Ambient on/off

Join the new world

 

Секс диета - ТашаМКД

Day 2,032, 05:35 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by TashaMKD

Веќе кога сме кај диетите еве нешто што најдов на нет
Мислам дека е добра диетава

Секс диета, согорете 250 калории за 30 минути

Сензуалниот секс како и исхраната која изобилува со афродизијак може да бидат клучни во борбата со вишокот килограми.

Американскиот модел Кери МекКласки (31) смислила рецепт за слабеење што го нaрекла секс диета. Во својата книга „Ultimate Sex Diet“ истакнува дека ригорозните диети не и помогнале толку колку што и помогнал жешкиот секс – за 6 месеци изгубила 10 килограми.

Таа напишала прецизни упатства како треба да се однесувате за да ви успее диетата. Ова се нејзините совети:

Задоволство наместо откажување

Секс диетата, спротивно на традиционалните диети, го применува задоволството наместо откажувањето и на многу пријатен начин губите килограми. За половина час секс губите од 150 до 250 калории.

Фантазиите ја подобруваат самодовербата

Искористете ја фантазијата како најсилно поттикнувачко средство за слабеење. Фокусирајте се на себе и изградете слика за себе како за сензуална привлечна личност. Тоа ќе делува мотивирачки и ќе ја зголемите самодовербата.

Храна што ги задоволува сите сетила

Кери во својата секс диета вклучила и здрава храна. На менито задолжително се бананите, темното чоколадо и целерот.

Вежбањето ја зајакнува половата сила

Вежбањето ја забрзува циркулацијата и го зголемува ослободувањето на хормонот на среќа во мозокот. Тоа влијае човекот да се чувствува подобро во своја кожа, посилно…

Романтичната вечера подмладува

Подгответе вечера со свеќи и лосос, сос од сенф и спанаќ. Афродизијаците се воедно и здрава храна, што е логично, затоа што здравите луѓе имаат и здрава желба за секс. Омега 3 мастите од лососот го подобруваат расположението. Сенфот го поттикнува метаболизмот и либидото, а спанаќот подмладува.


Ве сака ТашаМКД

 

Comments

TashaMKD
TashaMKD Day 2,032, 05:36

Секс диета - ТашаМКД

http://www.erepublik.com/en/article/-1-2275891/1/20

El Che G
El Che G Day 2,032, 05:38

само секси салата се користи:Оревчиња во мед

TashaMKD
TashaMKD Day 2,032, 05:42

Зашто ????

S H K E L Q I M I
S H K E L Q I M I Day 2,033, 05:16

e zosto de 😛

CobeMakedonski
CobeMakedonski Day 2,032, 05:46

a ne e loso malku podpeceni da bidat orevcinjata 😁)

Angelique.A
Angelique.A Day 2,032, 05:44

Ова веќе ми се допаѓа хахха

CobeMakedonski
CobeMakedonski Day 2,032, 05:48

Tasha ima podora dieta samo keks i seks 🙂
za dorucek 1 keks i 1 seks
za rucek 2keksa i 2 seksa
za vecera 3 keksa i 3 seksa 🙂
ako rezultati ne se dobri namalete keksot a zgolemete seksot 🙂 😃

El Che G
El Che G Day 2,032, 11:09

ете како се прави грешка во страрт!

CobeMakedonski
CobeMakedonski Day 2,032, 11:59

hahahah zosto 😃 nema greska 🙂

El Che G
El Che G Day 2,032, 12:38

на сабјле:2 кекса,еен секс
за ручек:1 кекс,2 секса
за вечера:3 секса
ако диетата не дав резѕлтат,САМО ЗГОЛЕМИ ЈА ВЕЧЕРАТА

Strastniot
Strastniot Day 2,032, 05:52

Секс диета, согорете 250 калории за 30 минути... хмммм....

xajlender
xajlender Day 2,032, 05:53

Poveke seks nema da dade dobri rezultati,... ama poveke DOBAR seks e toa e receptot za se. A dobar seks( ne samo zezok) e cela filozofija:).
Znaci poentata e poveke seks , no trudete se da e DOBAR.

Volk No1
Volk No1 Day 2,032, 05:56

Ova e moja dieta 🙂)o7

mandanata
mandanata Day 2,032, 05:56

😁)

viljus1
viljus1 Day 2,032, 06:14

mandarince,jagotce,orevcina pa mozi i ponekoja visna,
15 min mazenje,2 sati pauza so lesna hrana 😁))))))))))))))))))))))))

Bojan Koloren
Bojan Koloren Day 2,032, 06:46

odlicna edukativna statija
bravo

partalkoo
partalkoo Day 2,032, 06:52

Jas sum za drugata dieta od CobeMakedonski KEKS I SEKS.... ....na krajot rezultatot e ANOREKSICEN SEKS poradi KEKS....Hhehehe

Zukomk
Zukomk Day 2,032, 10:32

баш ме интересира колку пати на ден се дупела : )

Wendy Power
Wendy Power Day 2,032, 10:36

hahahahaha 🙂

Wendy Power
Wendy Power Day 2,032, 10:37

🙂

GoodBeer
GoodBeer Day 2,032, 10:52

Ova od iskustvo ili ?

VardarEgejPirinMacedonia
VardarEgejPirinMacedonia Day 2,032, 11:05

mnogu imam da pisuvam i da zboram na ovaa tema, no neskam da ispadnam vulgaren

BogNaVojnata
BogNaVojnata Day 2,032, 11:12

Подобра диета здравје 🙂

krismaster7
krismaster7 Day 2,032, 14:41

јадете кекс и имајте секс во сооднос 1:2 ... 3 пати на ден, ќе бидете задоволни. Видливи резултати по само 1 недела од започнувањето на диетата. 😃

sto kila bazuki
sto kila bazuki Day 2,032, 19:40

Ако чујат нашиве македонки за ова па Македонија ќе има бејби-бум 😃

Stoica vasev
Stoica vasev Day 2,033, 06:26

Eden ama vreden i sekoj den po moznost navecer...10♥J♥Q♥K♥A♥ kenta flesh...

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.