☆[2cT] Pirmieji žingsniai: kas yra V1 ir V2? ツ☆

Day 1,784, 13:26 Published in Lithuania Lithuania by gliookas II



Šiame straipsnyje aš norėčiau prisiminti eRep V1 ir truputį apie tai, kaip atsirado eRepublik. Kai mes ištariame šį magišką žodį, naujokų akys pastebimai suapvalėja ir juose matosi klaustukai, o pas oldfagus minutei akyse žiebiasi liepsnelės, kurias po akimirkos keičia lengvas liūdesys. Pats šią versiją atsimenu gerai, o vat naujokams galbūt ir bus įdomu sužinoti kažką naujo. Pabrėžiu, kad čia apžvelgsiu tik mechaninę žaidimo dalį.



2007 metais, atsirado tokia 200 000 eurų investicija, kuri buvo pavadinta Erepublik Labs. Koncepcijos atsiradimas paskatino kurti šį žaidimą rimtai. Pagrindinėmis idėjomis galima laikyti:
- jokios instaliacijos, tik naršyklėje žaidžiamas žaidimas
- pagrindu laikoma civilizacija ir žaidėjai iš viso pasaulio realiu laiku.



Taigi. eRepublikas Beta versija (susikūrusi lapkričio 20 d., 2007 metais) patapo v1 14-10-2008, o į v2 pavirto 6-07-2010. Tuo metu ir žaidimas neatrodė tiek paremtas goldu ir adminai atrodė geresniais, o pažaisti betoje galima būdavo tik per pakvietimus...



BETA VERSIJOJE buvo išvis pasakos: miestų merai, kovos 1 vs 1... Bet tai greitai baigėsi. susidomėjimas žaidimu labai greitai parodė, kad čia esama didelio potencialo.

Plačiau apie BETA versiją


2008 metais, Alexis Bonte ir George Lemnaru gavo 550 000 eurų investiciją žaidimo kūrimo darbams su pažadu, kad žaidėjų bus 140 000 vienetų metų pabaigai. 2009 metų birželį, gauta 2 mln eurų investicija žaidimo tobulinimams ir pratęsimams.

Galime prisiminti ir pirmuosius aljansus:
Byzantine Empire (BE)
Pan American Alliance (PAA)
Northern Alliance (NA)
FIST (Formidable International Security Treaty)
Mediterranean Alliance (MA)

Prieš pat paleidžiant V1, buvo sukūrti didesni aljansai: ATLANTIS ir PEACE:CG, kas lėmė daugelio aljansų žlūgimą bei šių iškilimą. Galbūt yra tie, kurie dar atsimena pirmuosius epic'us: Hello Kitty ir Lion King... Ir tuos serverių kritimus roundų pabaigose???
Galbūt kažkas dar atsimena begales klaidų, bugų ir pasinaudojimų jais, bet tikrai visi, kas tada žaidė pasakys, kad tai buvo geri laikai, miela atsiminti, gera atmosfera, smagi istorija, kvapą gniaužiantys įvykiai...


1. Svarbiausias dalykas, kuri mini visi kalbantys apie v1 yra siena. Siena tuo metu buvo vertikali. Bet tai tik vienas iš niuansų. Vienu svarbiausiu skirtumu nuo dabartinės versijos buvo raundų nebuvimas. Ir divizijų nebuvo. Atitinkamai ir Battle Hero kiekis buvo mažesnis. Padaryta žala virto sienoje į taškus. Atitinkamai kuri pusė turėjo daugiau taškų - laimėdavo. Besiginančioji šalis turėjo bonusą: papildomi taškai užpuolimo metu pradžioje. Šių taškų kiekį lėmė gynybinės sistemos buvimas bei piliečių kiekis regione.

[img][/img]

2. Wellnes pack’ų ribotas kiekis. Iki 40 WP per dieną ir vieno tokio kaina 2 gold. Su tokiomis kainomis per daug nepatankinsi.

3. Nebuvo tiesioginių priešų. Jūsų žala ėjo tiesiai į sieną ir taškai ėjo už kiekvieną smūgį. Įdomu tai, kad mušant be ginklo - bauda, sumažinanti smūgio žalą iki 50%. Atitinkamai su q1 ginklu žala siekė 120% (20 proc. - ginklo įtaka), o q5 - 200%.



4. Nebuvo duona pakeliamo wellnes (heath points). Visai nebuvo. Kiekvieną dieną automatu susivalgydavo vienas batonas (q1 - 1hp, q5 - 5hp). Jeigu inventoriuje dienos pradžioje batono nebuvo - nurašydavo 4hp. Gaunasi, kad vienas smūgis kovojant atimdavo 10hp, o pasigydyt galima buvo tik 5hp. Aiškus, tuo metu namai buvo nesibaigiantys... Nors, jeigu bandelių inventoriuje nebuvo - namas nieko nepridėdavo.
Idomu ir tai, kad pinigų tokiems batonams kaip q5 nebūdavo. Labai naudingas dalykas - dovanos. Viena dovana pridėdavo sveikatos. Iki 10hp į dieną. Atitinkamai vėlgi, tai versdavo bendrauti su žmonėmis, nes pats sau pasidovanot dovanos negalėjai - tą turėjo padaryti kitas žaidėjas.

5. Dar vienu būdu pasigydyti buvo hospitaliai. Jie buvo nesibaigiantys ir stovėdavo regione tol, kol jo neužimdavo priešas. Maksimaliai 50 hp į dieną galima buvo pasigydyti. Per tokią sistemą žmogus kasdien suduodavo 5 smūgius ir lėkdavo į ligoninę atsistatyti sveikatos. (Tada ir maksimalus smūgių kiekis buvo 97 net su mastercardu: 80 WP per dvi dienas + visa sveikata ir dukart hospitaliai).
Įdomu ir tai, kad hospitalių kokie naujokai nerasdavo. Jiems turėdavo pasakyti, kur jie randasi, jeigu patys neranda, o būdavo jie prie regiono informacijos. Čia visa esme, kad žaidimas rėmėsi į bendravimą, kolektyviškumą...

6. Dar vienu labai šauniu dalyku būdavo iniciatyva. visa jos esmė buvo tokia: pavyzdžiui, jeigu Lenkija užpuola Lietuvą, tai mes galėjome paprašyti Rusijos užpulti lenkus ir kol nuo jų neapsigins - negalės pulti... Tai buvo naudinga dėl to, kad šalis negalėdavo pulti, kol pati neapsigins nuo atakų į savo regionus. MPP aktyvuodavosi tik pas užpultąją pusę.

7. Karo kaina siekė daug goldų, priklausant nuo regiono gyventojų kiekio, galėjo siekti ir 2000 g. Už karo pradžią balsavo Kongresas. Bet dažniau karus pradėdavo per MPP ryšius (jeigu šalis A puolą šalį B, o ta šalis B turi MPP su šalimi C ir abi bendras sienas su šalimi A, tai MPP aktyvuosis) .
Prezidentas turėdavo šiuos mygtukus: atakuoti, atsitraukti, paskelbti karą, pasirašyti MPP, sudaryti taiką, parašyti pasveikinimo žinutę. Įdomu, kad pulti galėjo tik Prezidentas savo mygtuku. Nerinko belenką prezidentais...

8. Labai baisus dalykas: goldo kaina siekė rinkoje 25 litus. Darbininkas su maža patirtimi gaudavo 5 litus, o su aukšta - apie 12.



9. Žaidėjas turėdavo šiuos išlavinamus parametrus: jėgą, karinį rangą, 3 darbo įgūdžius (resursai, gamyba, statybos). Iš čia ir kilo tas žodis TWO-CLICKER (ateini ryte, padirbi ir pasitreniruoji - išjungi žaidimą). Jėgos tobulinimas buvo lietesnis, po 0,5 per treniruotę (nuo 0 iki 1) ir ją bekeliant mažėjo iki 0,04 (nuo 3 ir daugiau) į parą su didesne jėga. Pradžioje boosterių nebuvo. Atsiradus Lanai, galima būdavo kelti jėga ir po 0,12 į parą, o kiti boosteriai atsirado tik v2.

10. Už padarytą kare žalą keldavosi karinis rangas. Kiekvienas toks duodavo po 10% bonuso kiekvienam smūgiui. Pavyzdžiui kadaise pats turėdavau Fiel Marshal (čia jau tankas skaitėsi) rangą, kuris duodavo 100 procentų bonusą.

11. Darbo įgūdžiai augo po 0.02 į dieną. Kiekvieną dieną pagaminamas kiekis buvo vis didesnis, bet atlyginimai išlikdavo diferencijuoti. Partizaninis karas būdavo itin veiksmingas, nes su maža sveikata žala buvo didžiulė.



12. Savo įmonėse dirbti nebuvo galima, tik samdyti darbininkai. Įmonių turėtojams būdavo kasdien mažinama sveikata, todėl jas pagrinde laikydavo pakurtas iš organizacijų. Palyginti ir santykis piliečių su įmonėmis būdavo apie 1/10.

13. Įmonės būdavo pririštos prie regiono. Jeigu priešas užima teritoriją - įmonė dirba jo naudai. Regionai būdavo skirtingo bonuso. Paprastas regionas - 10% bonusas, medium regionas - 50%, high regionas - 100% bonusas. Kariauti būdavo dėl ko, be resursinių regionų ekonomika žlugdavo palaipsniui.

NEBUVO Q6 ir Q7 ĮMONIŲ!!!

14. Rinkimų sistema buvo tokia, kokią mes ją turėjome dar visai neseniai:
- partijos pirmininkas leisdavo kandidatuoti į CP,
- galėjo keisti partiečių prioritetus, jiems visiems turint teisę kandidatuoti į Seimą pagal regionus
- ir t.t.
Šių dalykų dar neužmiršome, todėl stipriai priminti nereikia.

Laikraščių funkcionalumą kastravo ir atstatė vėl.

V1 ekonominei daliai ir istoriniam aspektui reikalingi jau kiti atskirti straipsniai. Bet kuriuo atveju dėkui už dėmesį.



Po labai didelio kiekio straipsnių apie laiko ir karo planavimus, naują karinį modulį, startavo V2 (Rising) su hex'ais, vietoje sienos:





Problema buvo tame, kad nuo šiol, karui tekdavo išleisti ne kilias minutes, o kelias valandas. Naujas karinis modulis lėmė ir ekonomikos žlugimą, nes išaugo vartojimas ir savęs išlaikymo kaina, V1 įmonės tapo nuostolingomis.

Tai privedė prie labai didelės žaidėjų dalies protestų, boikotų, žaidimo metimų, kaltinant adminus užmiršus apie žaidėjus ir siekiais pasipelnyti. Oficialiais duomenimis, iš 400 000 žaidėju liko tik 186 000...

V2 laikas dominavo EDEN ir Phoenix aljansai. Aš, kaip ir daugelis tuo meto žaidėjų, labai atsimenu Inner Mongolia mūšį, kada iš lenkų buvo atimtas regionas serbų naudai...




Šioje grafoje galite stebėti aktyvių žaidėjų pokyčius, įvedant eilinius atnaujinimus. Šiame grafike atvaizduojami įvykiai po "work as manager" naujovės įvedimo. Deja, adminai nepasidarė išvadų...





Su meile ir neapsakoma pagarba (meluoju),
Penkiskart eLietuvos Prezidentas
gliookas II



P.S. Goldyvote?