Ambient on/off

Join the new world

 

Извинување до нашите браќа СРБИ и случувањата во еМКД!

Day 1,230, 17:33 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by DarkoDimovski1

Како што вие ни се извинивте нас, така и нас како нација ни преставува должност да ви се извиниме на вас за нашите недолични коментари и недолични пцуења на сметка на двете држави за настанатата грешка.
ЗАРЕМ ЕДЕН КОМЕНТАР Е ДОВОЛЕН ДА СЕ СРУШИ ТОА ШТО СО МЕСЕЦИ СМЕ ГО ГРАДЕЛЕ СО СРБИТЕ? ЗАРЕМ НЕ ГЛЕДАТЕ ДЕКА ГРЦИТЕ ШИРАТ ПРОПАГАНДА И ДЕКА ЗНААТ ДЕКА ЌЕ БИДАТ ОКУПИРАНИ ОД НАС И ГЛЕДААТ НА СЕКАКОВ МОЖЕН НАЧИН ДА ГО СПРЕЧАТ ТОА!?
ОСВЕСТЕТЕ СЕ!
СРБИТЕ СЕКОГАШ БЕА ТУКА ЗА НАС КОА НИ БЕА ПОТРЕБНИ!

Статијава не ја напишав само за извинување, имам друга работа која сакам да ја споменам освен извинувањето.


Пред се би сакал да искоментирам за дисциплината на македонскиот народ.
Знаеме дека сите сте патриоти и дека сите ја сакате МАКЕДОНИЈА, но ова е само игра и овде тоа не се важи. Тука сите си ги глеаат своите интереси и сите гледаат како да станат најмоќна еДржава.Без дисциплина неможе ништо да се постигне. Што ако сме најдобрата држава во историјава на играва која достигнала толку многу? Што ако имаме голема пополуција во играва? ПРЕД СЕ ДИСЦИПЛИНАТА Е НАЈВАЖНАТА АЛКА ВО ИГРАВА! ДА ДОКАЖЕМЕ ДЕКА НЕ СМЕ САМО ЛУЃЕ КОИ ЈА ИГРААТ ИГРАВА! ДА ДОКАЖЕМЕ ДЕКА СМЕ ВИСТИНСКИ ПАТРИОТИ И ДЕКА СМЕ СПРЕМНИ СВЕ ДА НАПРАВИМЕ ЗА МАКЕДОНИЈА!
СЛУШАЈТЕ ГИ НАРЕДБИТЕ ОД ВАШИТЕ ГЕНЕРАЛИ И КОМАНДИРИ И РАБОТЕТЕ СО 100% ЕНЕРГИЈА. ВЕРУВАЈТЕ ЗА БРЗО ВРЕМЕ ЌЕ СЕ ОСТВАРИ ТОА ШТО Е СОН НА СЕКОЈ МАКЕДОНЕЦ! ДА СЕ ВЕЕ МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ НАД СОЛУН! СЛОЖНО ДО ПОБЕДА!

HAIL MACEDONIA!
HAIL SERBIA!
HAIL ONE!

 

Comments

DnPijote Day 1,230, 17:54

Comment deleted

Antic Macedonia
Antic Macedonia Day 1,230, 18:11

so srsheno srce kazuvam PRIZNAVAM DEKA TUTO BUGARINOV E KAZUVA VISTINATA!!!!!!!!!!!!!!!

majkoebac
majkoebac Day 1,230, 18:12

ccc tolku kicma da se nemalo abe ti lud si ili se drogiras neznam sto e problemot....zaradi vakvi kako tebe i u RL ni e takva situacijata.......brisi ova ODMA!!

majkoebac
majkoebac Day 1,230, 18:16

i samo ova ke vi kazam podobro da zagines kako lav odkolku da zivees kako pi'ka...

Nalutenata
Nalutenata Day 1,230, 18:22

За да се извиниш треба да згрешиш, ние ништо не згрешивме

Antic Macedonia Day 1,230, 18:27

Comment deleted

dezert mali
dezert mali Day 1,230, 18:43

Значи секаде има поединци шо се чукаат во гради.Ќе покаже времето дали е грешка.А доброто го заборавате ли бе????Одма се пуштивте да вреѓате и напаѓате...срамота е.Мислете малце

dezert mali
dezert mali Day 1,230, 18:43

И ова е игра олабавете се малце

Armon
Armon Day 1,230, 18:45

Свака част.
Немој да обрађаш пажњу на еБугарске и еХрватске тролове.

Ови наши еСрби и еМакедонци ће да се смире.
Најгласнији су ови који су тек почели да играју, па не знају кроз шта смо скупа прошли у еСрбији. Прије него што су администратори додали еМакедонију и еЦрну Гору.

Зато нека живи наш савез а љубоморни нека вену.
Живјела еЦрна Гора!
Живјела еМакедонија!
Живјела еСрбија!

Antic Macedonia
Antic Macedonia Day 1,230, 18:47

armon vo sluchajov site so komentirame sme makedonci taka da poleka so to bugarski i hrvatski podobro uzbekistan spomnimigo namesto tie fasisticki drzavi...!!!

Armon
Armon Day 1,230, 18:50

@Antic Macedonia,

братко читам новине и видим да еБугари и еХрвати славе, што се ми препиремо. Наше заједништво ће да опстане ма колико се неки трудили да га разоре. Неки случајно а неки намјерно.

Rizlovsky
Rizlovsky Day 1,230, 19:16

Античу, ај не го дрви и не биди глуп, јасно ни е патриот си, браво за тебе ама има други начини да го покажеш тоа а не да кењаш по статии и некого да наркуваш пичколижач и да се маваш у груди нешо лав ово оно... Укључи тоа главата и почни да мислиш!

TuvokMK
TuvokMK Day 1,230, 19:34

Абе патриоти позади тастатура полека малце. Се случила грешка како и да е и имаше извинување. Мислете малце пред да пишувате навреди и слично да не уништувате нешто што се градело долго време.

Ironwolff
Ironwolff Day 1,230, 20:45

За какво точно се извиняваш, да не си сгрешил ти ?
Би трябвало сърбите да ви се извиняват.

General Macedon
General Macedon Day 1,230, 22:09

Македонци се понижени и Македонци се извинуваат...

TaHrpa
TaHrpa Day 1,230, 22:11

Ако сте истински македонци трябва да се борите за името си.Сърбите ви плюят в лицето, а вие им се извинявате.Имайте гордост.Не се кланяйте на сърбите само защото са силни в една игра.Достойнството е по-важно дори от победата!

BlackMK
BlackMK Day 1,230, 22:21

Идеме пак Бугарски тролови по наши статии,
трололололололололо
Ништо не ве слушааааааам блгарчетаааааа xD

ATGmk
ATGmk Day 1,230, 22:28

Пеоблемот со еМакедонија е што нашите еБебиња се Бебиња и во РЖ, т.е. треба уште многу леб да јадат за да пораснат 😉

Goran I
Goran I Day 1,230, 22:34

Тролови, тролови, во право е Бугаринот, статијата не е добро напишана и некако ми личи на виткање кичма. Недолични коментари имаше на двете страни, ама Србите се тие што треба да се извинат и тоа не сите туку само оние што им го лижат на Грците, не знам за што. СЕпак патриот позади тастатура не се станува, туку со своите постапки, затоа не размислувајте на тоа кој што кажал туку кој што направил. Дај да си ја бркаме работава. До бугарите би имал едно да кажам, нели е време, ако велите дека сме ви браќа конечно да престанете и вие да им го лижете на Грците??? Нашите врати се отворени, па можете да тропнете на нив. Едно извинување мислам дека ќе биде доволно, бидејќи и кај вас сите вие не нарекувате бјрм, за мерак на Грците, што корист имате вие да се расправате со нас. Ај чукнете си ја главата, па веројатно ќе ви дојде умот.

Banned333 Day 1,230, 23:38

Comment deleted

Livinglegend1100
Livinglegend1100 Day 1,231, 00:17

ццц.. занчи бугар да не те снајде!! кое име да го браниме, тоа што вие викате дека го нема? нели само ф***м има за вас?? ма ајде бе.. знаете само да провоцирате.. а вие македонци, лек петко, паѓате на лесни провокации.. : )

eMacii
eMacii Day 1,231, 01:02

Абе..Како што гледам...само тие што не ја играле играта кога Македонија била окупирана се прават патриоти . Дозволувате татарите да ја разгоруваат ситуацијата....размислете што правите..или можеби на тие патриоти им е подобро сојуз со бугарија..И како што вели весникот и Србија се извини..сега и ние...некои не ја ни прочитале статијата го видоа татарскиот коментар и почнаа да се чукаат по гради !!!!

MarkoRocky
MarkoRocky Day 1,231, 01:34

Подготовка за хуманитарна акција

http://www.erepublik.com/en/article/-1-1734194/1/20

Podkrepa
Podkrepa Day 1,231, 01:59

А бракята турци?

miskovic85
miskovic85 Day 1,231, 02:15

Ljudi ne nasedajte na provokacije... jedno je RL, drugo EL... mi Turke mrzimo iz dna duse u RL-u, ali ovde su "bili" dobri saveznici... videcemo kako ce biti u buducnosti...

Antic Macedonia
Antic Macedonia Day 1,231, 02:33

i u rl srnite mnozinstvo fyrom ne vekaat "izlezite po balkanov rashetajte" radnik:dobar dan,koliko jas:za 50 evra dizel radnik: nerazumem te jas:za pedeset eura dizelgorivo radnik:odakle si gospodine jas:MAKEDONIJA radnik: aaaaaaanije to makedonija toje FYROM "nekada juzna srbija!!

daj ne jadite trici!!! gazo lizaci edni pojdi slovenija ako sam te najdat mame ke ti plakaat sbribe posebno srbine od republika srpska !!!

carlixxx
carlixxx Day 1,231, 04:16

Да беше тоа еден коментар од некој обичен српски граѓанин немаше да има никаква реакција од наша страна.Не може да се оквалификува како таков туку како официјален став на нивниот претседател.И нема потреба да се извинува никој од нашата влада ниту ние како нација.Може да се извинат само поединците кои намерно провоцираа од наша страна и претераа со навредите.Но да не заборавиме дека и од нивна страта и пред тоа и тогаш а и потоа имаше националистички свињи на кои ни на крај памет не им дојде да се извинат туку негодуваа зошто нивните официјални лица се извиниле

ugljesa888 Day 1,231, 04:26

Comment deleted

SkopjeSevercanec Day 1,231, 05:01

Comment deleted

geTTo Macedonia Day 1,231, 05:18

Comment deleted

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.