Ambient on/off

Join the new world

 

ОПЕРАЦИЈА НАДЕЖ [BucephalusIII]

Day 1,763, 07:09 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by BucephalusIII
Сакани мои!!!

Неможев да издржам, а да не кажам неколку збора за ситуацијава во која се наоѓаме во моментов, односно за односите на релација народ - иван петок (влада) - народ. А и поради самиот факт дека немам место на шаут да се изразам и да го споделам моето мислење со сите...зашто тоа ми е најбитно!

Се што можеме да видиме и приметиме во овој момент се шаутите преку кои самите се доведуваме до онаа точка на демотивација по која секој нареден претседател ќе ги сноси последиците од негативнава атмосфера која ќе се манифестира како еден вид притисок од кој самиот нема да има поголема желба од завршување на мандатот одколку да го истера онака како што треба.

Што сакам да ви кажам односно советувам е тоа што некои во оваа игра едвај чекаа да се одвиваат и развиваат проблемите на сегашниот претседател. Можеби во тоа ја наоѓаат забавата во играва за да избегаат од монотонијата од претходниве 2-3 месеци...ги оправдувам...но браќа и сестри мои кога веќе гледате на каков крстопат се наѓаме дајте сеа да се сплотиме како ЕДНО!

Зашто го апелирам ова?

Доколку продолжиме во исти стил - со два различни интереси ќе се нарушат сите планови...па какви и да се! И од таа цела ситуација нема да бидеме што би се рекло ни ваму ни таму! Ве молам разберете дека некој мора прво да се изгори па да знае дека е вруќо!

Дајте да ги поддржиме и да го зачуваме нивниот морал и да издржиме барем до 5ти наредниот месец!!!

КАКО ЕДНА ЗАЕДНИЦА

КАКО ЕДНО БРАТСТВО

КАКО ЕДНА НАЦИЈА

ЗА МАКЕДОНИЈА!!!

o>


И за крај многу нормално....СИТЕ ве сакам кои и да сте...МАКЕДОНЦИ СТЕ!!!ОПЕРАЦИЈА НАДЕЖ [BucephalusIII]
http://tinyurl.com/8cmaph7
 

Comments

MKD Foreverrr
MKD Foreverrr Day 1,763, 07:13

o7 Прв : D

Kate N
Kate N Day 1,763, 07:14

о/ ♥

Wendy Power
Wendy Power Day 1,763, 07:16

\o/ ♥ ^^

Kliton C.T
Kliton C.T Day 1,763, 07:16

o7

TRTE T
TRTE T Day 1,763, 07:18

Respekt Buce

o7

CHEVEYO
CHEVEYO Day 1,763, 07:20

o7

mojov
mojov Day 1,763, 07:21

o7

Apo Nenormalnio
Apo Nenormalnio Day 1,763, 07:22

Ја сум борг али и ја те сакам : D

Kumulonimbus555
Kumulonimbus555 Day 1,763, 07:22

o7 nesho mrze me da citam statii taka da imash vote i sub

SaJrUs
SaJrUs Day 1,763, 07:24

Што сакам да ви кажам односно советувам

nema vote, osven majka mi nikoj nemoze da me sovetuva...

ePece
ePece Day 1,763, 07:25

o7
А не дека се два различни интереси.
Некои луѓе едноставно својата "креативност" избираат да ја искажат преку јадење *** и контрирање.

Nick Slaughter MK
Nick Slaughter MK Day 1,763, 07:25

о7

Stef40
Stef40 Day 1,763, 07:25

o7

Princess Emily
Princess Emily Day 1,763, 07:27

o/

Superior MKD
Superior MKD Day 1,763, 07:28

Има НАДЕЖ...о7

Kumulonimbus555
Kumulonimbus555 Day 1,763, 07:28

mavajte impich na pretsedatelo (nz dali ubavo go napisa voa impich ama aj radi reda)

BucephalusIII
BucephalusIII Day 1,763, 07:30

Сајрус бато...не е моментот и местото да ти возвратам на твојот коментар но се надевам дека наредниот ќе го искористам.

SaJrUs
SaJrUs Day 1,763, 07:35

bez vozdrski ke ve molam.

ElektrodataNaTiger
ElektrodataNaTiger Day 1,763, 07:35

Ајде, па ајварот оваа година, повкусен од лани да е.

mac3donia
mac3donia Day 1,763, 07:41

pfffffffffffffffffffff mrsenje madinja e moabetoF xD xD xD xD

Mr Pitbull
Mr Pitbull Day 1,763, 07:49

o7

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Day 1,763, 07:51

weweeeee... ајде да се сплотиме... Кој уште се пали (кој воопшто се палел) на овие интернет патриотски стаии? 😕

BucephalusIII
BucephalusIII Day 1,763, 07:56

Tiger Macedonia тогаш дај да се исплукаме и да си остане вака тегнејќи јаже од една и од друга страна....НО ЧЕКАЈ после мора да ни е крив Плато!

Mr.Santino
Mr.Santino Day 1,763, 07:56

o7

D I K T A T O R
D I K T A T O R Day 1,763, 07:56

А ти некако многу се замараш ај дојди навака треба да се напиеме!!!

BucephalusIII
BucephalusIII Day 1,763, 07:59

Диктатор...здравје вторник глеј да си слободен

Kanopy
Kanopy Day 1,763, 08:01

o7

D I K T A T O R
D I K T A T O R Day 1,763, 08:03

BucephalusIII utre e vtornik 😃

BucephalusIII
BucephalusIII Day 1,763, 08:06

другиот брат ... во голема гужва сум на работа

WaRlOR
WaRlOR Day 1,763, 08:08

o7

Saskobt
Saskobt Day 1,763, 08:09

o7

Reptileee
Reptileee Day 1,763, 08:14

o7

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski Day 1,763, 08:27

Site gi sakam, osven Dimzaaa.

On je da e Makedonec, ama e gej

El Che G
El Che G Day 1,763, 08:28

Сигурен сум дека и оние кои даваат негативни коментари први ќе дадат подршка кон онаа Влада и ЦП кои чесно ќе работаат,кои ќе се постојано онлине,кои имаат слух за народот...
секогаш сум викал дека не е важно дали ќе победиме или изгубиме,туку поважно и во победа и во пораз да сме заедни,сплотени,несебични
Македонскиот народ знае да следи лидер во вистинска смисла на зборот,ама и реагира екстремно лошо кога некој сака да ги подебава,да им се прави паметен,да ги краде,навредува...

El Che G
El Che G Day 1,763, 08:31

јбг ова е игра и тука сме за забава(Македонија пред се),само забавата не може да биде на сметка на некој друг
секогаш треба да се трудиме да бидеме подобри од она што сме и секогаш да тргниме од себе си,па дури и во овој виртуелен свет
светот не е лош,луѓето го прават лош...

El Che G
El Che G Day 1,763, 08:33

само со две работа не смее да се заебаваме:Претседателски мандат и НБРМ,затоа што од тоа зависи цела оваа е-заедница
а сите сме вложиле и труд и време,па некои и пари во неа
п.с.
требаше една статија да си напишам

mkdfighter123
mkdfighter123 Day 1,763, 08:35

tries седми

JankulovK
JankulovK Day 1,763, 08:49

Сите еМакедонци на едно место !
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2122300/1/20

stefanpanev
stefanpanev Day 1,763, 08:50

o7

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 1,763, 08:51

o7
ubavo kazano...

Jurukov
Jurukov Day 1,763, 08:54

КАКО ЕДНА ЗАЕДНИЦА

КАКО ЕДНО БРАТСТВО

КАКО ЕДНА НАЦИЈА

ЗА МАКЕДОНИЈА!!!

o/

MK Stalker
MK Stalker Day 1,763, 09:55

epa dajte na delo se ova sto se zbori. dajte mu poddrska malku na precednikot, a ne go secete vo koren na ideja. gledate i samite se koci od pomislata da ne vi zgresi na nekoj nesto, a toj e glaven sega. Ajde be ti pretsednice isteraj ja rabotava cvrsto sto si ja zacrtal i ne se kolebaj. posle 5-ti kako i za mnogu prethodni za koi se komentirase otprvo losho, ke ima pozitivni kritiki, ke vidis

GoodBeer
GoodBeer Day 1,763, 10:38

Таквата ситуација каква што се сега без никаквов МОД тим е благодарност до тебе. До дека ти "даваше" оставки и плукаше против твојот претседател, сега продаваш муда за бубрези. Ма не мој бе . Ист си како Иван. Ако не и бетер. Мењаш мислење на секој 3 и пол минути.

MKDpedza
MKDpedza Day 1,763, 10:39

o7

McFresh
McFresh Day 1,763, 10:52

Au,...
ubavo kazano nema sto
no comment
bravo
v+s

DejanSr2
DejanSr2 Day 1,763, 11:47

Dobar tekst, se cudam se kakvi lugje se naogjame tuka.....

BucephalusIII
BucephalusIII Day 1,763, 12:24

Пиво ако ти знаеш што се се случуваше тогаш јас сум шампањ!

Alorkokombi
Alorkokombi Day 1,763, 12:53

o/

dedo mraz 78
dedo mraz 78 Day 1,763, 13:41

Овој ЦреП наследи смирена ситуација НАП со јужните никакви конфронтации .

Додека тој за 10 успеа да посере се што најде , и сега се бара од нас да го подржиме во глупостите што ги прави .

И плус слкуцува НАП со Албанија што завршува на 6 во месецот , така да наредниот да се замара со проблемите .

Нека кажат дека не ги биват и нека си заминат , да спасиме што се може.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.