Які підприємства краще будувати та не будувати

Day 4,389, 17:45 Published in Ukraine Hungary by National Bank of Ukraine


Слава Україні, шановні друзі 🙂

Сьогодні поговоримо про те які саме види підприємств варто та не варто створювати та апгрейдити.
Всього у грі є 4 типи виробництва: їжа, зброя, хатки та зброя для авіа.
Усі чотири у свою чергу діляться на видобування сировини з повітря та переробки сировини на кінцевий продукт.
Нижче буде огляд кожного з видів та пояснено чому їх варто чи не варто ставити.
Варто розуміти, що "не варто ставити" не обов'язково значить що на цьому виробництві не можна заробити, це переважно значить що ваші ресурси(ХП на працювання та золото на встановлення підприємства) можна потратити більш прибутково!
Це як не варто йти на низькооплачувану роботу за 200 грн в день, коли є можливість де платитимуть по 1000 грн в день 🙂



Не варто ставити виробництва хаток та авіазброї(та сировини до них).
На цих типах підприємств не можна працювати самому на себе. Потрібно наймати працівників і працювати їх відпрацюваннями. Якщо ви порахуєте скільки що коштує, то виявите що більшість часу продукт який ви виробляєте буде дешевший ніж затрати на виробництво(зарплата та сировина).
Дуже легко можна залізти в збиток. Загалом успішні виробники цієї продукції поділяються на 2 типи:
1. Донатори що постійно купляють Тайкун Пак. Цей пак дає +20% до виробництва, і з цим бонусом виробництво стає прибутковим.
2. Ботоводи та розводіли. Вони добиваються прибутковості за рахунок низької зарплати своїм працівникам. Працівники це або боти або туклік що не розуміє що може отримувати значно більше.
Якщо ви до жодної з груп вище себе віднести не плануєте, то цими видами підприємств вам краще не займатись.



Не варто ставити виробництво ку4-ку7 хліба.
На відміну від зброї, хліб великої кушності фактично немає переваг над хлібом малої кушності. І той і інший відновлює здоров'я однаково продуктивно.
Перевага тільки що місця на складі займає менше, але зараз склади у людей настільки великі що то не особливо важливо.
Якщо для виробника ку7 танків конкурентом є тільки інший виробник ку7 танків, то для власника пекарні високої кушності конкурентом буде будь-який новачок що поставить пекарню за всього 10 золота.
Зрозуміло пекарня ку7 буде приносити цілих 800+сс в день, що багато, але ку7 танковий завод можна поставити за ту ж вартість, а приноситиме він 1300-1800сс в день тільки на власному відпрацюванні. А ще ж на працівниках заробити можна, на пекарні ж працівниками не попрацюєш.



Не варто ставити виробництво ку1-ку6 танків.
Зброя q1-q6 - ущербна порівняно з зброєю q7. В принципі у неї теж є певний ринок посеред різних сортів бомжів, але тут є ще інший момент: в Україні немає повного бонусу до зброї. Тому серед варіантів мати слабий бонус виробництва в Україні чи ставити закордоном, найкращий варіант - не ставити ці підприємства взагалі.



Не варто ставити виробництво сировини для зброї.
Ви можливо помітили захмарні ціни на технічну сировину з якої роблять танки. Не варто спокушатися, така велика ціна тимчасова і продиктована івентами та активною світовою війною поміж Астерією та КОДом. Ціна ще підскочить після ЧП, а потім почне поступово падати до мізерного рівня.
На додачу в Україні поганий бонус для них, тай сировинки взагалі не дуже ефективні.



Не варто ставити виробництво сировини для їжі.
Виробництво харчової сировини виглядає доволі гарно: в Україні є повний бонус, ку4 сировинки можна купити за СС а не голд, виробляти свою сировину для пекарень не потребує гіморою з закупівлею.
Тим не менше, в довгостроковій перспективі виробництво сировини не є хорошим вибором, бо пекарні є кращою альтернативою, так як:
- пекарні дешевші;
- пекарні прибутковіші;
- пекарні можна проапгрейдити до вищих рівнів;
- пекарні можна продати, тоді як сировинки тільки розібрати за пів ціни.
Слід розуміти що якщо ви наставите сировинок і ви не бот, то ви будете мати проблеми з нестачею ХП. Якщо ж це будуть пекарні, ви можете далі розвиватись апгрейдом, ну або просто продати зайве.

Нажаль якщо ви не будете ставити виробництво сировини, то вам прийдеться постійно закуплятись сировиною. Це фінансово вигідно, але потребує додаткових дій - а їх робити якби лінь.



Варто ставити виробництво ку1-ку3 пекарень.
Одна ку1 пекарня зараз приносить по 70сс в день чистого доходу. Маєте зайве ХП - значить варто ставити.
На Чорну П'ятницю зазвичай дають знижку на апгрейд пекарень, тому краще апгрейдити наявні, ніж ставити нові. Нові круглий рік по одній ціні.
Проблема пекарень, що їх може бути забагато і вони з'їдатимуть вам дуже багато ХП(якщо у вас кілька штук, то я розумію що воно так не здається). Тому ставити велику кількість на аккаунті з хорошою силою - не варто. Краще тратити це ХП на прокачку та фарм.
Пекарні найкраще ставити на Донбасі.



Варто ставити виробництво ку7 танків.
Нема кращого вибору за ку7 завод. Зараз ку7 завод приносить цілих ~1700сс в день лише на працюванні менеджером. Зазвичай 1300-1800сс, в залежності від сезону.
Ку7 танкарня не настільки вигідна як пекарні низької кушності, але вона не їсть багато ХП, так як дорогі і "компактні". Продукт не займає багато місця і його можна тримати й продавати лише під війни та івенти 🙂
Також частенько на ку7 танкові вигідно наймати працівників, навіть без тайкун паку. Це додатковий прибуток.
Чудовий вибір якщо ви маєте десь 700 голд щоб поставити(розмір знижки різні роки був різний, точну ціну сказати важко). Ставити найкраще в Ла-Ріоха Іспанія(близько до України), Кентукі США чи Сістан в Ірані(зараз окуповано Грецією). Усі інші регіони мають великі недоліки.

Недоліками ку7 танкового є:
- прийдеться ставити за бугром і кожного дня туди їздити;
- потребує багато сировини, її треба купляти(гроші можна брати з проданих танків) і на неї треба дуже багато місця на складі;
- треба мати кругленьку суму, з пекарнями можна по 10 голд бавитись.

Головне правило ку7 заводу - не обставлятися довкола нього ще й виробництвом сировини.



Загалом, слід розуміти що наперед точно не відомо що буде в Чорну П'ятницю. Я та ви можем лише судити по попередніх роках. А день Репки цього року суттєво відрізнявся від попередніх.
Тому не спішіть в Чорну П'ятницю одразу щось купляти, ставити, апгрейдити або що. Почекайте, почитайте наявну інформацію в українців та іноземців, і лише тоді приймайте рішення.

Зрозуміло в п'ятницю буде стаття з аналізом наданого нам адмінами. Але вона теж буде не зразу і ймовірно буде оновлюватись по мірі наявності кращої інформації. Не варто поспішати 🙂

Ваш Міністр Фінансів Mike Dreams.
Слава Україні!