Ambient on/off

Join the new world

 

☆[2cT] Pirmieji žingsniai: tavo pirmasis karas. Atnaujinta ツ☆

Day 1,761, 06:12 Published in Lithuania Lithuania by gliookas II
Sveikas!

Papasakosiu tau apie karą. Bent jau pasistengsiu. Tikriausiai šiame žaidime tau dar daug kas neaišku? Galiu tau padėti susivokti. Gali pasiskaityti čia (spausk mėlynas raides! P.S. Straipsnis redaguojamas), kuo gali užsiimti pirmąsias dienas šiame žaidime. O mes apie ką? Rimtai! Apie karą. Pradėkime.
PASIRUOŠIMAS KARUI

Mūsų administratoriai (tu juos pamilsi taip pat) buvo tokie gailestingi, kad panaikino sveikatos dydžio įtaką darbo rezultatams. Faktiškai dėl to tu gali dirbti ir prieš kariaujant, ir po. Aš tau rekomenduočiau dirbti prieš kariaujant. Dėl elementarios priežasties: pasigaminsi sau maisto, gal ginklų, užsidirbsi pinigų ir neužmirši bei nepritrūksi nieko kare.

1. Prisimink, kad tada, kai tavo sveikata pasiekia 0 tu jau nebegali mušti ir turi suvalgyti bandelių, kad atstatyti jėgas. Būk atidus: jokiu būdu neatsistatinėk sveikatą už gold'ą. Tai brangu, nenaudingą, netgi beprasmiška. Pataupyk!
2. Tam, kad padidinti žalą (influence, inf), daromą kare, tu gali pirkti ginklus, kurie padidina tavo daromą žalą "plikomis rankomis".

Ginklai yra 7 rūšių:
q1 (pistoletas). Padidina daromą žalą (inf.) 20%, skirti vienam smūgiui.
q2 (automatas). Padidina daromą žalą (inf.) 40% bei skirti dviems smūgiams.
q3 (artilerija). Padidina daromą žalą 60% bei skirti trims smūgiams.
q4 (sraigtasparnis). Padidina daromą žalą 80%, skirti keturiems smūgiams.
q5 (tankas). Padidina daromą žalą 100% bei skirti penkiems smūgiams.
q6 (transformeris). Padidina daromą žalą 120%, skirti šešiems smūgiams.
q7 (transformeris-monstras). Padidina daromą žalą 200%, skirti 10 smūgių

Labiausiai apsimoka pirkti, kaip jau supranti, būtent q6 tankus ir q7 monstrus-transformerius. Juos gali nusipirkti turguje (Market> Marketplace). Pamatyti gali tai čia:
Ginklus tu gali rinktis atitinkamai įvertinęs savo finansines galimybes ir asmenines ambicijas. Yra tam tikri parametrai, kurie galioja visiems ginklų tipams:

1. Fire Power (žala) - kuo didesnis lygis, tuo didesnę žalą darysi mūšyje.
2. Durability (ilgaamžiškumas) - rodo, kiek kartų galima panaudoti ginklą. Jeigu trumpiau - smūgių su ginklu kiekis.
BENDROJI INFORMACIJA APIE MŪŠIUS

Yra du kariavimo būdai:
1. Paprastasis mūšis
2. Sukilimas (Resistance war, RW)


Sukilimas gali būti pakeltas bet kuriame priešų okupuotame tavo šalies originaliame regione. Jeigu aiškiau, tai tiesiog jeigu priešas užgrobė tavo žemę, tu gali pakelti sukilimą ir bandyti atsiimti.

Jeigu tu nori dalyvauti paprastame mūšyje tarp 2 šalių, tai tau teks kovoti tos šalies, kurios teritorijoje esi, pusėje arba tavo šalies sąjungininko pusėje.
Jeigu tu nori sudalyvauti sukilime (RW), tai galėsi išsirinkti už ką kariauti: už sukilėlius ar už okupantus. Prisimink, kad sukilti galima tik toje šalyje, kuri okupavusi regioną.

Persikelimas į kitą šalį, regioną

Tam, kad persikeltum į norimą regioną:
1. Spausk ant savo avataro arba slapyvadžio
2. Spausk "change" prie įrašo "location"
3. Išsirink norimą šalį bei norimą regioną.

Kelionės kaina priklauso nuo atstumo. Pavyzdžiui, kelionės po eLietuvą bei artimąjį užsienį kainuoja 20lt, o į Jungtines Amerikos Valstijas sumokėsi 80lt, tad neapsigauk.

Į bet kokius žodžius, susijusius su bilietais (ticket) gali nekreipti dėmesio!!!
Resistance war (RW)

Viena iš įdomesnių mūšio rūšių yra Resistance War (RW) arba sukilimas. Kai viena šalis užkariauja kitos šalies regioną, pastarajai nebūtina pulti atgal, ji gali sukilti ir atsikovoti regioną.

Tam, kad padalyvauti sukilime, tau reikia:
1. Nukeliauti į užkariautą regioną (tai padaroma taip, kai truputi aukščiau aprašiau)
2. Paremti sukilimą.

Nukeliavus į regioną, kuriame rengiamas sukilimas, tu pamatysi štai tokią lentelę:Joje paspaudus Support mygtuką tu sutiksi paremti sukilimą 1000 tos šalies, kuri bando išsivaduoti, valiutos vienetų. Patvirtinus savo sutikimą atsidariusiame langelyje gali ramiai palaukti, kol kiti žaidėjai taip pat parems sukilimą. Kai sukilimas prasidės gausi pranešimą (alert), kad jis sėkmingai pradedamas. Dabar galėsi tiesiog ramiai palaukti, kol sukilimas pasibaigs.

Jeigu sukilimas pavyks ir bus laimėtas, tu gausi Resistance Hero medalį bei 5 gold apdovanojimą. Jeigu sukilimą laimėti nepavyks - deja prarasi savo 1000 pinigų.Kiekvienas karys yra priskiriamas divizijai pagal patirties taškus:
1 divizija (nuo 1 iki 24 lygio žaidėjai) - iki 4,999 patirties taškų.
2 divizija (25 - 29 lygio žaidėjai) - iki 24,999 patirties taškų.
3 divizija (30 - 36 lygio žaidėjai) - iki 59,999 patirties taškų.
4 divizija (37 ir aukštesnio lygio žaidėjai) - virš 60,000 patirties taškų.

Kova padalinta į mūšius, round'us. Kiekvienas ne ilgesnis nei 2 valandos. Tęsiasi tol, kol viena iš pusių laimi nuo 8 iki 15 mūšių visoje kovoje. Dėl to galiu teigti, kad minimalus round'ų kiekis - 8, o maksimalus - 15.

Kiekviename mūšyje yra dėliojamas procentinis jėgų santykis tarp priešų iš tos pačios divizijos. Priklausant nuo šio santykio mūšyje dėliojami dominavimo taškai pusėms. Taškai pridedami šaliai, kuri išlaikė procentinį pranašumą pagal šia schemą:

- pirmą pusvalandį kiekviena minutė išlaikyto procentinio pranašumo duoda 10 taškų (iš viso jų 300)
- antrą pusvalandį kiekviena minutė išlaikyto pranašumo duoda 20 taškų (iš viso jų 600)
- trečią pusvalandį kiekviena minutė išlaikyto pranašumo duoda 30 taškų (iš viso jų 900)
- ketvirtą pusvalandį kiekviena minutė išlaikyto pranašumo duoda 60 taškų (iš viso jų 1800)


Mūšį laimi ta šalis, kuri surenka procentinio dominavimo taškų daugiau.


Per visą mūšį (2h) galima surinkti 3600 taškų. Dėl to galima teigti, kad pergalei reikia 1810 taškų. Net tada, jeigu priešininkas surinktu visus likusius taškus, jis turėtų 1790 jų, dėl to ir mūšis vyksta iki 1800 taškų surinkimo. Tada po 5 minučių pertraukos prasideda kitas mūšis.Kiekvienas laimėtas mūšis (surinkus 1800 dominavimo taškų) prideda atitinkamą kiekį kampanijos taškų skaičiuojant pagal divizijas. Už surinktus vieno mūšio metu 1800 dominavimo taškų, gaunama tiek kampanijos taškų:
Mūšio laimėjimas 1 divizijoje - 1 taškas.
Mūšio laimėjimas 2 divizijoje - 2 taškai.
Mūšio laimėjimas 3 divizijoje - 3 taškai.
Mūšio laimėjimas 4 divizijoje - 5 taškai.


Galutinis laimėjimas, laimėtą kampaniją, yra įskaitomas tai pusei, kurį pirma surenka 83 kampanijos taškus, už laimėtus mūšius.


LIGONINĖS IR GYNYBINĖS SISTEMOS

Tam tikruose mūšiuose gali atsirasti ligoninės arba gynybinės sistemos. Žaidimo administratoriai panaikino šiuos be galo naudingus dalykus, bet kai kuriose šalyse iš senų rezervų dar panaudojami tokie pastatai, todėl papasakosiu apie juos.

Pradėsime nuo ligoninių:
- statyti jas gali ir puolantys ir besiginantys
- kaip ir ginklai, ligoninės turi du parametrus: health (galimas sveikatos kiekio atsistatymas per vieną panaudojimą) ir durability (pasigydymų kiekis)


Jeigu mūšyje, kuriame kovoji yra pastatyta ligoninė, tai pasinaudoti ja gali paspaudus atsirandantį specialų mygtuką (vietoje valgymo mygtuko prie mygtuko Fight):
Gynybinės sistemos taip pat turi parametrus: Defense Budget (pridedamas mūšio pradžioje pranašumo kiekis sistemą pastačiusiai šaliai) ir durability (panaudojimų kiekis).
MŪŠIO EIGA

Kai stoji į mūšį, automatiškai tau yra parenkamas atsitiktinis priešininkas. Nors, jeigu būti sąžiningam, tai prieš jus pastatomas ne realus žaidėjas, o tik jo kopija, visai ne jis pats. Tokiu būdu jus nemušate savo priešo iš tikrųjų, jokios konkrečios žalos jis nepatiria, bet savo pusei padedate kovoti.

Kiekvienas jūsų padarytas smūgis atima jums 10 sveikatos taškų (hp). Savo priešininkui jus taip pat darote žalą, kuri priklauso nuo:
- jūsų stiprumo,
- turimo ginklo,
- priešo turimo ginklo.

Po priešo sunaikinimo (neužmušus priešo tu jokios naudos šaliai neatneši) tu padarai tam tikrą kiekį įtakos (žalos, inf., influence), taip pat gauni tam tikrą kiekį taškų kariniam laipsniui (rank), kuris lygus 10% žalos padaryto kiekio ir kelis patirties (exp) taškus, priklausomai nuo smūgių kiekio, kuriuos padarei.
Mūšio eigoje tavo sveikata sparčiai kris. Ją galima padidinti paspaudus mygtuką EAT ir suvalgius bandelių, taip pat pasinaudojus ligonine(jeigu tokia bus, kas abejotina ir būtų tikra šventė) arba nusipirkus sveikatos paketą už 0,5 gold. Na, dar būna energijos batonėlių pirkti, kas tolygu sveikatos paketams.
Patartina gydytis tokia prioritetine tvarka:
1. Ligoninė, jeigu tokia pastatyta
2. Maistas
3. Sveikatos paketai (hp) už 0,5 gold.

Pabrėžiu, nespausk mygtuko, kuris tau siūlys pasigydyti už 0,5 aukso. Pataupyk, už auksą sveikatą atsistatinėja tik itin patyrę kariai, kurie prieš tai pasinaudojo sveikatos atstatymu maistu ir tai tik itin svarbiuose mūšiuose!

Pažiūrėk čia ir įsidėmėk mygtukus:
Dar vienas būdas pasigydyti - pasiekti naują karinį laipsnį. Pasiekus naują rank, tu gausi Energy Bar (EB), tokį batonelį, kuriuo tu vieną kartą galėsi atstatyti sveikatą iki 100 hp. Tam, kad išnaudoti efektyviau, pasistenk pirmai nusimušti sveikatą iki 0 hp, o tik po to "suvalgyti" EB.
STATISTIKA IR HELP

Karo lauke yra dar pora įdomių mygtukų. Karinė statistika ir Help. Tam, kad juos pažiūrėtum, turi rasti juos dešiniajame apatiniame kampe. Stebėk čia:
Pati statistika pasiekiama žaidėjams pasiekusiems 15 lygį (lvl). Adminai sako, kad anksčiau tu nepažiūrėsi, nes jie nenori tavęs apkrauti per daug informacijos. Jie teisūs?
Taigi, karo statistikoje tu pamatysi TOP-5 karių, kurie dalyvauja mūšyje, pagal padarytą įtaką. Taip pat ten yra ir analogiška statistika pagal visus mūšius kartu sudėjus bei atskirus mūšius.
Sklitis Help visai paprasta. Ten tiesiog mūšio paveikslėlis su paaiškinimais. Gali jį pamatyti čia.KARINIS BŪRYS (Military unit, MU)

Tikriausiai pastebėjai, kad žaidimo eigoje turėjai galimybę išsirinkti karinį būrį. Lentelė turėjo atrodyti maždaug taip:Karinis būrys (military unit) yra labai svarbi karinės žaidimo dalies funkcija. Pasirinkę tinkamą būrį, tu galėsi vykdyti misijas, kurios dažniausiai suderintos su eŠalies Vyriausybe, taip kariaudamas už savo šalį ir jos sąjungininkus ten, kur to labiausiai reikia.
Taip pat dažnas karinis būrys savo nariams su tam tikromis sąlygomis duoda davinius, dažniausiai tankus. Įstojęs į karinį būrį pasiklauski apie sąlygas būrio vado.
Kas tavo vadas? Paspausk military unit'o nuorodą ir aiškiai pamatysi.

Paspaudęs bet kurio karinio būrio logotipą tu pasirenki būrį. Įvykdęs tam tikrus reikalavimus (dažniausiai: pasiekti reikalaujama rank bei nukauti 10 priešų) tu tapsi būrio nariu.
Net, jeigu tavo būrys neatneš tau akivaizdžios naudos, tu visvien gausi papildomų ginklų būdamas jame!

Kasdien, būdamas MU nariu tu gausi Daily Order (DO). Šį kasdienė misija reikalauja, kad nukautum 25 priešus būrio nustatytoje vietoje. Nukovęs visus 25 priešus, tu gausi apdovanojimą:
a) 1 Energy bar
5 bazukos dalis

a) Kas tas Energy bar?
Energijos batonėlis (EB) yra maisto pakaitalas, kuris yra lygus 100 hp. Jį galima panaudoti tik po to, kai išnaudojai visą suvalgomo maisto limitą. Kai galėsi jį panaudoti, EAT mygtukas po tavo profilio paveikliuku nušvis oranžine spalva.

Kas ta bazuka?
Bazuka yra viena iš ginklo rūšių. Viena bazuka gali šauti 3 kartus. Priešas nukaunamas iš vieno smūgio, o padaryta žala bus lygi 10 000 inf. Atitinkamai viena bazuka padaro 30 000 inf.

Įvykdęs DO misiją per savo karinį būrį tu gausi 5 bazukos dalis. Taip pat kariaudamas galėsi rinkti ir pavienes šio ginklo dalis, kurias galėsi rasti savo Storage (spausk klaviatūros mygtukus Shift ir S vienu metu). Radęs bazukos dalis, spausk Assemble all, kai turi visas 5 skirtingas jos dalis, kad aktyvuotum. Nuėjęs į karo lauką dabar galėsi panaudoti šį galingiausią ginklą.

PABAIGOS ŽODIS

Kariavimas yra labai geras būdas kelti lvl ir vienintelis būdas pakelti karinį laipsnį. Taktine prasme iš tavęs dar nedaug naudos, tavo daroma žala nėra palyginama su ta, kuria daro seni ir patyrę žaidėjai. Bet juk ir jie kažkada buvo naujokais, juk taip? 🙂

Kariauk protingai. Visada paskaičiuok, kiek pinigų turi ir kiek gali leisti sau nusipirkti maisto bei ginklų. visada pasilik tiek pinigų arba bandelių, arba sveikatos, kad rytoj turėtum už ką padirbti ir pasigaminti naujų bandelių, taigi tai minimum 50hp. Tai pati aktualiausia problema pas naujokus: negalėjimas padirbti kitą dieną (čia kai nusimušate sveikatą iki žemo lygio ir neturite nei bandelių nei pinigų rytojui)Su meile ir neapsakoma pagarba (meluoju),
Penkiskart eLietuvos Prezidentas
gliookas IIP.S. Goldyvote?
 

Comments

Aveun.
Aveun. Day 1,761, 06:17

4 divizija (36 ir aukštesnio lygio žaidėjai) - virš 60,000 patirties taškų.

4divizija nuo 37 🙂

gliookas II
gliookas II Day 1,761, 06:23

Dėkui, pataisiau 🙂

TomasDM
TomasDM Day 1,761, 07:17

o kad toks straipsnis kai tik pradėjau žaist..

Lari0x
Lari0x Day 1,761, 08:01

Pramušė Gliooką ant kūrybos šiandien...

Kk1boRg...
Kk1boRg... Day 1,761, 08:04

V

auris0
auris0 Day 1,761, 09:15

V

Monkey. D. Luffy
Monkey. D. Luffy Day 1,762, 00:58

Iliustracijas atnaujink

jusufas
jusufas Day 1,762, 13:18

Labai išsamus straipsnis

androidovicz
androidovicz Day 1,763, 02:19

Tikrai labai padejo pradzioje, kai viskas neaisku. Dabar kur kas geriau. Aciu gliokui uz paaiskinimus, nepasibodejo naujo ir zalio zmogaus, paaiskino smulkiai

25666
25666 Day 2,039, 14:03

super

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.