Zanimljivosti na dan 1250

Day 1,250, 13:00 Published in Serbia Serbia by Lunatic2903


Za 134. broj The Justice-a samo par kratkih informacija o dešavanjima u eSvetu. Nema kritikovanja, čist info članak. Evo čak, potpuno nesvojstveno meni, i male muzičke podloge.

1. Problemi u EDEN/TERRA koaliciji

Nakon izglasavanja Irske za NE u Parlamentu Ujedinjenog Kraljevstva stigao je odgovor američkog Kongresa koji je na izglasavanje stavio NE predlog usmeren protiv UK. U toku dana bivši srpski ministar ekonomije i uticajni engleski građanin, Iain Keers, objavio je članak u kome francuskom narodu objašnjava engleski napad na Irsku, nezvaničnu i potpuno pasivnu članicu EDEN/TERRA saveza. Kako on objašnjava Ujedinjeno Kraljevstvo je TERRA savezu pristupilo pre svega zbog svojih prijatelja, Francuza, ali i zato što na listi nije bilo Irske.



Navodi se i da niko ne bi želeo da ostane zatvoren u kutiji (ili u kavezu, našim žargonom rečeno), te da Ujedinjeno Kraljevstvo nema nikakav interes u savezu koji je okružuje sa svih strana i ostavlja je bez ikakvih ambicija. Bilo kako bilo, u pozadini ovih dešavanja nalazi se višegodišnja netrpeljivost Amerikanaca i Engleza u ovoj igri, a nije tajna ni da je značajan broj britanskih građana i dalje naklonjen Srbiji i da je pro-NWO orijentisan.

Moglo bi se reći da su slične okolnosti jesenas u Phoenix savezu kulminirale istupanjem Bugarske, a biće izuzetno zanimljivo videti šta će se dalje dešavati na Ostrvu. Za sada, kao što možete videti, američki NE predlog nema neophodnu većinu glasova.


2. Srbija na meti Kine

Relativno neaktivna Kina, zemlja koja praktično funkcioniše bez ikakvog cilja i čijim je stanovnicima igra bila izuzetno dosadna rešila je da uzbuđenje potraži u ratu sa starim protivnikom - Srbijom. Iza ulaska Kine u otvoren sukob sa Srbijom bez ikakve dileme stoji američki uticaj, mada se ne može reći da Kina iz njega neće profitirati makar izlaskom iz monotone i dosadne svakodnevice.

Iako sa svojih prosečnih 20M influence-a dnevno Kina nije velika pretnja Srbiji, postoje osnovani razlozi da se veruje da će u prvom talasu napada njihov dnevni učinak višestruko nadmašivati prosek iz prethodnog perioda. Novo uzbuđenje, posedovanje svih 10 resursa, desetine hiljada zlata na državnom računu, orgovima i tenkovima (nalozima) sasvim su dovoljan razlog da verujem u njihov odlučan prvi napad i prilično neizvesnu borbu.



Sa druge strane, Indonezija i Iran već duže vreme čekaju pravu asistenciju saveznika u borbi protiv u Aziji dominantne Kine, pa bi se neželjeni ulazak Srbije u ovaj ratni obruč mogao pokazati kao rešenje za višenedeljne muke Indonezije sa Kinezima, tj. višednevni niz poraza Iranaca u ratu sa istim neprijateljem.

Kombinacijom ustanaka, iranskih napada i eventualnog indonežanskog proglašavanja za NE (Indonezija će do našeg eventualnog preuzimanja inicijative sigurno obrisati Australiju) moglo bi se računati na značajniji rezultat na ovom frontu.

Kako ne bih bespotrebno dužio detaljniji opis pronađite u sledećem članku.


3. Hrvatska ekskurzija u CG

Ovde nema mnogo nepoznanica ni mnogo prostora za širenje priče. Brzim upadom Hrvatska je dovela CG pred brisanje, što će se prvim sledećim napadom na poslednju regiju verovatno i ostvariti.

Osvajanjem voća i gvožđa Hrvatska će uz mali napor skupiti 6/10 resursa, a eventualnim prolaskom do Italije imaće mogućnost za osvajanje još dodatna 2. Ipak, ne verujem da će se Hrvati upustiti u tu avanturu, pre sam mišljenja da će se fokusirati na crnogorske regije.

Srbija, koja u ovom trenutku ima 4/10 resursa, mogla bi da vodi rat sa Hrvatskom i bez direktnog konflikta. Organizovanim i planskim podizanjem ustanaka CG bi mogla vrlo brzo da se oslobodi hrvatske vlasti, dok bi Srbija bila zaokupljena svojim planovima i ambicijama.


4. Tržišta novca širom sveta

Veštački upumpane nacionalne valute na niske grane (0.005 golda po jedinici) već odavno svele su USD, HUF, IDR, BRL, ESP i mnoge druge valute. BGN se koprca na 0.006 i što je još važnije razlika između dva kursa ostavlja mogućnost za dobru zaradu. BRL, koji je na pomenutih 0.005 golda, ima kursnu razliku od čak 40 BRL (0.2 golda na svaki uložen gold), što na recimo 10 razmenjenih golda donosi zaradu od 2 zlatnika. Situacija je nešto slabija ali prilično povoljna i u Bugarskoj.


(Nema cice, ali ima pare. Valjda se na to podjednako balavi...)

Mišljenja sam (ako grešim nadam se ispravci nekog ekonomiste) da izvlačenje golda u protivničkim državama na bazi njihove nacionalne valute može biti samo od koristi našoj državi, pa sam se vođen tom logikom odlučio da i ove informacije uvrstim u članak.

Ako vas interesuje novo pravilo o podizanju RW-a valutom originalnog vlasnika regije i taktiziranje sa nacionalnim valutama malih država, više o tome pročitajte ovde.


Za današnji broj dovoljno. Unapred vam želim srećan Uskrs i puno sreće ne samo na sutrašnji praznik, već i inače.

Pozdrav,
Lunatic2903