Ambient on/off

Join the new world

 

=Поделби еВмро-Дпмне * Поинаков почеток=

Day 1,826, 05:27 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by MacedonianKvoda Karan Ajga


Здраво на сите членови на еВмро Дпмне,останати неутрални и играчи во останатите партии.


Пред се сакам да се заблагодарам на оние кој со мене вложуваат максимален придонес за реализација кон замисленото односно враќање на партијата како што некогаш беше.
Мило ми е што соработувам со вас иако сум само 4 дена претседател на партијата можам да кажам дека се чуствува внатрешната активност и вашиот целокупен придонес,благодарение на тоа има и резултати за краток временски период,се надевам така ке биде и на самиот конгрес.

=ИНФО ЗА ПОДЕЛБА НА ИГРАЧИТЕ ПОД 30 ЛЕВЕЛ=
СЕ ШТО ТРЕБА Е ДА СТАНЕТЕ НАШ ЧЛЕН
Линк за зачленување:

http://www.erepublik.com/en/party/evmro-dpmne-3563/1


Играчите под 30 левел ке добиваат секој 3-ти ден :

3 weapons Q7


3 weapons Q6


500 energyЗА ОНИЕ КОЈ СЕ НАД 30 ЛЕВЕЛ СЛЕДУВА 1.000 ЗДРАВЈЕ ( 100 ФФ )

Со оглед на тоа што станува збор за поголема бројка на членство секој ке биде задолжен да ми испрати порака со натпис : ПОДЕЛБА
Со што наведените работи ке му бидат испратени од моја страна и ке бидат евидентирани,после 3 дена истиот играч ке може повторно да прими донација со испраќање на порака.

Секој е добро дојден !

ЗА ШАУТ :
=Поделби еВмро-Дпмне * Поинаков почеток=
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2159970/1/20eVMRO - DPMNE
Party President:

MacedonianKvoda
 

Comments

diego delavega
diego delavega Day 1,826, 05:40

v+sub old shout

Dark Fighter XxX
Dark Fighter XxX Day 1,826, 06:01

v12 s 1936 shout

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Day 1,826, 06:10

sematika
гледам од дамна имаш некој проблем

Не би го нарекол јас тоа плаќање туку потпомагање,ние барем помагаме а такви како тебе зборат само.

Pejoski WarMaster
Pejoski WarMaster Day 1,826, 06:14

o7

stormce
stormce Day 1,826, 07:20

o7

Kumulonimbus555
Kumulonimbus555 Day 1,826, 07:52

o7

Nikola Gruevski Makedonec
Nikola Gruevski Makedonec Day 1,826, 08:18

o7

Talevsky
Talevsky Day 1,826, 08:43

o7

Petar 3 makedonski
Petar 3 makedonski Day 1,826, 09:19

v 24 s 1937 pomagaj 🙂

Money Rules the World
Money Rules the World Day 1,826, 09:56

o7

Macedonian Bomberman
Macedonian Bomberman Day 1,826, 10:06

sematika a si mi dobar? kvoda ostaj go be sto se zamaras ziti sve 😃
inace sematika ako ne si znael kvoda gi krsi zakonite na erepublik, ako ne znaes sto znaci toa togas nemas pravo na zbor 😃 fala na razbiranje 😘
i inace ja kolku sto znam kvoda nema nikogo potkupeno 😃

Pesho Gigi
Pesho Gigi Day 1,826, 10:51

v+sub old shout

SoldierMKD007
SoldierMKD007 Day 1,826, 11:15

o7

Bojana Georgievska
Bojana Georgievska Day 1,826, 11:58

o7
Bravo za MacedonianKvoda

Martin.Blazevski
Martin.Blazevski Day 1,826, 12:09

v-35 s-1943

Error504
Error504 Day 1,826, 19:50

s1945+v44

Aquilamk
Aquilamk Day 1,827, 09:29

abe 1 godina sum vo ova partija i ni eden precedatel ne me kandidira za kongresmen,

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Day 1,827, 10:07

Aquilamk
ти пишав,ке се договориме 🙂
o7

Kumulonimbus555
Kumulonimbus555 Day 1,827, 10:11

@Aquilamk ako ne si za goldot shto ke go dobiesh od medalo pisi mu na Kvoda daj mu go nemu ke vrshime podelbi zaedno pa fala bogu i ke bideme sorabotnici vo congres sekako ako ne izglasat

MeCheemkd
MeCheemkd Day 1,827, 10:23

vancho ne e problem goldot i mene ne mi e za goldot od medalot eve ja davam ne 5 tuku 10 gold za podelbi ! golot ne mi e biten ali dremam po cel den na erep pa mozebi ke sum od nekoja pomos o7

GerazMKD
GerazMKD Day 1,827, 12:17

v-54 + s 1949

Mr.Santino
Mr.Santino Day 1,828, 01:55

o7

Jurukov
Jurukov Day 1,828, 02:05

o7

Alorkokombi
Alorkokombi Day 1,828, 02:46

o7 dobra akcija
samo da se pazi da ne ide taa oprema kaj multashi 😃

Talevsky
Talevsky Day 1,828, 04:37

o7

pikado8
pikado8 Day 1,829, 08:34

o7 davaj brateee

AFc.mkD
AFc.mkD Day 1,834, 12:43

o7

Viktor Cavle
Viktor Cavle Day 1,838, 05:15

V73 sub 1939

MKD Andrej
MKD Andrej Day 1,840, 11:28

v+sub+shout

PER00
PER00 Day 1,840, 17:11

v78 sub1941

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.