Зашто нећу да гласам за Апиш-Га

Day 4,245, 02:58 Published in Serbia Armenia by Sasa Kostic
Кратко упознавање са нашим и вашим главним градом, Београдом



Према попису становништва из 2011. године Београд има 1.166.763 становника. Према етничким групама, становници Београда су се изјаснили као Срби (90😵, Роми(1,4😵, Црногорци (0,7😵, Југословени (0,6 😵, Хрвати (0,6😵, Македонци (0,5😵 и Горанци (0,3😵.*
*Попис становништва, домаћинстава и станова 2011. у Републици Србији
Београд је главни и најнасељенији град Републике Србије и привредно, културно и образовно средиште земље. Град лежи на ушћу Саве у Дунав, где се Панонска низија спаја са Балканским полуострвом. Београд је управно средиште Града Београда, посебне територијалне јединице са својом месном самоуправом. По броју становника четврти је у југоисточној Европи после Истанбула, Атине и Букурешта.

Један је од старијих градова у Европи. Прва насеља на територији Београда датирају из праисторијске Винче, 4.800. година пре нове ере. Сам град су основали Келти у 3. веку пре н. е, пре него што је постао римско насеље Сингидунум. Београд је главни град Србије од 1405. године и био је престоница јужнословенских држава од 1918. па до 2003, као и Србије и Црне Горе од 2003. до 2006.

Број становника у Београду према попису становништва из 2011. је износио 1.166.763, док је у широј околини живело 1.659.440 или 23,09% становника. Ужи део града заузима површину од 359,96 km² и густина насељености је око 3.736 становника по km². Град Београд има статус посебне територијалне јединице у Србији са својом локалном самоуправом, а његова површина износи 3.222,68 km². Његова територија је подељена на 17 градских општина, од којих свака има своје локалне органе власти.

Словенско име „Белиград” (од старословенског Бѣлградъ и као Бѣлиградъ) први пут је забележено 878. године, док је град био у саставу Бугарског царства, за време владавине цара Бориса I, у чему је садржан утисак изгледа тадашње тврђаве.

Иако постоји неколико религиозних заједница у Београду, тај склоп је релативно хомоген. Православна заједница је далеко најбројнија са 1.429.170 верника. Такође има 20.366 муслимана и 16.305 католика. До нацистичке окупације 1941. и велике емиграције Јевреја у Израел постојала је и велика јеврејска заједница, али је њихов број данас опао на 415. У Београду такође има и 3.796 протестаната.*
*Попис становништва, домаћинстава и станова у 2002. СТАНОВНИШТВО ВЕРОИСПОВЕСТ, МАТЕРЊИ ЈЕЗИК И НАЦИОНАЛНА ИЛИ ЕТНИЧКА ПРИПАДНОСТ ПРЕМА СТАРОСТИ И ПОЛУ Подаци по општинама
Поред рођених Београђана, град је дом и великог броја Срба са простора целе бивше Југославије, који су у град дошли било у потрази за бољим животом, било бежећи од рата и етничког чишћења. Незванично, узимајући у обзир велики број српскихизбеглица из Хрватске, Босне и Херцеговине као и протераних лица са Косова, студената и људи пописаних у местима њихових сталних пребивалишта, број становника Београда потенцијално прелази 2 милиона. У Београду такође живе и многи припадници других народа и народности бивше СФРЈ, што је у великој мери производ његовог некадашњег статуса главног града мултиетничке Југославије. Такође је процењено да у Београду живи и неколико хиљада Кинеза, који су у град почели да се досељавају средином деведесетих година 20. века. Новобеоградски блок 70 је међу Београђанима познат и као Кинеска четврт. Београд је дом и извесном броју Арапа који су дошли седамдесетих и осамдесетих година 20. века као студенти, али су се трајно населили и засновали породице. Већина Арапа који живе у Београду су пореклом из Сирије, Јордана и Ирака.

Да додам да нема села а поготово неког већег места из којих мештани нису дошли у Београд. То није за осуду, јер је нормално да теже животу у велеграду. Нажалост, многи од њих не користе благодети велеграда, не иду у позоришта не посећују уметничке изложбе, не иду на концерте. Светла велаграда су их привукла као и жеља за лагодним животом. Доста им је било тешког живота и рада у селу. Добро су прошли само они који су задржали рођаке на селу па повремено могу да се огребу за храну.

Београд, кобајаги, води Зоран Радојичић као градоначелник. Рођен је у Лазаревцу, удаљеној општини, махом руралној.

Омражени лик у Београду, Горан Весић, заменик градоначелника, ведри и облачи у Београду. Рођен је у Крушевцу. Он прави разне кич творевине, фонтане, премешта центар града, прави огроман јарбол, сече стабла у Кошутњаку...

Ацо Петровић је помоћник градоначелника. Рођен је у Мрчајевцима.
Пијачни барометар - Упоредите цене са ценама у вашем месту.
Шта ме је навело да ово напишем, Следећа глупа, нерезонска и безобразна изјава вд председника Апиш Га:

Председник где год био мора да буде председник свих грађана. Ваљда да се некоме улиже и покаже свој локал патриотизам у пар реченица испљува Београд и изда погрешну наредбу. Тиме је закључио и обезбедио право да се поново кандидује иако је био само вредан дилетант у досадашњем мандату.

Од 4:00 посматрам зид у авиобици за Београд. Могу да разумем да се наш вд преварио и издао погрешну команду, али појављују се дебили који су ударали за Хрвате. Померимо зид на преко 55%. Да имају 2 грама мозга када уђу и виде да је зид у плусу да не треба пуцати за Хрвате. И померање су у минус доводиле баш те српске јајаре и глупендре.
Ево и хронологије битке:







...итд.

Ne mogu da prihvatim da su Hrvati malo olabavili jer su postigli nekakav dogovor sa vladom.

Апиш Га је у прошлом мандату било изнуђено решење. Како је и сам рекао да не познаје најбоље све механизме игрице али хоће да ради. И би подржан од СНФ-а. Међутим, сада када нам гори под ногама поново бирати приученог председника је сулудо. Ни други кандидати ми нису поуздани. Можда је линијом мањег отпора било "што мене да пљују када има добровољаца које ће да пљују".