Зовнішня політика: Інтерв'ю №1

Day 1,898, 12:25 Published in Ukraine Ukraine by Dobromur

Добро здоров'ячка усім!
Сьогодні хочу запропонувати Вам інтерв'ю з двома відомими особистостями, колишніми міністрами закордонних справ, державними та суспільними діячами, щодо їхньої професійної думки з приводу стану речей еУкраїни у зовнішній політиці.

Досьє:
uaporsche(Kromov) - Восьмикратний міністр Закордонних справ еУкраїни (28 вересня - 15 жовтня, грудень 2011 р. - червень, листопад 2012 р.)
Віце-міністр Закордонних Справ еІрану - місія штаб-квартири ЕДЕН по навертанню еІрану(червень 2012 р.)
Чи не перший гравець в еРепаблік, який отримав повноваження Президента Держави будучи в пермабані
Грудень 2012 р. - самозваний Посол доброї волі еУкраїни при ЕДЕНі.
З січня ц.р. - в еміграції.

Babenko - Свою діяльність на держслужбі розпочав у МінОсвіти ще в часи каденції президента Данила Галицького, долучився до створення перших гайдів, саппорту для новачків, статей по грі і т.п.
Багаторазово ставав міністром освіти та прем'єр-міністром при каденціях президентів Сірка, Махна, Віджила Вокса, Пасічного. Долучився до написання перших FAQ по грі, перекладів вікі на українську мову, створення менторської системи.
Вперше став Міністром Закордонних Справ у жовтні 2010 року у команді Віджил Вокса. Багаторазово очолював МЗС при каденціях інших президентів. Обіймав посади президента еУкраїни та міністра ЗС еБілорусі


1. Якою ви пам"ятаєте еУкраїну до вступу в альянс ЕДЕН?(історія зовнішніх відносин, ключові події, місце в світі еУкраїни того часу, і т.п.)
Для пана uaporsche питання було замінене на "Якою ви пам'ятаєте еУкраїну, тоді коли розпочали гру?" так як він народився в часи еУкраїни в ЕДЕНі.

uaporsche: За ці вже більше ніж півтора роки, які я є членом нашої ереспубліканської спільноти, я був свідком того, на скільки змінилося еУкраїнське суспільство.
Нинішня ситуація еУкраїни, - її відсутність на карті, - схожа до тої, коли я розпочинав гру. Схожа, але не ідентична. Так, той же випил, ті ж блокові вороги, але люди різні. Ні, я не про те, що вже іншою є країна-загарбник. Ми стали іншими.
Коли я розпочинав гру все було якось нудотно. Брак фану вмілі руки розбавили внутрішнім протистоянням. Появилися перші ідейні табори, які стали кровними ворогами. Відтак, жити стало краще, жити стало веселіше. Світова кон”юнктура змінилася, ми здобули ініціативу а з нею здобули й регіони. Не тільки свої, корінні, але й ближнього зарубіжжя. Правда, до пори, до часу.
Babenko: Ну, стосовно міжнародної політики, то основні внутрішні події будувались навколо пекельного протистояння прихильників різних блоків, та векторів співпраці.
Зовнішні події відбувались навколо Поділля. Тут треба повернутись до тогочасної механіки гри. Важливий сировинний регіон, яких було всього декілька на весь світ. Між блоками та країнами-лідерами велась боротьба за контролювання ресурсом. Боротьба за ресурсну база країни почалась ще до початку заселення країни українцями.

2. Місце еУкраїни в ЕДЕНі?(ключові події, статус еУкраїни в альянсі, його доцільність для еУкраїни і т.п.)
uaporsche: еУкраїна, її громадяни та уряди, потом і кров”ю творили наше затишне гніздо на ЕДЕНівському дереві.
Можу засвідчити колосальну роботу при закріпленні авторитету Держави в міжнародній спільноті в першій половині 2012 р. Ймовірно, що нині, з точки зору новачка,так як і мені здавалося, коли я розпочинав, наша країна - вбога тільки тому, що випиляна. Це не так.
Так, ЕДЕН зараз не той, що був колись. Там вже добрих пів року бракує бравого отамана... Правда, бачу, що на керівну посаду штаб-квартири знову повернувся такий собі alpho. Це гарна новина.
Вихід з альянсу чи присутність в ньому не змінила б місце еУкраїни на карті. Вірніше, її відсутність. Тут справа в інших, моральних та етичних, цінностях. Як в житті реальному, так і віртуальному, перебіжчиків зневажають.
Сучасний стан ЕДЕНу нещодавно оцінили в еРосії. Навіть тамтешнє МінІнфо визнало очевидне:
“EDEN - Старейший из существующих альянсов в игре и один из двух сильнейших (...)
ЭДЕН остается сильнейшим альянсом. Если он сможет пережить сегодняшние проблемы и дождаться раскола между CoT и TWO, то у него есть хорошие шансы оставаться сильнейшим и старейшим ещё долго.”

В цей альянс входять та виходять з нього, але він залишається. Так, листя цього дерева опадають, але скоро весна...
Цей альянс, як і матерія, трансформується, але ніяк не знищується. Власне, в листопаді 2012 р., ми мали надію з голови до ніг перевернути устрій в цьому альянсі, але події грудня завадили цьому.
Babenko: Процес вступу та шлях який ми тоді подолали був доволі довгим та не простим. Переконати альянс та великі країни, що малозаселена еУкраїна з її складним та неоднорідним внутрішнім становищем дійсно їм потрібна в альянсі, було не так просто 🙂 Зараз всі ці схеми спрощені та звелися до максимально примітивних. Тоді були інші часи, інше відношення до речей, та зовсім інший ЕДЕН.
Доцільність? Так це було доцільно. Ми керувались тим де країні буде краще. Цього ніхто не соромився тому, що це було природно, чесно та правильно. Певно це був основний аргумент при виборі ЕДЕНу. Мабуть найпопулярніший вислів тих часів стосувався фрази про відсутність вічних друзів, але про існування інтересів.

3. Майбутнє еУкраїни на світовій арені, ваше бачення?(ваша аналітика та бачення зовнішньої політики, ваший погляд на геополітчне майбутнє еУкраїни і т.п.)
uaporsche: Проблема еУкраїни (вірніше - її особливість національної гри) в тому, що всі державні дії на зовнішній арені за останній рік з хвостиком – прямолінійне і невідступне продовження внутрішньої політики керівної сили. І це не жарт.
Схизма сучасного еУкраїнського суспільства (це коли притихли пристрасті ЕМС-РА) розпочалася з доби каденції президента Тарасія. Відтоді розпочалася, з однієї сторони, розбудова УДП (нині - НПУ) та укріплення Фобоса (згодом й Деймоса), а з іншої, розквіт НГ та створення УСС.
Щоправда, ця гра-дрочіння зайшла задалеко. Чого тільки вартують події минулого місяця грудня... Ми стали робити зовнішні справи на зло нашим внутрішнім опонентам.
Маю сильну надію на те, що в Новому Році ми подолаємо кризу моралі року минулого. Січень місяць показав грану тенденцію в цьому напрямку. Ми бачимо, що тепер вже інший час, нівроку. Ми крокуємо гордо в майбуття.
Якими буде наше майбуття – питання, звісно, риторичне. На моє глибоке переконання, еУкраїна – ЕДЕНівська країна. Слід мати на увазі також, що допоки ми не подолаємо цю «особливість національної гри» шляхом консенсусу, злуки (принаймі, по нагальних питаннях), ми мало де будемо потрібні... що в Вашингтоні, що в Москві.
Babenko: Чесно кажучи, не бачу потенціалу для кардинальної зміни ролі еУкраїни в світі. Треба грати з тими картами, що роздали, це також треба вміти.
За останній рік міжнародна політика еУкраїни просто провальна, її як такої не існує. Я бачив одну з статей Ксенона, початку цього місяця, в першому пункті він правильно все це зазначив. Не беручи до уваги решту статті, цей пункт був абсолютно достовірний.
Немає політики, немає глобальних цілей, якогось осмисленого послідовного руху.. у людей які приходять відсутня якась цілісна ідея, бачення кінцевої мети і т.п., хтось відбуває термін, хтось просто не знає що робити і рухається по інерції, хтось не бачить дальше одного-двох кроків. Якщо вже немає цілей, то хоча б треба окреслити принципи політики.Ситуативні рішення без бачення подальшої перспективи призвели до занепаду.
Що ми зараз маємо?
От ситуація з Румунією наприклад. Ще під час останньої російської війни, була зроблена помилка - той напад. Але вже треба було йти до кінця в такому разі. Вийшло, що альянс відвернувся від союзника еУкраїни і фактично підтримавши "ліву" Росію, що сиділа однією дупою на декількох стільцях. Це був ляпас номер раз. Реакція. Україна "порипалась", трохи там ультиматумів та погроз, але примирилась з цією ситуацію, давши зрозуміти іншим країнам, що з нею можна в принципі не рахуватись й поводитись подібним чином.
Потім довга окупація під час якої ніхто не спішив визволяти країну. Поки деякі союзники утримували по 17 колоніальних регіонів в Азії і тримали військові пріоритети де завгодно. І це також пройшло. Щось шуміли, але сиділи і терпіли місяцями. Демонстрація безхарактерності. Поступово стало зрозуміло, що можна робити що завгодно і це проковтнуть. Тому зараз ми маємо ситуацію в якій наші союзники займають наші регіони, країни не існує на карті вже півроку якщо не більше, а тому, що залишилось від альянсу ми до одного місця. Це все очевидний дипломатичний провал. Але справа тут не тільки в одній еУкраїні.

Дякую моїм співрозмовникам за цікаві інтерв'ю, а Вам, мої шановні, за увагу!😉

Для шаутів:
Зовнішня політика: Інтерв'ю №1
http://www.erepublik.com/uk/article/-11-2203712/1/20