Ambient on/off

Join the new world

 

★[2cT] Pirmieji žingsniai: darbuotojų samdymas ir įmonių statymas ツ☆

Day 1,604, 04:25 Published in Lithuania Lithuania by gliookas IISveikas (-a).

Tikriausiai Tau, kaip ir daugeliui čia buvusiu naujų žmonių, iškilo šie klausimai:
1. Ar verta samdyti žmonės į savo kompaniją?
2. Kokią įmonę toliau statyti apsimoka?


Aš pabandysiu tau atsakyti trumpai (jeigu gausis), išsamiai ir taip, kaip patarinėju daugeliui iš tų, kas kreipiasi. Kaip dirbti apskritai, tu gali persiskaityti čia (paspaudęs ant mėlynai paryškintų žodžių).


1. Ar verta samdyti žmones į savo kompaniją?

Kaip ir kiekviename versle, čia yra labai svarbūs skaičiai. Nebijok, neapkrausiu tavęs sudėtingomis formulėmis, pasistengsiu trumpai. Taigi.

Pradžioje savo eGyvenimo tu turi 4 įmones:
3 Grain farm (bazinė gamyba 35 vnt maisto žaliavų (food raw))
1 Food factory (bazinė gamyba 100 vnt maisto q1)Pasakysiu tau iškart: nesamdyk darbuotojų į savo bandelių gamyklą q1. Kodėl? Paskaičiuokime.

Takime tu pagamini 100 bandelių.
a) Ar matei, kokia vidutinė kaina rinkoje šių bandelių? Kainos nuolat kinta dėl įvairiausių ekonomikos dėsnių, bet vidutinė kaina būna apie 50 centų. Pasižiūrėti gali čia. Šiuo metu gali būti ir mažesnė, bet esmės tai nekeičia.

Ar matei, kokios yra algos šiuo metu rinkoje? Pastaruoju metu vidutinis atlyginimas yra apie 180 Lt. Pasižiūrėti gali čia. Šiuo metu gali būti ir mažesnės algos, bet esmės tai nekeičia.

c) Dar vienas dalykas, kuris yra svarbus: ar matei, kokios yra maisto žaliavų kainos rinkoje? Vidutiniškai tai 20 centų už vienetą. Pasižiūrėti gali čia. Gali būti ir mažesnės kainos šiai akimirkai.Taigi, štai mes jau žinome kainas ir galime imtis konkrečių pasiskaičiavimų.

1. Tam, kad pagaminti 100 bandelių mums reikia 100 vnt food raw (maisto žaliavų).
100 x 0.20 = 20 Lt

2. Tam, kad pasamdyti žmogų, kuris tau pagamins 100 bandelių, jam reikia užmokėti algą.
180 Lt.

3. Paskaičiuokime visas išlaidas:
20 Lt + 180 LT + 200 LT.

4. 100 bandelių yra. Už kiek tu jas gali dabar parduoti? Po 66 centus
100 Lt x 0.50 Lt = 50 Lt.

Supranti, kas gaunasi? Neapkraunamas tavęs mokesčiais, paskaičiavome, kad patirsi 200 Lt žalą ir susigrąžinsi 50 Lt. 150 LT nuostolis!!!Ką galėčiau tau patarti? Nesamdyk darbuotojų. Kolkas, kol turi tik q1 įmones, pirk bandeles iš rinkos arba naudokis tomis, kurias tau duoda Karinis būrys.
Taip pat nepamiršk, kad savo bandeles pasigamini nemokamai. Jeigu nori, gali jas pardavinėti rinkoje ir gauti papildomų pajamų, o gali pats suvartoti - tau jos nieko nekainuoja.


2. Kokią įmonę toliau statyti apsimoka?

Kai patarinėju naujokams, ką jiems toliau daryti su įmonėmis, pirmiausiai keliamas klausimas, ką jie norėtų veikti. Metodikų labai daug, bet man atrodo, kad pagrindinis tikslas yra apsirūpinti pačiam, kad kasdienės išlaidos būtų padengtos, o pačio žaidėjo reikalai gerėtų.

Pirmiausiai tu jau turi 1q bandelių įmonę ir 3 grain maisto medžiagų įmones. Reiškias pradžiai maistu tu save apsirūpini, bet, tikriausiai, tau jo nepakanka. Kaip jau anksčiau nurodžiau, pirk iš rinkos, tau neapsimoka, kolkas, kad tau kažkas jas gamintų dar.

Gold'o tu žaidimo pradžioje neturi daug ir dauguma žaidžiančių jo neperka už realius pinigus. Todėl pataupyk. Neišleisk nei kare, nei monetary market keitykloje į valiutą. Aukso tau reikės ginklų/maisto įmonėms.Asmeniškai aš rekomenduočiau pradžioje atsidaryti Raw įmonę ir jos produkciją pardavinėti. Ekonominiai paskaičiavimai rodo, kad atsidarinėti apsimoka tik q4 raw įmonę, kuri kainuoja 8500 Lt, o jos produkciją kasdien pardavinėti.
Kodėl? Todėl, kad ši įmonė atsiperka greičiausiai, kainos ir produktyvumo santykis jos geriausias.

Kurią iš jų: maisto žaliavų ar ginklų žaliavų? Tai priklauso nuo tavęs. Praktika rodo, kad maisto žaliavas parduoti yra kiek sunkiau, bet pačių medžiagų pagaminama daugiau ni ginklams skirtų. Bet jų tau turėtų prireikti pačiam, kada norėsi pastatyti dar viena bandelių gamyklą, arba pakelti savo q1 maisto gamyklą iki q2 ar daugiau.

O kaip dėl ginklų raw? Ją statyti taip pat apsimoka. Produkcija išperkama akimirksniu, o turint ginklų fabriką gamykla prireiks ir tau pačiam.Kaip dėl kitų gamyklų? Yra dar kelios:
q1 už 1500 Lt
q2 už 3000 LT
q3 už 10 gold
q5 už 35 gold.

Čia subjektyvi nuomonė, bet pirmos dvi pagamina per daug mažai žaliavų, tau Jų neužtektų. Reiktų statytis kelias, atitinkamai pagaminimui sunaudosi daug sveikatos.
Antros dvi tiesiog per brangios įmonės. Mano rekomenduojama q4 raw įmonė kainuoja pigiau (8500 Lt) nei 10 gold kainuojanti (jeigu pirksi iškart, tai 1 gold = 1000 LT) ir nors nėra tokia produktyvi, kaip už 35 gold, bet kaina bent jau protu suvokiama.Kalbant apie gamyklų statybą, jų kaina standartinė: 10 gold.
Aš asmeniškai pradžioje taupiau gold'ą, stačiausi dvi q2 įmones, kad pakaktų maisto kariavimui kasdien ir pastoviai, o jau vėliau stačiausi ginklų įmones, kurių produkciją pardavinėjau ir pirkausi geresnius ginklus.

Gali pasižiūrėti ir skiltyje companies for sale. Ten gali nusipirkti įmonę pigiau nei už 10 gold, o auksas nedings, o pereis kitam žaidėjui, kas yra ne kas kita, kaip ekonomikos palaikymas 🙂
(Dėkui už mintį Klumpakojui)

Taigi, čia jau asmeninių paskaičiavimų ir motyvacijos reikalas, galbūt Ekonomikos ministerija tau patartų geriau.Su meile ir neapsakoma pagarba (meluoju),
Penkiskart eLietuvos Prezidentas
gliookas IIP.S. Goldyvote?


UŽ VILKAI!
UŽ ANTRĄ PUNKTĄ!
Už Vitutę!!!
Ir gal kerziuko patrypt?
o7!
 

Comments

iPSiArt
iPSiArt Day 1,604, 04:47

Per pastarąjį >30 dienų tai jau trečias straipsnis apie tą patį.

1. Ši publikacija
2. http://www.erepublik.com/en/article/-2ct-pirmieji-ingsniai-darbuotoj-samdymas-ir-moni-statymas-1-1989910/1/20
3. http://www.erepublik.com/en/article/-2ct-pirmieji-ingsniai-darbuotoj-samdymas-ir-moni-statymas-1-1982882/1/20.

Siūlau lažybas dėl to, kokios bus kitos publikacijos - "Tavo pirmasis karas" ar "Žaidimo santrumpos"? Kiti variantai?

Džiaugiuosi, kad CP įsijautė į Naujokų ministro/mokytojo vaidmenį (gal naujasis NM nemoka senų straipsnių naujokams perspausdint?) , bet būtų smagu iš valstybės vadovo praėjus pirmajai valdymo savaitei pamatyti kiek kitokio pobūdžio publikacijas, susijusias su valstybės valdymu, interesu atstovavimu, užsienio politika, strateginiais sprendimais.

Asirgitawe
Asirgitawe Day 1,604, 05:11

Taigi kas savaitę dingsta tie straipsniai iš tos naujokų kategorijos, tai ir perspausdina.

iPSiArt
iPSiArt Day 1,604, 05:23

Tai pagal tokią logiką gal spausdinam kas 2 dienas tada tuos pačius straipsnius, nes straipsnis būna matomu 48 val.? 🙂 Ir ypač tą privalo daryti CP, nes naujokus mokyti - jo pagrindinis darbas... 😃

Vi Di
Vi Di Day 1,604, 06:17

O dar kur sena info 🙂

gliookas II
gliookas II Day 1,604, 06:27

Ipsi, tu nelabai suvoki tikriausiai, kad naujokai ateina KADIEN ir sios skilties tikslas, kad jie BET KADA rastu info jiems reikalinga. Todel cia straipsniai kaba ne 2 o 7 dienas ir repostinami kas savaite (stengiamasi bent jau).

Ju tikslas ne koks ten asmeninis, o visuomeninis. Manai neuzknisa kas savaites 6 (sia akimirka) straipsnius perspausdint (o tai imanoma daryt karta i valanda, skaiciuok)? Uzknisa. Darau? Darau ir darysiu, nes matau tiksla.

O tu del naujoku ka darai?

danisltu
danisltu Day 1,604, 07:29

Teisingai Gliookas daro, nes ne kiekvienas naujokas ras ta NM biblioteka.

iPSiArt
iPSiArt Day 1,604, 07:49

Daniltu ir gliookai - jei ne kiekvienas naujokas ras NM biblioteką, tam yra NM ministras ir mokytojai kurie ir turi tuos straipsnius leisti, tegu ir kas 48 val. Ne CP rolė valstybėje naujokus mokyti. Na nebent NM nesugeba savo darbo atlikti, o užsienio politikoje ir valstybės valdyme visi darbai padaryti. Tada CP padaręs tiesioginį darbą padeda ministrams.

Ką aš darau naujokams? atsakau į jiems kylančius klausimus, kai jie juos užduoda komentaruose ir shout'uose bei skype'u, paaiškinu kaip kas yra jei domisi plačiau.

pantera7
pantera7 Day 1,604, 10:00

iPSiArt - kas čia blogo jei perspausdinami straipnisiai?🙂

Kiek pamenu paskutinę praito NM dieną čia buvo tuščia, o dabar rašomi ir naujomis temomis straipnisai ir kitomis aktualiomis temomis perspausdinami...🙂

Ir naujokui paprasčiau rasti straipnsius įvairiomis temomis iš karto negu ieškoti kokiuose kituose straipnsiuose nuorodų.

Plius "bet būtų smagu iš valstybės vadovo praėjus pirmajai valdymo savaitei pamatyti kiek kitokio pobūdžio publikacijas"
nepraėjo nei pilna savaitė Gliooko valdymo dar, tik 5 pilnos dienos iš kurių 2 dienos šventinės, bet jei atidžiai spaudą žiūrėjai, tai turėjai pastebėti kad beveik kiekviena ministerija ir tai sugebėjo išleisti straipsnius ir pasistengti ir pradėti veikti, ko anksčiau daaaug ilgiau nesulaukdavome;)

Ipsi, geriau į AK ateik.. ten trūksta komentarų ir aktyvumo;)

iPSiArt
iPSiArt Day 1,605, 01:59

pantera, aš visada AK esu, ir buvau tuo laiku kai buvome sutarę susitikti 🙂 Man mano pareigų nėra būtina priminti, skype visada įjungtas jei kas bet kokią žinutę parašo AK chate net ir neplanuotai.

Tiesiog matau, kad nesusikalbame, nors ir nelabai tikiu kad nesuprantame kas norima pasakyti. "Kas čia blogo jei..." - nėra nieko blogo, tiesiog NM turi savo darbą, CP - savo. Jei NM nesusitvarko su savo darbu, galima jį keisti, jei susitvarko - tada kam daryti už jį jo darbus?

Juk aš nesakau, kad straipsnių naujokams nereikia ar jiems pakanka pilnai info.

Ir nesakau kad CP per 5 valdymo dienas turi kažkokius rezultatus pasiekti iš kojų verčiančius.

Sakau, kad CP užsiima ne savo darbu. Ir jei CP tikslas yra "n-tąjį" kartą publikuojant masę archyvinių straipsnių (kas užima 5 minutes laiko) parodyti kad jis pats ir ministerijos dirba labai daug, einama ne visai tuo keliu, kuriuo reikėtų eiti. Užvertimas eterio pakartotine informacija - dar ne darbas.

Briediss
Briediss Day 1,605, 02:01

Gerb. iPSiArt,

o kuom blogi gerų straipsnių perspauzdinimai? Jeigu paveiksliukai ne antikvariniai, informacija nepasenusi, ar privaloma kaskart išradinėti dviratį? Aš paprašiau gliooko, kad perspausdintų savo geus straipsnius, kad man vetui nereiktų gaišt laiko ir imtis kitų temų, kurių ypatingai trūksta. Vertinu Jūsų pastabas, kritiką, bet reiktų turėti žmogiškumo suprasti. Ar kam bus nuo to geriau, jeigu vietoj nepasenusių gliooko straipsnių perspauzdinsiu pats? Manau ne.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.