Ambient on/off

Join the new world

 

БејбиБум - Да или Не ?!

Day 1,845, 18:19 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by NlKoLa MaCeDoN

Вечерва нашиот еТатко излезе со статија и праша дали сакате нов БејбиБум?

БејбиБум секогаш ама баш СЕКОГАШ е добредојден. Но, дали сме спремни за нов БејбиБум? Моментално ситуацијава во играва е малце сложена за новите играчи! Не малце, туку малце повеќе! 🙂

Сложено е и тешко е, затоа што нема никаква економија!
За едно ебебе да почне да функционира потребно е секој ден да пука барем за Дневна Наредба, со што ќе добие базука и чоколадо, па понатаму ќе може да брка БХ медали кој остана единствениот начин во играва за заработка! Сакале прифатете или не, реалноста е таа.

Но за да испука за ДО потребни се 7-8 Q7 тенкови и околу 700-800 здравје.
Што во превод значи околу 200МКД дневно.
Моментална плата на пазарот е 18МКД. НЕМА НИ ЗА ЛЕБ! Од каде ќе најде уште 150-170 МКД за тенкови ??

Ако мислите да правиме БејбиБум, препорачувам претходно да се направат ОГРОМНИ ДОНАЦИИ што би биле складирани во некој од магацините на постабилните играчи и кога би направиле БејбиБум би ги пречекале новите еБебиња со полни раце тенкови и храна. Исто така Министерството за Образование (ако постои уште) ОДМА АМА ОДМА да се заангажира и да изготви 2-3 туторијали за новите бебиња. За да можат полесно да се прилагодат на играта.

Друга работа во играва моментално има многу играчи во Прва и Втора Дивизија, што буквално немаат ни денар, ни тенк, ни леб. Па подобро е да се погрижиме тие да ПОРАСНАТ, одколку да внесуваме нови луѓе кои брзо би се откажале од играва поради тоа што немаат пари ни за леб ни за оружје за пукање па одма им станува досадна.

Ова е мое мислење и мој предлог.
Доколку не ви се свиѓа не мора да го прифатите и да ме тролате!

П.С. sarmetina статијава во никој случај не е напишана против тебе! Да не се разбериме погрешно. 🙂

Поздрав,
NlKoLa MaCeDoN

 

Comments

NlKoLa MaCeDoN
NlKoLa MaCeDoN Day 1,845, 18:21

БејбиБум - Да или Не ?!
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2171926/1/20

- ШАУТ -

Scorpion mkd
Scorpion mkd Day 1,845, 18:22

прФ!
да!

KocoskiMKD
KocoskiMKD Day 1,845, 18:24

И тоа како би било добро o/

SaJrUs
SaJrUs Day 1,845, 18:37

ja 5 dolari sum dal ako treba uste 5 ke dadam za Makedonija...

stefanpanev
stefanpanev Day 1,846, 04:11

v+s+ shout mnogu dobra zamisla se nadevam ke uspee posto tinja sme so pari a magacin prazen

Draknar
Draknar Day 1,846, 05:15

да

eFlanga
eFlanga Day 1,846, 05:57

ja bi se zalagal da dadam food tenkovi imam nesto 1000-2000 q7 tenka i nesto food 😉

Pisco Sour
Pisco Sour Day 1,846, 07:24

v

Stole Lazarov
Stole Lazarov Day 1,846, 09:16

E aj pa NE

sarmetina
sarmetina Day 1,846, 09:20

Секој играч од 1 и 2 дивизија може кога било да ми се обрати за храна па и по некој тенк

NlKoLa MaCeDoN
NlKoLa MaCeDoN Day 1,846, 09:23

sarmetina ne mozis se sam brate.. muabetov mi e opsto za site postari i poiskusni igraci.. malce da obrnat vnimanie na pomladokot.. : )

efiljo II
efiljo II Day 1,846, 10:08

Epa zatoa postoi Baby Squad edinicata ama veke nikoj ne vlozuva vo nea za zal.
Do pred 2 nedeli se delese sekoj den po nekoj tenk ama presusija. Nikoj neke veke da donira za mladite so se tamu so isklucok na poedinci koi od vreme na vreme davaat po nesto i toa voglavno clenovi na istata edinica. Za hrana ima za delenje samo neophodni se tenkovi.
Barem da ima po 3q7 ili 5q6 dnevno da se delat na igraci do 30 lvl kako so bese do pred nekoe vreme

efiljo II
efiljo II Day 1,846, 10:11

Ako ima zainteresirani donatori na tenkovi slobodno neka doniraat kaj mene ili kaj MorpheusMK so toa sto vo poraka ke pisete kakov kvalitet e donacijata i kolku parcinja. Do sega kako najgolemi donatori se javija:
1. Postari clenovi na Baby Squad
2. Edinicata ARM TIGRI
3. Partiite: Republikanska i EVMRO
4. Tolku
Bi gi zamolil partiite i Edinicite so imaat odvisok tenkovi da gi dadat za emladinata na nasata eMakedonija
o7

NlKoLa MaCeDoN
NlKoLa MaCeDoN Day 1,846, 10:18

ima ima.. poedinci imaat mnogu tenkovi.. ama znaat samo da mrcat po shouti.. i da gledaat samo za niv..
a koga ke imame bitki gleas pisat site.. vagajte zimnicite vagajte ova vagajte ona..

efiljo II
efiljo II Day 1,846, 10:25

Уште нешто да додадам
Како основач на единицата и Командир Ел Че има најмногу донирано да не се заборави.
Единицата немаше да опстане без него, а и без донации од други како што наведов погоре. Секоја чест на сите тие што донираа до сега и се надевам на нивна подршка и во иднина, но сепак и они не можат за стално си имаат и свои членови на кои им треба помош.
Затоа апелирам до сите единици, политички партии и поединци нека донираат во таа единица за да имаме јаки борци за во иднина!!!

NlKoLa MaCeDoN
NlKoLa MaCeDoN Day 1,846, 10:28

da da brat.. znam za toa..
statijava ne mi e voopsto protiv nekogo.. citso onaka moe razmisluvanje.. nikogo ne sakam ni da navredam.. ni pa da obvinam... 🙂

Tolepasa
Tolepasa Day 1,846, 10:35

NE

Obedineti MK HuliGaNI
Obedineti MK HuliGaNI Day 1,846, 10:55

efiljol || +1

BoboBTMK
BoboBTMK Day 1,846, 11:01

Pouba idea amin 🙂 jas lvlirav do 20 vo eden den i sjebav bagi pari tek posle svativ sho treba da prajs ustvari 🙂

Fanatik Skopje
Fanatik Skopje Day 1,846, 11:59

Не
За кур не ја бива играва
Само со пари да ги пуните романците

Makedonski Akaunt
Makedonski Akaunt Day 1,846, 12:37

Ne bi trebalo, igrava poleka se unistuva
Samo kje se brukate na televizija...

NemamNik
NemamNik Day 1,846, 12:41

Не

Bojan Koloren
Bojan Koloren Day 1,847, 03:07

jas sum od baby squad vo periodot koga bev pomal lvl dobro doagjase pomosta od edinicata i soveti i se...
ne e samo da se napravi baby boom nego i da se raboti malce na chatot da tamu se desava vistinskoto druzenje dobro bi bilo da se bara od plato da se napravi ingame chat megju igraci (ne poraki i shoutovi nego chat chat) toa dosta bi pomognalo

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.