Ambient on/off

Join the new world

 

=Последен политички претседателски збор еВмро-Дпмне=

Day 1,876, 16:20 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by MacedonianKvoda Karan Ajga

Здраво МАКЕДОНИЈО.

Пред се да ве поздравам,нека ви е среќна новата година и многу успеси на животен план.

Да преминеме на главното.
Како сегашен претседател на еВмро Дпмне сакам да кажам збор,два.

Мило ми беше за досегашната заедничка соработка,првиот пат откако се кандирав искочив со некој замислени дејности кој сакав да ги спроведам и се обидов да ги реализирам,така и се случи.Започна подршка за новите играчи членови на партијата со што членството почна да расте.Освен тоа што они потпомогнаа со членство ние им обезбедувавме потпора од храна и тенкови каде за 2 месеци потрошени се скоро 90 голд.
Поминаа 2 месеци покрај мене застанаа доста играчи од нашата партија кој придонесоа и ако не беа они целата реализација немаше да биде целосна.
Самата партија стана поинаква и дојде до една меѓусебна блискост...доста играчи и ги запознав во РЛ и се навистина одлични момци.

Секако се надевам дека сите членови се задоволни за овие безмалце 2 месеци поминати,донесени 140 члена и од 5-то рангирана партија доведена на 2-ро.
Сега ќе ве поздравам сите,останувам тука секако како и од првиот ден на овој еСвет.
Се надевам дека работите ке продолжат со исто темпо па и подобро.
Секој успех е заеднички нека ве следи успех во еСветот како и во РЛ.

Вашиот:
MacedonianKvoda=Последен политички претседателски збор еВмро-Дпмне=
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2190413/1/20

 

Comments

Mr.Santino
Mr.Santino Day 1,876, 16:37

da ne bev jas,veruvam deka ke ja krenese...se falis so tugi pari i se ostanato...do koga ke trae edna tradicija vo partijata se edni isti lica da ja rakovodat...i do koga se edni isti kongresmeni ke bida,do koga clenovite ke gi koristite kako obicna glasacka figura?
ZA TOA LI SE BOREV JAS?
ZA DA PLUKATE PO SITE ONIE KOI JA CENAT I POCITUVAAT PARTIJATA I IMETO SVETO OD RL?

Cosworth 99
Cosworth 99 Day 1,876, 17:04

Mr.Santino ne go drvi be covek ... Daj ne se vnesuvaj tolku i ne tropaj gluposti. Ti ke si naprael podobro da bide. Ako si znael shto ne si se kandidiral porano a ne sega mi gatash tuka ... KVoda kolku vlozil za partijata ti ni samiot ne si svesen zatoa aj gitla i ne drdori tuka gluposti .

MacedonianKVoda ZA PRETSEDATEL !!!

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Day 1,876, 17:04

Туѓи пари ?
Само првиот месец потрошив 50 голд од кој 12 беа лично мои..
Те молам без недолични коментари во врска со статијата..
Секој има право на глас,кандидирај се,победи,докажи.
Поздрав.


о7

S P L I N T E R
S P L I N T E R Day 1,876, 17:08

o7

Mr.Santino
Mr.Santino Day 1,876, 17:16

Kvoda jas da ne bev nemase da bides precedatel...mn dobro se sekjavam kako barase poddrska od mene i use od 2 drugi clenovi na partijata koi bevme togas po istaknati vo nea...jas prv te poddrziv i jas donesov sam okolu 70 novi clenovi so do deneska ne gi spomnav, da ne kazam kolku pari dadov za da gi donesam site tie i kolku sl vreme potrosiv...TIE SO NE ZNAAT KOLKU DOPRINESOV ZA PARTIJATA NEKA NE TRESAT GLUPOSTI!!!!!!!!!

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Day 1,876, 17:22

Аххххх..
Добро добро ...

Sarafov Vojvoda
Sarafov Vojvoda Day 1,876, 18:03

Има цел Ljumfer да го донесам и да ви направи ПТО. После тоа доживотен претседател ќе поставиме.

BogNaVojnata
BogNaVojnata Day 1,876, 18:32

o7

SoldierMKD007
SoldierMKD007 Day 1,877, 01:24

o7

Red Tornado
Red Tornado Day 1,877, 01:40

o7

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Day 1,877, 02:01

Не дека имам нешто против тебе,но зошто не кажуваш дека оние кои добиле конгресменски места и оние кои сакаат доброволно ти донираат голд за поделбите ?
пс беше одличен. о7 !

erolloka
erolloka Day 1,877, 02:38

Luge ne se katajte VMRO-DPMNE e . . .
Treba da se boreme da stane prava . . .

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Day 1,877, 04:03

Aexil Kong Junior
Тоа е за добро на партијата сите се согласија,додека други спијат некој работеше за партијата,ние кој сме во кругот и кој го спроведовме тоа си знаеме...
Сигурно нема јас и уште 3/4 луге да трошиме 90 голд од нас....а и нема потреба да се дискутира на таа тема и што да се објаснувам.
Имам и на кој сум пракал и што сум потрошил и колку сум примил донации и колку + од мене лично сум дал.....20 голд.
Нмв крај не ви се наога 😉

angky
angky Day 1,877, 04:56

Have eIndo best player on your mind
paste his/her link on:

http://www.erepublik.com/en/article/-2189926/1/20

== shout ==

mkdfighter97
mkdfighter97 Day 1,877, 09:13

Sekoja cest brat najdobar pretsedatel na partija vo celiot moj ezivot 🙂

Mr.Santino
Mr.Santino Day 1,877, 12:55

gi koristite igracive samo da glasaat i da dremat...do koga se edni idsti ke bidat kongresmeni i precedateli na partija...sramota e ova bre..kako SDSM vo RL ste!

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Day 1,877, 13:28

Сантино гледаш ли дека си досаден ..
Дете дете..

Alphonso Gabriel
Alphonso Gabriel Day 1,878, 07:34

o7

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.