Opet te ratne aktuelnosti...

Day 1,223, 14:10 Published in Serbia Serbia by Lunatic2903

Iako je nova srpska ofanziva u Hrvatskoj počela po starom receptu - napravi skup korak da bi ga sutradan jeftino prodao, čini se da je nakon ovih par dana uzbudljivijeg ratovanja eSrbija čvršće nego ranije rešena da u delo sprovede još jedno brisanje eHrvatske.

Kako sam u komentaru na neki članak napisao, i dalje verujem da brisanje nije dugoročno rešenje. Jednostavno, začarani ciklus će se nastaviti čim se eHrvatska ponovo pojavi na mapi (u slučaju da do brisanja uopšte i dođe). Stoga, na ovih nekoliko nanizanih uspeha nemojte gledati drugačije do kao na jačanje naše pozicije u pregovorima i uslugu Slovencima koji su pod svoju kontrolu, a uz veliko zalaganje SSF-a, vratili Prekmurje.





Trenutno je aktuelna bitka za Centralnu Hrvatsku (Zagreb) koja ima maksimalni prioritet. U slučaju da eSrbija uspešno odbrani regiju (što je izgledno), sutradan bi sledio novi napad na eHrvatsku, verovatno repriza Severne Dalmacije.

Napadi Srbije na Hrvatsku i Mađarske na Rumuniju bili su dobro sinhronizovani, pa ONE alijansa u samo dva ili tri dana rata na Balkanu praktično nije znala za poraz, a ostvarila je duboke prodore u teritorije obe članice EDEN-a. Međutim, Rumunija je prva uspešno potisnula Mađare za jedan korak pobedivši u danas završenoj bici za Munteniju. Predstoji novi napad Rumuna na Transilvaniju, oblast zarad čije odbrane će mađarsko stanovništvo vrlo verovatno uložiti više sredstava i napora.


Ne tako daleko od eSrbije, Makedonija neometano nastavlja brisanje Italije sa mape eSveta. Jedna za drugom palo je 8 italijanskih regija, većina skorom 8-0. Posebno je bilo interesantno gledati kako makedonsko stanovništvo "pumpa" zid preko 70% čak i u završnicama bitaka, što je bio mali danak neiskustvu. Međutim, u skladu sa onim što sam već pisao, makedonski igrači u ovim dinamičnim uslovima ubrzano sazrevaju i sve racionalnije raspoređuju dnevne borbe, pa su njihovi avatari bili jako česti i u borbama u kojima Makedonija nije imala direktnog učešća.

Iako pad Italije i dalje nije siguran (postoji mogućnost podizanja diverzija), ovaj brz i efikasan prodor sigurno je pokazatelj neverovatne vojne moći ove mlade države.

Vrlo je moguće da će upravo ubrzani razvoj makedonske populacije obezbediti dominaciju ONE savezu u narednom periodu. Makedonija je u prethodnih nekoliko dana po nanetom influence-u neretko bila ispred na papiru mnogo snažnijih država, a kako je razvoj mlađih naloga brži, očekujem da će za mesec dana tek biti osetno njihovo prisustvo na svetskoj sceni.

Trenutna mapa Apeninskog poluostrva izgleda ovako:





U toku eksplozije ratnih dejstava na Balkanu u pomoć dvema državama okosnicama EDEN-a pritekle su članice PANAM-a (Terra), te su se na meti našle Španija i Poljska ka kojima je usmereno po nekoliko NE predloga. Iako je situacija delovala kritično u prvom trenutku, situacija se prilično stabilizovala za ove dve države. Poljska u ovom trenutku osvaja Kalinjingrad, jedinu rusku bazu na svojim granicama, a u toku dana je napravila korak dalje u Nemačkoj osvojivši Hese.

Izgleda planski, Finska je od Rusije oduzela Lenjingrad, time odsekavši ostatak Rusije od Kalinjingrada i ugasivši rat Poljske i Rusije.





Dalje ka zapadu sukob se intenzivirao u Francuskoj koja je ponovo na meti udruženih Španaca i Poljaka. Trenutno Španija i Poljska bez očiglednijih problema napreduju na ovom frontu, polako gaseći Francusku sa mape.





Nezgoda za Poljake je da su u izloženosti višefrontovnom ratu praktično izgubili bazu na tlu Severne Amerike, u Meksiku (vodi se bitka za poslednji poljski region, Zaliv), i to u direktnom ratu sa SAD. Ovaj gubitak bi u velikoj meri raspršio snove o višefrontovskom upadu na originalne regije SAD od strane Indonezije, Poljske i Srbije, samim tim i san o srpskom Teksasu. U slučaju da dođe do pada Zaliva ostaje nada da ćemo se okrenuti ciljevima koji su više realnost, a manje sprdnja. Sa ovakvim razvojem situacije u Zapadnoj Evropi, a uz srpske baze na tlu Velike Britanije, sever Francuske se nameće kao idealna meta.

Ovu ideju neću detaljnije obrazlagati ili braniti, samo je navodim kao očiglednu mogućnost.





Poslednja zanimljivost vezana za neposredno prošle i sadašnji trenutak je NE predlog u bugarskom Kongresu, koji je blizu 50-50 odnosa. Radi se o proglašenju Makedonije za prirodnog neprijatelja.

Sasvim objektivno, ovaj potez bugarskog Kongresa je očajnički pokušaj da se na bilo koji način odvuče influence i pomogne saveznicima, ali u pozadini ovog predloga nije se našlo zdravo razmišljanje. Iako bi Makedonija u slučaju izglasavanja ovog zakona bila razvučena na dva fronta, ovaj mač sa dve oštrice pod veliki rizik i znak pitanja stavlja bugarske posede u Aziji koji su u ovom trenutku, sa odvučenim influence-om bugarskih saveznika, svejedno ugroženi.

Šta će se dalje izdešavati južno od Srbije pokazaće sutrašnji dan.


Na samom kraju, dve male napomene:

1. Moguće su štamparske greške jer sam članak kucao u velikoj brzini
2. Zahvaljujući vašoj podršci postao sam član srpskog Kongresa za mesec april, na čemu vam se srdačno zahvaljujem


Pozdrav do sledećeg broja,
Lunatic2903