Hintergrund an/aus

Join the new world

 

[Prezydent] Podsumowanie kadencji i podziękowania.

Tag 1,841, 13:23 Veröffentlicht in Poland Polen von Prophet009
Witam Was gorąco po raz ostatni!
W dzisiejszym, pożegnalnym artykule, będziecie mogli przeczytać o krótkim wypadzie do Włoch, greckiej kryjówce na bliskim wschodzie, konsekwencjach spowodowanych flejmem, również o przygotowaniu drogi pod nowy front. Nie obędzie się również bez podsumowania, czyli tego, co wyszło, a co nie, oraz podziękowań.

Zapraszam do lektury

To, co było, jest i być może będzie
Zacznę od opisu tego, co działo się w ostatnich dniach. Po bardzo szybkiej, bo składającej się z jednej bitwy, kampanii we Włoszech, udaliśmy się na tak samo krótką wycieczkę po Sycylii należącej od dłuższego czasu do Grecji. Zanim jednak mogliśmy się dalej przebić, było już za późno – Greckie rdzenne zostały podzielone między Macedonię, Bułgarię i Serbię, ta zaś z pomocą Turcji schowała się w Egipcie i Arabii Saudyjskiej, unikając całkowitej kasacji. W tym miejscu wyrąbywanie sobie drogi przez RW było pozbawione sensu.
W związku z tym chciałem znaleźć inny kierunek naszej ekspansji. Po rozmowach z prezydentem Węgier wspólnie zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie swapów przez Ukrainę, tak by mieć z niej dostęp do Turcji. Kandydaci, którzy zgromadzili największe partyjne poparcie, a tym samym mając największe szanse na wygraną, zgodzili się na kontynuację planu rozpoczętego przeze mnie.

Inną kwestią jest (po rozmowie) moja akceptacja dymisji Ministra Spraw Zagranicznych, MistrzaYody krótko po napisaniu tego artykułu. Nie akceptuję publikacji tego typu rzeczy zwłaszcza, iż sprawy tam zawarte wielokrotnie mijały się z prawdą, i wpłynęły destruktywnie na dotychczasową pracę rządu.

PodsumowanieW cztery strony świata
W mijającej kadencji wystawiłem aż 6 ustaw Natural Enemy, kasując tym samym małe państwa mające kilka regionów. Odbyliśmy wycieczkę we wszystkich stronach świata. I tak na Północy podbiliśmy Szwecję i Finlandię, na Zachodzie, (jako, że został przez nas skolonizowany dawno temu) małą Holandię i to, co zostało z Francji po poprzednich wojnach. Na Południu zaś zabraliśmy po regionie Włoch i Grecji, teraz czas na Wschód i zwiedzenie Ukrainy po dość długim czasie (ciekawostka: przy wystawianiu NE na ten kraj zostałem kilkukrotnie zapytany przez młodych Ukraińców, dlaczego zdecydowałem się na ten krok, pisząc przy tym o naszych dobrych relacjach w życiu realnym).
Nie ukrywam, że szukałem dla nas jakiegoś zajęcia i nawet, jeżeli opór był mały, to przynajmniej zajrzeliśmy tam gdzie nas nie było walcząc z kilkoma krajami po raz pierwszy. Nie ma fajerwerków, ale też, jako jedyne państwo obozu CoTWO mające komplet surowców nie powinniśmy decydować się na kampanie, przy których moglibyśmy je stracić na dłuższy okres, tym samym znacznie osłabić nasz blok państw (zdecydowana większość firm bojówkowych naszych sojuszników znajduje się u nas). W związku z tym, atak na Turcję nie powinien zostać przeprowadzony w pojedynkę.

Poza wojażami naszego kraju skupiliśmy się głównie na pomocy naszym sojusznikom w osiągnięciu ich celów militarnych. Z naszą znaczną pomocą udało się Węgrom zatrzymać turecką ofensywę i odciąć się od tego państwa zanim zrobiłoby większe spustoszenie w kraju naszych bratanków. Bułgaria po dłuższym paśmie niepowodzeń odzyskała inicjatywę i pozbyła się Grecji z Europy, obecnie ścigając to państwo EDENu w Afryce/na Bliskim Wschodzie. Również Chile zakończyło serię niepowodzeń na frontach kontynuując ofensywę. Dzięki promocji Plato w wielu krajach był to miesiąc rekordów nabijanego influence, ale również ogromnej mobilizacji wrogiego nam „bractwa”. Portugalia i Kolumbia zdołały wydostać się spod okupacji Hiszpanii/Brazylii/Meksyku, a tym samym zapewniając sobie kongres. Pomogliśmy również w utrzymaniu kolonii naszemu relatywnie nowemu, acz sprawdzonemu sojusznikowi – Brazylii, która to jednak po kłopotach w Azji (porażki z Taiwanem, ze względu na niewielką liczbę mpp) została z niej wypchnięta.


Kiedy dyplomata mówi „tak”, oznacza to „może”; kiedy mówi „może”, ma na myśli „nie”; kiedy mówi „nie”, nie jest dyplomatą.

Sojusznicy, sojusze, relacje…
Relacje z naszymi sojusznikami są bardzo dobre, zwłaszcza z Serbią, Hiszpanią, Węgrami i Brazylią, a od niedawna również z Bułgarią. Na podziękowania zasługują zwłaszcza dwa pierwsze kraje, które wysyłały całe swoje armie by pomóc nam wygrać serię powstań zorganizowanych przez naszych nieprzyjaciół. Naturalnie wkrótce potem mieliśmy okazję (z której skorzystaliśmy), by się odwdzięczyć, i tak na wspomnienie zasługuje fakt, iż wraz z naszych wkładem udało się zapobiec otworzeniu dodatkowego frontu dla Serbii (wygraliśmy powstanie w South Dalmatia, przy stosunku 55-77 dla Chorwacji).


Tymczasowe logo TWO

Wcieliliśmy również w życie sojusz TWO, i tutaj małe sprostowanie – po zwróceniu uwagi przez nasz kongres państwa UK i Słowenia w myśl traktatu zostały przyjęte, jako członkowie nadzwyczajni, nie zaś, jako założyciele jeszcze tego samego dnia, w którym został opublikowany traktat.Naprawiliśmy faila. Dlaczego traktat został wcielony w życie tak późno? Odpowiedź jest prosta – w Hiszpanii jest wymagana zgoda kongresu, i tak ten sojusz uchwalali i uchwalali, że zleciały całe dwa miesiące.
Cóż, mi zaś zostaje życzyć powodzenia i samych sukcesów dla naszego nowego sojuszu.

Daj Pan orga!
Odzyskanie wszystkich organizacji narodowych było jednym z moich priorytetów, i za pomocą dyplomacji miałem je odebrać od dotychczasowych właścicieli. Ze wszystkich rozdanych orgów, w prywatnych rękach został tylko jeden, jest on w posiadaniu StrozeRa, który to pozbywa się z niego zgromadzonego golda, by oddać tę organizację państwu. Jako, że ten proceder trochę trwa, StrozeR zapłacił za tę operację dla państwa kwotę w wysokości 30 gold, zaznaczam - zapłata ta jest tylko za pozbycie się tego golda (która trochę trwa), a organizacja nie jest używana do uzyskiwania profitów na Monetary Market

Reszta zaś znajduję się w rękach państwa, i trzech prywatnych dzierżawców, którzy uzyskali organizacje drogą licytacji. Szczegółowy raport znajdzie się w gazecie Rzecznika Rządu jutro, a sprawozdanie z zysków z organizacji narodowych zostanie przedłożone kongresowi jutro.

Uważam aukcje orgów za dobry pomysł, dostaliśmy kilka innych zgłoszeń gdzie została wyrażona chęć najmu. Zawsze jest to dodatkowy dochód dla państwa, a kadencja ta przetarła szlaki dla następnych rządów. W czasach kryzysu wywołanego przez Plato należy szukać stałego, dodatkowego źródła dochodów, a Organizacje Narodowe idealnie nadają się do tej roli.

Dofy i inne różności
Niestety tutaj nie udało się przeprowadzić reformy dofinansowania dla grup bojowych. Wszystko, co zrobiliśmy pod koniec tej kadencji, to wywołaliśmy debatę na temat ewentualnych zmian. Artykuł MGiF z propozycją reform podniósł debatę w naszym społeczeństwie, co mnie cieszy, i nie liczyłem na nic więcej pod tym względem.
Rzeczą, która wymagała poprawy, była czasem słaba, częstotliwość wydawania gazetek przez MON za, co przepraszam.

Polityka imigracyjna standardowa, przyjęliśmy kolejnych graczy z sojuszniczych krajów posiadających firmy bojówek, wzmacniając nie tylko ich potencjał militarny, ale także zyskaliśmy ludzi, którzy będą walczyć za nasze bonusy, co jest bardzo pozytywne. Nie ma również żadnej próby podjęcia się PTO naszego państwa.

Podziękowania
Chciałbym podziękować wszystkim graczom, którzy przez oddanie swojego głosu na mnie ponownie obdarzyli mnie kredytem zaufania, mogę mieć tylko nadzieję, że nie czujecie się rozczarowani, a głos oddany na mnie nie był głosem zmarnowanym.
Bardzo dziękuję również wszystkim Polakom, w szczególności dla PGB, WP i PCA za sumienne bicie dla naszych sojuszników. Rozumiem, że świetnie byłoby mieć jakąś własną, wymagającą kampanię, jednak nasza sytuacja geopolityczna znacznie utrudnia przeprowadzenie sensownej wojny. Dziękuję Wam za to, że swoim biciem przyczyniliście się do poprawy wizerunku naszego kraju na świecie.

Na koniec zaś chciałbym podziękować konkretnym osobom, za czas, jaki poświęcili, za to, że mogłem w każdej chwili na nich liczyć, ale również, z którymi mogłem konfrontować idee i dzielić się przemyśleniami. W dużej mierze są to osoby, z którymi mam przyjemność współpracować od miesięcy.

Syrkius - za ogromne bezwarunkowe wsparcie, pomoc i prowadzenie Ministerstwa Obrony Narodowej, być może bez Twojej pomocnej dłoni nie byłoby mojego startu.
Takelbery – kolejna kadencja, w której zdecydowałaś się mnie wesprzeć znacznie bardziej, niż tylko pełnienie funkcji vMGiFa, że aż nie wiem jak Ci się odwdzięczyć, brakuje mi słów uznania na Twoje poświęcenie.
scyzoryck – za to, iż zawsze mogę na Ciebie liczyć, za nasze długie rozmowy, oraz pomoc w odzyskiwaniu orgów.
Beatka84pl – Ministerstwo Edukacji Narodowej lśniło dzięki Tobie i Twoim pomysłom, dziękuję również za nasze rozmowy i wsparcie.
Pierre Dzoncy - za nasze rozmowy i wsparcie, za przygotowanie mi dobrego gruntu pod politykę zagraniczną i zostawienie nam kraju w bardzo dobrej kondycji
Gerald – aż nie wiem, co powiedzieć, dziękuję Ci za bezwarunkowe wspieranie mnie na każdym kroku, za to, że zdecydowałeś się mi pomóc przejmując rolę Rzecznika Rządu.
MistrzuYoda – za solidną pracę dla ePolski do samego końca i pełne zaangażowanie, przykro mi, iż nasza współpraca zakończyła się wcześniej, mimo tego, iż w naszych relacjach różnie bywało.
Sztandar, SaveMe, Siemko8, coren4, CaveoPoland, Alvarovip008, carmenl, i wszystkim viceministrom, stażystom – za waszą pracę na rzecz naszego kraju, Wasza pomoc jest ogromna.

Special thanks to the people from the governments from abroad:
Specjalne podziękowania dla osób z zagranicy

GregoryG, Strider 83, Mininuns, NoLimit, RegisAjR, Mr Levi, madridista1991, Mitra33, IcemanTheDestroyer – for the great cooperation and readiness to help for ePoland whenever we were in troubles.
Dla GregoryG, Strider 83, Mininuns, NoLimit, RegisAjR, Mr Levi, madridista1991, Mitra33, IcemanTheDestroyer – za świetną współpracę i gotowość pomocy ePolsce za każdym razem, kiedy byliśmy w tarapatach


Jeszcze raz dziękuję za ten wspólnie spędzony miesiąc.
Pozdrawiam Was już po raz ostatni,
Prophet009, prezydent ePolski


 

Kommentare

Ostenburg Moravek Gyula
Ostenburg Moravek Gyula Tag 1,841, 13:24

vote

Samar
Samar Tag 1,841, 13:25

o7

CaveoPoland
CaveoPoland Tag 1,841, 13:25

2gi!

woozeq
woozeq Tag 1,841, 13:25

o7
Dobry miesiąc
dzięki

CaveoPoland
CaveoPoland Tag 1,841, 13:25

a jednak 3 🙁 a teraz do czytania!

Siemko8
Siemko8 Tag 1,841, 13:25

Ave Prophet o/
Dobry CP!

Prophet009
Prophet009 Tag 1,841, 13:26

o7

StrideR 83
StrideR 83 Tag 1,841, 13:28

o7

Deepest respect to you my friend!

Sztandar
Sztandar Tag 1,841, 13:28

Było miło, szefie o/

Drente
Drente Tag 1,841, 13:29

u done great job o/

Beatka Rowein
Beatka Rowein Tag 1,841, 13:29

o7 ; )

m60a3tts
m60a3tts Tag 1,841, 13:33

o7

SaveMeFromMySelf
SaveMeFromMySelf Tag 1,841, 13:36

Propciu co tu dużo mówić, klasa! Dzięki 😉

Jeden fail w arcie: wspomnienie mnie w podziękowaniach ;pP

Miru TM
Miru TM Tag 1,841, 13:37

o7

Jan Karal Chadkievicz
Jan Karal Chadkievicz Tag 1,841, 13:37

o7

Lambuzo
Lambuzo Tag 1,841, 13:38

bardzo dobry poczatek, dobry srodek kadencji, no i.. ta koncowka.

Czasem warto nie isc pod prad z kongresem a Syrkiusa do rzadu sie brac nie powinno. Cala robote odwalali za niego vMONowie i to im naleza sie pochwaly, ze wszystko funkcjonowalo.

dzieki o/

Darek Reich
Darek Reich Tag 1,841, 13:39

Sporo informacji przez całą kadencje, pozdro o/!

Takelbery
Takelbery Tag 1,841, 13:39

Dziękuję za zaufanie i mam nadzieję, że będzie nam kiedyś dane jeszcze wspólnie pracować o/

Boleslaw Smialy
Boleslaw Smialy Tag 1,841, 13:44

vote, dobry prezio

hubertuses
hubertuses Tag 1,841, 13:48

Kadencja wzorcowa (może nawet wzorowa?). Wszystko było tak, jak być powinno. Kompletna polityka informacyjna, przejrzysta i zdecydowana zagraniczna oraz militarna. Co prawda nie musiałeś stawiać czoła poważniejszym zagrożeniom, ale nie ulega wątpliwości, że przy tak sprawnej organizacji mało co mogłoby sprawić nam kłopot.
TWO to dobry projekt. Właściwie na wszystkich płaszczyznach naprawiłeś błędy poprzedników (m. in. kwestia orgów). Myślę, że ePolska będzie bardzo miło wspominać listopad 2012.

x d x m
x d x m Tag 1,841, 13:49

"nie ten mężczyzna co zaczyna, ale ten co kończy"

DarkoDimovski1
DarkoDimovski1 Tag 1,841, 13:54

о7

Kijek93
Kijek93 Tag 1,841, 13:54

Niemalże wzorcowa prezydentura, bez żadnych większych zastrzeżeń.
Zasłużony VOTE o7

Mr QRCZEBLADE
Mr QRCZEBLADE Tag 1,841, 13:55

za organizacje masz w ciemno mój głos!

RightDefender
RightDefender Tag 1,841, 13:56

Vote od twojej dawnej prawej ręki (od dłuższego czasu na 2kliku:P)

o/

swirus
swirus Tag 1,841, 13:58

tl;dr

scorpion607
scorpion607 Tag 1,841, 14:01

będę pośladkami klaskać jak zaczniesz bić na zbiórkach

Rastamaniek90
Rastamaniek90 Tag 1,841, 14:02

dobra kadencja, dziękujemy!

El Reto
El Reto Tag 1,841, 14:04

Dobrze było o7

KapiRadom
KapiRadom Tag 1,841, 14:09

lubię ser.

GregoryG
GregoryG Tag 1,841, 14:16

Prophet 😘

Majbus
Majbus Tag 1,841, 14:23

Good Job, dzięki Prop o//

SyrkiusAFK
SyrkiusAFK Tag 1,841, 14:40

Pryq, genialne. Kloc sie z prezydentem, bo ty lepiej wiesz co i kto robil w jego rzadzie, mimo ze nie masz dostepow. A moze masz?

tuses, nieprawda. Z rozkazami bylo wujowo przez (glownie) mnie i moja skleroze, a pod przeprosinami propheta za to podpisuje sie obiema rencami.

Mateot91
Mateot91 Tag 1,841, 14:53

Bardzo dobry art, jak zresztą cała kadencja.

Eld-z
Eld-z Tag 1,841, 14:55

jestem, jutro poczytam

Lambuzo
Lambuzo Tag 1,841, 15:09

Syrkius, ale czy ja sie z kimkolwiek kloce? Wchodze na mon, widze kto robi zbiorki, widze jak aktualne sa rozkazy, jak wyglada kwestia gazetki. Litosci, chlopie, kogo Ty chcesz oszukac? Najwieksza Twoja aktywnosc w tym miesiacu to ostatnie dwa dni, gdzie zwyzywales caly kongres, po czym oznajmiles, ze idziesz na urlop i gowno Ci mozemy zrobic.

Dorosnij?

Aniaa
Aniaa Tag 1,841, 15:35

Syrkius dobrym MONem jest, a nawet jednym z lepszych. Silna ręka w zarządzaniu jest niezbędna, a on właśnie taką ma. Jak była potrzeba to nieraz przywracał ład, skład i porządek. A o problemie z gazetką wiemy i się przynajemy o/

Prophet udanego zasłużonego odpoczynku po tych wszystkich kadencjach o/

rodon
rodon Tag 1,841, 15:44

Dobra robota 😉
v

Kris Nowak
Kris Nowak Tag 1,841, 15:48

Dobry miesiąc, brawo Prophet o/

k0stek
k0stek Tag 1,841, 15:56

"Naprawiliśmy faila. "
Częściowo. Wymieniliśmy wam, oprócz failu z członkami, kilka debilnych podpunktów, które zostały umieszczone w tym traktacie chyba po pijaku.

Alorio
Alorio Tag 1,841, 16:23

Powinienes dostac medal Super Prezia

adamrhcp
adamrhcp Tag 1,841, 17:13

To była bardzo dobra kadencja, dzięki!

jedimindtrick
jedimindtrick Tag 1,841, 22:27

o/

Kherehabath
Kherehabath Tag 1,841, 22:30

o/

Polska Llama
Polska Llama Tag 1,842, 23:24

🙂 o/

Setiii83
Setiii83 Tag 1,842, 00:01

'zostały odebrane wszystkie został jeden' - popraw to zdanie i będzie idealnie 😉
good job !

WujekRemo
WujekRemo Tag 1,842, 00:36

Dobra kadencja IMO. Voted!

tomekfaszcz
tomekfaszcz Tag 1,842, 01:37

o/

MarioNx
MarioNx Tag 1,842, 02:07

Dobra kadencja.

mpakosh
mpakosh Tag 1,842, 02:45

Zarąbista kadencja ale wujowa końcówka że ja pitolę

 
Deinen Kommentar veröffentlichen.

Was ist das?

Dieser Artikel wurde von einem Bürger von eRepublik, einem interaktiven Mehrspieler-Strategiespiel auf Basis real existierender Länder, geschrieben. Erstelle einen eigenen Charakter und verhilf deinem Land als Kriegsheld, anerkannter Zeitungsherausgeber oder einflussreicher Finanzmann zu Glanz und Gloria.