Ambient on/off

Join the new world

 

Промена од КОРЕН!!!

Day 1,759, 17:28 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by BlackMKОтпор!!!!
Браво Македонче, од секогаш сме знаеле да даваме отпор на се и ништо да не ни е по мерак.
Создадени за мрчење, секогаш вината ја бараме во другиот додека индивидуално не превземаме никаква иницијатива за промена.
Промена треба да се направи за да престанете да кукате секој мандат
Промена треба да се направи и тоа од корен.

Наредни избори пак гласајте ги и после пак 30 дена кукајте како не ви чинат,
Освести се Македонче, време е за промена.
Промена од Корен!!!!За ШауТ:

Промена од КОРЕН!!!
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2120235/1/20

 

Comments

Eddi Purasevic
Eddi Purasevic Day 1,759, 17:30

Zivotot e surov

Bobi The Macedonian
Bobi The Macedonian Day 1,759, 17:31

jas glasav za drug kandidat i imam pravo da mrcam
mada do vcera so site napori ja podrzuvav rabotata na ovaa vlada
ama se ispostavi deka petko ne go bivalo za nisto

AsT89
AsT89 Day 1,759, 17:32

Сите мислат за променување на светот . но никој не мисли да се промени себеси

BlackMK
BlackMK Day 1,759, 17:32

Стојам од страна и посматрам и во ништо повеќе не верувам xD

dimzaaa
dimzaaa Day 1,759, 17:32

МАГАРИЦИ БРЕ!

BlackMK
BlackMK Day 1,759, 17:33

Ast89 Got My Point xD

TheTrooper69
TheTrooper69 Day 1,759, 17:33

А А ААААААААЛИ АМЕТТТТИ

El Che G
El Che G Day 1,759, 17:43

тоа се вика РЕВОЛУЦИЈА
ама што се разбираат црнците од тоа

AsT89
AsT89 Day 1,759, 17:45

crncite odma REVOLT mavaat . namesto da mavnat edna REVOLUCIJA o/

BlackMK
BlackMK Day 1,759, 17:49

Од толку отворена тема за дискусија вие за Црнците се фативте.
Расисти, сеа репорти ќе јадете сите xD

B a z e
B a z e Day 1,759, 18:46

i od mene report

dDejan
dDejan Day 1,759, 18:57

Промена од квадратен корен

SaJrUs
SaJrUs Day 1,759, 20:59

e da beeeeeee xD

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 1,759, 21:17

Цреп ако па не се кандидираш за ЦП, џабе тука статија си пишал

Поарно напиши статија у стило на твојот батка црнец кој имал сон, и прераскажи ни го твојот сон + кандидирај се за ЦП

Bubo.
Bubo. Day 1,759, 21:22

Сите блек да ве направи сите да сте црни!

BlackMK
BlackMK Day 1,759, 21:28

Персеј брат, јас сонот сакав да го исполнам, и до денес немаше да ни има рамни во играва ако се случеше тоа.
Сепак народот тогаш одлучи дека не сум добар за Црепедник па после тоа се повлеков тотално од политика.

Подетално имав објаснето во мојата кандидатура тогаш ако се сеќаваш

[BlackMK] Претседателска Кандидатура
http://www.erepublik.com/en/article/-blackmk-1-1998404/1/20

P.S. Бубо Уште те планирам за МоД xD

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 1,759, 21:29

why so serious?! -.-

BlackMK
BlackMK Day 1,759, 21:31

Аминта не тролај него ајде да се збереме стара багра и да се вратиме у политика малку, да ја оправиме државава xD

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 1,759, 21:31

цреп не изгуби тогаш, те утепаа

затоа ќе одеш па сега не ме нервира

бива те

BlackMK
BlackMK Day 1,759, 21:35

Народот одлучува Персеј, а народот вика Црнец со средно не го бива за Црепедник 🙂

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 1,759, 21:39

абе кој ти беше противкандидат брат, ај не зафркавај

не е тоа пораз за мене, а ти шо сакаш мисли си

ќе ме натераш да се вратам во политика , да превземам некоја партија за да те кандидирам за ЦП без да знаеш

BlackMK
BlackMK Day 1,759, 21:42

ХАхаххахаха Ќе направам како Даркан, ќе излезам од партија 🙂

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 1,759, 22:51

e da
toa crnec ke ti napravi

smekerot
smekerot Day 1,759, 22:56

o7

Crawlerz
Crawlerz Day 1,759, 23:30

Martin Luther King him self! Или тој ти ја имат напишано статијава!

ДАЈТЕ МУ ВЛАСТ НА ЦРНЦИТЕ ВО еМАКEДОНИЈА!!!!

BugsMoney
BugsMoney Day 1,759, 23:51

Време е за Промена!

о7

TRTE T
TRTE T Day 1,760, 00:09

о7

4a4arA
4a4arA Day 1,760, 02:21

ЦРЕША СЕ ОД КОРЕН КОРНЕШЕЕЕЕ

SaJrUs
SaJrUs Day 1,760, 07:28

@4a4arA

брат нели ти е криво што ти пишуваш нон стоп со големи букви а ЗОКИ е популарен заради тоа xD

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Day 1,760, 07:33

Ме викаат Мони.

JaneDjani
JaneDjani Day 1,760, 07:34

Ne be kakva promena, top e. Vaka ima trollanje i seir pukanje. Bez toa ebati igrata.

RomantichaR
RomantichaR Day 1,760, 07:35

немој да се кандидираш ние не сакаме циган прецедник...

United Macedonians
United Macedonians Day 1,760, 07:37

o7

Nikola Macedon
Nikola Macedon Day 1,760, 07:42

една работа требит да си ја разјасните.. ние сме ХЕЈТЕРСКИ НАРОД !! и Госдпод да е ЦП кај нас.. ние пак ќе троламе.. пред една година успеавме дури и симе да го избркаме од еМКД поради тролајне.. (тогаш ја играв играта од др ацц) кој и да е ЦП кај нас пак нема да чини.. зато само едно ке ви препорачам... РИЛЕКС АНД ЕНЏОЈ ! ИТС ЏСТ А ГЕЈМ !! 😃 😃 😃

Nikola Macedon
Nikola Macedon Day 1,760, 07:43

и удру во Франција маме му.... : D : D : D

serginius73
serginius73 Day 1,760, 09:17

Covek koj ne gi razlikuva boite - daltonist
Covek kj gi razlikuva boite - rasist

DGKukusev
DGKukusev Day 1,760, 09:41

Подршка до Персеј Македонски и ЦрниотМК
Потребно е промена од корен инаку играта стана монотона....
Еве ке го имаме и 10-от ресурс и колку време ке го држиме, ова ми личи дека ке биде се па потоа ништо, потребна е стратегија и за понатаму

GGoxyto
GGoxyto Day 1,760, 20:21

BlackMK Day 1,759, 17:32
"Стојам од страна и посматрам и во ништо повеќе не верувам xD"

Pero Nakov BB
Pero Nakov BB Day 1,761, 00:03

Зошто не чепкате нас црнците во Македонија?

Mr.Santino
Mr.Santino Day 1,761, 02:10

.............

StoleMKD
StoleMKD Day 1,761, 03:52

ima crnec a nema pamuk promenite pocnaa xD

Mitko Makedonecot
Mitko Makedonecot Day 1,761, 04:59

Cuti si pak ima nekoja demokratija koga i na crnci im dozvolile vesnici da imaat.......

marjansp
marjansp Day 1,761, 05:47

hahah Mitko 😁)

HULK POWER
HULK POWER Day 1,761, 11:10

дали со: "промена од корен" се мисли на нови стебла памук ??? xD

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.