Ambient on/off

Join the new world

 

=СИТЕ ТИ СЕ ПРИЈАТЕЛИ ДОДЕКА ИМААТ КОРИСТ ОД ТЕБЕ=

Day 1,654, 17:22 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by MacedonianKvoda Karan Ajga

Интересно ДА...
Рани куче да те лае...
Со оглед на тоа што Alen_001 e претцедател на партија која е меѓу првите 5 е смешно како може да биде раководена од дете кое сеуште е основно образование...или пак јас бев изигран од страна на тоа дете кое лично се познава со тој вистински Alen_001 ....сепак добро е ми го врати тоа што го имаше позајмено....
Погледнете какви вистински играчи постојат,наместо да помогне со shout он реши да ме избрише...
Навистина штета...го немам веке Гоцета во листа на другарчиња...

 

Comments

KocoskiMKD
KocoskiMKD Day 1,654, 17:36

MRSH! +1 o/

Flame Of Spirit
Flame Of Spirit Day 1,654, 17:36

o/

BlackMK
BlackMK Day 1,654, 17:40

Ми фали стариот Ален.
Многу добар дечко.

Mr . Perfect
Mr . Perfect Day 1,654, 17:45

kratko: SELJAK!

Flame Of Spirit
Flame Of Spirit Day 1,654, 17:46

BlackMK +1

Long live Alen_001
Нo стариот Ален \o/

@Alen_001
Hајдобар пријател, најдобри засекогаш!!
good bye Alen! R.I.P : P

GeoSainnt
GeoSainnt Day 1,654, 17:46

abe martine martine

PRC PRC PRC Day 1,654, 17:48

Comment deleted

Voix of Macedonia
Voix of Macedonia Day 1,655, 02:59

Alorkokombi
Alorkokombi Day 1,655, 03:01

шо се сакалдисуеш бре другар секаде е така и по улица ќе го гледаш ќе ти дужи пари услуги и пак нема да те познава ќе се прае на стојково ама тебе
ич курето да не те боли ...
ќе се најде некој што многу појќе ќе ти помогне и трократно ќе ти врати за тоа шо си му даал на детено ален
а тој ален ќе изгуби многу појќе од 1 голд па ако е бистро дете ќе го свати тоа ако е тутурутка кој го ебе нека си пати

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Day 1,655, 03:11

тоа е јасно другар,јас немало ни да се налутам да не ми врател 1 голд па да го ставам во статија,но овој пат ме изнервира тоа што станува збор за дете од 7-мо оделение кое раководи уште со политички партии и има 5 освоени конгреси..на што личи тоа...згора на се ке ми пишува тука на мене : те бришам преку кур....нека го воспитаат првин 😃

Alorkokombi
Alorkokombi Day 1,655, 03:13

во кисела вода каква е водата ?

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Day 1,655, 03:41

Дојди па види 😛
хахаха

4a4arA
4a4arA Day 1,655, 04:02

mrsH

BugsMoney
BugsMoney Day 1,655, 04:57

Ja mislam deka brane sega poveke igra so ovoj profil posto drugiot mu go baniraa : P

Stef40
Stef40 Day 1,655, 04:58

Го имам на фејсбук овој, дете е во право си ..


о7

AirScapeNo.1
AirScapeNo.1 Day 1,655, 05:03

Izdaja 😛

Stole Lazarov
Stole Lazarov Day 1,655, 05:05

Mnogu e temperamenten ne mu se luti 😃

NightwatcherHUN
NightwatcherHUN Day 1,655, 05:07

KocoskiMKD!
Why the hell you had to hit our president down from the BH?
The battle was winning already and you launched you rockets in the last minute just to take the BH.
What a waste because of your greed.
It was very disgusting.
I'll remember you.
Should not treat your allies this way.

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Day 1,655, 05:09

така е stef40
иначе Stole Lazarov јак ти е коментаров хахаха,ме насмеа 😃

o7

mandanata
mandanata Day 1,655, 05:13

НИСКОООООО

Alen_001
Alen_001 Day 1,655, 05:45

Te molam olabavi me...

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Day 1,655, 05:48

хахаха,уште се избацува...дете....

седи мирен...

Alen_001
Alen_001 Day 1,655, 06:39

Da ti pojasnam nesto.
1.Porano koga ti dadov 1 gold ne ni ti go pobarav nazad!
2.Go pisav shoutov za da vidite malku sto kako...
3.Mozam da se kladam deka go nemase procitano shoutot samo komantirase!

Koga veke ne ja sfakas igrava zasto ja igras?
Ti mislis deka sve se sostoi od statii od MM medali? Greska si samo da ti kazam. I nema vrska godinite so igrava moze ako sakas da imas 5 godini pa pak da bides ponapredni od site i da imas poveke pamet od site.

Alen_001
Alen_001 Day 1,655, 06:40

I nemoj da gi lazes lugeto jas ti go imav vrateno toj 1 gold 😉

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Day 1,655, 06:43

хахахахахаха
дете се слушаш ли што збориш....

изгледа и незнаеш да читаш...
иди погоре и види што пишува да не се објаснувам ...
еве го делот кога веке не гледаш :
(( сепак добро е ми го врати тоа што го имаше позајмено ))

зборот ми беше...жалосно е да има такви деца како тебе кој незнаат што е почит и однос спрема останатите...уствари што ти се објаснувам.позз

Alen_001
Alen_001 Day 1,655, 06:46

Ti izgleda greska si. Jas ne zboram tuku pisuvam 😉
Ali so koj da se raspravas dosol na igrava sea i ke mi se pravi sve znae...

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Day 1,655, 06:47

хахахха добро 😉

Mamiceto seljacko
Mamiceto seljacko Day 1,655, 07:06

ae bre olabajte se i dvajcata dan vi frlim po 1 shamar

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Day 1,655, 07:10

ти беше опасниот а ? ц ц ц оф леле хахаха

Anonimous Mkd
Anonimous Mkd Day 1,655, 07:10

MacedonianKvoda.svaka ti chast, ali aj mene zemi me za primer..igram 1 mesec za 1 mesec iam 7 medali i 25 lvl a i sam si priznavam 12 godini iam aj sea objasni mi ja kako dojdov do MM? ne e se vo godinite..treba malku da se zamislime shto pravime..imav 40 bazuki(mi se pagjaa mnogu scope zasho sum pochetnik,4 od misija i tn)mozhev bh da zeam bez problem.. ama ne zemav, gi puknav za El Che i akcijata vo negova chest.Alen_001 imashe mnogu podobar korisnik, noviov korisnik ne e iskusen ama ke nauci!

Runnern
Runnern Day 1,655, 07:13

http://www.erepublik.com/en/article/-1-2049405/1/20

ПРЦ_ПРЦ_ПРЦ и Приказната за Митко

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Day 1,655, 07:15

јас играм само 5 месеци па види колку имам постигнато...
не е битно тоа ...а и не ме занима колку години имаш...сепак на мене не ми имаш згрешено ништо ...најверојатно се двоиш од него и си седиш мирен ..и не кажувај свака ти част...за што ??? за некој што ми вика преку кур преку она ке те бришам ??
можеше да избрише пост кај него што имам објавено а згора на тоа неколку дена претходно ти позајмувам ??? ти така би реагирал не ...епа тогаш ќути си...

Anonimous Mkd
Anonimous Mkd Day 1,655, 07:17

ja bi reagiral kako tebe veruvaj mi !

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Day 1,655, 07:19

o7

Mamiceto seljacko
Mamiceto seljacko Day 1,655, 07:25

ja igram 12 godine CS pa ne me zel nikoj za WCG mada rasturam 😁)

viljus1
viljus1 Day 1,655, 11:30

ke vidis ti pamtis ko mi rece uslin vo osmo
ne prajte ko mali deca

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Day 1,655, 16:10

хаха кој тоа другар ???
не те сватив со коментарот..

Circless
Circless Day 1,655, 16:10

И ја би те избришал зошто за проклети 2 гласа на статија ќе се даваш рачна обработка... и незнаеш кога е доста го подржувам ален 😉

ikonomista
ikonomista Day 1,655, 16:13

Бран4е е тука ^__^

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Day 1,655, 16:17

RoYaL STR1KE
фати го тогаш ален под рака
а те паматам тебе добро но ај да не навлагам повеке ,доста ми е со овој хахаха....

поздрав бранче о7

SaJrUs
SaJrUs Day 1,655, 20:25

BlackMk +1

RevolutionMKD
RevolutionMKD Day 1,656, 09:53

Ален како се напали за еден спам се гледа дека си дете по нервите кои ги имаш...

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Day 1,656, 14:25

RevolutionMKD +1

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.