Ambient on/off

Join the new world

 

Собирка на тигрите со пријателите (Без цензура)

Day 1,816, 14:43 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by thekoki

По наредба на командантот на Тигрите, се одржа собирка на Тигрите и нивните пријатели!
Испоровоциран од шпекулациите низ еМакедонија, дека Тигрите не пиеле ракија.
Во пререкрасниот и топол амбиент во Меана Керпич се собраа 10-тина тигри и нивните пријатели испија 2 литри ракија (тоа е најважното)и многу вино и пиво.
Само колку да ви дадам една информација Трте е доен со ракија место со млеко.
Дете од Кавадарци.
Јас ќе бидам зет кавадаречки, се зависи од Ацежути ако ми ја даде другарка му.
Има некоја поврзаност:)

Доста зборувам да ви пуштам некоја слика!!!
Иако од гледање не се доловува атмосферата ТРЕБА ДА СЕ ПОЧУСТВУВА!!!
Поради ненаситноста на алхохол и по предлог на Ацежути се пофали дека во Балет имал другарки …
Па реши да мести нешто !!!
Фала Аце кум ќе те правам.
Се извинувам што каснам со статијава ама се трезнев еден ден 😁)

се гледа ме во наредна собиранка...

 

Comments

thekoki
thekoki Day 1,816, 14:44

Собирка на тигрите со пријателите (Без цензура)
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2154283/1/20
Шоут и Воте!

ApocalipseMNA
ApocalipseMNA Day 1,816, 14:46

o/

TashaMKD
TashaMKD Day 1,816, 14:46

o7

TRTE T
TRTE T Day 1,816, 14:47

о7


НО КОМЕНТ!
🙂

о7

Angelique.A
Angelique.A Day 1,816, 14:47

Ja ima Alis, ima vote : )

Aleksandra Dimanovska
Aleksandra Dimanovska Day 1,816, 14:48

za ova e zadolzena tashaMKD i ne trebalo da i ja zemes rabotata. i stavi imijna

kokan p
kokan p Day 1,816, 14:48

o7
ps 2 kila rakija sam pijam

Palavec
Palavec Day 1,816, 14:48

Сум ти го давал ММ медал бе ооооооооооооооооо!!!!

thekoki
thekoki Day 1,816, 14:51

c c c
koj bil kje si gi znae iminjata 😛

imav pred toa MM xD

Palavec
Palavec Day 1,816, 14:52

Не лжи бе ја ти го дадов 😛

Иначе треба да се напраи петиција аце жути да си го смени никот у ЛИТРО СО ЛИТРО!

Jurukov
Jurukov Day 1,816, 14:53

o7

Wendy Power
Wendy Power Day 1,816, 14:54

\o/

Aleksandra Dimanovska
Aleksandra Dimanovska Day 1,816, 14:55

statijata e za da vidat tie so nebile

Princess Emily
Princess Emily Day 1,816, 14:55

♥ Aliss ♥

aLekSfRigo
aLekSfRigo Day 1,816, 14:58

o/

Kate N
Kate N Day 1,816, 15:04

awwww ♥ xD

AsT89
AsT89 Day 1,816, 15:12

o7

Felllix
Felllix Day 1,816, 15:19

o/

B a z e
B a z e Day 1,816, 15:25

AceZuti na site sobiranki litar so litar pred nego 🙂

pozdrav tigrista o7

ivan.sk
ivan.sk Day 1,816, 15:26

me ima mene ima vote xD

Ghost of Styx
Ghost of Styx Day 1,816, 15:27

Иначе треба да се напраи петиција аце жути да си го смени никот у ЛИТРО СО ЛИТРО! +1 🙂🙂 jako nema sto

Inace dobra slika poslednava avatar so Tag si nosam 🙂🙂🙂

Imav avatar sea i tag mi najdoa i spremen sum za na chat za pukanje 🙂

Inace Tasha nesto ni se naljutila i nebese 🙂🙂 i zatoa nema logika ona sliki da pusta koga ne bila

DevilsBreed
DevilsBreed Day 1,816, 15:27

go cekam kpakep4e da zapocne : D

vojislavp
vojislavp Day 1,816, 15:38

i pivce bide tigar............???
ima spion od DBK
ima vote a bogami i sub

Kpakep4e
Kpakep4e Day 1,816, 15:40

a♥w♥w♥w♥w♥w♥w♥w♥w♥w♥w♥ xD

TheTrooper69
TheTrooper69 Day 1,816, 15:43

супер, продолжете вака, само следниот пат нека има цицки па макар и мушки!

п.с. да викневте идевме со муш ми сигурно.

thekoki
thekoki Day 1,816, 15:44

imam mnogu FP inace kje stavev i takvi sliki... xD

SaJrUs
SaJrUs Day 1,816, 15:49

Vance voda moze da mu nosi na Pivo vo sobirankite...

ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER
ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER Day 1,816, 15:54

o7

TashaMKD
TashaMKD Day 1,816, 16:33

@acezuti Na nikogo ne sum luta... nemozev da dojdam....

SaJrUs
SaJrUs Day 1,816, 16:40

aj ne lazi sega, da ne objasnuva Ace na siroko u tri komentara pisi ti zosto si luta 😛

mandanata
mandanata Day 1,816, 17:11

ova pivo sekade se supuva

Mr Coder
Mr Coder Day 1,816, 17:14

o7

thedragon
thedragon Day 1,816, 17:36

Има thedragon има Vote
о7

Marcypan
Marcypan Day 1,816, 17:50

07

El Che G
El Che G Day 1,816, 18:06

o/

Taso Legenda
Taso Legenda Day 1,816, 19:04

Taka e Tigrista 🙂

o7

GoodBeer
GoodBeer Day 1,816, 21:08

Кај е којоти ? п.с најубав сум : )

Palavec
Palavec Day 1,816, 22:55

ima spion od DBK +10000000000

Мора малце бе, да контролираме шо се дешаа по единициве....

DacMKD
DacMKD Day 1,816, 23:34

o7

Aliss Wonder
Aliss Wonder Day 1,817, 00:46

sakam pak, sakam pak !!!!!

p.s. Trte ete uste kandidati i kandidatki za narednata sobiranka, dopisi gi tam u spisokot za nareden put 😃

Aliss Wonder
Aliss Wonder Day 1,817, 00:48

Angelique.A Emily Tasha 😘😘😘😘

BlackMK
BlackMK Day 1,817, 00:50

Требало да го ставите тој Пацерот до АцеЈелоу да седи
Нека се објаснуваат малку xD

ПС Криво ми е што не дојдов и јас ама здравје нареден пат ако не сум на работа пак xD

Have No Fear The End Is Near
Have No Fear The End Is Near Day 1,817, 00:58

o7

ThracianWarrior
ThracianWarrior Day 1,817, 01:37

момиченцето на седмата снимка...влюбен съм

mac3donia
mac3donia Day 1,817, 02:02

kate kako te dupchat ..... hahahahahaha xD xD xD


ti si znaes za sto xD

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 1,817, 02:12

TheKoki им се пушта на сите! : )

Жути пази му се : )

thekoki
thekoki Day 1,817, 02:15

i da vi e krivo 😁
Aminta idi ti admiral neka ti mesti devojki 😛

i jas ne ocekuvav deka vakvi drugarki kje ima zuti 😉

Stev4o
Stev4o Day 1,817, 02:27

Огромен Воут

о/ о/ о/

MikiArhangel
MikiArhangel Day 1,817, 03:18

Има Жика има воут

Stef40
Stef40 Day 1,817, 03:43

o7

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.