Ambient on/off

Join the new world

 

Бугарија го напушта ЕДЕН!

Day 1,582, 18:31 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by BucephalusIIIМакедонци и Македонки!

Во последно време многу се шпекулираше од страна на повеќе играчи во врска со односот на релација Бугарија - ЕДЕН - Турција.
Но, верувајте повеќемина го знаеа исходот кој би следел во врска со оваа ситуација и игра на нерви помеѓу двата табори на Бугарија и Турција...па и кај нас нормално 🙂

Ми е од огромно задоволство да ви го соопштам ова и ОФИЦИЈАЛНО!БУГАРИЈА ГО НАПУШТА БРОДОТ ШТО ТОНЕ...не е Титаник...него е ТЕДЕН!


Преку следниов линк и шаут ќе се уверите во тоа:

http://tinyurl.com/8556tlx
Иако пролетта ни е пред прагот, дрвото ЕДЕН ги губи своите лисја 🙂
КОЈ Е СЛЕДНИОТ???

ШАУТ:

Бугарија го напушта ЕДЕН!
http://tinyurl.com/7cshsrj
 

Comments

Eddi Purasevic
Eddi Purasevic Day 1,582, 18:39

о7

прФ

BucephalusIII
BucephalusIII Day 1,582, 18:39

Бугарија го напушта ЕДЕН!

http://tinyurl.com/7cshsrj

Prophet009
Prophet009 Day 1,582, 18:40

o7

Wildrunner
Wildrunner Day 1,582, 18:47

Официално е. Имаме 66% конгресмени гласували за напускане. Нема нито един глас против.

Първото МПП трябва да е с Македония!

Wildrunner
Wildrunner Day 1,582, 18:47

айде братя поздрав за вас, заедно ще бъдем много добри съюзници!

http://www.youtube.com/watch?v=QPnHscs9mYw

IronLionMK
IronLionMK Day 1,582, 18:52

Първото МПП трябва да е с Македония! +1

Нека е со лесно!

bate bobby
bate bobby Day 1,582, 18:57

Purvoto mmp e s iran. Fakt 🙂
Are sega boy po turcite i posle gurcite. Tya taya gruckata kriza i v erepublik doyde 🙂

risto bombata
risto bombata Day 1,582, 18:57

Официално е. Имаме 66% конгресмени гласували за напускане. Нема нито един глас против.

Първото МПП трябва да е с Македония! +1000000

ajde na arno neka e o/

doktor dominator
doktor dominator Day 1,582, 18:58

vreme e za novo bugarsko-makedonsko prijatelstvo
HAIL BULGARIJA
HAIL MAKEDONIJA
ishodot od bitkite e nevazen vistinskoto prijatelstvo zapocnuva

Princess Emily
Princess Emily Day 1,582, 18:59

o/

Aproximus
Aproximus Day 1,582, 19:01

o7

Ghost of Styx
Ghost of Styx Day 1,582, 19:01

dodeka ne vidam MPP ne veruvam veke 🙂

risto bombata
risto bombata Day 1,582, 19:03

Are sega boy po turcite i posle gurcite. Tya taya gruckata kriza i v erepublik doyde ahahahahhaahha
nedaj boze

B a z e
B a z e Day 1,582, 19:04

v

Sleep is for the weak
Sleep is for the weak Day 1,582, 19:08

Bulgaria will not walk alone o/

Papen83
Papen83 Day 1,582, 19:12

Така е. От тук нататък е повече от сигурно, че гърци и турци ще ни станат общ враг. Идат интересни времена. Дано и ние и вие излезем доволно умни, за да разберем, че трябва да намалим кавгите и троленето помежду си, ако искаме да имаме успех в това начинание.

Celicen
Celicen Day 1,582, 19:16

o7

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski Day 1,582, 19:28

Сакам да идам на уиски и горешти танци в'в Б'лгарија xD

Коцката се врти. Денеска сме непријатели, утре сојузници.. Никогаш не оставајте лош збор позади вас..


И да прекинете со расправиите под хитно !!! Сепак ова е игра и уживајте и пливајте малце.

goxymaxy
goxymaxy Day 1,582, 19:44

И така... како и вообичаено, оние што пишуваа „татари“, дека ги мразат највеќе на свет, дека ќе ги газат да ги видат... одеднаш стануваат БФФ.

Celicen
Celicen Day 1,582, 19:45

Boban Mitrovski nz zasto ama jas mnogu sakam da veslam... !!!! xD

C0RRAD0 BG
C0RRAD0 BG Day 1,582, 19:50

abe po-dobri sauznici sega nito vie nito nie moje da imame osven nas zaedno tova e istinata

Tyti Frutiti
Tyti Frutiti Day 1,582, 22:39

heha!

I6or
I6or Day 1,583, 02:12

иако имам грутки горчина од бугарското однесување спрема нас во минатото, не можам да лажам и да кажам дека не ми е мило што ќе бидеме сојуз, кога стварно ми е мило, а ќе си ги тролам јас пак оние што не навредуваат еднакво жестоко како и кога бевме непријатели

Philipotel
Philipotel Day 1,583, 02:15

Преди два месеца нямаше да повярвам ако ми кажат, че ще подпишем съюз с македонците... Но времената се менят

VAse the Great
VAse the Great Day 1,583, 02:41

Мислам дека може да бидеме пријатели со еБугарија, не гледам причини зошто не би биле...Хммм, само, да не се премислат Бугарите околу напуштањето на ЕДЕН !?
И мислам дека е културно сега тие да пуштат МПП.

SmileBG
SmileBG Day 1,583, 03:00

President of Bulgaria proposed a mutual protection pact with Republic of Macedonia
http://www.erepublik.com/en/main/law/Bulgaria/101069

Македония е първата държава на която предлагаме МПП

thus spoke god
thus spoke god Day 1,583, 03:40

bulgur gur gur gur for ever alone.

backstabber bulgur

traitor bulgur.

SmkD
SmkD Day 1,583, 05:16

Pa normalno e prvo na nas da ni go lizete gzot nie sme vi najblisku : P

BulgarikS
BulgarikS Day 1,583, 05:33

време е за нов съюз със македония

El Che G
El Che G Day 1,583, 05:50

о7

acko veles
acko veles Day 1,583, 09:48

\o/

ordo supremus
ordo supremus Day 1,583, 14:00

jas si gi izmiv madinjata pred malku 🙂
samo napred.edna serija dudlanje nema loso da vi dojde
do vcera firomians bevme
e pa denes sakam dudlanje.treba da znaete so e red

ordo supremus
ordo supremus Day 1,583, 14:02

p.s. nisto licno i jas sakam sojuz
ali prvo dudlanje 😁)

Th3TerminatoR
Th3TerminatoR Day 1,583, 15:07

koga lisijata pagaat 😃

MakJunak
MakJunak Day 1,640, 09:46

Бугарија го напушта ЕДЕН!

http://tinyurl.com/7cshsrj

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.