qe jan armiq me te gjith Ballkani per ato arsy qe te thash.4.Greqia per mua eshte i vetmi vend qe momentalisht te kemi nje pakt mossulmimi,ne fund te fundit ne e dim se sa na duan ata por dhe ata e din se sa i duam ne,por te pakte ti kemi krahet e ngrohet gjate luftrave me sllavet,ne fund te fundit e dim qe sdo luftojn per ne,por te pakten te mos i kemi kunder. Ky eshte mendimi im per situaten e tanishme ne Ballkan,neser gjerat mund te jen ndryshe,dhe ndoshta do jete nje favor me i mire ti sulmojm. Hajdaraga duhet te tregohemi dhe pak diplomat,ja per shembull para pak ditesh CP i Greqia kerkoi MPP me ne qe u refuzua,por po te kishim qen te zgjuar duhet ta pranonim sepse ajo MPP do prishte MPPn e greqis me serbin, ndaj o them keto

Viktor696
Viktor696 Day 2,109, 05:23

http://www.erepublik.com/en/main/law/Greece/131194
BubullimaAl..shif greket qysh e kan votu MPP,qe na e kena refuzu!

VisarJ
VisarJ Day 2,108, 14:47

V.

zamzon
zamzon Day 2,108, 14:52

V+S

Peja001 Day 2,108, 14:56

Comment deleted

LEKSENDER
LEKSENDER Day 2,108, 14:59

Te lumt ai gishti qe e ka shkruar dhe ajo mendje qe te ka ndihmuar o Hajdaraga trimi
Qe ta shikonin te verteten te gjith mir do ishte ndonje djal ta perkthente anglisht qe dhe bota te kuptonte qe greqia sesht shteti i perrallave qe tregojn neper filma
Un them grekut duhet ti biem njeher duhet ta pergatisim nje situat te favorshme dhe te tregojm se ktu ne loj nuk e fshehim te verteten siç e fshehin politikanet tan

illegal name002
illegal name002 Day 2,108, 15:00

A PO NISMI PER QAMERI DJEMA HAJDE PO BAHEMI GATI , HEJ PROPOZONE DIKUSH NE GREQIN 😛 , bravo vllazni.

Peja001
Peja001 Day 2,108, 15:00

V+S nese ja bon NE edhe nese nuk aprovohet e aprovojn ata kshtu qe mos tju dridhet dora po bohuni burra e votoni PRO respekte maksimale hajdaraga

ErosBVB
ErosBVB Day 2,108, 15:01

v

Skenerbeuu
Skenerbeuu Day 2,108, 15:03

o7

Hajdaraga
Hajdaraga Day 2,108, 15:04

Per respekt te shokeve qe luajne lojen dhe per te miren e vendit po pres edhe reagimin e qeverise dhe do ta propozoj pas 24 oresh.
Nuk dua te bej gjera te nxituara por jam i bindur ne ate qe do bej sikur nami te behet

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Day 2,109, 05:13

Kur do ja nisim se po me qan zemra te vrasim ca Greqira 🙂
Nuk na eshte lagur akoma baruti qe te kemi frik .
Une do ta votoj POO kete NE me gjith zemer .

MDejzi
MDejzi Day 2,108, 15:37

O,trim o Skënderbe
heeeej krenari Shqyptari
me cliru athe
luftën nis ma i pari ;p o>

Hail ethnic Albania!

V 🙂

MDejzi
MDejzi Day 2,108, 15:38

^atdhe

illegal name002
illegal name002 Day 2,109, 03:03

Naj permisim tjeter eventualisht ? ,bravo vllazni.

John1313
John1313 Day 2,108, 16:01

Bravo!!! Vote!

Fessti
Fessti Day 2,108, 16:05

Hajdaraga te gjitheve do te na pelqente nje gje e tille por ky veprim do na prishte mardheniet me turqine gjithashtu edhe aleancen qe kemi me ta te kisha lut per hire te shqiperise te mos e propozosh sepse do na sillte pasoja te renda.
Shpresoj qe do vi koha qe edhe grekeve te jau kthejm pushken por nuk eshte momenti i duhur.

jonkastrioti
jonkastrioti Day 2,108, 16:33

po Turqve i prishet MPP me greqine 😉 greqia e ka shpall NE qipron e qiproja ka MPP me Turqine 😃 eshte nje shans i mire me i prish greket me Turqit pergjithmon 😛 tani i kena maqedont kunder grekve kena nje shans me fitu luften 😃

Fessti
Fessti Day 2,108, 16:39

po te fillojn lufta niher mes tyne pastaj na sulmojm qetash as bota nuk na ndimon e vet skemi shanc, po a je aty ti te folim se metum pa fol na 😃

armando.aka.Zamiri 7
armando.aka.Zamiri 7 Day 2,109, 07:29

jonkastrioti do e kena gjith ballkanin kunder nesh pastaj vlla 😛 pak armiq kemi rrotull ...

jonkastrioti
jonkastrioti Day 2,109, 07:37

po mire e ke por gabim e ke 😛 ashtu keshtu neve jena vetem ne balkan

Lapraksi
Lapraksi Day 2,108, 16:22

Per gjakun e Gramoz Palushit, tifozit kuksjan t vrare pas ndeshjes o/

IBRRAHIM
IBRRAHIM Day 2,108, 16:36

PAK KEMI SERBIN QE E KEMI FQINJ E ESHT NJA 15 HER ME SHUM SE NE...TASHI DONI ARMIK ENE GREKUN??? VERTET DUHET ME I BASHKU TRROJET TONA POR NE NJE MOMENT KUR TJEMI ME TFUQISHEM...NE I MOMENT KUR TBEHET NJE PAKT BALLKANIK...KU TBEHEMI BASHK ME TURQIN ENE FYROMIN MEQE ENE FYROMI KA KAQ KOH QE JA KA RRAS GREKU (pavarsisht se ene fyromi na ka marr nga tokat tona) tani per tani propozimi NE i greqis esht SHFARROSJE NGA HARTA PER NJE PERIUDH SHUM TGJAT ATYRE TRE TERRITOREVE TVOGLA QE KEMI O7

DUHET TJESH PATRIOT...POR KJO LOJ ESHTE LOJ STRATEGJIKE ;)O7

Hajdaraga
Hajdaraga Day 2,109, 09:22

Kjo loje eshte e bazuar ne patriotizem dhe jo ne ato pixelat qe te tregojne se ke disa territore ne harte.Duke u fuqizuar ne ata fuqizohen me shume nuk rrine ne vend.Gjithe jeten armiq i kemi patur dhe do ti kemi

IBRRAHIM
IBRRAHIM Day 2,109, 16:57

nrregull patriotizmi...ene un me ty jam me ja u qi nonen atyre legenave...po duhet me pa ene muncin...duhet me i organizu gjonat qe tmos ndodhi e kunderta ktu du me dal... o7

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.