Ambient on/off

Join the new world

 

еЕдукација!

Day 1,883, 13:15 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Bokovski

- Како се бакнуваат хороскопските знаци
Ова е нешто што треба сите да го знаат и да го применат во реалниот живот, затоа читајте пажливо!
-Страствен бакнеж очекувајте од Овенот
Огнениот, силен и динамичен Овен обожува прослави и страсвени бакнежи во забавните ноќи. Полн со енергија, неговиот бакнеж е секогаш импулсивен и страствен, како огномет.

-Бикот внимателно го планира празничното бакнување
Сензуалниот и храбар Бик не го интересира кој ќе биде на забавата, туку со кого ќе може да се бакнува под блескавиот огномет. Бавни бакнежи и шампањ за него е идеална вечер.

-Од Близнаците очекувајте возбуда
Интересни, незаситни и шармантни, Близнаците ги сакаат забавите и запознавањето на нови луѓе. Нивните бакнежи се како и сексот, возбуда насекаде.

-Ракот не е за гламурозни забави
Ракот е домашен тип и не го интересираат гламурозните забави со многу луѓе. Нема да пропушти романтична домашна вечера исполнета со топли и сензуални бакнежи.

-Романтиката и страста го одбележуваат бакнежот на Лавот
Огнен и динамичен, Лавот ги обожува забавите. Секогаш ќе се погрижи да има некој покрај себе, а романтичниот и страствен бакнеж е неговото најголемо оружје.

-За Девицата бакнежот мора да биде совршен
Педантна, организирана и пресметана, Девицата ништо не и препушта на случајноста. Бакнежот за неа е нешто совршено испланирано, но за кое ќе се погрижи да биде целосно уживање.

-Вагата има страствен и романтичен бакнеж
Романтичната Вага не е за големи прослави. Таа би избрала мирна семејна атмосфера во кругот на најблиските пријатели. Сака бакнежот да го памети до крајот на годината, затоа нивниот бакнеж е страствен, романтичен и нежен.

-Од Скорпиите очекувајте забавен бакнеж
Само еден збор може да се користи за било која Скорпија, во било кое време, а тоа е страст. Тие се најстраствени знаци и тоа баш во се. Празниците за нив значат задолжително добра забава. Страствен и истовремено романтичен бакнеж кој долго се памти.

-Стрелецот секогаш сака повеќе
Стрелецот е многу незаситен. Тој секогаш сака повеќе. Дури ни најдобрата и најпознатата забава нема да го задоволи неговиот вкус. Исто така е незаситен кога се во прашање ноќните бакнежи. Кога Стрелецот ќе ве бакне, тоа нема да биде краток бакнеж. Очекувајте бакнежи до доцна во ноќта.

-Јарецот бакнува елегантно и секси
Јарецот е познат по тоа што во се е традиционален, па така и кога е во прашање бакнувањето. За него нема вистински бакнеж ако тој не го бакне партнерот точно на полноќ. Јаецот не е романтичен, но неговиот бакнеж е секогаш префинет, елегантен и секси.

-Водолијата сака да создаде своја традиција
Водолијата е по малку ексцентрична и притајна, па очекувајте и таква забава, за празниците. Нејзиниот новогодишен бакеж ќе биде мал предизвик за партнерот. Не сака традиционални правила туку сака да создаде свои ритуали. Ако се одлучи за бакнеж, тој ќе биде изненадувачки и страствен.

-Романтичните Риби живеат за бакнеж кој се памети
Таинствените и помалку љубоморните Риби, едвај ги чекаат празниците. Внимателно се подговтвуваат за тие денови и ништо не сакаат да препуштат на случајност, па така ни бакнежот со партнерот. Секогаш ќе имаат подготвен партнер, со кој ќе разменат нежности.

 

Comments

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD Day 1,883, 16:04

Interesna statija

o7

Pa druzhe moram da ti priznaam deka se shto pishuva za Oven se e tochno i vo se sum se prepoznal.

Abre Oven i se e mozhno ))))

Hail Aries odnosno neli Oven )))))

Jas na tvojot vesnik mu staviv sub 5 i te molam ako ne te mrzi stavi po eden sub i na mojot vesnik:

http://www.erepublik.com/en/newspaper/jedi-order-284547/1

Pozdrav

Bokovski
Bokovski Day 1,883, 18:22

фала друже иде суб одма!!

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.