Новите промени в ряпата

Day 3,074, 16:02 Published in Bulgaria Greece by Mas que un club

Здрасти на всички.
Предполагам повечето от вас вече са разбрали, че "любимият" ни Плато ни готви серия от големи промени в играта, уж да я съживява и да реанимира икономическият модул.

Ако все още някой не е разбрал, може да прочете тук.

От написаното като изводи следва това:
- Ще има нови 5 ресурса, които ще бъдат добавени. Още не е ясно какво ще се произвежда с тях.
- Ще има нови Ресурсни войни
- ще има сериозна промяна в икономическият модул, изразена в това, че фирмите вече няма да пътуват с вас, а трябва да решите в кой регион да ги поставите и производството на фирмите ще е съобразено с бонуса в региона (тука намирисва на В1 производствената формула, Плато най-после загря, че ряпата беше най-интересна във В1)
- търговското ембарго отново ще играе ключова роля, така че президентите да не се заиграват с този закон, поне засега.
- промяна в данъчната система
- данъци върху валутата, която се вади от КО (тук доста хора ще са недоволни)
- данъци върху медалите, които дават валута (ТП, ФФ и наемнически - тук ще има още по-голямо недоволство)
- промяна върху пътуването в играта (вече я направиха). Няма да се изненадам, ако Путо върне фирмите за билети.

Всичко това ще се случи през следващите 2 месеца, или поне така обещава Плато.

Това на което искам да обърна внимание е задаващите се нови Ресурсни войни! В момента както сме се нацепили на групички и лагери... само нещо такова ни трябваше на главата, но какво да се прави. Да оставим за момент различията си и да помислим над това нещо. Ще е хубаво да се изготви някаква предварителна стратегия по въпроса, а за да стане това ще трябва доста дискусии. Точно затова и пиша тази статия, за да изкажа публично идеята си по въпроса и да се видят и другите мнения по същият въпрос, ако вече има такива.

Моята идея е следната:
Ние сме от тези държави, които са в неизгодна позиция заради малкият брой оригинални региони. Знаем и отлично къде се намираме на картата и кои са ни комшиите. Факт, още няма информация каква ще е новата индустрия и до колко ще е важна тя, но има една индустрия която винаги ще е важна - оръжейната. Затова освен ако новата индустрия не дава някакво огромно стратегическо предимство би било добре да запазим 5/5 оръжейните бонуси в оригиналните ни региони. Това има и своят чисто тактически замисъл. Първо за да бъде максимално ефективна една индустрия тя има нужда от 5/5 бонуса от съответният тип. Второ ние нямаме необходимият брой региони, а всички знаем, че няма голяма полза от това да имаш по 2-3 бонуса от дадена индустрия - производството просто не е рентабилно и икономиката е на никъде! Трето - като се има предвид кои са ни комшиите и че те като нас също нямат много региони в оригиналните си територии, ако ние сложим от новите бонуси в оригиналните си региони веднага се превръщаме в мишена я за гърци, я за роми, я сърби...
Ето разбивка на това кой колко оригинални региона има от комшиите:
Македония - 3
Гърция - 11
Сърбия - 9
Румъния - 10
Турция - 8

Вижда се, че гърците са в най-изгодна позиция, но предният път те фейлнаха в организацията за ресурсните войни (Да живее Козата, който се справи перфектно с нашата организация.)

Какво можем да направим? Ами ако запазим оръжейните бонуси в оригиналните територии, първо гумата вече няма да изкушава толкова много гейците, те най-вероятно този път няма да проспят и да останат без гума. По този начин бонусите ни няма да изкушават комшиите. В същото време имаме чудесни отношения с Пакистан и Индия и знаете от колко време наемаме региони от тях. Можем да говорим с представителите на тези 2 държави, те да наблегнат на новите бонуси. По този начин чрез наем можем да осигурим 3-4 от новите бонуса за новата индустрия! Печелим това, че ще имаме бонуси за една цяла индустрия, за да бъде максимално рентабилна/ефективна тя, 3-4 бонуса от втора индустрия и поне оригиналните ни територии няма да изкушават толкова много враговете ни, което ще ни дава поне известна доза сигурност.

Толкова от мен. Сега чакам да чуя и вашето мнение по въпроса. 🙂