Hintergrund an/aus

Join the new world

 

Türkiye patriot başvurusu yapacak...

Tag 1,825, 11:51 Veröffentlicht in Turkey Türkei von nevzatkomiser

[img]http://www.ruhaber.com/basbakan-patriot-iddiasini-yalanladi-haberi-3821.html[/img]
Almanya'da yayın yapan "Süddeutsche Zeitung" gazetesi,Türkiye'nin kendi topraklarını korumak için Pazartesi günü Nato'dan Patriotfüzelerini Suriye sınırına konuşlandırma talebinde bulunacağını öne sürdü.

"ALMANLAR 170 ASKER İLE KATILACAK"

Haberde, Nato komutanı James Stavridis'in Türkiye'nin bu talebine karşılık vereceği ileri sürülürken, Alman ordusunun bu Nato operasyonuna Patriot tipi hava savunma füzeleri ve bunları kullanacak en fazla 170 asker ile katılacağı savunuldu.

Füzelerin konuşlandırılmasının Nato müttefikinin Suriye'den geleceksavaş uçağı ve roket tehlikesine karşı korunması amaçlı olacağı belirtilen haberde, bunun Nato sözleşmesinin Patriot 5. maddesi kapsamında değerlendirilmediği, ülkenin savunmasına yardımcı olmaya yönelik olduğu kaydedildi.

Nato'da PAC-3 tipi modern Patriot füzelerine Almanya, ABD veHollanda'nın sahip olduğuna dikkat çekilen haberde, bu füzelerle hem uçak hem de roketlere karşı mücadele edilebileceği aktarıldı.

"TÜRKİYE'Yİ KORUMAYA HİZMET EDECEK"

Alman hükümetinin, böyle bir Nato operasyonuna katılınması gerektiği konusunda hemfikir olduğu belirtilen haberde, Savunma Bakanı Thomas deMaiziere'nin Perşembe günü Paris'te Almanya, Fransa, Polonya, İtalya ve İspanya dışişleri ve savunma bakanlarının katıldığı toplantıda, böyle bir durumun olması durumunda, bunun Türkiye'yi korumaya hizmet edeceği ve hiç bir şekilde Suriye'deki iç savaşa karışma anlamına gelmeyeceğini söylediği kaydedildi.

Hükümet çevrelerinde de füzelerinin gönderilmesinin Türkiye'ye destek sinyali olabileceği ve Türkiye'nin komşu ülkedeki iç savaşta sağduyulu tutumunun takdir edilmesi anlamına geleceği ifade edildiği belirtildi.

 

Kommentare

Xnychriz
Xnychriz Tag 1,825, 11:57

Pirinç

Boris Sagredo
Boris Sagredo Tag 1,825, 12:29

ikinç sal gelsin

KK-sQn
KK-sQn Tag 1,825, 15:09

şu oyunda hala reelle ilgili makale açan var ya, gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum.

 
Deinen Kommentar veröffentlichen.

Was ist das?

Dieser Artikel wurde von einem Bürger von eRepublik, einem interaktiven Mehrspieler-Strategiespiel auf Basis real existierender Länder, geschrieben. Erstelle einen eigenen Charakter und verhilf deinem Land als Kriegsheld, anerkannter Zeitungsherausgeber oder einflussreicher Finanzmann zu Glanz und Gloria.