Бралек. ®

Day 5,465, 12:07 Published in Serbia Serbia by Ministarstvo Obrazovanja Srba



Поштовани грађани еСрбије,

Још један мјесец је иза нас, и надам се да сте га сви успјешно привели крају. Вјерујем да сте и овај пут остварили свој максимун како на војно-политичком, тако и на економско-пословном плану.
Чланак који слиједи неће бити едукативног карактера као претходни члaнци, у смислу да нешто ново научимо, или да се подсјетимо на неке механизме игре. Међутим, биће поучан за све нас који желимо да учимо од великих играча и угледних грађана еСрбије, а један од њих је наш, још увијек актуелни предсједник, Бралек.
Кроз неколико кратких питања, покушаћемо да заокружимо Бралеков предсједнички мандат и да га, како доликује, испратимо на заслужен одмор.




Предсједниче, добро нам дошао!

1. питање: Још једни предсједнички избори су иза нас, и уједно крај Вашег мандата. Како се осјећате данас, имајући у виду да сте од сутра практично слободан човјек, бар што се политичке сцене тиче?

Одговор: Данас се осећам много боље, у односу на почетак мандата. 🙂

2. питање: Оно по чему ћемо памтити Ваш мандат јесте чињеница да сте Ви први предсједник еСрбије након ове последње диктатуре. Да ли можемо рећи да сте понијели титулу ујединитеља двије политичке струје?

Одговор: Идеја је била да се направи тим који ће ми помагати у вођењу мандата од стране људи из различитих политичких табора ( односи се и на укључивање неутралних играча у помагању). Никада себе нисм сматрао ујединитељем, а такође сам рекао пре мандата да ми није циљ да будем медијатор, него да радим са људима који су спремни да своје личне интересе и мишљења ставе са стране и да као тим сви заједно радимо на јачању еСрбије. Неки су успели заједно да сарађују, неки нису.

3. питање: Током излагања Вашег предизборног програма, јасно сте изнијели да немате у плану да помирите сукобљене стране, већ да ћете покушати да на војном плану уједините дмг, односно штету свих активних војника, а то и јесте оно што еСрбији треба. Сматрате ли да сте бар парцијално остварили овај циљ?

Одговор: Парцијално је остварен циљ, али далеко од онога што сам очекивао. Највише су ме изненадили играчи које сам тек у мандату упознао, који су безусловно и неупитно на бојном пољу показали изваредне резултате у направљеној штети. Највећи проблем нам је био недовољна активност играча, те се у епским рундама највише губило због већег дпс-а (dmg per second) непријатеља у односу н наш.



4. питањe: Да ли се уједињење Војске може остварити ангажманом активних пилота и тенкова на заједничким командним каналима? Да ли у ратовима пресудну улогу могу одиграти заједнички удари на којима би се координисало војском и правилно распоредила и усмјерила штета?

Одговор: Није довољно само имати све активне играче на једном каналу. Данас и даље многи калкулишу приликом пуцања (за кога пуцам, колико ћу да пуцам, зашто бих ја пуцао ако они не пуцају; бесмислено је...), што је велики проблем приликом очекивања колики је дмг војске еСрбије. Наа томе треба да се ради, прича појединачно са људима, и покуша да се поправи ситуација у вези одзива приликом заједничког пуцања. Није битно ко ће колико да испуца, битно је да истовремено крене да пуца што већи број играча заједно. Ту лежи и одговор да се битке освајају правилним усмеравањем штете. Ако наредба каже:стани!, стаје се, да се не би направио оверкил.

5. питање: Спорадично смо могли прочитати како су Вам команданти елитних војних јединица пружили подршку и обећали да можете рачунати на штету њихових јединица у току ратова. Какав је био одазив заиста? Да ли сте задовољни међусобном сарадњом?

Одговор: Сви су пуцали. Неко више, неко мање. Могло је и више да се пуца, али због РЛ обавеза, претпостављам да је одзив био слаб. Можда су и калкулације биле у питању код појединих играча, да ли ће пуцато или не у појединим биткама, али никога нећу етикетирати да није помагао током мандата.
Оцена заједничке сарадње: довољан 2 (ако је параметар оцена од 1-5).



6. питање:
Оно што мене занима, а вјерујем и многобројне грађане еСрбије који се нису окушали у улози предсједника, јесте да ли се морамо посебно припремити за ову функцију? Колику улогу игра финансијски моменат, односно "штек" који кандидат за предсједника мора да има? Пошто сам помно пратила Ваш рад и ангажман током овог мјесеца, морам нагласити да сте баш Ви у водећим кампањама били неко ко је имао највећи утицај у биткама. Да ли неко ко нема завидно складиште треба да понесе титулу предсједника уопште јер се од Вас, на овој функцији, највише и очекује?

Одговор: Штек председника није одлучујући фактор да би мандат био успешан. Одлучујући фактор је велика активност председника током мандата, тим који чине активни, искусни и играчи који желе да раде, као и однос према појединцима. Ако је неко коректан, имаће мање проблема током мандата.

7. питање: Ваша кандидатура је значајна и по врхунском ангажману појединих министарстава (мин.одбране, информисања, здравља, образовања, економије). Оно што је похвално јесте да су наши грађани имали на увид квалитет рада сваког министарства понаособ кроз редовне извјештаје. Колико сте Ви лично задовољни њиховим радом?

Одговор: Како ко. 😃 Неки су одлично одрадили своје обавезе током мандата, и држали се договора који је постојао пре кандидатуре, неки су радили у складу са својим РЛ обавезама,а неки нису испоштовали део договора током мандата. Хвала свима на труду који су дали. 🙂

8. питање: Шта бисте поручили будућем предсједнику еСрбије? Постоји ли нешто за шта сматрате да сте могли боље одрадити у овом мандату и на шта бисте скренули пажњу кандидату који ће Вас замијенити?

Одговор: Највећи пропуст, а може бити и предност будућег председника, да буде много више активнији током мандата него ја. 😁

9. Питање: Још бих се осврнула на рад Конгреса, за који мислим да је оавј пут радио пуном паром, како кроз кружну поруку тако и путем Канала за конгресмене. Вјерујем да сте захвални свим члановима Конгреса, независно од политичке струје, јер су Вас максимално испоштовали правилно гласајући за поједине законе као и регуларним методама за постављање донација на НБС. Колико сте очекивали овакву фер сарадњу до самог краја мандата?

Одговор: Конгресменима свака част! Није било ниједне саботаже, што ме је пријатно изненадило.



10. питање: За крај бих Вам се захвалила што сте одвојили вријеме за овај разговор. Пошто ово није истраживачко новинарство, поред тога што се трудим да будем објективна, бићу мало и пристрасна и рећи да ми је било задовољство радити с Вама и за Вас. Искрено, очекивала сам много од Вашег мандата, али много сте и дали. Иако је увијек постојао онај црвић сумње да би нешто могло поћи по злу, на крају је било и Више од очекиваног. Желим Вам да лијепо одморите, "опоравите" се и надам се да ускоро видимо у новим побједама.

Одговор: Хвала најлепше. 🙂



На самом крају овог угодног разговора, предсједник Бралек је издвојио једног учесника Владе који је понио ласкаву титулу најбољег министра у току његовог мандата. Међутим, овај податак ћу ипак задржати за себе јер не желим било кога да фаворизујем. 🙂


Хвала Вам на пажњи, и молим Вас будите паметни у данима који слиједе. Никад не дозволите да ставите свој его испред потреба заједнице којој припадате.

Остајте ми добро и здраво! Ваша министарка образовања,



𝓭𝓲𝓳𝓪𝓷𝓪𝓫𝓵🦋