[Resource War] Összefoglaló, értékelés, tanácsok

Day 4,735, 12:20 Published in Hungary Hungary by Oktatasugyi Miniszterium
Kedves e-magyar polgárok!

A tegnapi napon befejeződött a 2020-as resource war, vagyis a nyersanyagok újraosztása. A mai napon az adminok pedig már aktiválták is az új nyersanyagokat, vagyis most már mindenki az új erőforrások által biztosított bónuszok szerint fog termelni.

A 2020-as resource war eredményeképpen az e-világban elérhető összes nyersanyag száma jelentősen csökkent, illetve az egy ország által birtokolható nyersanyagok száma is korlátozva lett 10 darabban.

A kevesebb nyersanyag több ország között oszlik el, aminek következtében a korábbiaknál kevesebb ország rendelkezik mostantól teljes, vagyis 100%-os bónusszal egy adott iparágban.

A nyersanyagok szélesebb körben történt elosztása szinte biztos, hogy felértékeli majd a koncessziók szerepét, sokan fogják majd ezen a módon növelni a megszerzett bónuszaikat.

Mint azt látni fogjátok, több olyan kisebb ország is szerzett jó bónuszokat, melyekben eddig nem igazán volt termelés. Illetve van néhány olyan ország, aki begyűjtött 1-1 nagyon ritka nyersanyagot, melyek más országokban hiányoznak. Nagy kérdés, hogy ezek az országok mihez kezdenek újonnan szerzett bónuszaikkal. Magukhoz vonzzák –e a cégeseket, vagy pedig kiadják –e koncesszióba a bónuszaikat?

Az elkövetkezendő néhány hétben valószínűleg eldől majd hogy melyik ország mihez kezd a megszerzett nyersanyagokkal, ezért a kivárást javaslom mindenkinek, egyelőre még ne mozgassátok a cégeket, mert még változhat a helyzet, nehogy hoppon maradjatok.

Az alábbi táblázatban foglaltam össze nektek, hogy mely országok milyen bónuszokat szereztek a reswar alatt, vagyis milyen bónuszok találhatóak az eredeti területeiken.

https://drive.google.com/file/d/1WRezMTWHyVB0A7a-hNLVr1y8D0IWYDVK/view?usp=sharing

Aki szeretné böngészni az egyes országok bónuszait részletesen, az itt megteheti:

https://drive.google.com/file/d/1qnBz4jIipd8eAnSWioVorffFEZBXyz6r/view?usp=sharing

Az ételgyártásban összesen 14 ország ért el 100%-os bónuszt, van köztük néhány meglepetés, illetve kakukktojás, például Ciprus, Pakisztán vagy éppen India és Ukrajna, akik katonai erejükhöz képest felülteljesítettek és eddig alig működtek náluk cégek. Kérdés, hogy ezek az országok mihez kezdenek a megszerzett bónuszukkal.
Megtartják, -e és magukhoz csábítják a cégeseket, vagy inkább kiadják őket koncesszióba. A lemaradók közül a törököket emelném ki, akik nem szereztek semmilyen ételbónuszt, tekintettel arra, hogy szinte végig el voltak törölve a reswar alatt. A lengyeleknek is csak 45%-uk van, az eddigi nagy termelő országok közül Spanyolország, Oroszország vagy éppen Románia 90%-on állnak, de esetükben mindössze egy hal bérlése (vagy elfoglalása) szükséges a teljes bónusz eléréséhez.

A fegyveriparban mindössze 5 ország ért el 100%-ot, a korábbi nagy termelők közül egyedül az USA-nak sikerült, rajta kívül pedig Finnország, Kanada, Peru, és Dél-Afrika büszkélkedhet fullbónusszal. Az USA-n kívül a többi ország nem volt eddig a cégezők paradicsoma és kedvelt helye, esetükben is meg kell várni, mihez kezdenek majd a fullbónuszukkal. Érdemes megemlíteni a 90%-os bónuszú országokat: Spanyolország, Oroszország, Irán, Paraguay, ahol mindössze egy vas hiányzik a 100%-os bónuszhoz.

A házgyártás még koncentráltabb lesz a jövőben, csak 3 országnak van meg mind az öt nyersenyaga: Egyesült Arab Emirátusok, Fülöp-szigetek és Venezuela. Azt hiszem itt lesz a legnagyobb mozgás a cégek terén, mert a háziparban csak 100%-os bónusz mellett érdemes termelni.
Az araboknál emlékszünk még rá, hogy 25% volt a munkásadó, mikor nálunk „vendégeskedtek”, szóval itt nagyon óvatosan kell választani. Persze ha egyáltalán megtartják a bónuszokat és nem adják ki koncesszióba. Lengyelország is érdekes lehet a házgyártás szempontjából, mert 75%-os bónuszuk van, mindössze egy mészkő hiányzik nekik.

A légifegyver gyártás mostohagyerek volt eddig, tekintve hogy nem érte meg légifegyverrel ütni, így kereslet sem volt rá. Az adminok azonban már az event előtt belengették, hogy változás várható ezen a területen, fejleszthetővé válik a most csak q1 szintű gyár.
Talán megéri majd használni? Ezt erősíti meg az a tény, hogy a mindig jól értesült románok mellett több Asteria ország is ráhajtott erre a területre. De lássuk csak kinek van fullbónusza? Perunak és Dél-Afrikának. Indiának van még 90%-a, 85% Indiának és 70% a románoknak, a hollandoknak és az araboknak.
Kíváncsian várjuk a fejleményeket, az adminok értesítése alapján a hétfő délelőtti leállás és karbantartás után kiderül!


És akkor a hazai helyzetről is írnék pár gondolatot.

A 2020-as reswar során 10 darab nyersanyagot sikerült szerezni, mely számosságát tekintve több, mint amivel eddig rendelkeztünk. Sokan és sokat küzdöttek értük, ha kellett éjszaka keltek és terelgették a falakat a megfelelő irányba és számolgatták, mikor és mennyi pont kell még. Ennek a közös, koordinált munkának meglett az eredménye. Kétségtelen, hogy lehetett volna több bónuszunk is, de szerintem mindent megtettünk érte, kihoztuk belőle azt, amit lehetett és amit a szerencse engedett.
A kaja és légifegyver bónuszainkat megőriztük, és az országhatáron belülre hoztuk az eddig Pozsonyban lerakott nyersanyagokat. A Pozsonyban lévő gabonát viszont nem tudtuk megújítani, a telepítési rádiusz miatt sajnos nem maradt olyan hely, ahová lerakhattuk volna. A fegyveriparból sajnos hiányzik az olaj, így jelenleg csak 25%-os bónusszal rendelkezünk. Hozzáteszem, az eddigi 45% sem volt valami acélos, aki komolyan gondolta a cégezést, az nem itthon termelt eddig sem, és sajnos ezután sem itthon fog.
Említettem már, hogy a koncessziók fel fognak értékelődni a reswar után, a kormány azon dolgozik, hogy a megszerzett bónuszok mellé bérelhessen 1-2 nyersanyagot, amivel még kedvezőbb termelési feltételeket tudjunk biztosítani azoknak, akik továbbra sem szeretnének külföldre menni cégezni.

Cégezés külföldön

Sokan idegenkednek a külföldi cégezéstől, de szerintem sokan vannak olyanok, akik nem számoltak utána, mennyi is a különbség.
Ahogy korábban is írtam, sok még a bizonytalanság, ki mit kezd a bónuszaival. Azok az országok, akiknek korábban is jó bónuszaik voltak, azok várhatóan továbbra is megmaradnak jó termelésű helyeknek. Ilyen például Oroszország. Ételből 100%-os bónuszuk van, fegyverből 90%, de könnyen elérhető nekik egy bérléssel a 100%. Ezért őket én személy szerint bátran ajánlom. Nem mint kormány, hanem mint goobee. Mindenki ott cégezik, ahol akar, vállalva annak kocázatait, és élvezve annak hasznát. Nekem mindenesetre náluk lesz hamarosan az összes cégem.
Azt tartsátok szem előtt, hogy ha Steria országba cégeztek, akkor oda is adóztok. Ezért csak baráti, vagy semleges országot válasszatok, semmiképp se ellenséget.

De tényleg megéri külföldre vinni a cégeket? Mennyivel lehet ott több profitot termelni?

Itt egy kis segítség hozzá:

https://drive.google.com/file/d/1JbEWu4WlSZ_X0vXbor52dQK4yl9EIRgR/view

Egy Q7 fegyvergyár 100%-os bónusz mellett 20 db Q7 fegyvert gyárt. 45%-os bónusz mellett 14,5 darabot. Legyen a vas ára 11 Ft, a Q7 fegyveré pedig 120 Ft. Ekkor a 100%-os bónusz mellett 1917 Ft a nyereség, 45%-os bónusz esetén pedig 1384 Ft. A különbség 533 Ft gyáranként és naponta. A Q7 fegyvergyár költöztetése nem olcsó mulatság, de a tokenek segítségével most ingyenes. Bízom benne, hogy mindenki, akinek van Q7 fegyvergyára, az szerzett legalább 7 tokent, amivel a gyárat el tudja vinni egy tetszőleges, magas bónuszú országba/régióba.
Ha viszont nincs hozzá elég token-ed, akkor cc-ért is tudod költöztetni a gyárat.
(Segítség a költözés költségének kiszámításához: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1TNKHRU9kdAuoS9ewH5lOG3Lttl9K3hqLDlmCbxKYaSs/edit?usp=sharing
)
Az oroszoknál Western Siberia régióba érdemes költöztetni a Q7 fegyvergyárat, oda a költözési költség Budapestről kb. 55.000 Ft. Ez azonban nagyjából 100 nap alatt megtérül!

Ha pedig kajagyárban gondolkodunk, akkor az oroszoknál Volga Vylatka régiót ajánlom. Egy Q2 kajagyár 11 forintos nyersanyagár mellett és 0,75 Ft-os kenyérár mellett 90 Ft-os profitot termel. 145%-os bónusz esetén a profit 49 Ft,a többletprofit tehát 41 Ft. A költözés Budapestről Volga Vylatka régióba 900 Ft, vagyis elég már 22 nap, és a többletprofit visszatermeli a költözés költségét!

A külföldi cégezés utazással jár, aminek szintén van költsége. Ezt azért nem szerepeltettem a fenti számításban, mert a költség annyi felé oszlik, ahány gyárad van. Ebből következik, hogy 2-3 db Q2 gyárat nem érdemes külföldre vinni. De mondjuk 10-20-30-at vagy még többet már igen.
Ráadásul napváltáskor tudsz ügyeskedni, ha napváltás előtt utazol, dolgozok, majd napváltás után is dolgozol, akkor egy úttal kétnapi munkát is el tudsz végezni, a költséged rögtön feleződik.
Harmadrészt pedig a weekly challange-n minden héten kapsz 5-10-15-20 repülőjegyet ingyen, vagyis nem is olyan biztos, hogy az utazás pénzbe kerül.

A költözés fontosságát felismerve a kormány azt tervezi, hogy támogatást nyújt a költözés költségeihez. A program részletei még kidolgozás alatt állnak, de hamarosan bemutatjuk.

Végezetül szeretném leszögezni, hogy nem szeretnék senkit sem arra bíztatni, hogy az én, fent levezetett példámat vakon kövesse. De arra rá szeretnélek venni benneteket, hogy számoljatok utána ti is. Mennyi gyáratok van itthon, hová és mennyibe kerülne elköltöztetni, illetve mennyi idő alatt térülne meg. Mert a megtérülés nem kérdés, csak az ideje.

A fenti kalkulátorok segítségével bárki kiszámolhatja, hogy mennyibe kerül a cégei költöztetése, illetve mennyi idő alatt térül meg. Aki esetleg mégis elakad, vagy segítségre szorul, kérdése van, az keressen meg, szívesen segítek!

Üdv mindenkinek

goobee

oktatásügyi miniszter