Hogyan tovább Románia?

Day 2,254, 11:01 Published in Poland Hungary by bukktolgy

Merre tovább Románia?
Avagy Green Sidhe ellemzése a román sajtóban

http://www.erepublik.com/hu/article/-articol-nou-inauntru-noi-aliante-problema-spoloniei--2364433/1/20

a TWO feloszlott. Természetesen senkit sem lep meg, hogy ez történt, és ez a helyzet eRománia számára lehetőségeket és kockázatokat is jelent.

Mint minden erős közösségben cikkek jelentek meg arról, hogy esetleg hogyan néznének ki az új szövetségek, milyen lehetőségek és előrejelzések lehetnek eRománia számára.

Spoland-ról (főleg a duó második feléről) mindig nagyon jól felkészült arról, hogy amikor új szövetséget kell létrehozni, akkor ő legyen az első (meghatározó).

Az A csapat😒poland

USA
USA: Spoland mindig legalább baráti kapcsolatokat ápolt az USA-val (ne feledjük Imperium), és a legutóbbi NAP is az USA-val, ami a szerbekkel való kapcsolatok megromlását eredményezte. Esélye ebben a szövetségben 90%. Az USA mindig is igyekezett a szövetségek „Kingmaker”-e lenni, ez lehet ami kétségesé teheti, de az USA valószínűleg Spoland-dal fog menni.

Horvátország:Mivel a Szerbiával való szövetségük esélye megközelítőleg nulla, ezért Horvátország meg fog próbálni összefonódni/szövetségre lépni Spoland-dal egy anti-szerb szövetségben, és ez valószínű a Spoland lesz. Annak idején Spoland kérte Horvátországot, hogy hagyja el az EDENt, de ő nem tette, de mivel már nincsen EDEN ezért most elég esélyes a szövetségük. 85% esélyt adok a szövetségre lépésüknek.

Egyesült Királyság Úgy tűnik, hogy egyfajta „Junior”-ként követi Spolandot bármely szövetségbe félretéve az amerikaiakkal való ellentéteket is. Esély: 95%

A B csapat: Szerbia, Szlovénia

A szerb kolóniák kivételével nagyon nehéz meghatározni, hogy biztosan kik fognak részt venni ebben a szövetségben. Úgy gondolom, hogy Szerbia nem készítette elő időben a kilépését (főleg a belső problémák miatt), ezért nagyobb mértékben az A csapattal ellenséges országokra alapozhat.

Nehéz (elhelyezni)eldönteni
Magyarország nagy valószínűséggel Szerbia pártján áll majd. Érdemes megemlíteni azt a tényt, hogy már régóta Magyarország volt a kapcsolat Szerbia és Lengyelország között, és egyik oka a TWO szétesésének az lehet, hogy az utóbbi időben Magyarország már nem játszotta ezt a szerepet. Említésre méltó, hogy Magyarország bármelyik szövetségbe kerülve megnehezítheti Románia helyzetét. Mikor Románia TWO tagságáról volt szó Magyarország vétóval fenyegetőzött (mint Spanyolország)

Görögország, az utóbbi időkben a mi legjobb szövetségesünk. Valószínűleg Románia holléte a görögök választásától is fog függni. Egyfelől, ha Görögország Spolandot választja, akkor föl kell adja az argentinokat(a spanyol ellentét miatt). Másfelől a szerbek választása a törökök feladását jelentené. Mindkét országgal (Argentina és Törökország) jó kapcsolatuk van. Horvátország játszhatja azt a szerepet, hogy Görögországot a Spoland szövetségbe vonzza, hogy ellensúlyozza a hatalmi pólust (gondolom én, hogy a Balkánon)

Törökországgal, mint szövetségessel az utóbbi időben nem volt valami jó kapcsolatunk. Fogadni mernék, hogy Horvátországgal fog tartani, de érdekes, mert Görögország választásának lesz szava ebben a témában, úgy mint a spanyolok ellenszenvének is a törökökkel szemben. Egy másik lehetőség a török – magyar közeledés.

Bulgária megpróbálta felmelegíteni a kapcsolatát Spoland-dal, ugyanakkor Bulgáriát csak úgy tudom elképzelni Spoland oldalán, ha Csille is része a szövetségnek(de ebbe még fontos tényező az említett országok makedónokhoz való viszonya, valamint az is, hogy a bolgárok és a csilleiek szeretnének beleszólást a szövetségbe)

A makedónok látva a görög választást, majd a másik szövetséget fogják választani. Spolad ha kijátssza azt a kártyát, hogy nem akarják a makedónokat a szövetségükbe, ezzel magukhoz vonzhatják Görögországot.

Brazília valószínűleg abban a szövetségben lesz majd, amelyikben Spanyolország és az USA . Óvakodni fognak Indonéziától, Magyarországtól és Romániától. Érdekes még, hogy miként alakul majd a Csille – Argentína – Brazília viszony.

Az argentin kapcsolatokban nagy súlya van a spanyoloknak, hogy miként válasszanak. Ugyanakkor Görögország is fontos szerepet játszik a választásban. Biztosan a szerb oldalon látom az argentinokat, ha Csille a Spoland oldalon lesz (Görögország még a jövő zenéje)

Indonéziával Magyarország szeretné felújítani a kapcsolatait. Indonézia és Thaiföld megegyeztek abban, hogy Malajziát hogyan osszák föl. Indonézia jelenléte a SerHun szövetségben nagyon valószínű.

Ukrajna pozícióját valószínűleg a Magyarországgal szembe helyezkedése határozza majd meg. De érdekes, hogy a magyar – török közeledés nyithat majd számukra néhány lehetőséget.

Csille akivel sokat flörtölt már Spoland, és közeledésük most Horvátország felé, valószínűvé teszi helyüket az A csapatban.

Kína valószínűleg a Horvátország oldalán áll majd, de a választása függ majd más exEDEN országok választásától is.

Sajnos Románia számára a béke a határainkon megszűnik.
A legnagyobb veszélyt abban látom, hogy szövetség nélkül maradunk, mint amilyen helyzetben voltunk nemrég, vagy egy olyan szövetségben, ahol nincs szavunk. Úgy gondolom, hogy jelenleg olyan helyzetben vagyunk, hogy vagy választunk egy szövetséget, vagy pedig létrehozunk egyet(mint az EDEN-nel is tettük).

Bármelyik lesz a választásunk lesznek barátaink, akik ellenfelekké válnak, és régi ellenfeleink, akik szövetségeseink lesznek.

De a tervezés egy dolog, a megvalósítás pedig más. 🙂

Ha tetszett az írás akkor terjesszétek! http://www.erepublik.com/hu/article/2365432
...és persze vote+sub

Bükktölgy