~ BepiColombo ~ [рік потому]

Day 4,352, 11:43 Published in Ukraine Greece by Mandontback
Космічні апарати спільної місії Европейського космічного агентства (ESA) і Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) BepiColombo, призначені для вивчення Меркурія, успішно були запущені з космодрому Куру у Французькій Гвіані.Запуск був проведений 20 жовтня 2018 року за допомогою европейської важкої ракети-носія «Аріан-5». Політ триватиме 7,2 року. Вихід на орбіту Меркурія очікується в грудні 2025 року. Для економії палива протягом польоту BepiColombo зробить дев'ять гравітаційних маневрів: один у Землі, два у Венери і шість біля самого Меркурія.
Місія складається з двох основних космічних апаратів (МРО + ММО), які будуть працювати на різних орбітах, і перелітного модуля, що доставляє їх до Меркурія. Загальна маса - 4,1 тонни, причому половина цієї маси доводиться на паливо.
Планується, що ці космічні апарати пропрацюють на орбіті Меркурія не менш року.Місія BepiColombo названа на честь італійського математика та інженера Giuseppe (Bepi) Colombo (1920—1984) з університету Падуї. Він брав участь в розробці теорії гравітаційного маневру, яка використовується для польотів космічних апаратів до інших планет. Також Коломбо брав участь в розрахунку траєкторії зонда «Mariner 10», який здійснив гравітаційний маневр коло Венери.

BepiColomboтретя місія до Меркурія в історії космонавтики. Однак вона є першою, котра складається відразу з двох апаратів (не рахуючи перелітного модуля, який не проводитиме ніяких досліджень).
До сих пір єдиними зондами, що досліджували це небесне тіло, були американські «Mariner 10» (запущений в 1973 році; здійснив три прольоти планети і передав її зображення) і «MESSENGER» (запущений в 2004 році; здійснив перший проліт Меркурія в 2008, а на кругову орбіту навколо планети вийшов на початку 2011; завершив політ в квітні 2015). Ці місії NASA значно розширили наші знання про Меркурій, але ця планета все ще зберігає чимало таємниць...Будемо сподіватися, що BepiColombo допоможе розкрити їх!
*** *** ***