Ambient on/off

Join the new world

 

Прво Претседателско обраќање [Boban Panovski]

Day 1,875, 02:44 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Narodna Banka na Makedonija

Прво претседателско обраќање.


Добар ден Македонци и Македонки! Христор се роди.

На овој празничен ден, го пишувам своето прво обраќање . Владиниот тим ја превзема работата во државата, сите министри почнаа да си ја вршат својата работа. Првиот состанок се очекува утре, а одложен е поради празниците.Министерство за Одбрана

Грција избришана од Европа
Утрово го земавме и последниот Грчки регион во Европа, Крит, со тоа соседите се минато во европа. Во текот на мојот мандат ќе се потрудам да не се појават веќе на мапата.

Откако ја избришавме Грција, немаме активен непријател со што ни дава шанса за одмор и помош на сојузниците во нивните битки.

МоД тимот работи со полна пареа, а првите резултати ги видовме веќе.Министерство за надворешни работи

МоФА работи со со полна пареа, а првите резултати се очекуваат набрзо.Министерство за Здравство

Веќе е започнато делење ресурси на наште бебиња. Тие се нашето најголемо ботатство.
Исто така на играчите под 3000 сила со пополнување на формуларов http://goo.gl/azmMr државата им дели по 500 здравје леб. Еднаш дневно се пополнува документот.


И за крај би сакал да изразам благодарност за сите што ми ја дадоа нивниот глас и довербата.Бобан Пановски
Претседател на Македонија


За шаут;
Прво Претседателско обраќање[Boban Panovski]
http://www.erepublik.com/en/article/-boban-panovski-1-2189388/1/20
 

Comments

BlackMK
BlackMK Day 1,875, 02:47

Long Live Our Ut
Овај ЦП де 🙂

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Day 1,875, 02:47

ИМПИЧ !!

TRTE T
TRTE T Day 1,875, 02:47

o7

Omega razer
Omega razer Day 1,875, 02:47

haha impich odma 😃

KireDimoski
KireDimoski Day 1,875, 02:48

o7

viljus1
viljus1 Day 1,875, 02:54

o7

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Day 1,875, 02:55

Па шо чекаш ако немаме NE... Лупај ја Албанија ајде. Таман ќе и помогнеме и на Црна Гора така.

thekoki
thekoki Day 1,875, 02:57

zashto ne e na kumanovski? xD

SaJrUs
SaJrUs Day 1,875, 02:58

o7

Keep Calm and be "CREP"

truba66
truba66 Day 1,875, 03:00

Za DOBRO neka e !!!

I6or
I6or Day 1,875, 03:01

o7

VardarEgejPirinMacedonia
VardarEgejPirinMacedonia Day 1,875, 03:04

o7

goce.bs
goce.bs Day 1,875, 03:05

so sreka neka ti e se nadevam ke ti se ispolnat planovite. braka trolovi zosto ne se kandidiravte vas da ve vidime

Zoran I Makedonski
Zoran I Makedonski Day 1,875, 03:08

BAMBARA BAMBARA BLA BLA ABE KOGA KE IMAME VISTINSKI PRESEDATEL DOSTA NI E PREKU GLAVA OD SLATKORECIVI PEDERI

dedo mraz 78
dedo mraz 78 Day 1,875, 03:16

Сите работат со Полна пареа .

УААААААААААААААААААААААААААА ЛОПОВ .

Импич

Bojan aKa T-MaC
Bojan aKa T-MaC Day 1,875, 03:19

dok trae obnova nema odmora

kako mislite da gi zadrzime novite igraci ako nema vojna i da se uklucuvaat pocesto

Long Live Brotherhood
Long Live Brotherhood Day 1,875, 03:31

o7

AntitalenaT
AntitalenaT Day 1,875, 03:32

Бобан те сакам.

e Vladimir
e Vladimir Day 1,875, 03:54

o/

Alexander Macedon
Alexander Macedon Day 1,875, 03:58

Совет - Во моменти кога COTWO е во доминација треба да се искористи тоа за максимално прочирување... Го имаш Египет на располагање и со добри преговори со Бугарија и Србија можеме да дојдеме до Најран и до 8/10 ресурси... Малку поголема активност и имаш шанса за мн успешен мандат... о7

Mr.borros
Mr.borros Day 1,875, 04:10

Шом панцери имаа претседател мора и од СС да се има!! Со среќа и да даде бог да си исполниш шо си замислил 🙂

Hika.genius
Hika.genius Day 1,875, 04:14

o/

AlexSkopje
AlexSkopje Day 1,875, 04:18

o/

Mitko Makedonecot
Mitko Makedonecot Day 1,875, 04:22

Hristos se rodi.
Samo napred Boban. o/

Kpakep4e
Kpakep4e Day 1,875, 04:26

ostavka

McFresh
McFresh Day 1,875, 04:33

Navistina se rodi,
Ministerkite ti se dobri,ostalo ne valja

Black Snakee
Black Snakee Day 1,875, 04:36

DOSTA MI E OD SLATKORECIVI PEDERI !

Plainswalker
Plainswalker Day 1,875, 07:10

Египет да...

pasha111
pasha111 Day 1,876, 12:10

ne e hristor nego e hristos

Jurukov
Jurukov Day 1,876, 12:33

o/

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.