Hintergrund an/aus

Join the new world

 

Последно Претседателско обраќање [KocoskiMKD]

Tag 1,995, 05:13 Veröffentlicht in Republic of Macedonia (FYROM) Republik Mazedonien (EJRM) von Narodna Banka na Makedonija
Здраво на сите!

Мандатот ми заврши и моја должност е да објавам завршна статија и да се изјаснам зошто испаднаа вака работите.
Знаете како започнавме првата недела со турбо работа, напади,удари,поделби,организација и состаноци се беше во најдобар ред, но поради обврските што ги имав со работата (дома сум доаѓал за да преспијам буквално) се случи тоа што се случи: неактивност,неодговорност,никаква ажурност... сам себе се критикувам ЗАТОА ШТО најпрвин јас сум тој што сака да биде се во најдобро светло, НО ќе кажам ова е сепак само игра, а Реалниот Живот е пред се друго, ова еден ден ќе престанеме да го играме, а животот продолжува понатаму...

Од моја страна сакам да се извинам поради мојата неактивност, а од друга страна ние ништо не изгубивме околу ресурсите, се затворивме долу и снажно ги држиме териториите, ресурсите останаа непроменети, треба да бидеме задоволни со ова што го имаме, НО секогаш може подобро!

Така да на наредниот претседател му посакувам многу успех, потребно е желба и време, знаењето се стекнува со време... имаме одлични познавачи на политиката кои се секогаш тука да не посоветуваат.

Им благодарам на сите што беа во мојот тим и академијата, ви благодарам што ме трпевте цел месец без да ми дадете импич и несакавте да ме посрамотите иако јас се палев само 2 пати дневно!

Еве шанса за троловите да се искажат и да си го покажат вистинското лице, јас самиот сум свесен и знам што значи одговорноста за функцијата претседател и затоа се нафатив, но во меѓувреме ми излегоја непланирани работи и толку со слободното време.

Голем поздрав до сите, бидете ми со здравје и ви посакувам се најдобро!

Претседател на Македонија
KocoskiMKD
 

Kommentare

Narodna Banka na Makedonija
Narodna Banka na Makedonija Tag 1,995, 05:15

Последно Претседателско обраќање [KocoskiMKD]
http://www.erepublik.com/en/article/-kocoskimkd-1-2257313/1/20

Romb0
Romb0 Tag 1,995, 05:17

Bitno medalceto svete o/

Romb0
Romb0 Tag 1,995, 05:18

tuka se i prethodnite 2-3 pretsedateli 😃

cobe 92
cobe 92 Tag 1,995, 05:18

o7

Darkman87
Darkman87 Tag 1,995, 05:19

ist kako tebe imame presedatel i vo RL... izleguva samo koga treba da se izvini hahahaha

Darkman87
Darkman87 Tag 1,995, 05:20

pretsedatel*

Kabasshii
Kabasshii Tag 1,995, 05:19

о/

kuthesh
kuthesh Tag 1,995, 05:21

o/

Volk No1
Volk No1 Tag 1,995, 05:22

poraka do narednite CREPOVI:PRED DA SE KANDIDATIRATE NAJDETE NEKOJ REZERVEN IGRAC STO KE BIDE POVISE UKLUCEN AKO VIE NE STE VO MOZNOST.Sto ke gi ima vasite ovlastuvanja da reagira pravovremeno za dobrota na eMAKEDONIJA.

Toni Lj Cvetkovski
Toni Lj Cvetkovski Tag 1,995, 05:30

Кој ќе признае пола му се простува. Останува пораката за другите. Ако немате време не се кандидирајте.

Djuk75
Djuk75 Tag 1,995, 05:31

Ushte be ocoski ne si predadel NBRM i orgovite auuuuuu i sega ke vikat Dimzaaa kradel.

KocoskiMKD
KocoskiMKD Tag 1,995, 05:57

предадено е : )

Light Angel
Light Angel Tag 1,995, 05:32

Истиот изговор кај сите 😑, ми излегоа непланирани работи, обврски од работа ,блјаак...барем имаше доблест и се извини ,иако тоа сите го правите и веќе ја изгуби смислата!
До наредните играчи кои посакуваат да глумат претседатели.....размислете за времето кое можете да го одвоите и колкава желба вистински имате за истото!!!
Поздрав и смени го името одма,почитувај ја традицијата 🙂

KocoskiMKD
KocoskiMKD Tag 1,995, 05:59

време имав 24/7 кога планирав да бидам ЦП, тоа што после една недела ме примија на работа е веќе друг проблем, а јас не се срамам и не се плашам од никого и од ништо за да мењам никови... оригиналот останува оригинал ; )

AntitalenaT
AntitalenaT Tag 1,995, 05:36

Не јадете гомна безвезе, храброста треба да се кандидираш озбилно а не па да водиш држава полна со експерти и искусно гомнојадачи.

Месец дена ќе ви скурчи од чување риба а не па водење држава.

Light Angel
Light Angel Tag 1,995, 05:46

Не траскај молим ти се..

Mast3R.B0Y
Mast3R.B0Y Tag 1,995, 05:36

aj ti e gajle ti svetna medalot

Ghost of Styx
Ghost of Styx Tag 1,995, 05:39

ma ne ni treba CP ja vikam da si se izredime da si zememe site po edno medalce

Nareden mesec se vrakam vo MK i se kandidiram za CP cisto radi medalceto koga mozat site drugi zosto da ne i ja

SaJrUs
SaJrUs Tag 1,995, 05:40

mnogu loso...

imavme sreka sto ne zapnaa neprijatelite mnogu lesno mozevme da go izgubime GG bez organizacija...

Mast3R.B0Y
Mast3R.B0Y Tag 1,995, 05:40

a ja najubavo rekov zlatoto da se podeli na igracite ama koj me fukaaa

Ghost of Styx
Ghost of Styx Tag 1,995, 05:44

na koi igraci ?? na strancite pecalbari sto prakaat danok na drugi drzavi i punat tugi kasi a zinale tuka za Makedonskoto zlato ?? ili na tie nekolku igraci i multinja sto ostanaa vo MK ??

I ja sum protiv da stoi vaka ama ne i da se deli po multinja podobro da se iskoristi neka napravat nekoja akcija vozdusen napad i jako pleskanje neka ide vo podlebi i organizacii i za ovzdusen napad neka napravat barem po interesno pa moze nekoj od pecalbarive ke se vrati

Mast3R.B0Y
Mast3R.B0Y Tag 1,995, 05:45

neka go dadat na provereni makedonski igraci so mkd cs

😃

Ghost of Styx
Ghost of Styx Tag 1,995, 05:51

tesko izvodlivo e toa poveke razor ke naprav i vo MK odkolku.

Pvo imas novi igraci sto ne se provereni i nemozes odma da gi proveris i ke im padne moralot. ovie sto se bas provereni i ne im e tolku do toa nesto zlato

Kako i da e moze nesto da se napravi so toa zlato sea bas da se deli po narod mislam deka nema potreba i ne e dobro

samo rabotata e sto nikoj nejke da go pipne odma ke ripne cla MK po nego ja pred nekolku mandati im zborev da go stopat za vozdusen nikoj nemase muda site vikaa begaj be posle ke ne obesat ako go stopime demek se kupuvalo po povisoka cena na zlatoto sea ke placele ako go prodavame po poniska i slicno

mac3donia
mac3donia Tag 1,995, 05:45

abe tetoec te boli ku*ot .... medalot sfeti toa e najbitno xD

Wizard of MKD
Wizard of MKD Tag 1,995, 05:48

Ако си немал време прво што си требал да направиш е САМ ДА ПОБАРАШ ДА ТЕ СМЕНАТ или да си ПОДНЕСЕШ ОСТАВКА. На тој начин сите би разбрале дека навистина имаш обврски во Real Life и дека за доброто на еМкд си подготвен на се па дури и да дадеш оставка.

poletarec
poletarec Tag 1,995, 05:50

I?

AsT89
AsT89 Tag 1,995, 05:53

"благодарам што ме трпевте цел месец без да ми дадете импич"

koga veke znaes deka taka ispadnalo rabotata i deka ne mozes da bides aktiven fer i posteno e sam da si pobaras impic....

KocoskiMKD
KocoskiMKD Tag 1,995, 05:56

јас сам и побарав импич, но имаше негирање од академијата и од владата, така да благодарам што ме испочитуваа на некој начин

CMPT HA HEBEPHA MOMA
CMPT HA HEBEPHA MOMA Tag 1,995, 06:00

БРАВО КОЧОСКИ!!!
Само не ти чинеше муабветот со мене пред некој ден. ГОЛЕМ МИНУС 🙁
И ко че дојдам Тетово не те барам за каве 😉

KocoskiMKD
KocoskiMKD Tag 1,995, 08:19

aaaa nemoze taka, ti vetiv pivo za intervjuto, ne me interesira : P

CMPT HA HEBEPHA MOMA
CMPT HA HEBEPHA MOMA Tag 1,995, 08:19

ДА ЖИВЕЕ ТМОРООО!!!
Стари МАКЕДОСКИ Песни
НАЈПОЧИТУВАНО ЗДРУЖЕНИЕ
ТМОРО vo eMAKEDONIJA со DJ ✪C H M✪™
eREPUBLIK RADIO TMORO-FM™
myradiostream.com/tmorofm ®

El Che G
El Che G Tag 1,995, 07:17

немаше кој да го наследи инаку ќе добиеше импич,додуша и сам побара...затоа е лошо кога нема други ЦП кандидати

Strumjanin
Strumjanin Tag 1,995, 08:09

Patlak.

MKDpedza
MKDpedza Tag 1,995, 09:40

\o/

Kpakep4e
Kpakep4e Tag 1,995, 09:41

UNSUB

Alexander Macedon
Alexander Macedon Tag 1,995, 10:16

LoL

ivan.sk
ivan.sk Tag 1,995, 11:22

oliver nastevski
oliver nastevski Tag 1,995, 13:44

50\2952

BucephalusIII
BucephalusIII Tag 1,995, 21:50

ајде, и ова помина

 
Deinen Kommentar veröffentlichen.

Was ist das?

Dieser Artikel wurde von einem Bürger von eRepublik, einem interaktiven Mehrspieler-Strategiespiel auf Basis real existierender Länder, geschrieben. Erstelle einen eigenen Charakter und verhilf deinem Land als Kriegsheld, anerkannter Zeitungsherausgeber oder einflussreicher Finanzmann zu Glanz und Gloria.